Jak samodzielnie przygotować zestaw kuchenny: szczegółowe instrukcje i praktyczne porady

Jak samodzielnie przygotować zestaw kuchenny: szczegółowe instrukcje i praktyczne porady

Jak samodzielnie przygotować zestaw kuchenny: szczegółowe instrukcje i praktyczne porady

Niełatwo jest ozdobić kuchnię praktycznymi i skutecznymi meblami. Jak trudne do mebli idealnie pasuje do wnętrza, przynosi wspaniałe cechy lokalnego klimatu, sympatia całą rodzinę, a ich wartość nie zrujnuje budżetu domowego? Jeśli podłoże jest przygotowane propozycje nie znaleźć „złoty środek” może spróbować zrobić go samodzielnie? Po tym wszystkim, aby zebrać kuchnię z rękami tyle właśnie - z prawidłowych pomiarów i precyzyjnych obliczeń taką pracę w mocy każdego, kto kiedykolwiek osobiście dokręcona śruba płytę lub metalu. Nie wierz mi? Rozważ krok po kroku wszystkie niuanse nadchodzących prac!

Ważne zasady dla początkujących

Najczęstszym błędem wielu krajowych rzemieślników jest ponowna ocena własnych mocnych stron. Postanawiając wyposażyć kuchnię w meble wykonane własnoręcznie, zaczynają planować najbardziej "ułożone" opcje, kierując się obrazem, który lubią z pisma projektowego, a nawet własną wyobraźnią. Ale w tym samym czasie absolutnie nie biorą pod uwagę swoich prawdziwych umiejętności zarówno w projektowaniu, jak i podczas banalnego montażu. Dlatego początkujący producenci mebli przed przygotowaniem zestawu kuchennego własnymi rękami, zaleca się słuchać rad bardziej doświadczonych mistrzów.

zestaw kuchenny

Najprostsza wersja zestawu kuchennego do domku

Zasady dotyczące notatki:

 • Zasada "prostszy, bardziej niezawodny" działa doskonale dla początkujących w branży meblarskiej. Wziąć się za podstawę klasycznych wzorów prostoliniowych - są one łatwe zarówno w gaugings, jak i w assemblage.
kuchnia

Kuchnia własnymi rękami z drewnianych desek

 • Znakiem profesjonalizmu w tworzeniu zestawu kuchennego jest dobrze uchwycona symetria w aranżacji poszczególnych mebli i dekoracji fasad.
zestaw kuchenny

Symetryczne szafki pod gotowym gzymsem wyglądają bardzo schludnie

 • Nawet najprostszy modułowy zestaw, wpisany we wnętrze bez szczelin i wystających części, wygląda pięknie i estetycznie. Funkcjonalność doda również światła do działania nowych produktów, na przykład ładunku, organizerów lub pudełek z systemami wyjściowymi.
szuflady

Skrzynie ładunkowe są tworzone po prostu dla wąskich szczelin

http://mtdata.ru/u1/photoF241/20683887948-0/original.jpg

Separatory organizerów można kupić samodzielnie lub samodzielnie

 • Dotykanie "ekskluzywności" może być spowodowane oryginalnymi fasadami mebli, które zwykle wysuwają się na pierwszy plan. Mogą być całkowicie wykonane samodzielnie, możesz zamówić gotowe lub udekorować według własnego gustu.
fasada

Elewacje z nadrukiem fotograficznym będą skuteczną ozdobą każdego wnętrza

kuchnia

Kuchnia w stylu vintage

Naklejki dekoracyjne

Winylowe naklejki do dekoracji budżetu

Do notatki! Jeśli weźmiesz pod uwagę zestaw standardowych rozmiarów mebli, możesz znacznie obniżyć koszty materiałów i ich obróbki.

