Narożny zestaw z ladą barową i bez projektu małej kuchni i przestronnego studia

Narożny zestaw z ladą barową i bez projektu małej kuchni i przestronnego studia

Narożny zestaw z ladą barową i bez projektu małej kuchni i przestronnego studia

Wygodny i ergonomiczny narożny zestaw kuchenny od dawna cieszył się miłością gospodyń domowych, ponieważ rozwiązuje problem oszczędzania miejsca i tworzy wygodne miejsce do pracy. Za pomocą narożnej kuchni łatwo zaakcentować wnętrze pomieszczenia i dostosować jego wymiary. Zdjęcia zestawów kuchennych z blatem barowym mogą służyć jako wskazówka, jak najlepiej przesuwać granice małego pomieszczenia, efektywnie wykorzystując obszar dużej hali, zonirovat studio.

Zalety kuchni narożnych

Popyt w zestawach narożnych pojawił się dzięki rozkładowi zaplecza kuchennego. Zazwyczaj jedna ściana typowych kuchni jest zajęta otworami okiennymi, druga służy do pomieszczenia jadalni, są dwie ściany i kąt między nimi - w tej przestrzeni układa się funkcjonalny obszar roboczy. Innymi słowy, narożny zestaw kuchenny znajduje się wzdłuż dwóch sąsiednich ścian.

zestaw kuchenny

Narożny zestaw kuchenny w stylu klasycznym

Wypełnianie modeli narożnych nie różni się od zwykłych zestawów liniowych:

 • powierzchnia robocza - stoły, zlew, piec;
 • meble ścienne - szafy, zamknięte i otwarte półki, antresola;
 • wbudowane nowoczesne urządzenia - lodówka, kuchenka, piekarnik, zmywarka;
 • wygodne akcesoria - szyny, stojaki, systemy pamięci wewnętrznej.

Istnieją jednak cechy charakterystyczne dla takich struktur: na przykład kątowe ułożenie zlewu lub specjalny składany składany system przechowywania dla szafki narożnej o zwiększonej objętości.

Funkcjonalna "karuzela" dla modułu narożnego

Zalety narożnych zestawów kuchennych:

 • zwiększyć obszar roboczy dzięki modułowi kątowemu;
 • pojemność, pozwalająca na ustawienie niezbędnych naczyń i naczyń;
 • ergonomia - odległość między głównymi przedmiotami (lodówka - zlew - piec) jest mniejsza;
 • zwartość, wygodne dla małych mieszkań;
 • Maksymalne wykorzystanie kąta (wygodne ustawienie zlewu o większym rozmiarze).

Kolejna zaleta dotyczy obecnie tradycyjnego elementu - licznika słupków. Jest wygodny w planowaniu przestrzennym, ponieważ oddziela przestrzeń roboczą od jadalni lub salonu w apartamencie typu studio. Jest świetna okazja, aby wybrać projekt baru, który zależy wyłącznie od jego przeznaczenia i stylu wnętrza.

licznik kuchenny

Lakoniczne wykonanie stelaża prętowego

W barze można zamówić prawdziwy bar ze starymi winami lub napojami bezalkoholowymi, mały stojak i zamykaną szafkę. Pomimo ograniczonych wymiarów blatu, wygodnie jest umieścić pod nim urządzenia kuchenne, półki z książkami lub oszkloną gablotę. Kształt stojaka można zmienić w zależności od stylu.

Co jest lepsze: gotowy projekt lub kuchnia na zamówienie

Zrozumiałe pragnienie zakupu zagięcie zawsze stawiać przed wyborem: kupić gotowy zestaw (2-3 dni w tym dostawa i montaż), aby zamówić model w swojej wielkości (1-2 miesięcy) lub spróbować zrealizować oryginalny projekt własnymi rękami (1 miesiąc + ... ). Oczywiście trzecia opcja jest możliwa tylko wtedy, gdy masz umiejętności stolarskie i stolarskie. Rozważ wszystkie trzy rodzaje zestawów kuchennych - każdy z nich ma swoje zalety.

Zalety zestawów fabrycznych

Z braku wolnego czasu i nieograniczonych możliwości materialnych zawsze można kupić gotowe meble kuchenne. Obecność modułów o różnych rozmiarach pozwala "dopasować" apartament do obszaru małego lub niewygodnego dla układu pomieszczenia. Nawiasem mówiąc, wśród modeli mody są również modele budżetowe, wykonane z płyty wiórowej i płyty MDF.

Kolekcja "Daniela" krajowego producenta - firma meblarska Maria

Wybór modeli jest po prostu ogromny - od demokratycznych opcji skromnego lakonicznego projektu produkcji krajowej po słynne włoskie marki, które mogą dekorować elitarną kuchnię. Rosyjskie marki są zawsze na przesłuchaniu:

1
 • Stolplit;
 • Maria;
 • Borovichi;
 • Shatura;
 • Zietta;
 • Zadzwoń;
 • Ogłoszenie;
 • Planeta kuchni itp.

