Trzymanie w kuchni - 17 super-skutecznych rozwiązań i lifhak

Trzymanie w kuchni – 17 super-skutecznych rozwiązań i lifhak

Przechowywanie w kuchni

Niezależnie od tego, czy mała kuchnia lub duże, przemyślane miejsce do przechowywania może sprawić, że będzie super wygodne, a szafki kuchenne, szafka i lodówka są przestronne. W tym materiale znajdziesz 17 praktycznych wskazówek i 85 pomysłów na zdjęcie, które pomogą Ci zorganizować przestrzeń od zera lub zoptymalizować już ustalony "system".

17 rozwiązań do przechowywania w kuchni

1. Utrzymuj główne miejsce przechowywania w obszarze roboczym

Zacznijmy od naszego przewodnika dotyczącego organizowania przechowywania w kuchni, być może z podstawowymi zasadami. A tutaj jest jeden z nich - wszystko, czego potrzebujesz, musi być pod ręką.

 • W idealnej sytuacji powierzchnia robocza powinna znajdować się pomiędzy zlewem a piecem, a jej optymalna długość powinna wynosić około 90 cm. W związku z tym wszystkie przybory kuchenne, urządzenia i produkty niezbędne do gotowania każdego dnia powinny być przechowywane nad i pod powierzchnią roboczą oraz pod kuchenką.

To, co jest pożądane dla tej lub tej rzeczy / produktu, tym bliżej do pulpitu. W tym przypadku blat powinien być prawie pusty.

Powierzchnia robocza i miejsce do przechowywania

W niższych szafkach trzeba przechowywać rzeczy duże i ciężkie, aw górnej - małe i lekkie

Przechowywanie w obszarze roboczym

2. Sortuj i przechowuj produkty / produkty według kategorii

Przechowywanie według kategorii i podkategorii to kolejna podstawowa zasada, z której zaczyna się kolejność i wygoda w kuchni.

 • Podobne przedmioty należy zbierać w jednym (!) Miejscu, nawet na jednej półce, ale oddzielnie od innych kategorii. Dzięki temu możesz szybko znaleźć właściwe rzeczy i łatwo uporządkować szafki.

Nawet wizualnie półki z posortowanymi materiałami i przyborów wyglądają schludnie i pięknie. Pomimo oczywistości tej zasady, nie wszyscy i nie zawsze podążają za nim. Na przykład często przechowujemy patelnie wymieszane z formami do pieczenia lub garnki. I, powiedzmy, umieszczamy butelki z olejem roślinnym gdzieś pomiędzy suchym śniadaniem a makaronem.

 • Oczywiście ta reguła ma wyjątki. Na przykład cukier i sól można przechowywać podobnie jak przyprawy i przyprawy, a także na stole w wytrząsarce solnej i cukiernicy. Przechowywanie owoców i warzyw -
  jest to osobna historia, ponieważ różne rodzaje owoców wymagają różnych warunków. Ogólnie rzecz biorąc, zasada działa wszędzie i we wszystkim - od przechowywania żywności w lodówce i przechowywania naczyń w kredensie.

Przechowywanie według kategorii w lodówce

Oczywiście, aby wziąć udział w sortowaniu rzeczy do podkategorii i podkategorii nie jest konieczne, w przeciwnym razie niewygodne będzie wyszukiwanie i czyszczenie.

Zobacz także:

 • Jak przechowywać warzywa i warzywa
 • Jak przechowywać owoce w domu - ogólne zasady, pomysły na notatki i zdjęcia

3. Przechowuj rzeczy w tacach i pojemnikach.

Do przechowywania rzeczy w kategoriach w szafkach i szufladach wygodnie jest używać wszelkiego rodzaju koszyków, pudełek, tacek i przegródek.

Przechowywanie według kategorii w skrzynkach

Przechowywanie według kategorii w skrzynkach

Pudełko na urządzenia z separatorami

Pudełko na instrumenty z reguły jest wyposażone w tacę z separatorami. Mała wskazówka - pożądane jest, aby separatory w zasobniku można było łatwo zmienić, a następnie zmienić rozmiary gałęzi według własnego uznania

Zaznaczone tace do przechowywania

Pojemniki i puszki dla większej wygody można oznaczyć

Separator pręty w kuchni

Wszystkie rodzaje prętów, drążków i prętów, zredukowane i umieszczone w pudełkach, zamieniają się w wygodne przegrody, na przykład do przechowywania pokrywek jak na tym zdjęciu, tablice i blachy do pieczenia

Przechowywanie przyborów kuchennych na tacy

Przechowywanie przyborów kuchennych na tacy ułatwi czyszczenie blatu

Przechowywanie przyborów kuchennych na tackach

Przykład przechowywania przyborów kuchennych na tacach

Przechowywanie drobiazgów na tacach

Szczególnie potrzebne tace do przechowywania drobnych drobiazgów

4. Jeśli projektujesz kuchnię od podstaw, postaw na szuflady i systemy

1

Niższy poziom kuchni powinien być prawie całkowicie wyposażony w szuflady, a niektóre szafki górne nie muszą być uzupełniane szufladami. Możesz więc wykorzystać każdy zakątek swojej kuchni, szybko znaleźć właściwe rzeczy i umieścić je w miejscach, bez przysiadów.

