Žaluzie v kuchyni - nové položky v roce 2017 + fotografie v interiéru

Žaluzie v kuchyni – nové položky v roce 2017 + fotografie v interiéru

Žaluzie v kuchyni - nové položky v roce 2017 + fotografie v interiéru

Klasické závěsy zůstávají oblíbenými při výběru příslušenství pro kuchyňská okna, ale mají nového konkurenta - stylové a krásné žaluzie. Navzdory složitějšímu designu jsou praktické, pohodlné a snadno se pečlivě starají. Inspirovaný moderními nápady a barevnými fotografiemi, vyzkoušejte závěsné vertikální nebo horizontální žaluzie v kuchyni namísto záclon: mezi novinkami z roku 2017 snadno najdete model, který bude váš interiér působivější.

Typy žaluzií

Funkčnost žaluzií není horší než záclony a záclony, díky kreativním návrhářům a z estetického hlediska vypadají bezchybně. Mohou být bezpečně přiřazeny praktickému typu závěsů, které jsou určeny pro použití v místnostech s vysokou vlhkostí a teplotní nestabilitou. Vlastnosti jsou však do značné míry závislé na odrůdě, takže je třeba uvažovat o hlavních druzích, které dominují modernímu trhu.

Horizontální

Obvyklé kancelářské doplňky - horizontální žaluzie - dostaly nový zvuk v útulné atmosféře kuchyně. Nemohli zkazit jejich kompaktnost a závažnost, ale zdůrazňovali pouze pořádek moderního zabudovaného nábytku a spotřebičů. Tenké lamely uspořádány v úhledných řadách, neporušuje geometrii lesklé fasády a umělecky doplnit to, kromě použití přesně sladěny odstín může být logicky kompletní kompozice.

žaluzie

Harmony v paletě a formě

Jak se stalo, že se praktické výrobky přesunuly z kanceláře do obytných prostor? Obvykle je to naopak, ale ne v případě horizontálních žaluzií. Mají dvě výhody, ideální pro použití v kuchyni:

 • kompaktnost, která umožňuje maximálně využít funkčnost oken - vodorovné kolejnice pevně zapadají do rámů, takže je možné je otevřít libovolným směrem;
 • neprůhlednost v uzavřeném stavu, zvláště důležitá pro bydlení nacházející se na jižní straně.

Návrh moderních horizontálních modelů je takový, že mohou být zcela nebo částečně otevírány, změnou polohy lamel nebo zvednutím nahoru podle principu římských záclon. Na rozdíl od nich jsou vertikální analogy odsunuty stranou.

žaluzie

Plná shoda s rámečky

Doporučujeme se podívat na horizontální modely malých majitelů kuchyně - kompaktní, ne příliš přetížené s dekorativními doplňky vypadají zdrženě a čistě, zatímco dělají své vlastní přímé jmenování. Asketický vzhled je charakteristický pro moderní interiér ve stylu minimalismu nebo hi-tech, avšak textilní tkaniny s nádherným vzorem jsou vhodné pro klasické nastavení.

Vertikální

Vertikální žaluzie jsou přizpůsobeny pro použití v domácím prostředí - vypadají méně přísně a zdrženlivě a navíc dokonce navoně připomínají obvyklé záclony. Vertikálně umístěné velké lamely jsou podobné záhybům záclon a princip otevření je podobný - v případě potřeby jsou jednoduše posunuty na stranu. Experimentovat s uspořádáním pásů, můžete dávat intenzitu přirozeného světla v kuchyni, změnit náladu místnosti.

záclony s lambrequins

Kombinace, napodobující klasické záclony s lambrequins

Na rozdíl od horizontálních modelů, které jsou často připevněny přímo k rámu, jsou vertikální fixace nad oknem v místě, kde se obvykle nachází římsa. Díky tomu okna zavírají spolu s okenním parapetem, takže je lepší najít vhodnější místo pro často používané kuchyňské doplňky nebo spotřebiče (například mikrovlnná trouba nebo miska na ovoce).

kuchyně

Kompaktní model v kuchyni v retro stylu

Délka je lepší zvolit na základě velikosti kuchyně a umístění nábytku. V prostorné a nepoškozené místnosti jsou vhodné dlouhé modely, které dosahují až na samotné podlaze. Nedostatek prostoru vyžaduje miniaturní záclony, které končí u úrovně okenního parapetu. Omezit délku a poté, když je okenní parapet součástí stolní desky. Dlouhé vertikální lišty naopak zvyšují výšku stropu.

