Virtuvės interjero apdailos variantai su MDF plokštėmis

Virtuvės interjero apdailos variantai su MDF plokštėmis

Virtuvės interjero apdailos variantai su MDF plokštėmis

Atlikdami remontą virtuvėje, ar jūs svajote apdailos darbus, su kuriais galite greitai pataisyti netolygias sienas ar lubas? Taigi, kad spalvos puikiai tinka pagal bendrą dizainą, stiprumas ir natūralumas buvo aukštyje, o instaliacija pasirodė esanti galinga net ir pasauliečiams? Tada jūs turėtumėte atkreipti dėmesį į MDF plokštes virtuvėje - taip, ši medžiaga jau seniai nėra naujokai statybos rinkoje, tačiau tai tikrai verta pagirti už aukštą kokybę ir didelį dėmesį namų meistrų, kad būtų lengviau įdiegti.

Medžiagos pranašumai ir trūkumai

Vienas iš svarbiausių MDF pranašumų - tai ekologinis suderinamumas, kuris nėra blogesnis už medieną. Tačiau, tai nenuostabu, nes pats gaminti: vidutinio tankio MPP apima tik iš natūralių medžiagų naudojimą - naudojamos medienos atliekas gaminti labai maža, be dulkių intarpų, šaknų ir vytelių. Mažiausių pjuvenų masė šildoma ir suspaudžiama. Šildymo proceso metu išgaunamas natūralus rišantis komponentas - ligninas, dėl kurio susidaro medžio plokštė, turinti šias savybes:

 • atsparumas drėgmei - tankioje MDF struktūroje drėgmė neprasiskverbia taip sparčiai, kaip ir akytame medienos drožlių plokšte;
 • didelis mechaninis stipris, ne mažesnis nei natūrali mediena ar baldų skydas;
 • atsparumas karščiui (nors tiesioginis ugnis ir negali stovėti, bet nuo karštos saulės ar šildymo nuo plokštės nesulaužys);
 • izoliacinės savybės - MDF puikiai sugeria triukšmą ir užkerta kelią šilumai;
 • efektyvi išvaizda įdomių dizaino sprendimų įgyvendinimui.
MDF plokštės

Sienų MDF plokščių įstrižai

Dėl šių parametrų tapo įmanoma naudoti MDF plokštes sienų apdailai patalpose, kuriose yra didelis drėgnis ir temperatūra.

MDF plokštės

MDF plokštes galima pasirinkti bet kokiam interjero dizainui

Žinoma, buvo ir trūkumų. MDF įvairaus laipsnio yra neatskiriamas dauguma iš natūralaus medžio trūkumų - jie negali būti priskirta ugniai apdaila, ir ilgą laiką liečiasi su vandeniu, ne padidintas tankis neapsaugo nuo deformacijos medį. Bet pagerinti charakteristikas, šios medžiagos, įskaitant atsparumą grybų ir puvimo mikroorganizmų padeda išorinį apvalkalą dažai, medienos fanera, melamino ar PVC plėvelės, arba akrilo plastikiniu apvalkalu.

plokštės

Faneruotos lentos

Kitas visų medienos plokščių silpnumas yra uždengimo galas, kuris lieka neapsaugotas, kai jis tinka. Todėl jūs turite rankiniu būdu tvarkyti sujungimus arba naudoti specialius profilius, kad apsaugotumėte kraštus nuo drėgmės įsiskverbimo.

virtuvės dekoravimas

Virtuvių apdaila naudojant MDF sienų plokštes, naudojant profilius

Pastaba! Labiausiai atspari paviršiaus pažeidimui yra MDF, padengtas aukšto slėgio plastiku, aplinkai nekenksmingas - su faneros danga, o efektyviausias - su nuotraukų spausdinimu.

nuotraukų spausdinimas

Spausdinimas ant MDF plokščių plastiko

MDF plokščių klasifikacija

Norėdami pagaminti medžiagą, naudojamos drožlių plokščių plokštės, kurias galima patogiai pritaikyti pagal paviršiaus dydį. Priklausomai nuo apdailos ploto, daug lengviau pasirinkti virtuvės MDF sienų plokštes.