Wśród zagranicznych marek można zauważyć, Leroy Merlin, Arca, Scavolini, Brummela cucine IKEA, chociaż lista znanych marek nie ma sensu - tylko włoskich producentów na rynku rosyjskim za ponad dwieście. Każda z nich produkuje w ciągu roku co najmniej dziesięć nowych modeli, modułowych i złożonych, w różnych stylach i konfiguracjach.

kuchnia

Kuchnia Impero Włoska fabryka Concreta (Konkrata)

Co jeszcze, poza akceptowalną ceną i szerokim asortymentem, jest dobrym modelem fabrycznym? Prostota zakupu, która obejmuje zarówno szybki projekt, jak i profesjonalną instalację oraz szybką reakcję na ewentualne braki w konserwacji.

zestaw kuchenny

Zestaw z kontuarem barowym - klasyk od L'OTTOCENTO

Ceny produktów fabrycznych zależą od wielu czynników: popularności marki, materiału produkcyjnego, stylu, wzornictwa. Ponadto zawsze można znaleźć niedrogi kompaktowy model dla Chruszczowa i luksusowy apartament dla wielomiarowych apartamentów.

Meble wykonane na zamówienie według własnego projektu

Niezależnie od tego, jak bogaty jest asortyment produktów fabrycznych, meble kuchenne na zamówienie stają się coraz bardziej popularne. Przyczyny tego leżą wybór w nietypowym układzie nowoczesnych apartamentów, w pojedynczych, czasami zbyt mała (czasami nawet dodatkowo ważne 10-15 cm) i możliwość wcielenia własnych pomysłów.

Licznik barowy

Czarny satynowy i kontuar barowy

Sformułowanie "Czy nie masz tego samego, ale z guzikami z masy perłowej?" Jest bardziej istotne niż kiedykolwiek - czasami nieodpowiedni odcień fasady lub kształt okuć nie zaspokaja gustu klienta. W tym przypadku, algorytm działania jest prosta: skomponować indywidualny projekt pod względem wielkości, biorąc pod uwagę konstrukcję, przejdź do firmy do produkcji mebli kuchennych i zrobić porządek, przewidując z góry materiału produkcyjnego, rodzaju wykończenia i wyposażenia, jeśli chodzi o gotowość, warunków gwarancji.

kuchnia

Tradycyjne połączenie czerwieni i bieli

Jako wzór do osiągnięcia pożądanego rezultatu można przynieść szkic lub rysunek, a także zdjęcia narożnych zestawów kuchennych z ladą barową, "wyspą" lub grupą jadalni. Twoim celem jest przekazanie swojego pomysłu wykonawcy tak dokładnie, jak to możliwe i szczegółowo.

wesoła limonka

Jasne wesoła limonka

Jeśli chcesz profesjonalnie podejść do wyboru projektu, poproś o pomoc doświadczonego projektanta. Dobry specjalista pomoże ci określić materiał i projekt. Ponadto powie ci, gdzie lepiej jest zbudować technikę lub jak sprawić, aby wypełnianie szafek kuchennych było wygodniejsze w użyciu, jak wybrać styl i wygląd.

Montaż modelu narożnego własnymi rękami

Najtrudniejszym sposobem wyposażenia kuchni w nowe meble jest wykonanie z płyty wiórowej, płyty wiórowej, MDF lub litego drewna. Ta przytłaczająca decyzja dla gospodyń domowych jest odpowiednia dla wykwalifikowanych rzemieślników, których praca lub hobby związane jest z obróbką drewna. Mały narożny zestaw kuchenny z litej sosny lub jesionu to świetny wybór dla wiejskiego domu, który jest często urządzony w wiejskim stylu.

zestaw

Na zdjęciu - zestaw kuchenny z litej sosny, własnoręcznie wykonany

Zanim zaczniesz, musisz dokładnie wyobrazić wygląd przyszłego zestawu słuchawkowego. Odniesieniem wizualnym może być fotografia, szkic, szkic wykonany ręcznie lub projekt skompilowany za pomocą programu komputerowego. W Internecie łatwo jest znaleźć kilku darmowych projektantów online i wybrać bardziej wygodny. Doskonałe miejsce do znalezienia odpowiedniego projektu - wirtualne galerie zdjęć.

szkic

Szkic kompaktowego zestawu narożników

Tworzenie szkicu lub układu, trzeba obliczyć wielkość, projekt powinien uwzględniać bardzo jedzenie i nietypowy układ - położenie rur otworów wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, obecność zawieszonych struktur, nisze, gzymsy, okna i otwory drzwiowe. Pomyśl o możliwości wzniesienia podium (rzeczywistego dla ciepłej podłogi) lub wyspy, umieść w projekcie bar, który jest doskonałym ogranicznikiem.

rysunek

Rysunek wymiarowy

Po opracowaniu projektu najtrudniejsze pozostaną - nabycie odpowiedniego materiału, przygotowanie szczegółów i złożenie zestawu słuchawkowego. Małe produkty (półki, szafki) można budować niezależnie, a blaty lub skomplikowane elementy mogą być wykonane na zamówienie w razie potrzeby. Projekt można wypożyczyć od profesjonalistów - wiele pięknych zdjęć zamieszczono na stronach tematycznych.

