Co to jest kuchnia modułowa: zalety i cechy wyboru zestawów gotowych modułów

Co to jest kuchnia modułowa: zalety i cechy wyboru zestawów gotowych modułów

Co to jest kuchnia modułowa: zalety i cechy wyboru zestawów gotowych modułów

Wielokondygnacyjne domy zbudowane w czasach sowieckich, trudno nazwać wygodne. Kuchnie są małe i zaprojektowane wyłącznie do gotowania. Ten mały odpowiada współczesnym pomysłom na komfort i gościnność. Przy wyborze mebli często występują problemy. Musisz zainstalować piękny kompaktowy zestaw słuchawkowy, który będzie wygodny w użyciu i będzie miejsce na jadalnię. Wyjście to modułowa kuchnia. Jest to doskonała opcja nie tylko dla małych powierzchni, ale również dla przestronnych pomieszczeń.

Czym jest modułowa kuchnia i do czego jest ona interesująca?

Wybierając meble do kuchni, celem każdego właściciela mieszkania jest zaoszczędzić miejsce. Nawet jeśli pomieszczenie jest stosunkowo duże, musisz zorganizować przedmioty tak, aby hostessa miała wszystko pod ręką. Właśnie dla tego racjonalnego rozmieszczenia powstają modułowe zestawy kuchenne. Składają się z pojedynczych elementów o jednolitych wymiarach, które można wygodnie układać ze sobą. W razie potrzeby elementy można łatwo uporządkować - i proszę, wnętrze wygląda inaczej.

zestaw kuchenny

Modułowy zestaw kuchenny

moduły kolorów

Wymiary i kolor mebli kuchennych

Zbierając kuchnię z gotowych modułów, właściciel na stałe rozwiązuje problem sytuacji. Każdy centymetr obszaru jest wykorzystywany racjonalnie, a jeśli to konieczne, zawsze możesz dodać, zmienić układ lub usunąć dowolny moduł bez uszkadzania projektu pomieszczenia. Na przykład możesz najpierw zawiesić wiszącą szafkę i postawić stół, a następnie dodać inne elementy. Podobnie zawsze możesz usunąć dodatkową szafkę. Wygląd pomieszczenia zmieni się, ale pozostanie atrakcyjny.

kuchnia

Dekoracja fasady

Głównymi zaletami modułowych kuchni są to, że można je instalować w pomieszczeniach o nietypowym układzie. Właściciel nie musi iść na zakupy, wybierając wygodny zestaw do swojego "specjalnego" pokoju. Czasem po prostu niemożliwe jest go znaleźć. Nie ma również potrzeby przepłacania za meble na zamówienie, co znacznie odbiega od standardu, ale kosztuje kilka razy więcej.

zestaw

Kompaktowe zakwaterowanie budżetowych modułów kuchennych

W konwencjonalnym zestawie słuchawkowym nie można zmienić pozycji obiektów, a w rzeczywistości wiele osób już w ciągu kilku lat po zainstalowaniu mebli chce przynajmniej minimalnej renowacji wnętrza. Jeśli rozwiązanie jest standardowe, musisz ponownie kupić cały zestaw. To koszty, nerwy, czas na spojrzenie.

Drugą opcją jest po prostu skomponowanie nowych modułów do kuchni w nowy sposób, zamówienie lub zakup brakujących sekcji. Zaktualizowane wnętrze nie obciąża budżetu, ale zmiany są gwarantowane. Zaoszczędzone pieniądze można zainwestować w coś bardziej użytecznego. Jest opłacalny!

montaż

Montaż szafki ściennej

Kolejny plus - możliwość obejścia się bez profesjonalnego projektanta. Dla osób, które chcą umeblować mieszkanie tak pięknie i funkcjonalnie, jak to możliwe, są specjalni projektanci oprogramowania. Jeśli meble składają się z sekcji, możesz po prostu przejść do strony internetowej producenta i stworzyć swój własny projekt online. W tym samym czasie możesz obliczyć przybliżony koszt nowych mebli.

meble

Modułowe meble w przestronnej kuchni

Jakie trudności napotykają właściciele

Paradoksalnie, przestronne pokoje są trudniejsze do umeblowania niż małe. Jest to spowodowane standardowym rozmiarem modułów kuchennych. Jeśli pomieszczenie ma nisze lub półki, często trzeba skorzystać z profesjonalnej pomocy przy opracowywaniu projektu. Sekcje mogą po prostu "nie pasować" do układu pomieszczenia.

Kolejnym ważnym problemem jest jakość produktów. Modułowe zestawy słuchawkowe są wykonane z niedrogich materiałów, co oznacza, że ​​nie należy oczekiwać od nich wyjątkowej wytrzymałości i trwałości. Z jednej strony zakup standardowych sekcji pozwala zaoszczędzić pieniądze. Z drugiej strony należy być gotowym do zastąpienia ich w ciągu 5-7 lat.