Skydo formą ir dydį galima suskirstyti į šias grupes:

 1. Formuoti arba su išdrožomis yra stačiakampio formos skersiniai skirtingų pločių (bent 150-900 mm 2400-4000) su specialiu "užrakinti" ant ilgų šoninių sienelių yra naudojami visiškai arba iš dalies padengti sienų ir lubų.
pamušalas

Ilgas pamušalas yra patogus apdailos didelėms vietoms

 1. Plytelių kvadrato arba stačiakampio pločio plokštės, kurių kraštinė yra 290-950 mm, dažniausiai naudojama sienų apmušalų arba virtuvės prieškambario apdailai.
sienų apdaila

MDF sienų apmušimas

kvadratiniai fragmentai

Kvadrato fragmentai gerai atrodys ir ant lubų

 1. Plokštelė (lapas) - didžiausia medžiaga toje vietovėje, kuri yra pjautoma pagal kliento parametrus. Matmenys išmatuojami nuo 1040 iki 2800 mm, kad maksimaliai dengtų sieną.
MDF plokštės

MDF plokščių plokščių montavimas

Be to, MDF sienų plokštės virtuvėms skiriasi storio.

 • Dauguma plonas (5-9 mm), - patogu savo nedidelio svorio ir paprastas montavimas, bet negali pasigirti pakankamo stiprumo, todėl jie dažnai naudojami baldų fasadais gamybos, bet gali būti naudojama padengti virtuvėje lubas.
 • Vidutinis storis (10-18 mm) - pagrindinė sienų dangų medžiaga (taip pat durų arba baldų skeletų gamyba). Jie yra pakankamai stiprūs, bet jų storis yra nereikšmingas patalpų naudingoje erdvėje.
 • Storas (19-38 mm) - labiausiai tvirtas, dažniausiai naudojamas baldų gamyboje, tačiau gali būti naudojamas didelių plotų, kuriems reikalinga papildoma izoliacija, dengimui.

Galiausiai, MDF sienų plokštės virtuvėje gali būti padalintos iš tekstūros į lygias ir reljefines. Lygus paviršius (ypač su blizgiu apdaila) vizualiai padidina kambarį, o tai ypač aktualu mažoms virtuvėms. Tačiau ant tekstūruoto paviršiaus su ryškiu reljefu mažiau matomi įvairūs defektai, ir tai atrodo neįprastai ir įspūdingi.

apdailos medžiagos

Reljefinės apdailos medžiagos iš MDF

viryklė

Viryklė su nelygia tekstūra

Įdomu! Kiekvienas, kuris nori praktikuotis dizaino meno srityje, gali pasistengti pasirinkti skirtingų spalvų ar tekstūrų derinius, taip pat nestandartinius (pvz., Įstrižainės) MDF plokščių redagavimą. Jei nesate tikri dėl savo įgūdžių, naudokitės parengtais pasiūlymais su originaliu dizainu, pavyzdžiui, medžiagomis su 3D efektu.

MDF plokštės

Optiniai iliuzijos naudojant 3D technologijas

Virtuvės su MDF plokštėmis galimybės

Jei nusprendžiate naudoti MDF plokštes, puošdami virtuvę, svarbu nustatyti jų aprėpties sritį. Tiesą sakant, antrasis variantas - visiškas paviršių dangtis (kuris yra retas) arba suskaidytas sienų, lubų arba jų dalių pamušalas. Siūlome apsvarstyti keletą sričių, kuriose ši medžiaga bus tiek funkcinės apsaugos, tiek efektyvaus interjero apdailos.

1

Pilnas apmušimas - už ir prieš

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad geriausias variantas apdailai virtuvėje su MDF plokštėmis yra visiškai pakeistas visų apdailos medžiagų dekoratyvinėmis medinėmis plokštėmis. Tačiau rezultatas retai atitinka lūkesčius. Norėdami suprasti šią idėją, jums reikia tikrai erdvus kambarys su aukštos lubos, kitaip nedidelė virtuvė su tokiu dekoru gali tapti kokybišku medine dėže.

