Cięcie i szycie rzymskich zasłon własnymi rękami: instrukcja krok po kroku ze zdjęciem

Cięcie i szycie rzymskich zasłon własnymi rękami: instrukcja krok po kroku ze zdjęciem

Cięcie i szycie rzymskich zasłon własnymi rękami: instrukcja krok po kroku ze zdjęciem

Proste, eleganckie, surowe i eleganckie rolety rzymskie będą doskonałą ozdobą każdego stylu wnętrza i absolutnie każdego pomieszczenia, czy to salonu, sypialni, jadalni, pokoju dziecięcego czy kuchennego. Zwłaszcza organicznie lakoniczna i kompaktowa konstrukcja rzymskich zasłon pasuje do wnętrza kuchni, gdzie wszystko powinno być tak wygodne i funkcjonalne, jak to tylko możliwe. Przez długi czas marzyli, aby uszyć rzymskie żaluzje własnymi rękami, ale wątpili w ich umiejętności? Instrukcje krok po kroku, aby Ci pomóc! Rzeczywiście, zasłony rzymskie nie są tak proste, jak się wydaje. Mają swoje małe, ale bardzo ważne tajemnice. Aby osiągnąć nienaganną jakość wykonania, ważne jest, aby znać kilka sztuczek, którymi chętnie się z Wami podzielimy. Ale wciąż nie ma nic nadprzyrodzonego i megasyllabicznego w tym biznesie, więc naprzód z piosenką!

Rzymskie zasłony własnymi rękami nie będą gorsze od fabryki

Szycie rolet rzymskich własnymi rękami jest łatwe, jeśli dokładnie zastosujesz się do zaleceń

Wybierz tkaniny na rolety rzymskie

Rzymskie zasłony można uszyć z absolutnie dowolnych tkanin, począwszy od ciężkich zasłon, a kończąc na jasnym przezroczystym tiulu. Ale nadal zaleca się stosowanie gęstych twardych materiałów, które dobrze trzymają kształt, podkreślając piękno fałd w zmontowanej formie. Z zasłony wyciągnąć idealnie proste cięcie bez draperii wokół okazałości demonstruje ornament piękno i fakturę materiału, więc na szycie rolet sens wybrać coś naprawdę specjalnego, które będą cieszyć oko i podnieść nastrój każdego dnia. Biorąc pod uwagę skromne rozmiary rzymskich zasłon i minimalne zużycie tkaniny, możliwe jest zastosowanie ekskluzywnych tkanin projektantów. W końcu nie jest to kurtyna, ale jeden z najbardziej ekonomicznych modeli zasłon, więc nie spłukaj się! Od czasu do czasu wystarczy zrobić sobie prezenty!

Tkanina na rzymskie zasłony powinna pasować do koloru i faktury całej kuchni

Wybieramy tkaniny do szycia rzymskich zasłon, aby harmonijnie wtapiały się w wystrój kuchni

Jeśli chcesz, aby twoja romka chroniła pokój przed ciekawskimi spojrzeniami, ale jednocześnie pozwalając słońcu jak najwięcej, wybierz półprzezroczyste tkaniny. I odwrotnie, jeśli Twoim celem jest blokowanie światła słonecznego, zwróć uwagę na nieprzepuszczającą światła, czarną ściereczkę, która jest poddawana specjalnej impregnacji na tylnej stronie. Tkaniny odporne na światło nie tylko nie spalają się same, ale także niezawodnie chronią przed wypaleniem tapety, mebli i innych przedmiotów wnętrza.