Standardowe lub wyłączne - jakie materiały dać pierwszeństwo

Jeśli jesteś pierwszym, który zajmuje się produkcją mebli, wybierz materiały o średniej i niskiej kategorii cenowej - w końcu, od błędów i uszkodzeń pustych, nikt nie jest odporny. Po wyszkoleniu w pracy z tańszymi częściami ramy, fasady mogą już być wykonane z naturalnego drewna lub szkła. Niezależnie od wybranej opcji ważne jest, aby dbać o ochronę przyszłości zestawu słuchawkowego przed zmianami temperatury i wilgotności.

Aby stworzyć niezawodną obudowę, możesz użyć dowolnego rodzaju drewna do golenia i płyty pilśniowej z zewnętrzną powłoką:

 1. Laminowana płyta wiórowa - najpopularniejszy materiał "meblarski", który służy zarówno do montażu ramy, jak i do tworzenia fasad. Nie jest zbyt ciężki, wystarczająco mocny, a wysokiej jakości podszewka płyty zapewnia dobrą ochronę przed wilgocią. Ponadto materiał jest tani, ma szeroką gamę kolorów i imituje drogie powłoki. W przypadku mebli kuchennych wystarczająca jest standardowa grubość arkusza 16 mm.
Płyta wiórowa

ЛДСП - materiał budżetowy do samodzielnego montażu mebli

Wady: Płyta wiórowa musi być zamknięta z zewnętrznym zabezpieczeniem - w przeciwnym razie po podgrzaniu kuchenka może wydzielać nieprzyjemny zapach i odparowywać związki formaldehydu. Chociaż montaż materiału jest dość prosty, zbierać / demontować obudowy lub przekręcić kilkakrotnie shurupyne się - ze względu na dużą liczbę wewnętrznych lukach złącznych luźne i źle utrzymane.

Ważne! Najbardziej trwałe są okładziny płyt z tworzyw sztucznych (postforming). Warstwa ochronna jest nanoszona pod wysokim ciśnieniem i dosłownie topi się z drzewem, bez łuszczenia nawet przy zmianach temperatury i długotrwałym kontakcie z wodą.

Płyta wiórowa

Płyta wiórowa z zabezpieczeniem z tworzywa sztucznego

 1. Płyta MDF -drevesnovoloknistaya doskonale utrzymuje montażu, nie odparować szkodliwych substancji, łatwe do procesu (w tym zorientowali, mielenie), który pozwala na tworzenie niestandardowych form i oryginalny wystrój. Jako powłoka ochronna stosuje się laminat, folię PVC, okleinę naturalną lub sztuczną, tworzywa sztuczne, farby i lakiery.

Wady: cena półfabrykatów jest 1,5-2 razy wyższa niż analogów z płyty wiórowej.

różnica w gęstości

Różnica gęstości pomiędzy płytami MDF i płytą wiórową

 • Płyta wiórowa z płyty pilśniowej lub MDF - praktyczna i łatwa opcja do produkcji ścian tylnych zestawu słuchawkowego.

Ale w przypadku fasad wybór materiału z płyt drewnianych nie jest ograniczony. Tutaj możesz użyć szeregu naturalnego drewna, rattanu, bambusa, szkła ... Najważniejsze jest zaufanie mistrza do jego własnych umiejętności podczas przetwarzania i montażu.

1

Do notatki! Elewacje to "twarz" kuchni. Dlatego też, jeśli praktyczne umiejętności w meble masz dość i chcesz stworzyć zestaw z oryginalnym rysunkiem lub frezowania, można zamówić gotowe fasad lub dać puste do zdobienia panom z profesjonalnym sprzętem.

fasada

Możesz wybrać gotowe fasady do każdego stylu wnętrza

Wszystkie powyższe materiały (z wyjątkiem płyty pilśniowej) są również używane do wykonania blatu własnymi rękami. Wygląda dobrze i okładzina z akrylu lub innego sztucznego kamienia, plastiku, metalu, ale takie produkty są zwykle wykonane na zamówienie.