Žinoma, galite pridėti fantazijas ir pabandyti kurti originalias spalvų kombinacijas, nugalėti reljefo tekstūrą ir lygias medžiagas, ar įdiegti nestandartinį stilių. Pavyzdžiui, grindims reikia surinkti kvadratines plokštes, sienoms - daugiaspalvis pamušalas ir lubas lyginti su besiūlių plokščių. Tačiau vis tiek geriau palikti šią galimybę virtuvėje šalyje ar kaime.

korpusas

Visas virtuvės korpusas erdvus namas

apvalkalas

MDF sienos, grindys ir lubos

Virtuvėse butuose dažnai naudojama dalinė apdaila su MDF plokštėmis. Tai gali būti apatinė sienų dalis, naudojama daugiausia dideliuose kambariuose, nes mažose virtuvėse ši erdvė beveik visiškai padengta baldais. Taip pat MDF pamušalas arba lapas gali uždaryti lubas. Be to, jei labiau rekomenduojama, kad sienos apdailuotų plokštes po medžiu, lubų dangoje turėtų būti pasirinkti šviesiai neutralūs atspalviai - balti, minkšti mėlyni, kreminiai. Be monochrominių lubų plokščių, tinkamos akmens imitacijos, tokios kaip šviesusis marmuras ir originalūs reljefai.

apdaila

MDF sienų ir lubų apdaila virtuvėje

virtuvė

Virtuvė su MDF sienomis

Sienų apdaila

Modernios virtuvės su MDF sienų apdaila

Svarbu! Nebūtina pasirinkti tos pačios medžiagos sienų ir lubų dailylentėms - tegul plokštės skiriasi tekstūra ar spalva, kad nebūtų vizualiai sumažintas patalpos tūris ir aukštis.

Valgomojo zonos pamušalas

Graži gamtos medžio konstrukcija ir šilta spalva sukuria namų komforto atmosferą, todėl faneruoto arba laminato MDF dažnai naudojamas papuošti valgomojo zoną - virtuvės dalį, kurioje visa šeima renkasi prie bendro stalo. Ši apdaila atrodo kur kas patogesnė nei plytelės ir yra daug praktiškesnė nei tapetai. Kadangi valgomojo zona yra tam tikru atstumu nuo viryklės ir kriaukle, per didelės drėgmės ar temperatūros poveikis yra minimalus.

Patarimai! Jei naudojate įvairių spalvų, tekstūrų ar figūrų apdailą, galite vizualiai atskirti virtuvės darbo ir valgomojo zonas.

apdaila

Diningo zonos skiriamas medžio apdaila

Countertop

Jaukus duetas yra masyvi stalviršis ir siena su medine apdaila

Jei virtuvė yra pakankamai erdvi, yra ilgio stačiakampio formos arba kartu su nauju kambariu, galite įdėti nedidelį pertvarą, dalijant valgomąjį ir darbo vietą ne tik vizualiai. Ir čia, labai patogiu būdu, bus vientisos MDF sienų plokštės, imituojančios medį. Ir tai galima naudoti ir brangių veislių, ir paprasto lako dangos, ir medžiagos su realiu nuotraukų spausdinimu. Vaizdai iš MDF, pagaminti lazeriu pjovimo, atrodo ne mažiau įspūdingi.

Ažūriniai pertvaros zonavimo virtuvės plotas:

z20
z21
z22

Pastaba! Virtuvėse su nedideliu plotu (pavyzdžiui, "Chruščiovo"), ši medžiaga apipjaustyta siena, priešinga darbinei. Ir dėl to net nereikia visiškai uždengti viso ploto, tiesiog uždarykite MDF plokštes be baldų. Ypač geras dalinis pamušalas - tai vientisas lakšto pjūvis iki atviros erdvės dydžio.