žaluzie

Vertikální rozvržení okna

Textura a odstín materiálu mohou vizuálně měnit velikost okenního otvoru, což ovlivňuje složení jako celek. Při výběru konstrukční prvky konstrukce Poznámka: kromě standardních lišt ve formě úzkých pásů aktivně používají díly s neobvyklými tvary - ve formě půlkruhy, vlny, kličkování, které mohou mít jak horizontální a vertikální směr.

1

Válcování

Válcovací zařízení se liší od tradičních analogů v konstrukci a mechanismu zavírání. Jedná se o plastové nebo tkaninové tkaniny, když jsou zkroucené do čistého kotouče umístěného v horní části okna. Přesněji, existuje několik způsobů, jak připojit role modelů:

 • na stěnu nad oknem;
 • na horní část rámu;
 • na každý list;
 • na strop.

Volba upevňovacího systému příznivě rozlišuje modifikaci role a umožňuje zvolit si model vhodný pro konkrétní interiér.

průsvitné žaluzie

Průsvitný přírodní materiál - bohoslužba pro kuchyňský interiér ve venkovském stylu, provence, eko

Moderní textilie, které slouží jako základ pro výrobu rolety, sestávají z přírodních a polymerních vláken. Dobře zvážená rovnováha zvyšuje životnost, dává jim vlastnosti odpuzující prach a vlhkost. Někteří výrobci ošetřují plátno s antibakteriálními impregnacemi, což také pozitivně ovlivňuje kvalitu výrobků určených pro kuchyň. K dispozici jsou také plastové závěsy.

žaluzie

Jasné rolety v tónu kuchyňské fasády

Hustá plochá plátna je skvělým základem pro kreslení různých kreseb, mezi nimiž dominují květinové motivy. Můžete si vybrat látku s obrázky zvířat, moře, hory. Díky této metodě tisku, jako je tisk fotografií, je možné zdobit žaluzie pro kuchyň s černobílými fotografiemi, složitými etnickými vzory nebo geometrickými vzory v barvě kuchyňského nábytku.

Středně pokročilý

Mezilehlá žaluzie jsou jedním z horizontálních typů. Hlavní rozdíl od tradičního pohledu je v místě instalace: nejsou namontovány mezi vnějšími částmi, ale mezi rámečky. První experimenty používající novou modifikaci jsou spojeny s dřevěnými okny. Jejich design je takový, že vzdálenost mezi rámci stačí k připojení dalšího zařízení. Nyní najdete plastová okna s interním rámem.

plastová okna

Plastová okna s vestavěným modulem

Proč to všechno komplikuje a zanechává obvyklé zařízení mezi brýlemi? Odpověď je jednoduchá: instalace praktických moderních žaluzií do plastových oken šetří užitečnou kuchyňskou plochu, což je obzvláště důležité pro malé kuchyně. Horizontální lamely, chráněné sklem, nečisté, nezakryté tukem a zůstávají v původním stavu po celou dobu životnosti oken. Neinterferují s manipulací s dveřmi a snižují péči o okna v kuchyni na minimum. Na obrázku jsou uvedeny všechny výhody tohoto řešení pro funkční design kuchyně.

žaluzie

Ochrana před sluncem, zabudovaná do oken s dvojitými skly, umožňuje maximální využití pracovní plochy a dřezu umístěného přímo u okna

Jedinou nevýhodou vestavěného návrhu je vyšší cena, ale komfort je vždy drahý. Vertikální a válečkové verze se nevyrábějí, orientují se na horizontální plastová zařízení.

Které blindy je lepší dát

Z materiálu výroby lamel a upevňovačů závisí nejen vzhled výrobků, ale také jejich snadnost otevření a doba působení. Před výběrem a nákupem žaluzie v kuchyni doporučujeme si prohlédnout moderní kolekcí návrhářů dbát rady: Možná namísto tradičního horizontální plastickým designem chcete koupit bambusové nebo hliníkový model.

Plastové

Ale nejprve pár slov o plastech - praktický, levný a snadno ošetřující materiál. Jedná se o výrobky z moderních polymerů, které tvoří kategorii, která se obvykle nazývá rozpočtová. I přes nízké náklady, vertikální a horizontální plastové žaluzie vypadají svěží a stylové. Na fotografii - kontrastní plastový model.