Rada! Wybierając materiał, nie należy leniwy chodzić do sklepu z materiałami budowlanymi i uważnie analizować wszystkie możliwe opcje z pierwszej ręki. Dzięki takiemu podejściu znacznie łatwiej będzie wyobrazić sobie wygląd przyszłych mebli.

materiały

Wybór materiałów do samodzielnego wykonania mebli jest bardzo szeroki

Etap przygotowawczy

Lwia część ceny mebli jest wydawana na projektowanie i obliczenia, ponieważ nawet nieprofesjonalny kolekcjoner będzie mógł ręcznie przygotować zestaw kuchenny z przetworzonych półfabrykatów. Dlatego też, tworząc własny projekt ściany kuchennej dla konkretnego wnętrza, naprawdę oszczędzasz. I nie martw się, mistrz zapewnia, że ​​do takich obliczeń nie będzie potrzebna wyższa matematyka - wystarczy znać podstawy arytmetyki.

Dokładne obliczenia są podstawą sukcesu

Aby poprawnie zmierzyć, uzbrój się w taśmę mierniczą, poziom, kalkulator i arkusz papieru, aby zapisać dane. Byłoby miło przywieźć do pracy i asystować - w rzeczywistości wymiary wielu mebli przekraczają zasięg rąk jednej osoby, a obliczenia mogą być dokonywane z nieścisłościami.

Działamy etapami:

 • Pierwsza ogólna Wyposażenie pomiarowe do obliczania czasu trwania i wysokości ścianek, jak również określenie dokładnego położenia okien i drzwi, parapety, (przewody gazowe, ścieków, ogrzewania, wentylacji i wody, gniazdka elektryczne i czujniki) komunikacyjnych.

Ważne! Wszystkie parametry wymiarowe są wypróbowywane co najmniej trzy razy (na przykład długość ściany jest określana pod sufitem, na poziomie płyty bazowej i w środku) w celu wyrównania odchyleń z powodu możliwej krzywizny.

 • Wykonane pomiary są stosowane do rysunku (jeśli istnieje różnica w pomiarach, przyjmuje się minimalną wartość do obliczeń). Taki schemat można wprowadzić zarówno na papierze, jak iw programie komputerowym. Najwygodniejszym dla początkujących projektantów jest PRO100, ale możesz użyć innych - AutoCad, BlumDynalog lub Basis-furniture maker. W każdym z tych programów można uzyskać gotowy szkic w formacie 3D, aw niektórych (na przykład BlumDynalog) także moduł do wycinania części ze wszystkimi schematami znaczników i montażu.
projekt kuchni

Tworzenie projektu kuchennego za pomocą programu komputerowego

 • Następnie wykonywane są obliczenia dla każdej pozycji zestawu słuchawkowego. I trzeba wziąć pod uwagę i urządzenia gospodarstwa domowego - lodówka, kuchenka (lub piekarnik i osobna płyta kuchenna), okap, mikrofalówka, zmywarka, suszarka i inne ogólnie lub niezbyt urządzenia.

Ważne! Oprócz wymiarów technologii należy zapewnić umieszczenie gniazd.

zarys

Schemat komunikacji na ścianie w kuchni

 • Na ostatnim etapie wykonuje się szczegółowe oznaczenia każdej szafki i szafki nocne pod półkami, pudełkami, zapięciami i innymi akcesoriami. Jeśli zamierzasz zainstalować w nich zakupione standardowe części, proszę wcześniej określić rozmiary, aby nie pominąć obliczeń.
wyposażenie

Gotowe wypełniacze do pudeł kuchennych

Dla tych, którzy mają dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną wystarczy prosty rysunek papierowy. W przypadku innych, bardziej kolorowy szkic 3D będzie bardziej widoczny, dzięki czemu można nie tylko tworzyć dokładne oznaczenia, ale także decydować o kształcie zestawu słuchawkowego.

projekt kuchni

Projekt kuchni można przedstawić na papierze

Uwaga, proszę! Aby zamówić piłowanie materiału dla przyszłego zestawu, konieczne jest posiadanie diagramu wymiarowego każdej części.