Właściciele mieszkań nie muszą liczyć na kreatywność projektantów mebli. Materiały wykończeniowe nie są szczególnie zróżnicowane, a konfiguracja sekcji jest zaprojektowana dla najbardziej powszechnych rodzajów dekoracji. Jeśli potrzebujesz czegoś naprawdę oryginalnego i ekskluzywnego, trzeba będzie zamówić meble.

1
kuchnia

Niewerbalne rozwiązanie do kuchni z jadalnią

Główne typy układu kuchni

Funkcjonalność jest głównym wymaganiem dla każdego zestawu kuchennego. Meble powinny być tak usytuowane, aby podczas gotowania hostessa nie musiała zbyt daleko posuwać się lub "biegać" przez dodatkowe liczniki. Długość boków trójkąta "lodówka-zlew-piec" nie powinna być zbyt duża. Projektanci uważają optymalną odległość 1,2-2,7 m. Istnieje kilka opcji lokalizacji mebli, które pozwalają racjonalnie planować kuchnię.

zestaw słuchawkowy

Schemat: Układ lokalizacji zestawu słuchawkowego

Opcja nr 1: linia prosta

Układ liniowy jest uważany za wygodny przez większość właścicieli mieszkań. Jeśli pokój jest mały, trudno zorganizować przestrzeń w inny sposób. Obiekty są ułożone w rząd i tworzą linię prostą. Pozwala to gospodyni na przejście z pieca do zlewu, bez dotykania mebli i bez niepotrzebnych manewrów.

Kolejnym argumentem za zakupem zestawu słuchawkowego jest cena. Budżetowa modułowa kuchnia IKEA może sobie pozwolić na prawie każdego. Jest to doskonała opcja do umieszczania prostokątnego kształtu. Rurkę z powierzchnią roboczą można umieścić między płytą a zlewem. Zawiasowe skrzynki od góry i od szafki podłogowej rozwiązują problem przechowywania naczyń.

zarys

Liniowy układ kuchni

Opcja nr 2: zakwaterowanie dwurzędowe

Jeśli kuchnia służy tylko do gotowania, a jadalnia znajduje się w innym pomieszczeniu, możesz ustawić meble w dwóch rzędach. Ta organizacja przestrzeni ma pewne zalety dla właścicieli, którzy muszą spędzać dużo czasu przy piecu. Ponadto można zaoszczędzić na materiałach wykończeniowych, tk. szafki wiszące, stoły i szafki pokrywają prawie całą powierzchnię ścian.

Wady również istnieją. Dzięki dwurzędowemu zestawowi mebli kuchennych zmieniają się wymiary i konfiguracja pomieszczenia. Pokój wydaje się wąski i długi, nie można umieścić niczego zbędnego, ponieważ przestrzeń przy ścianach jest zajęta, a na środku jest za mało miejsca.

układ dwurzędowy

Schemat: układ dwurzędowy

Opcja nr 3: układ kątowy

Czym są kanciaste meble modułowe? Są to zestawy, w których poszczególne szafki i szafki są zaprojektowane w taki sposób, aby zajmować przestrzeń w rogach pomieszczeń. Takie ustawienie pozwala na bardziej racjonalne umieszczenie elementów wnętrza i uczynienie go bardziej praktycznym.

Moduły znajdują się wzdłuż dwóch sąsiednich ścian, dzięki czemu część pomieszczenia pozostaje całkowicie wolna. W tym samym czasie jest wystarczająco dużo miejsca na wszystko, czego potrzebujesz. W kwadratowych kuchniach narożne modułowe zestawy słuchawkowe są szczególnie wygodne, ponieważ właściciel mieszkania może ustawić sekcje tak, aby jedna ściana była zajęta więcej niż druga.

zestaw narożników

Obwód zestawu kątowego

Opcja 4: Ułożenie w kształcie litery U.

Jeśli masz przestronną kuchnię i musisz pomieścić dużą liczbę szafek i cokołów, układ w kształcie litery U będzie najlepszy. Dzięki takiemu układowi możliwe jest rozlokowanie pomieszczenia poprzez zintegrowanie całego niezbędnego sprzętu z meblami. Kuchnia staje się niezwykle funkcjonalna.

Ułożenie zestawu słuchawkowego w kształcie litery U ma tylko jedną wadę. Do stołu jest tylko jedna ściana, ponieważ trzy inne będą zajęte. Jest to opcja dla tych, którzy nie muszą oszczędzać każdego centymetra tego obszaru lub tych, którzy mają jadalnię w innym pokoju.

układ

Schemat układu u-kształtnego

Opcja nr 5: wyspa lub półwysep

Modułowa kuchnia w kształcie wyspy lub półwyspu nadaje się do dużych pomieszczeń. Sekcje są rozmieszczone w następujący sposób: szafki i cokoły są umieszczone wzdłuż ścian, a obszar roboczy lub bar znajduje się pośrodku pomieszczenia lub w formie półwyspu.