žaluzie

Jemná zelená letní nálada

Módní žaluzie a standardní typy žaluzií se bez problémů hodí do konceptu moderního kuchyňského interiéru - další fotografie potvrzují řadu fotografií prémiových apartmánů. Textilní plastové lamely napodobují dřevo, samet, textil, takže i levný produkt může vypadat velmi ušlechtilý.

výměny záclon

Praktická náhrada za klasické závěsy

Speciálně zpracované plastové díly jsou ideálním základem pro použití fotografií a to je skvělá příležitost k vytvoření zakázkového příslušenství na vlastní fotografii nebo náčrtu.

Hliník

Hliníkové výrobky se sotva mohou nazývat domácím příslušenstvím, přesto existují druhy vytvořené speciálně pro interiér kuchyně. Lamely vyrobené z hliníku jsou snadno rozpoznatelné svým charakteristickým kovovým leskem - přírodní stříbřité nebo tónované, změněné barvou. Z tohoto důvodu se většina sbírek nazývá "kovová".

kuchyně

Kuchyňská mléčná čokoláda

Hliníkové lamely jsou kombinovány s kovovými povrchy kuchyňských spotřebičů. Spolu s čistě stříbrnými kolekcemi jsou modely s růžovým, modrým, zeleným, zlatým, měděným odstínem. Při použití postřiku jsou světlé části pokryty matnými barvami, které nevyrábějí kovový efekt, bílá, šedá, béžová.

žaluzie

Foto hliníkových lamel s bílým povrchem

Mnoho z nich preferuje hliníkové žaluzie díky svým technickým vlastnostem, mezi které patří:

 • síla;
 • odolnost proti opotřebení;
 • odolnost proti vysoké vlhkosti;
 • antialergenicita;
 • požární odolnost.

Hliník - vhodný materiál pro zdobení interiéru kuchyně, je-li majitel bydlení je konzervativní milovník moderního stylu hi-tech a minimalismu.

Dřevo

Horizontální modely jsou vhodné pro venkovský styl, ale s jednou podmínkou - pokud jsou vyrobeny ze dřeva. Je nesprávné si myslet, že dřevo není pro kuchyni relevantní. Moderní technologie zpracování přírodních materiálů umožňují výrobu lamel pokrytých filmem, které jsou co nejvíce chráněny před vlhkostí a tepelnou nestabilitou.

kuchyňská fasáda

Okna a fasády kuchyně v jednom designu

Konstrukce okenního otvoru, zcela ze dřeva, vypadá svěží a přirozená. A ačkoli horizontální dřevěné latě z důvodu dalšího zpracování nelze nazvat 100% ekologicky šetrné, jsou bezpečnější než plastové výrobky.

design mycí zóny

Elegantní design oblasti mytí

Design lamel ze dřeva doplňuje interiéry ve stylu Provence nebo rustikální, harmonicky kombinované s dřevěnými fasádami a stolními deskami. Vše, co je nezbytné pro zachování atraktivního vzhledu po dlouhou dobu - přesná péče a bez rizika mechanického poškození.

Fabric

Výrobky z tkanin jsou považovány za méně praktické než plastové, ale toto stanovisko se týká spíše přírodních textilií, které vyžadují zvláštní péči. Vertikální lamely vyrobené z moderní polymerní tkaniny podle charakteristik nejsou nižší než plastové.

závěsy

Rolety s geometrickým vzorem

Mezi horizontální modely je tkanina vzácná, ale většina rolety je vyrobena z textilu. Nejčastěji jde o kombinaci přírodních a syntetických vláken ošetřených impregnacemi odolnými proti vlhkosti. Dokonce i barevné plátna nevypaří na slunci a jasné snímky se po mnoho let nezblednou.

textilní žaluzie

Vertikální tkaniny odstíny krémově zbarvené

Výhodou tkaninových vertikálních žaluzií je dekorativní odrůda. Můžete si vybrat tkaninu odstínu, který se vám líbí, s krásným obrazem nebo světlem ornamentem zdobeným pozlacením nebo stříbřitým vláknem. Tkanina je vynikající základna pro použití fotografií nebo zajímavých barevných kombinací.

Bambus

Laconické bambusové rolety se staly populární díky módě pro ekologický styl a opuštění všech plastů. Oni mohou být viděni v malém městě byt a luxusní byty a dům, kompletní s ratanový nábytek a proutěné rohože. Na fotografii - okenní dekorace chaty.