zarys

Przykład szczegółowego schematu wytwarzania podkładki kątowej do mycia

Zamawianie i odbieranie materiałów

Zupełnie zdeterminowani, jak zrobić zestaw kuchenny własnymi rękami, gotowe rysunki są przekazywane do warsztatu, w którym wycinają części. Koszt pracy będzie zależał od takich czynników:

 • złożoność przetwarzania materiału;
 • zgodność z normami mebli;
 • liczba półfabrykatów (dla dużego zamówienia można uzyskać namacalny rabat);
 • potrzeba dodatkowych cięć przetwarzania;
 • pilność.

Ważne! Jeśli podczas zaznaczania okazało się, że w niektórych szczegółach wymagane są dodatkowe otwory na rury lub inne elementy, należy określić ich położenie i średnicę na rysunku. Do samodzielnego cięcia trzeba mieć przynajmniej elektryczną wyrzynarkę, a to nie gwarantuje dokładnych cięć.

rury

Otwory do rur

Po kilku dniach wszystkie zamówione produkty zostaną dostarczone. Należy sprawdzić dostępność każdej części i jej wielkość, zgodność i wady koloru, a także jakość samego cięcia.

puste miejsca

Półwyroby do montażu zestawu kuchennego

Uwaga, proszę! Na pokrywie powinna być bez większych wiórów lub pęknięcia - mogą prowadzić do przedwczesnej utraty jego właściwości ochronnych i odkształcenia w całym produkcie.

wada

Wada przetwarzania plasterków może zepsuć wygląd nowego zestawu słuchawkowego

Obrzeża końców części

Krawędzie otrzymanych półfabrykatów z płyty wiórowej lub MDF muszą być dalej przetwarzane, ponieważ pozostają niepowleczone (układ może być po prostu pokryty impregnacją farbą, lakierem lub woskiem). W tym celu wykonuje się krawędź (lub okładzinę) - klejenie gołych obszarów wąską taśmą melaminową lub plastikową. Możesz wykonać tę procedurę w domu.

Ważne! Wielkość taśmy klejącej zależy od wymiarów części z plasterkami. Krawędź musi być szersza o 4 mm od końca części i dopasować kolor do głównej powłoki.

Krawędziowanie wykonuje się zgodnie z następującym schematem:

 • Część z płyty wiórowej jest zainstalowana z pociętym, nie trzeba jej naprawiać, możesz ją po prostu zatrzymać.
 • Taśma krawędziowa jest dociskana do kolby stroną klejącą do wewnątrz.
 • Aby poprawić przyczepność, przyklejona taśma powinna zostać podgrzana (wystarczająco melaminy, żelazo, ustawione na średnią temperaturę, ale plastik powinien być podgrzewany coraz dłużej, na przykład przy użyciu suszarki do włosów).
przetwarzanie końcowe

Zabieg na twarz w domu

Do notatki! Aby nie uszkodzić powłoki taśmy, podczas pracy z żelazkiem można ją przykryć kawałkiem papieru lub cienką szmatką.

 • Po zablokowaniu i schłodzeniu krawędzi konieczne jest usunięcie wystających krawędzi. Nadmiar taśmy melaminowej można łatwo ciąć zwykłym nożem do tapet, a do plastiku lepiej używać ostrza do pił do metalu.
 • Wreszcie zaleca się traktować środkowy sekcje papierem ściernym albo grzywny plik do usunięcia nierówności i lekko zaokrąglonymi narożnikami.