Wybierając na zasłony rzymskie tkaniny z jasnym kwiatowym nadrukiem, możesz ozdobić oryginalne kuchenne okna

Rzymskie zasłony z półprzezroczystej tkaniny z jasnym kwiatowym nadrukiem będą prawdziwą ozdobą okna

Jeśli wybierzesz rolety rzymskie uczynić go do kuchni, do wyboru tkanin należy podchodzić z wielką odpowiedzialność, ponieważ nawet jeśli kuchnia jest wyposażona w najbardziej wydajnych i nowoczesnych kapturem, w pełni chroni przed pary, dymu i zapachów z gotowania żywności będą nadal nie. Kurtyny kuchenne powinny mieć właściwości odstraszania brudu, wchłaniać minimalne zapachy, zachowywać atrakcyjny wygląd przez długi czas, być odpowiednie do częstego mycia i prania. Tkaniny syntetyczne odpowiadają wszystkim tym cechom. Zwolennicy wszystkiego, co naturalne i naturalne, powinni zwracać uwagę na nowoczesne tkaniny mieszane i łączone, w których niewielki procent syntetycznych nici dodaje się do bawełny, lnu lub jedwabiu. Dzięki domieszce syntetycznych zasłon wykonanych z tkanin mieszanych nie wymagają starannej pielęgnacji i wyglądają tak nowocześnie, jak są przez długi czas, zachowując jednocześnie urok i uduchowioną estetykę naturalnych materiałów.

Prawidłowe oświetlenie pozwoli ci zobaczyć się z rzymskimi zasłonami z mieszanki tkanin w całej jej urodzie

Mieszana tkanina, wybrana do zasłon rzymskich, ma swoje własne walory dekoracyjne, które zademonstruje przy odpowiednim oświetleniu

Należy pamiętać, że w stylu krawieckim rzymskie zasłony mogą być podwójne lub pojedyncze. Podwójne nadaje się do gęstych tkanin kolorowych, aby chronić je przed paleniem w słońcu. Druga opcja jest preferowana w przypadku lekkich tkanin z nadrukiem i białym po złej stronie, a także w przypadku cienkich przeświecających tkanin, takich jak wzorzysta organza lub welon lniany.

Połączenie różnych wzorów tkanin i różnych rodzajów zasłon może stać się opcją projektu okna

Jednobiegunowe zasłony wykonane z półprzezroczystej tkaniny na tym oknie stały się częścią ciekawej kombinacji różnych wzorów

I, oczywiście, nie zapomnij przy wyborze tkaniny na zasłony, weź pod uwagę zgodność wzoru, koloru i faktury z ogólnym rozwiązaniem stylistycznym wnętrza i pomysłem na projekt. Jednolite tkaniny są najbardziej uniwersalne, doskonale sprawdzają się w każdym stylu. Zabawne motywy kwiatowe i gastronomiczne, a także klatka będą idealnym dodatkiem do kraju, prowansji lub prostego wiejskiego stylu. Geometryczne figury i abstrakcje będą organicznie patrzeć na nowoczesną lub awangardową kuchnię.

Prostota i powściągliwość rzymskich zasłon nie przeszkadza im odgrywać roli elementu dekoracyjnego

Rzymskie zasłony we wnętrzu kuchni wyglądają skromnie, ale z godnością, wykonując nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne funkcje

Określ rozmiar rzymskich zasłon

Bez względu na to, czy uszyjesz rzymską kurtynę samodzielnie, czy na życzenie, powinna ona mieć idealne proporcje i "usiąść" w oknie, jak rękawiczka. Aby poradzić sobie z tym zadaniem archiwalnym, musisz poprawnie zmierzyć i obliczyć zużycie tkanki, a do tego musisz zdecydować o sposobie mocowania rzymskich zasłon.

Warianty mocowania rzymskich zasłon:

  • W otworze okna

Zasłony są na szkle. Ten rodzaj zapięcia stosowany jest najczęściej wtedy, gdy w pobliżu okna znajduje się duży parapet - w tym przypadku nawet przy opuszczonej kurtynie, dostęp do niego pozostanie i będą mogły być używane bez przeszkód. Również rzymska kurtyna "wpuść na szybę", gdy nie idzie solo, ale jest używana w połączeniu z zasłonami, zasłonami, lambrekinami i innymi rodzajami zasłon. Podczas umieszczania rzymskich zasłon w otworze okna jego wymiary muszą odpowiadać wymiarom otworu.