 • Szuflady w kuchni
  Szuflady w kuchni
 • Szuflady w kuchni
  Szuflady w kuchni
 • Szuflady w kuchni
  Szuflady w kuchni
 • Szuflady w kuchni
  Szuflady w kuchni

5. Przechowuj rzeczy głównie w stosach, ale w rzędach

Przechowuj i układaj rzeczy nie poziomo jeden na drugim (stosy), a w pionie jeden po drugim (rzędy), możesz łatwo znaleźć i pobrać potrzebne przedmioty bez naruszania ustalonej kolejności w szafce.

 • Aby wszystko było ustawione pionowo, używaj dzielników, tacek, pudełek i haczyków.
Pionowe przechowywanie tacek, grilli, form do pieczenia

Najwygodniej jest przechowywać pionowo deski do krojenia, tace, tace i foremki

Pionowe przechowywanie form do pieczenia

Patelnie na haczykach

Ten lifhak do przechowywania w kuchni jest prosty i genialny, ale nie zawsze oczywisty. Zwłaszcza jeśli chodzi o przechowywanie zapasów ręczników kuchennych i serwetek - w rzeczywistości, tekstylia, w przeciwieństwie do pudełek i puszek, nie stoją pionowo. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy złożyć materię w prostokąt lub zrolować.

Jak przechowywać tekstylia kuchenne

Przykład pionowego przechowywania tkanin kuchennych: ręczników, serwetek, garnków, fartuchów i obrusów

Zasada pionowego przechowywania działa prawie we wszystkim, tylko głębokie naczynia i pojemniki mogą i powinny być układane w stosy.

Ułożone artykuły

6. W małej kuchni musisz skorzystać z niestandardowych schowków

Oto kilka pomysłów na przechowywanie w kuchni w niestandardowych miejscach:

 • Drzwi szafy - na nich można wklejać haczyki lub mocować uchwyty ścienne. Prawda do przechowywania na drzwiach jest tylko łatwym tematem, inaczej istnieje ryzyko złamania pętli. Ważne jest również zamontowanie haczyków i uchwytów tak, aby one i przedmioty, które trzymają, nie opierały się na półkach, w przeciwnym razie drzwi się nie zamkną.
Ręcznik na drzwiach

Ręczniki kuchenne rzadko wyglądają schludnie, więc drzwi szafy idealnie nadają się do przechowywania

Przechowywanie na drzwiach szafki kuchennej

Ten lifhak z clothespin pozwoli Ci zawsze mieć gumowe rękawiczki na ręce i nigdy nie zgubić ich w trzewiach szafki

Przechowywanie przypraw na drzwiach szafy

Przechowywanie przypraw na drzwiach szafy

 • Ściany końcowe i ściany zewnętrzne mebli kuchennych - są dobrzy w tym, że wytrzymają nie tylko ręczniki i dziury, ale także ciężkie przedmioty: noże, deski do krojenia, garnki i patelnie. Najważniejsze jest, aby podnieść niezawodne półki / uchwyty i naprawić je starannie, tak aby nie zepsuć widok kuchni. Poniżej znajdują się pomysły na przechowywanie rzeczy na zewnętrznych ścianach mebli.
 • Przechowywanie na końcach mebli
 • Przechowywanie na końcach mebli
Przechowywanie na końcach mebli

Taki system przechowywania jest łatwy do utworzenia własnymi rękami z półek i wsporników

Przechowywanie na końcach mebli

 • Ściany wewnętrzne szafek - wygodnie jest zawiesić na hakach łyżki i dysze od urządzeń elektrycznych, które nie są bardzo często potrzebne.
Haczyki na ścianach szafki

Pomysł na przechowywanie naczyń kuchennych

 • Umieść pod wiszącymi szafkami - tutaj możesz powiesić wąską półkę do przechowywania przypraw, jak na zdjęciu poniżej ...

Półki do przechowywania przypraw

... lub przykręcić pokrywę z puszek do spodu obudowy, aby przykręcić do nich puszki przypraw lub luźnych produktów.