Rada! Chociaż zamknięcie końców proces jest prosty, to zajmuje dużo czasu i wymaga opieki i akkuratnosti.Etu usługi może zaoferować iw warsztacie, gdzie został zamówiony przez piłowanie, a jeśli mają przewagę skierowaną Machine - powinny zgodzić.

krawędź

Obrzeża półfabrykatów na profesjonalnym sprzęcie - szybko i niezawodnie

Przygotowanie części do znakowania i wiercenia otworów

Na tym etapie konieczne jest oznaczenie miejsc na elementy mocujące na przedmiotach i wywiercić otwory na śruby.

pracować z wiertłem

Do wykonania otworów potrzebne będzie wiertło i wiertło do drewna

Działamy etapami:

 • Najpierw współpracujemy z bocznymi ścianami. Umieszczamy je na równej powierzchni z wewnętrzną stroną do góry (jak otwarta książka), sprawdzając przy pomocy zarysowanego planu, obliczamy i zaznaczamy miejsca styku konturów - dna, pokrywy i półek. Aby to zrobić, możesz użyć płyty o tej samej grubości co materiał przedmiotów - łatwo jest narysować równą linię na odpowiednią odległość. Aby zaznaczyć położenie półek, używamy ruletki i tej samej planszy.
 • W środku zaznaczonej przyległości konturów (to jest w odległości 8 mm od narysowanych linii o grubości płyty 16 mm) zaznaczamy punkty wiercenia. Powinny one wynosić 50-100 mm (w zależności od głębokości szafki) od zewnętrznej krawędzi. Dla jasności możesz przebić małe zagłębienia w tych miejscach za pomocą szydła.
 • Wywierć otwory od wewnętrznej strony ścian bocznych wiertłem 4 mm.
 • Z zewnątrz wykonujemy fazki pod czapeczkami wkrętów samogwintujących. Jest to łatwe do wykonania prostej wiertarki z wiertłem 9 mm umieszczonym na rewersie.
 • Dolną poziomą linię umieszczamy na obrabianej ścianie bocznej - kąt można ustalić za pomocą kątowego imadła lub poprosić kogoś o przytrzymanie części, aby się nie poruszały. Przez otwór wykonany w ścianie bocznej wywierć poziome za pomocą wiertła 2 mm.
fiksacja

Kątowe imadła pomagają naprawić ściany prostopadle do siebie

 • Powtórz te kroki dla pozostałych konturów i drugiej strony.

Takie przygotowanie należy wykonać na bocznych powierzchniach wszystkich szafek i szafek nocnych, po czym można przystąpić do montażu.

Składanie zestawu kuchennego własnymi rękami

Aby zmontować zestaw, czy znaki na ścianie za pomocą poziomicy i kontynuować montaż elementów, od masywnych cokołach podłogowych.

Montaż ramy podstawowej

Z w pełni przygotowanych części, zbieramy dolną linię - podstawę przyszłego zestawu słuchawkowego.

Algorytm działań:

 • Naprawiamy szczegóły zwykłymi 55 śrubami do drewna i śrubokrętu.
 • Sprawdzamy poprawność montażu poprzez pomiar przekątnych wynikowego prostokąta.
 • Od widocznych zewnętrznych stron kołpaka samogwintującego pokrywamy specjalne plastikowe kołki.
 • Do zawieszania szafek w górnym poziomie montujemy wybrane okucia, dzięki którym przymocujemy szafkę do ściany.
 • W szafkach z szufladami przymocowujemy prowadnice lub zamknięcia wewnętrzne ścian.
 • Na dole niższej kondygnacji mebli montujemy nogi.
montaż słupka

Montaż stojaka podłogowego z nogami

 • Zamknij powstałą ramę tylną ścianą z płyty pilśniowej. Mocowanie można wykonać za pomocą zszywek lub prostych ocynkowanych kołków w odstępach około 100-150 mm. Fiksowanie odbywa się wzdłuż boków i wszystkich poziomo - od góry, od dołu i na poziomie półek.
zestaw kuchenny

Niższy poziom zestawu kuchennego

Główna rama jest gotowa, wciąż są prace z fasadami, wiszącymi szafkami i blatem.