Wybór wielkości narożnej szafki kuchennej

Wymiary kompletu kuchennego zależą całkowicie od wielkości kuchni, dlatego wybierając mały lub duży model, należy zacząć od możliwości pomieszczenia. Rozważ projekty projektowe kuchni o różnych rozmiarach, aby podkreślić ich cechy i zalety.

Rozwiązania projektowe dla dużych przestrzeni

Możliwości przestronnych lokali są nieograniczone. Istnieje kilka opcji lokalizacji struktury w kształcie litery L. Najbardziej popularne jest umieszczanie modułów wzdłuż dwóch sąsiednich ślepych ścian. Dzięki temu sala pozostaje całkowicie wolna i służy jako jadalnia. Na środku pokoju ustawiono duży stół z kompletem krzeseł, a także w pomostach między oknami lub na przeciwległej ścianie od kuchni - bufet lub mały stolik do serwowania.

kuchnia

Kuchnia-jadalnia w stylu klasycznym

Jeśli pomieszczenie jest zbyt duże, doświadczeni projektanci radzą wykorzystać w wystroju wnętrza dodatkowe moduły meblowe lub "wyspę", która coraz częściej znajduje się na zdjęciu we wnętrzu błyszczącym. Wygląd i wypełnienie wyspy kuchennej zależy od przypisanych mu zadań funkcjonalnych. Jeśli wcześniej był to tylko duży piec zainstalowany na środku pokoju, dziś - i piec, zlew i stół. Jeden z najlepszych przykładów znajduje się na zdjęciu.

projekt kuchni

Luksusowe połączenie umywalki, stołu roboczego i jadalni

Godnym uwagi rozwiązaniem jest umieszczenie jednego ze "skrzydeł" kątowej struktury wzdłuż ściany, na której znajdują się okna. Wcześniej projekty tego typu wybierane były na małe powierzchnie z deficytem miejsca, ale projektanci tak bardzo lubili projektantów i producentów mebli, że zaczęli go używać w przestronnych pokojach.

powierzchnia robocza

Powierzchnia robocza jest przesuwana do okna

Pokoje o dużej powierzchni trudno wywoływać w kuchniach. Są raczej przytulnymi kuchennymi jadalniami lub pokojami kuchenno-pokojowymi, w których nie tylko gotują i jedzą, ale także spotykają się z gośćmi, organizują uroczystości, zbierają się na każdą rodzinną okazję.

Kompaktowe słuchawki do małej kuchni

Mały aneks kuchenny o powierzchni 5-6 m² jest trudniejszy do umeblowania niż 20-metrowy, ale niektóre sztuczki pomagają stworzyć prawdziwie komfortową i przytulną atmosferę. Zaletą miniaturowej kuchni w jej wielkości - wszystko jest pod ręką. Czynnik ten można wykorzystać, maksymalizując wykorzystanie szaf ściennych.

zestaw narożników

Klasyczny design kompaktowego zestawu narożników

Modne stało się rozszerzenie przestrzeni kuchennej poprzez wyburzenie jednej ze ścian. W wyniku napraw w miejscu kuchni powstaje pojemna nisza, jakby stworzona do instalacji zestawu narożnego. Różnica w stosunku do zwykłego pokoju polega na tym, że jadalnia jest zabierana z miejsca pracy, a dzięki połączonej przestrzeni dwóch pomieszczeń szczelność znika całkowicie. Właśnie w takiej sytuacji mała kuchnia jest idealnie dopasowana do zestawu kuchennego z ladą barową.

Licznik barowy

Przykład organizowania małej kuchni z blatem barowym

Ilość małych mieszkań nie spada, więc wybór małych kuchni narożnych dla Chruszczowa jest nadal istotny. Oto kilka sposobów na zaoszczędzenie miejsca i zwiększenie funkcjonalności ciasnego pokoju:

 • korzystanie z wbudowanych urządzeń;
 • maksymalne obciążenie modułów ściennych i podłogowych;
 • Organizacja dodatkowego obszaru roboczego na parapecie;
 • wybór skali światła do dekoracji fasad i dekoracji ściennych;
 • wymiana stołu jadalnego na regał prętowy lub przesuwny;
 • korzystanie z wielofunkcyjnych wbudowanych systemów pamięci masowej.