Wada układu wyspy jest oczywista: zestaw słuchawkowy zajmuje dużo miejsca, co nie zawsze jest wygodne. Ale jest poważna zaleta. Z reguły takie meble różnią się gładkimi zakrzywionymi liniami. Słuchawki wyglądają elegancko i elegancko. Ponadto zaokrąglone rogi zapobiegają przypadkowym obrażeniom osób przebywających w domu.

trójkąt roboczy

Schemat: trójkąt roboczy w kuchni wyspiarskiej

Materiały do ​​produkcji mebli modułowych

Podczas opracowywania projektów dla zestawów modułowych projektanci stawiają na prostotę formularzy. Bez niepotrzebnych szczegółów, najlepiej nawet wystrój powinien być praktyczny. Materiały użyte do wykonania modułów powinny być tak proste, jak to tylko możliwe w zakresie opieki, odporne na wpływy zewnętrzne i jednocześnie niezbyt drogie. Najlepiej nadaje się:

  • MDF. Meble z płyty MDF są wybierane przez tych, którzy preferują materiały przyjazne dla środowiska. Są to deski z prasowanych trocin drzewnych, które pokryte są okleiną, akrylem lub folią PVC.
zestaw płyt MDF

Zestaw kuchenny z płyty MDF

  • Plastik. Plastikowe słuchawki mogą wydawać się zbyt bezpretensjonalne, ale dla kuchni w stylu minimalizmu są świetne. Dużym plusem jest szeroka gama kolorów. To rekompensuje zły wybór formularzy. Możesz wybrać zestaw dowolnego odcienia. Jednocześnie doskonale toleruje wilgoć, jest łatwa do mycia.
szafki podłogowe

Szafki podłogowe wykonane z tworzywa sztucznego

  • Płyta wiórowa. Kupując kuchnię z płyty wiórowej, powinieneś bardzo uważać. Do produkcji niektórych rodzajów płyt używa się szkodliwych materiałów, dlatego warto upewnić się, że sprzedawca posiada certyfikaty jakości. Jeśli materiał jest ekologiczny klasy E0-E1, meble z niego są całkowicie bezpieczne. Zalety - niska cena, szeroki potencjał projektowy. Modułowe zestawy słuchawkowe z płyty wiórowej są piękne i praktyczne.
montaż

Montaż kuchni z laminowanych płyt wiórowych

Jeśli właściciel mieszkania lubi regularnie aktualizować wnętrze, warto kupić kuchnię z fasadami. Takie moduły składają się z ram aluminiowych, a panele do nich mogą być wykonane z dowolnych materiałów, w tym plastik lub szkło. Jeśli chcesz, zawsze możesz wymienić panele - a zestaw słuchawkowy zostanie całkowicie zmieniony. Jednak często nowe panele w ramach "chodu", a to może wpływać na wygląd i funkcjonalność mebli.

modułowa kuchnia z płyty MDF

Modułowa kuchnia modułowa z płyty MDF

Wskazówki dotyczące wyboru zestawów jakości

Który wzór powinienem wybrać?

Im prostszy kształt modułów, tym lepiej. To rozszerza możliwości projektowania. Nadmiar elementów dekoracyjnych często tylko boli. Jeśli jest to kwestia budżetowych kuchni modułowych, lepiej jest preferować meble w takich stylach:

  • Nowoczesny. Wielu właścicieli mieszkań preferuje meble w stylu Art Nouveau. Połączenie klarowności i gładkich linii zawsze wygląda imponująco. Ograniczenia w doborze kolorów po prostu nie istnieją.
kuchnia

Kuchnia w stylu Art Nouveau

  • High-tech. Szkło, metal, polerowane powierzchnie to trend ostatnich lat. Modułowe kuchnie o nowoczesnym wyglądzie. Są niezwykle praktyczne i wygodne w obsłudze.
zestaw

Zestaw słuchawkowy w stylu high-tech

  • Klasyka. Meble klasycznych kształtów i kolorów to wybór na wszystkie czasy. Takie słuchawki spodoba się osobom, które nie chcą stosować się do trendów mody, preferują proste formy, dążą do poczucia przytulności i stabilności.
meble kuchenne

Klasyczne meble kuchenne

Co to jest - modułowa kuchnia? Jest to okazja do zmiany wnętrza według własnego uznania. Nie musisz zbierać pieniędzy przez wiele lat, aby zaktualizować wygląd zestawu słuchawkowego. Dodając, usuwając lub po prostu zmieniając układ modułów, otrzymujesz nowy projekt bez ponoszenia szczególnych kosztów. W erze chwilowych zmian ta jakość jest bezcenna.

Do produkcji zestawów budżetowych należy używać wyłącznie materiałów praktycznych. Oczywiście nie będziesz miał blatu wykonanego z marmuru lub rzeźbionego dekoru na mahoniowych fasadach. Ale meble po prostu zadbają o użycie zwykłej gąbki i niedrogich chemii gospodarczej. Ostateczny wybór jest zawsze twój!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 49 = 55

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map