Banki na przyprawy

Pomysł na przechowywanie przypraw w puszkach pod wiszącą szafką jest łatwy do zrealizowania przez samego siebie

Banki na przyprawy

Banki na przyprawy

Banki pod szafką

7. Użyj rogu kuchni do 100%

Często w rogu kuchni powstają "martwe strefy", które w żaden sposób nie są związane z ich niedostępnością. Aby upewnić się, że to miejsce jest używane w 100%, powinieneś wyposażyć szafkę narożną w rozsuwany system - kosze, półki, półki lub karuzele.

Rondo w rogu

8. Lifkhak do małej kuchni - szafa do sufitu

W małej kuchni można zmaksymalizować użyteczną przestrzeń, dodając dodatkowe szafki, które sięgają do sufitu. Wtedy w topowych pudełkach okaże się, że przechowują rzeczy rzadko używane. Na przykład może to być świąteczna ceremonia, obrusy, puszki na konserwację i tak dalej.

 • Od kuchni do sufitu
 • Od kuchni do sufitu

Cóż, jeśli zestaw kuchenny jest początkowo zaprojektowany wysoko (patrz zdjęcie powyżej), ale jeśli nie, to wypełnij górną część szafki ładnymi koszami i szufladami.

Przechowywanie u góry zestawu słuchawkowego

Przechowywanie rzeczy w pudełkach

Trzecią warstwę można zbudować własnymi rękami z planszy i podpierać w postaci butelek, jak pokazano na poniższym zdjęciu.

Zestaw z domową trzecią warstwą

Zestaw z budynkiem do przechowywania rzeczy i produktów

9. Złóż szuflady w cokole

Kolejny lifhak do małej kuchni - budowa pudełek w cokole. Jest to bardzo wygodne do przechowywania wszelkiego rodzaju form, palet, wałków do ciasta, zapasów wina, a nawet karmy dla zwierząt.

 • Pudełka w zlewie
 • Pudełka w zlewie
 • Pudełka w zlewie
 • Pudełka w zlewie

10. Użyj ścian i fartucha

Trzymaj się instrumentów balustrad, wszystkie rodzaje banków, a nawet sprzęt jest bardzo wygodny - wszystko jest w zasięgu wzroku i pod ręką. Z drugiej strony szyny często stwarzają poczucie bałaganu i nieporządku w kuchni, ukrywają pod nim piękny fartuch i komplikują sprzątanie (ponieważ wszystko, co wisi na ścianie, jest szybko pokryte kurzem!).

 • Dlatego radzimy nie angażować się w systemy balustrad i wieszać na ścianie tylko bardzo pożądane produkty i produkty, na przykład sól, przyprawy, ręczniki papierowe, szpatułki, uchwyt na tablet / telefon.

W tej kolekcji zdjęć można zobaczyć dobre przykłady balustrady wyposażenia kuchni.

 • Balustrady w kuchni
 • Balustrady w kuchni
 • Balustrady w kuchni
 • Balustrady w kuchni

Ale do przechowywania na ścianie na uchwycie magnetycznym zestaw noży może i powinien być. W końcu tak mało zepsuć ostrze, a kucharz jest bardzo wygodny do wyboru - do czyszczenia pożądanego urządzenia.

Przechowywanie magnesu

Przechowywanie magnesu

Przechowywanie magnesu

Nawiasem mówiąc, magnetyczny uchwyt noża można łatwo wykonać ręcznie. Aby to zrobić, wystarczy wyciąć kilka płytkich okrągłych otworów na drewnianej desce, a następnie wkleić w nich magnesy neodymowe i ostatecznie powiesić deskę na ścianie. Voila, uchwyt noża jest gotowy.

Wykonanie magnetycznego uchwytu noża

Należy pamiętać, że do produkcji takiego magnetycznego uchwytu wystarczy magnesy neodymowe

Zobacz materiał na ten temat: Wykonujemy magnesy na lodówce (i nie tylko) z improwizowanych, odpadowych i naturalnych materiałów

Oprócz szyn, perforowane płyty wykonane z płyty pilśniowej lub stali pomogą wykorzystać ściany do przechowywania rzeczy. Po prostu pomaluj planszę w wybranym kolorze, dodaj do niej haczyki i powiesić na ścianie. Fototapety konstrukcji ściany do przechowywania rzeczy i produktów są prezentowane w następnym suwaku.