žaluzie

Kuchyně v ekologickém stylu s bambusovými žaluziemi

Mezi všechny typy předních modelů válečků, stoupající pomocí speciálního mechanismu. Existují dva typy zakružování bambusového plátna - montáž v kazetě umístěné v horní části rámu nebo spojování sestavené části v dolní části závěsu. Vedle válcování najdete vertikální i horizontální odrůdy.

bambusové dekorace

Zhotovení bambusových oken a dveří

Tenké lamely o šířce nejvýše 2 cm mají často přirozenou barvu dřeva. Během výroby je materiál vysušen a dále zpracován tak, aby se desky staly odolné a odolné. V některých případech se namísto tenkých tyčí používá bambusová sláma tkaná syntetickými nitěmi.

Kov

Kovové výrobky - nejčastěji nerezová ocel - se zřídka používají v kuchyňském designu, protože existuje mnoho analogů z hliníku nebo plastu s kovovým efektem. Plastové lamely, na rozdíl od oceli, jsou mnohem lehčí, při jízdě nevytvářejí hluk a snadno se čistí.

kovové žaluzie

Kovové žaluzie v bílé barvě

Hlavním účelem kovových rolety je ochrana oken a dveří zvenčí. V otevřené podobě tvoří silnou látku, která je obtížně trhlina. Použije se automatické otevírání / zavírání, které nahrazuje ruční mechanismus.

Multifaktoriální

Milovníci komplexních designérů nabízejí vertikální multifakturní kombinace, sestavené z lamel různých barev, tvarů nebo textur. Vícevrstvá kompozice je vytvořena použitím latí různých délek: delší vytvářejí pozadí a krátké hrají roli dekorace.

okenní dekorace

Klasický design oken v kuchyni a jídelně - obvyklý design v nestandardní verzi

Často se používá tato metoda, například řezání spodní hrany - je vyrobena ve formě vlny, cikcaku nebo šikmého řezu. Používáte-li odlišný odstín barev, můžete získat silný kontrast.

žaluzie

Tvar žaluzie připomíná záclonu s lambrequinem

Při výběru barvy byste se měli zaměřit na okolní prostředí - výzdobu stěn a fasád nábytku. Odstíny by neměly kopírovat již současnou paletu, ale je lepší, pokud je „zvuk“ se bude konat v jedné barvě. Například šedý oblek tapety vertikální žaluzie Složené popelavý, tmavě šedá, bílá, perleťová lamely, mohou skončit se stříbrem.

Jak vybrat žaluzie podle barvy a textury

Chcete-li vytvořit krásný a útulný interiér v kuchyni, musíte věnovat pozornost návrhu dveří a oken, vybrat příslušné doplňky a zajistit, aby design položek odpovídal obecnému stylu. To se týká i jiných místností: například design dvojitých oken na balkoně by měl odpovídat barvě a struktuře stěn a současně harmonizovat s rámečky. Pojďme analyzovat některá pravidla korespondence na příkladech interiérových fotografií.

Neutrální

Dekor neutrálních odstínů je designem diskrétní barvy, vytvářející se zbytkem atmosféry jediné hotové složení bez zdůraznění oken. Samozřejmě v tomto případě můžete zvýraznit jednotlivé barvy nábytku nebo příslušenství pro podávání, ale zbytek objektů v tomto případě slouží pouze jako jednoduché a nenápadné pozadí. Na fotografii můžete vidět, jak je přírodní odstín bambusu zdůrazněn tichým, zdrženlivým stylem kuchyňského prostředí.

závěsy

Barva bambusu odpovídá odstínům stěn a nábytku, které harmonicky doplňují design místnosti

Neutrální paleta obsahuje bílé, šedé, béžové, pískové - to znamená všechny barvy přirozeného měřítka, které se nerozlišují jasem. To ale neznamená absenci stylu. Podívejte se, jak vypadá foto naprosto skvělá bílá kuchyně a další barevné žaluzie jsou prostě obtížné si představit.

kuchyně

Designová kuchyně v bílé barvě

Jak můžete vidět, s vhodným osvětlením mohou být neutrální odstíny atraktivní a výrazné.