Aby uzyskać prawidłowe cięcie, musisz określić rozmiar rzymskich zasłon

Określ rozmiar rzymskich zasłon, w zależności od metody mocowania, aby nie pomylić się podczas cięcia i szycia

  • Na ścianie nad oknem
1

Zasłony tkaninowe są montowane nie wewnątrz otworu, ale na jego wulgarnej stronie. Ta metoda jest preferowana w przypadku wentylacji i klapek otwierających do wentylacji lub gdy okno otwiera się w pomieszczeniu na całej wysokości. W takim przypadku rzymska kurtyna powinna być szersza o 5-10 cm od otworu okiennego i 10-15 cm od obu końców. Dodatki po bokach zostaną zasłonięte zasłonami, aby nie było luk. Dodatek od dołu pozwoli na przymocowanie gzymsu nad otworem okna, w którym zasłona w stanie zebranym nie zapobiegnie otwarciu ramy okiennej.

Klasa mistrzowska: jak szyć rzymskie zasłony własnymi rękami

Rzymskie zasłony mogą być całe lub składają się z kilku płócien. Jeżeli przewidziano kilka arkuszy, każda kurtyna musi być przymocowana do osobnego gzymsu. Dla początkujących, aby uchwycić istotę szycia, aby uporać się z montażem i okap Zasada działania projektowania rolet rzymskich, zaleca się, aby rozpocząć z solidnej tkaniny do szycia.

Rolety rzymskie korzystają z interesującej figury na tkaninie

Ciekawy wzór na tkaninie jest często ważnym elementem dekoracyjnym rzymskich zasłon

Niezbędne materiały:

  • Tkanina na zasłony i, w razie potrzeby, podszewka
  • Taśma rzepowa z szerokimi zasłonami
  • 7-8 sztuk metalowych, drewnianych lub plastikowych szpilek / prętów o średnicy 4-5 mm, o długości 3 cm szerszych niż szerokość zasłon
  • Małe plastikowe pierścienie o średnicy 10-12 mm na każdym szydełku, którym będą sznurki gwintowane do podnoszenia zasłon
  • Trzy nacięcia nylonowego sznurka: długość każdej z nich jest równa dwóm długościom kurtyny i jednej szerokości kurtyny
  • Maszyna do ważenia deskami
  • Drewniany pręt lub drążek do zawieszenia obręczy o przekroju poprzecznym 2,5 x 5 cm szerokości płótna
  • Goździki, śruby, haczyki na spiralnej łodydze

Jak zrobić rzymskie żaluzje krok po kroku

1. Mierzymy otwarcie okna. Dodaj 5-7 cm szwów bocznych i 10-15 cm od góry i od dołu. Dodatki na wysokość zasłon wynoszą zwykle około 20% rzymskich. Przed wycinania ostrza nie może być mylona z obliczeń i wyeliminować sprawę skurcz podczas szycia, tkanina co jest pożądane prodekatirovat: kilka minut moczony ciepłą wodą, suszy się i proutyuzhivaem. Liczba i rozmiar fałd zależy od wysokości okna i długości przyszłych zasłon. Określ optymalną odległość między fałdami pomoże poniższa tabela:

Tabela określająca optymalną liczbę i rozmiar fałd

Obliczenie liczby i wielkości fałd dla zasłon rzymskich pomoże określić najlepszą opcję

Umiejętność poprawnego obliczania wielkości "fałd kieszeni" jest jedną z głównych tajemnic krawieckich zasłon rzymskich.

Schemat do obliczania tkaniny do cięcia rolet rzymskich

Otwarte rzymskie zasłony: schemat obliczania tkaniny

2. Po niewłaściwej stronie zaznaczamy linie bramy i przyszłe fałdy, a także miejsca instalacji pierścieni dla sznurka zgodnie z podanym schematem. Aby zasłony rzymskie były pięknie udrapowane, linie przyszłych fałd powinny znajdować się w tej samej odległości od siebie, a także mieć taką samą szerokość.

3. Boczne krawędzie są traktowane podwójną fałdą. Nie zapomnij wyregulować naprężenia nici tak, aby ściegi nie zaciskały boków.