Medžio apdaila naudojant MDF

Virtuvės komplekto viršutinio ir apatinio spintelių sienos skyrius reiškia darbinę zoną, ty čia yra aukščiausias drėgmės ir temperatūros poveikis. Todėl MDF plokštės apdailai turėtų būti parenkamos tik gerai apsaugant (ir idealiu atveju, atsparus drėgmei) arba papildomai padengti stiklo ekranu.

Patikimiausia vienas sienų plokštės interjero apdailos virtuvėje laikomas vadinamasis MDF-skinali su karščiui atsparaus plastiko danga. Beje, dar vienas iš šių lapų plokštelių privalumas yra jų gausu dekoratyvinių diapazonas, įskaitant fotopechat.Predlagaem įkvėpimo atrankos nuotraukomis sienos plokščių ant virtuvės prijuostė.

Su plastikine danga ir fotografija:

z23
z24
z25

Su reljefo modeliu - įdomi sienų apdailos idėja.

z26
z27
z28

Pasirinkite perono apdaila turėtų būti atsižvelgiant į interjero stilių, spalvų schemą ir dizainą virtuvės fasadai. Tai gali būti monochrominės bet kokio atspalvio plokštės, modelio dangos, fotoprintas, audinio imitacija, akmuo, plytos. Labiausiai efektyvi ir natūraliai išvaizda MDF plokštės su gražia medine struktūra.

Medinis prijuostė darbo vietai:

z29
z30
z31

Pastaba! Perono sienelės yra geriau montuojamos ant dėžutės, po jomis atliekami laidai, skirti apšviesti darbo vietą ir komunikaciją, skirtą įvairiems buitiniams prietaisams prijungti.

Medžio drožlių plokštės montavimo įtaisai su savo rankomis

Sienų ir lubų apdailai su MDF plokštėmis yra tik dvi montavimo galimybės - klijų ir skeleto. Pastarasis yra laikomas labiau aplinką tausojančiu, nes jame nereikalaujama cheminių medžiagų, kurios, veikiamos aukštoje temperatūroje, gali išmesti kenksmingas medžiagas. Tinkamai įrengtoje virtuvėje neigiamas klijų išgaravimo poveikis yra kompensuojamas ištraukiamuoju ventiliacija, todėl abu variantai yra vienodai populiarūs ir sėkmingai naudojami įvairiems paviršiams dengti.

Plokščių tvirtinimas klijais

Tokiu būdu galite montuoti bet kokią plokščių įvairovę, tačiau tai bus labiausiai patikima, jei norite tvirtinti plonas ir vidutines MDF plokštes. Klijai tvirtinami tik tais atvejais, kai paviršius neturi defektų, kurie už plokštumos yra didesni nei 2-3 mm.

Svarbu! Norint saugiai dirbti su klijų mišiniais, rekomenduojama naudoti apsaugą (bent jau - gumines pirštines, kaip maksimalų - respiratorių) ir užtikrinti, kad į kambarį patektų šviežias oras.

Virtuvės sienų apdailos plokščių tvirtinimo schema yra paprasta ir neužima daug laiko:

 • Darbinis paviršius išvalomas nuo seno dangčio (dažų likučių, tapetų ir kitų apdailos medžiagų) ir grunto. Tai būtina norint pašalinti pelėsį ar grybus, apsaugoti nuo jų atsistatymo, nuriebalinti, taip pat sustiprinti sukibimą.
 • Visiškai padengiant sienas apatiniame krašte, prie grindų pritvirtintas metalinis profilis arba medinis bėgis. Pirmasis baras yra pageidaujamas matuoti, siekiant supaprastinti darbą, lyginant kitas apdailos plokščių eilutes ir sumontuojant grindjuostes.
 • Pamažu taikoma glutininė kompozicija - išdėstyta taškine tvarka arba zigzago juostelėmis. Jei tvirtinimo plokščių medžiaga yra didelė, siena arba lubos pati savaime yra apdorojamos, mažoms plokštėms klijai yra pritvirtinami prie MDF plokštės arba pačios plytelės.
klijai