Bright

Při výběru jasného příslušenství byste měli přistupovat opatrně. Hlavním úkolem je udržet rovnováhu a nepřehánět ji ve vašich experimentech. Jak víte, je přijatelné použít 2-3 přední barvy - toto pravidlo považujte za základ, a pak ani nejnepodstatnější mrtvice nezhorší celkovou harmonii. Na obrázku je červená barva lamel, což se opakuje v dalších detailech.

vertikální žaluzie

Červené vertikální žaluzie v bílé kuchyni - prvek akcentu

Úspěšně sladěné záclony mohou kombinovat barvy a zjednodušit konstrukční úkol. Na fotografii je jasné, ale ne křiklavé lakonické plátno, jehož barva ekologicky doplňuje odstíny stěn a textilií.

žaluzie

Módní barva vápna - zástava dobré nálady

Pokud máte rádi jakýkoli výrazný odstín (červená, oranžová, zelená, ultramarínová), můžete bez obav zvolit horizontální nebo vertikální žaluzie oblíbenou barvu, ale nezapomeňte na příslušném barevném partnera, nejlépe neutrální.

Tmavý

Tmavé doplňky jsou nejčastěji používány výhradně pro vytvoření kontrastu. Pokud potřebujete hustou ochranu před slunečním zářením, můžete použít lehký materiál: plast, dvouvrstvý textil nebo dřevo. Dokonalá kombinace - lehké stěny a hnědé / černé okenice, jako na fotografii.

interiér jídelny

Přírodní mrtvice v interiéru jídelny

Použití tmavých doplňků na okna na pozadí tmavých zdí je nepřijatelné, zejména v kuchyni, kde hraje hlavní roli osvětlení. Tmavě šedé nebo hnědé lamely jsou však dobře kombinovány s fasádami podobného tónu.

žaluzie

Klasická kombinace černé, krémové a hnědé

Na fotografii je interiér, ve kterém jsou použity různé tmavé odstíny, ale světlo pozadí stěn a stropu vyrovnává kompozici.

S ornamentem

Žaluzie s obrázky, fotografie se tisknou nebo ozdoby jsou relevantní pro jakékoliv interiérů - a přísný, a romantické, jednoduché, minimalistické a klasické hudby je vhodnější pokuta nebo bledý vzor pro modernisty nebo eklektický - velký jasný barevný obraz. Motivy mohou být také odlišné - etnické, floristické, abstraktní.

stín

Roleta s monochromatickým vzorem

Díky způsobu tisku fotografií je možné aplikovat všechny druhy vzorků a vzorů odpovídajících stylu kuchyně na lamelach. Často tento obrázek lahodných nápojů, bobulí nebo ovoce, jako na fotografii.

kuchyně

Odvážná kombinace dvou světlých barev

Vyberte si barvu ornamentu není obtížné - může opakovat odstín tapety nebo nábytku.

stín

Kresba fotografie může být zvolena nezávisle

Výhody žaluzie a kontrola kvality

Navzdory popularitě tradičních závěsů a závěsů jsou výhody používání žaluzie v kuchyni poměrně hodně:

 • chránit místnost před sluncem a částečně před hlukem;
 • zaujmout minimální prostor v otvoru okna;
 • barva a textura vyvažují tonality kuchyňského prostoru;
 • pomáhá správně distribuovat paletu;
 • jsou dalším prvkem výzdoby;
 • zdůraznit rysy moderních stylů atd.
design kuchyně

Foto nápad pro moderní kuchyni - funkční design, praktické doplňky a lakonické dekorace

Zvláště by bylo žádoucí vzít v úvahu vhodnost použití lakonických zařízení z lamel nebo žaluzií v malých bytech, kde se počítá každý centimetr volného prostoru.

Jak získat opravdu kvalitní věc? Pokud si koupíte výrobek v obchodě, zkontrolujte jeho funkčnost - zkuste několikrát dynamický mechanismus pro otevírání / zavírání se ujistěte, že jsou přidány v rovnoběžných lamel, ať již ve směru válce se pohybuje ven. Zeptejte se na charakteristiky materiálu, specifikujte životnost.

kuchyně

Při výběru se obraťte na projektanta

Často jsou žaluzie na objednávku, v tomto případě můžete po instalaci zkontrolovat kvalitu pouze doma. Smlouva však vždy označuje záruční dobu, předpokládá bezplatnou výměnu dílů, které zákazníkovi nevyhovují kvalitě nebo opotřebení předem.

žaluzie

Zaměřte se na nákup výrobků osvědčených výrobců

Prezentované fotografie jsou dalším důkazem toho, že žaluzie mohou být vhodným a stylovým prvkem interiéru kuchyně. Vyberte si model podle svých představ a bude vám potěšen vynikajícím designem a bezchybnou funkčností.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

28 + = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map