Możliwe jest pełne wciągnięcie narożnika poprzez umieszczenie mobilnej jednostki pod zlewem do przechowywania garnków, w szafce ściennej - karuzeli na naczynia.

szuflady

Tradycyjnym rozwiązaniem są szuflady

Wybierając niewielki zestaw kuchenny, nie zapomnij o dodatkowym oświetleniu: kilka lamp LED nad kuchenką lub zlewem ułatwi proces gotowania i poprawi projekt.

Modele ze stojakiem na pręty do apartamentu typu studio

Pokoje typu studio dają upust fantazji, ale z jednym zastrzeżeniem: w studiu, oprócz kuchni z jadalnią, jest też sypialnia, więc należy zachować kompaktowość zestawu kuchennego. Dużą wagę przywiązuje się do podziału na strefy, dzieląc przestrzeń na 2-3 obszary funkcjonalne. Na zdjęciu - modne studio w stylu loftu.

projekt kuchni

Wolność i niegrzeczność - cechy konstrukcyjne

Zamawiając zestaw słuchawkowy, musisz zastanowić się nad oryginalnością narożnego projektu kuchennego za pomocą licznika barów. Rolę granicy oddzielającej kuchnię od głównego pomieszczenia może pełnić jakikolwiek mebel - stół jadalny, sofa, mała półka, regał z kwiatami, a nawet akwarium. Ale najbardziej popularnym elementem jest licznik barów. Jest to wygodne i praktyczne: podczas obiadu łatwo jest podążać za piecem lub oglądać telewizję, znajdującą się po przeciwnej stronie pomieszczenia, poza tym stojak nie psuje projektu.

filar

Licznik Bar odgrywa rolę stołu jadalnego

Jeśli obszar nie pozwala na umieszczenie trójwymiarowej struktury, regał prętowy może być mały, zwarty, składający się z zaledwie kilku elementów. W ograniczonym pomieszczeniu zwiększa się jego funkcjonalność: jest to stół jadalny i dodatkowy system przechowywania. Aby udekorować wnętrze, można umieścić szafę z pięknymi witrażami pod blatem zamiast szafki.

Licznik barowy

Bar counter w roli dodatkowej szafki

Przy wyborze zestawu słuchawkowego nie należy zapominać o zasadach aranżacji wnętrz, w tym o jednolitości stylu i kolorystyki.

Cechy stylu wnętrza

Wybierając zestaw, będziesz zaskoczony różnorodnością gotowych modeli. Klasyk prowadzi z gładkimi liniami, lakonicznym, ale ekspresyjnym wystrojem. W asortymencie każdej fabryki znajduje się kilka kolekcji w stylu klasycznym, a producent stara się produkować modele w różnych kolorach.

kątowy wzór

Oryginalny narożnik

Jeśli chodzi o małe i przestronne pokoje, minimalizm jest rzeczywisty - gładkie powierzchnie, minimalny wystrój, powściągliwość i surowość.

połączenie mebli i ścian

Kontrastujące połączenie mebli i ścian

Nie wychodź z modnego eleganckiego, dynamicznego nowoczesnego, pozwalając na różnorodne dekoracje, zgięcia, niezwykłe kształty i swobodniejszy design.

zestaw

Ustaw w delikatnej palecie

Prowansja jest atrakcyjna - ciepła, świeża, z prostymi, ale przemyślanymi detalami i pastelowymi odcieniami.

kuchnia z jadalnią

Turkusowa kuchnia z jadalnią

Wybierając kierunek wnętrza, nie zapomnij o skandynawskim stylu - lekkim, schludnym, pozbawionym luksusu, ale bardzo wygodnym i praktycznym.

kuchnia

Otwarta przestrzeń i dużo światła

A dla fanów blichtru i glamour - czarującego i bogatego art deco.

kuchnia

Wspaniałość czarnego połysku

Każdy styl na swój sposób jest dobry i atrakcyjny: zdjęcia popularnych modeli pomogą Ci wybrać odpowiednią opcję.

Wideo: narożne kuchnie we wnętrzu

Recenzja wideo kompaktowego zestawu słuchawkowego:

Szereg małych narożnych projektów kuchennych:

Przydatne wskazówki dotyczące aranżacji kuchni:

Wybór zestawu kuchennego jest fascynującym i poznawczym zajęciem. Szczególnie interesujące są warianty kątowe, które otwierają szerokie możliwości aranżacji wnętrz. Możesz kupić gotowy zestaw lub zrobić meble na zamówienie, ale nie zapominaj o praktyczności i ergonomii mebli kuchennych, a także staraj się uwzględniać porady projektantów i producentów mebli.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 21 = 23

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map