Jei jis yra mažas, pritvirtinkite kliju

klijuoti

Ilgiems arba trimačiams fragmentams geriau dirbti su sienų klijais

 • Montavimas prasideda nuo kampo - pirmasis skydas yra prispaudžiamas prie darbinio paviršiaus, išlygintas vertikaliai ir horizontaliai lygiu ir sujungtas su guminiu ąžuolo (arba tik kumščiu). Tada pridedami šie elementai.
 • Lentų arba plytelių klijavimo atveju kiekvieno 3-5 fragmentų verte patikrinama, ar tinkamai sumontuotas tinkas. Išgėrus glutininės kompozicijos perteklių, nedelsiant pašalinama drėgna medžiaga, slopinta vandenyje arba alkoholyje.
 • Pritvirtinus visą apdailą, sumontuoti reikiami jungiamosios detalės - viduje, išorėje ir apdailos kampuose, grindjuostėse.

Svarbu! Patogiems pradedantiesiems meistrams įdiegti vadinamus "skysto nagus" patogu, labiau patyrę žmonės gali pasirinkti bet kokią universalią sustiprintą klijų kompoziciją ar net montuojančią putą.

Montavimas ant rėmo ar dėklo

Jei virtuvė nepatinka idealiai plokščių paviršių, apdailai su sienų plokštėmis reikia įrengti metalinių profilių arba medinių stalviršių sistemą. Ši pasirinktis taip pat pasirenkama, kai montuojamos laidinės instaliacijos ir lubų apdaila.

priveržimas

MDF plokščių montavimas ant rėmo

Darbo seka:

 • Paruošiamasis etapas - gruntas su fungicidinėmis savybėmis pritaikyti prie sienų ar lubų. Tuo pačiu impregnavimu apdorojamos visos medinės ateities rėmo dalys.
 • Puodelis yra pažymėtas. Dirbant su sienų viršutinių ir apatinių bėgių esančių 3-5 cm nuo grindų ir lubų, ir atidėtos vienas nuo kito 40-50 cm poilsio atstumą. Dėl lubų rėmas pažymėti tinklelį su kvadrato kraštinę 1 m.
 • Rėmo elementai tvirtinami prie darbinio paviršiaus metaliniais arba mediniais sraigtais, kurių pakopas yra maždaug 50 cm, tikrinant įrenginio lygį.
 • Plokščių montavimas prasideda nuo kampo. Pirmosios plokštės išlygintos vertikaliuoju lygiu ir pritvirtintos prie kiekvieno korpuso turėklų su mažomis spaustukais tokiu atstumu, kad tada jie gali būti uždaryti su jų jungiamosiomis detalėmis. Kita vertus, šukos lamelės taip pat yra pritvirtintos prie rėmo. Šiuo tikslu labiausiai patogu naudoti specialius spaustukus (ant statybos žargono - kleimerių).
tvirtinimo sistema

Crammer montavimo sistema

 • Kitas lamelės yra sumontuotos ankstesnio užrakto spyruoklėje ir taip pat fiksuojamos moliūgo virš grietine. Ši ataskaita kartojama visame perimetre.
 • Jei reikia, pjaunamą barą pjausto pjūklas (jei tarpas yra per siauras, galite sumažinti pirmojo ir paskutiniojo fragmentų plotį, kad skirtumas netikėtų akis).
 • Įrengus visus pagrindinius elementus, baldai derinami - reikalingi kampai ir sieniniai dangčiai.
apvalkalas

Lubų apvalkalas

Vaizdo įrašas: kaip sureguliuoti MDF plokštes ant virtuvės sienos

Dabar jūs žinote, kaip apdailos MDF plokštės lubomis arba sienomis. Šis darbas yra tikrai paprasta ir prieinama net neprofesionalams meistras, bet jei laiko nėra pakankamai nepriklausomi eksperimentai, ar tiesiog neturite pasitikėjimą savo statybos įgūdžių, jūs visada galite kreiptis pagalbos specialistų, kurie bus padaryti iš MDF plokštės montavimas su aukštos kokybės ir per trumpiausią įmanomą laiką.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

95 − = 92

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map