4. Gwoździe lub zszywacz do mebli od spodu drewnianego drążka, do którego mocowana jest zasłona, zapiąć rzepy. Przetwarzamy górną część zasłon i szyjemy resztę rzepu Velcro, co pozwoli nam usunąć pranie do prania, gdy tylko będzie to konieczne. Drewniany klocek, który będzie używany jako gzyms, pożądane jest wcześniejsze malowanie w odpowiednim kolorze. Zamiast drewnianego drążka można użyć paska lambrekin z rzepem, który sprzedawany jest ze wspornikami sufitowymi.

5. W dolnej części zasłony tworzymy bramę i tworzymy klin, którego szerokość powinna umożliwić wstawienie sztabki do uformowanej "kieszeni". Jako środek ciężkości do zasłon można użyć płaskiego profilu aluminiowego 1-2 cm od gzymsu. W przypadku przezroczystych lub białych tkanin pożądane jest, aby malować je na biało lub pod kolorem tkaniny. Możesz kupić ten profil w sklepie z materiałami budowlanymi.

6. Po złej stronie kurtyny nakładamy krawędź wykończeniową i wstawiamy przygotowane kołki do uformowanych kieszeni. Zamknij dziury. Aby zmyć kurtynę w przyszłości, szyjemy kulki tylko z jednej strony, tak aby można było usunąć szpilki przed praniem, a po praniu i prasowaniu je zwrócić. Krawędzie szpilek nie powinny przywierać do tkaniny zasłon. Idealną opcją jest użycie specjalnych plastikowych prętów, które można kupić od prywatnego projektanta tkanin. Możesz użyć wkładek gorsetu, które są sprzedawane w sklepach krawieckich akcesoriów do szycia. Ponieważ wkładki gorsetowe są przechowywane zwinięte, najpierw pocięte na niezbędne elementy z niewielkim marginesem, przez tkaninę rozgrzać żelazko parą, a następnie ogrzewać przez kilka dni pod prasą, aż do całkowitego wyprostowania. Alternatywnie można użyć drutu, ale tylko jeśli chodzi o płaski pręt ze stali nierdzewnej.

Główne elementy rzymskich zasłon

Elementy rolet rzymskich

7. Po oznaczeniu pozycji pierścieni, kierując się schematem, zszywaj je ręcznie. Do drewnianego sztabki pierścienia mocujemy za pomocą gwoździ. Tutaj są niezbędne do zamocowania mechanizmu podnoszącego. Pierścienie do linki powinny być umieszczone symetrycznie względem środka kurtyny. W takim przypadku zewnętrzne pierścienie powinny być umieszczone w odległości 5-10 od krawędzi kurtyny.

8. Za pomocą rzepa przymocuj kurtynę na drążku. Część mocująca sznura jest przymocowana do ramy okiennej i mocujemy linkę, aby zamocować zasłony. Od dolnej krawędzi zaczynamy przewlekać przewód do pierścieni. Na dolnym pierścieniu zawiązujemy węzeł, a na siłę mocujemy go również klejem.

9. Przełóż przewód przez wszystkie pierścienie do samego wierzchołka obręczy. Przeprowadzamy podobną operację we wszystkich rzędach pierścieni. Zwróć uwagę, że kiedy wszystkie kable są przewleczone przez górne pierścienie, należy je wyciągnąć z jednej strony zasłon. Zaciskamy wszystkie linki tak, aby fałdy rozkładały się równomiernie na całej szerokości obręczy. Za pomocą wstążek ustalamy fałdy w tej pozycji.

Rzymski schemat montażu zasłon

Kiedy wszystkie kable są przewleczone, przez górne pierścienie przenosimy je na jedną stronę zasłon

10. Mocujemy drewnianą belkę nad otworem okiennym lub mocujemy ją do ramy okna. Usuń wstążki, które utrzymują zasłonę w stanie złożonym. Rzymianin schodzi. Wyrównaj napięcie wszystkich przewodów. Zbieramy wszystkie sznury, łączymy je węzłem na ostatni dzwonek. Następnie przechodzimy przez sznury przez uchwyt, aby podnieść zasłony iw odległości około 45-50 cm od pierwszego węzła zawiązujemy kolejny węzeł. Końce sznurów poniżej drugiego węzła są starannie przycięte. Rzymski cień własnymi rękami jest gotowy!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 86 = 92

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map