 • Ściany do przechowywania rzeczy w kuchni na perforowanych deskach
 • Ściany do przechowywania rzeczy w kuchni na perforowanych deskach
 • Ściany do przechowywania rzeczy w kuchni na perforowanych deskach
 • Ściany do przechowywania rzeczy w kuchni na perforowanych deskach
 • Ściany do przechowywania rzeczy w kuchni na perforowanych deskach

I, oczywiście, półki pomogą uporządkować przechowywanie rzeczy na ścianie. Wskazane jest, aby były dopasowane do tonu ściany lub mebli kuchennych. Podobnie jak w przypadku balustrady, przy półkach ważne jest, aby nie przesadzić - szybko odkurza i przeładowuje wnętrze.

Półka na talerze

 • Przechowywanie na półkach w kuchni
 • Przechowywanie na półkach w kuchni
 • Przechowywanie na półkach w kuchni
 • Przechowywanie na półkach w kuchni
 • Przechowywanie na półkach w kuchni

11. Uporządkuj przestrzeń pod zlewem

Miejsce pod zlewem doskonale nadaje się do umieszczania pojemników na śmieci, środków czyszczących, gąbek i szmat. Oto kilka pomysłów i wskazówek, jak zoptymalizować tę przestrzeń:

 • Włóż jedną kreskę (dopasuj pasek szafy) do szafki pod zlewem i powiesić na niej spraye i pistolety natryskowe.
Bar na krawężniku pod zlewem

Idea przechowywania pod zlewem

 • Przykręć szufladę do jednej ze ścian, na przykład Ikei.

Wysuwany pojemnik

 • Zawieś haki na ręczniki lub organizery do przechowywania gąbek, szmat i innych urządzeń.
 • Użyj małych półek z półkami i szufladami.

Szuflada z szufladami

 • Pożądane jest, aby kosz można było wysuwać.

Chowane kosze na śmieci

12. Używaj nie okrągłych słoików i tacek, ale kwadratowych lub prostokątnych

Przechowywać w suchym pokarmy lepiej w prostokątnych i kwadratowych słoikach / pojemnikach, ponieważ mogą one w każdej innej schludniej i bardziej zwartej rundzie. Tablica dotyczy wszystkich akcesoriów do przechowywania (koszy, tacek, pojemników), a także urządzeń gospodarstwa domowego (ekspresy do kawy, stacjonarne blendery, wagi itp.).

Urządzenia kuchenne o kwadratowym kształcie

Kwadratowe pojemniki w spiżarni

13. Kup organizer do prania

Środki do mycia naczyń, gąbki i szczotki są bardzo wygodne do przechowywania w silikonowych lub plastikowych organizerach. W ten sposób zwolnisz przestrzeń w pobliżu zlewu i ochronisz blat stołu / błotnika suszenia przed kroplami.

Organizer do zlewozmywaka

Takie organizatory są sprzedawane do Aliexpress za 150-300 rubli

14. Używaj mebli z wbudowanymi szufladami i półkami

Na przykład może to być stół z szufladami pod blatem, ława z wbudowanymi szufladami pod siedzeniem lub blat barowy z półkami w piwnicy.

Bar counter z półkami

15. Jeśli kuchnia ma trochę wolnej przestrzeni - użyj dodatkowych stojaków, konsol i wózków

Wysokie półki pomagają, gdy brakuje miejsca do przechowywania, a w kuchni nie ma spiżarni.

Przechowywanie na stojakach

Przechowywanie na stojakach

Wąskie półki wyjmowane

Wąska, ale bardzo pojemna zębatka na kółkach

Jeśli nie ma miejsca na półki, spróbuj zbudować system przechowywania wokół drzwi lub okna.

Rack dookoła drzwi

Wózek jest dobry ze względu na zwartość, przestronność i mobilność.

Wózek do przechowywania

Wózek do przechowywania

Wózek do przechowywania

16. Użyj półek z wkładkami i półek

Taki mały trik pozwala na użycie całej wysokości szafek i uzyskanie dodatkowej użytecznej powierzchni dosłownie znikąd. Półki można kupić w Ikea (seria Varieur).

Wkładki na półce

Wkładki na półce

Wkładki na półce

Wkładki na półce

Wkładki na półce

17. Przechowuj lodówkę w 30% pustą

Bardzo trudno jest posprzątać lodówkę w lodówce, znaleźć odpowiednie produkty, kontrolować nowe "zapasy" żywności, a także opóźnić brak płynów w odpowiednim czasie.

 • Aby ułatwić sobie unikanie kupowania innych śmieci lub sosów, należy z reguły przechowywać na półce lodówki nie więcej niż trzy odmiany tego samego produktu.

Nawiasem mówiąc, to zalecenie ma również zastosowanie w dziale sklepu spożywczego.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map