Montaż fasad kuchennych

W większości przypadków elementy elewacji mebli kuchennych to drzwi wykonane ze szkła, litego drewna lub paneli drewnopochodnych. Aby przymocować je do ramy, zastosowano pętle szybkiego montażu, których instalacja może być obsługiwana wyłącznie przez urządzenie master z niezbędnym sprzętem.

Prace są wykonywane w następujący sposób:

 • Drzwi są oznaczone zawiasem. Warto skupić się na odległości 50-100 mm od góry lub dołu i 21-22 mm od krawędzi ściany bocznej.
 • Frez Forstner wierci 35 mm wokół otworu na pętle do głębokości 10 mm. Jeśli rowek ten jest zbyt płytki, wówczas, gdy zawias jest przymocowany za pomocą śrub, fasada może zostać wytłoczona z zewnątrz.
 • Pętle są instalowane we wnękach, wyrównane z linijką, po czym otwory są wykonane dla śrub za pomocą wiertła 2 mm.

Ważne! Należy postępować ostrożnie, aby nie wywiercić drzwi na wylot.

 • Za pomocą wkrętów samogwintujących 4x16 naprawiamy pętle na wewnętrznej powierzchni fasady.
pętle

Naprawianie pętli

mocowanie akcesoriów

Mocowanie akcesoriów na drzwiach

 • Instalujemy przednie drzwi w miejscu. Aby to zrobić, stosujemy linijkę na końcu ramy w celu uzyskania wymaganego prześwitu dla prawidłowego otwierania i zamykania drzwi.
 • Ustawiamy fasadę z rozłożonymi pętlami, wyznaczamy punkty do wiercenia.
 • Wykonać otwór wiertłem 2 mm na głębokość nie większą niż 10 mm.
 • Mocujemy zawiasy do ściany bocznej za pomocą wkrętów cynkowych 4x16, w razie potrzeby dopasowujemy zawiasy do równomiernego dopasowania drzwi.

Listwy elewacyjne, skrzynki zamykające, są montowane znacznie łatwiej. Jeśli kupiłeś specjalne pudełka, takie jak metabox lub tandembox, zawsze są wyposażone w gotowe paski mocujące. Jeśli pudełko jest najbardziej rozpowszechnione, elewacja jest mocowana za pomocą wkrętów samogwintujących (cynk) 4x16.

box-metabox

Box-metabox do kuchni

Związanie elementów zestawu słuchawkowego i instalacji blatu

Aby zmienić wszystkie szafki i szafki w jeden projekt, musisz połączyć sąsiednie moduły. Aby to zrobić, użyj jastrychu przecięcia 5 mm. Sąsiednie ściany są przewiercane w dwóch miejscach - od góry i od dołu. Główna część jastrychu jest wkładana do otworu, a druga - śruba mocująca - jest wkręcana w nią.

jastrych

Przecięcie mebli

Instalacja licznika nie różni się od złożoności. Po prostu naprawiamy to na specjalnych łącznikach zainstalowanych na skrzyni niższych szafek. Ale instalacja zlewu powinna być traktowana poważnie. Po tym wszystkim, nie tylko rozwiązać ten projekt, ale także dbać o prawidłowe uszczelnienie spoin silikonem (choć wiele zależy od rodzaju modelu, bo nad głową, wpuszczanych i zintegrowane zlewozmywaki są niuanse w instalacji).

Jak przygotować zestaw kuchenny: szczegółową instrukcję wideo od specjalisty

Jak widać, ręcznie wykonany zestaw kuchenny nie był naprawdę trudny. Nawet najtrudniejsza część tworzenia projektu i poprawnych obliczeń jest również możliwa dla każdego, kto studiował matematykę w szkole. Jednak nie każdy z nas jest gotów poświęcić czas i wysiłek, które mogą być powierzone profesjonalistom i inne znane wyniki jakościowe. Zastanówcie się więc - czy jesteście gotowi wykonać wyczyny pracy w dziedzinie produkcji mebli, czy też powierzyć ten proces wykwalifikowanym mistrzom.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

13 − = 12

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map