Mutfaktaki tüm seramik yer karoları hakkında

Mutfaktaki tüm seramik yer karoları hakkında

Mutfak katında seramik fayans

Fiyat ve kalite oranına göre, seramik karolar mutfakta zemini bitirmek için en iyi seçenek ve bu nedenle en popüler olanıdır. Müşteri bilgimizi takip ederek mükemmel zemini nasıl seçeceğinizi öğrenin ve aynı zamanda fotoğraf iç mekanı seçiminden kat tasarımı için fikirler alın.

Mutfakta kiremitli katın artıları ve eksileri

Seramik karoların, madencilikten daha fazla artıları vardır:

 • Pürüzsüz ve antistatik özellikleri sayesinde temizlemesi çok kolaydır ve agresif temizlik maddelerinden korkmaz.
 • En az 15 yıl boyunca iyi durumda olabilir.
 • Hem sel hem de yanma ve sıcaklık değişikliklerini (ahşap / laminatın aksine) tolere eder.
 • Zemini yalnızca hasarlı alanları değiştirerek yerel olarak onarmanıza izin verir.
 • Seramik / fayans fayansları porselen kumtaşından, parke ve ahşap levhalardan ve hatta daha çok taştan daha ucuzdur, ancak doğal malzemelerin dokularını yeterince taklit edebilir.
 • Çeşitli renkler, dokular, fayans ve duvar desenleri, benzersiz bir özellik oluşturmanıza olanak tanır. kat tasarımı ve odanın bazı eksikliklerini bile düzeltir.

Ve burada fayansların minuses listesi ve bunları en aza indirmenin yolları:

 • Seramikler çok soğuk, bu yüzden onu birleştirmek için arzu edilir sıcak zemin sistemi (iyi malzeme mükemmel ısı iletkenliğine sahiptir). Ayrıca sadece çalışma alanını ve daha sıcak malzemeyle süslemek için yemek odasını da kullanabilirsiniz. Aşağıda fayans ve laminat ile kombine zeminler bir örneğidir.

Khrushchev'de bir oturma odası ile birlikte mutfakta parke tahtası ile birlikte karo

Bununla birlikte, daha kolay hale getirebilir ve yer paspaslarını uzatabilir ve mutfakta terlikler içinde dolaşmanın alışkanlığını kazanabilirsiniz.

Kruşçev mutfakta döşeme

 • Seramiklerin bir diğer dezavantajı, ilave bir ses geçirmez tabaka ile düzeltilen zayıf ses yalıtımıdır.
 • Kiremit kayganlığı ve sertliği nedeniyle biraz travmatik. Kiremitli zemindeki çürükler, ahşap veya muşambadan daha ağrılıdır.
 • Seramik üzerine bir şey dökerseniz, dökme demir tavada seramikler çatlayabilir. Bu arada, yanlışlıkla zemine düşen mutfak eşyaları kaçınılmaz olarak kırılacaktır.
 • Fayans Döşeme - oldukça zahmetli ve dağınık. Malzemenin tüketimini doğru bir şekilde hesaplamak, düzgün bir şekilde yerleştirmek ve en önemlisi, tabanı mükemmel bir şekilde pürüzsüz hale getirmek gerekir. Sonuçta, kiremit altında boşluklar varsa, o zaman mutlaka çatlayacaktır. Bu nedenle, tüm onarım çalışmaları usta-tilers'e güvenmek ve işi kendiniz almamaktır.

Kalite göstergeleri ve etiketleme

Artan trafiğe, kimyasallarla sürekli yıkamaya ve sabit sıcaklık değişikliklerine dayanacak şekilde mutfakta zeminde bir karo nasıl seçilir? Malzemenin kalitesini belirlemek için pakete işaretleme yardımcı olacaktır.

 • Mutfak için, aşınma direnci PEI veya III. Sınıf'a göre en az 5. derece olan sınıf III'den düşük olmayan karolar uygundur. Ayrıca yükseltilmiş aşınma direncinde gölgeli arka plan üzerinde bir ayak izi bildirebilir.
 • Yer karoları 1, 2 veya 3 derece olabilir. Karoların ilk derecesi yüz başına sadece 5 arızalı fayans ve üçüncü - 25 veya daha fazla.
 • Bir yer karosu seçerken, gerçekten zemin ayakta olduğundan emin olun. Bu size bir ayak şeklinde bir işaret verecektir. Döşeme için bir palmiye işaretiyle duvar karoları iyi değildir. Bu arada, yer karoları, zeminde ve duvarlarda istiflenebilir.
 • Zemine mümkün olduğunca az çizdiğinizde, en az 7 birim sertliğe sahip olan karoları seçin. Mohs ölçeği. Daha sonra ne caddeden getirilen kum, ne de zeminde kırılan bıçak veya cam seramik yüzeyine zarar vermez.
 • Mutfak için hangi fayans seçmeliyim - parlak mı mat mı? Pratiklik açısından, mat veya yarı mat karolar tercih edilir, çünkü çizilme ve aşınmaya karşı daha dirençlidir. Önemli olan, mat karoların belirgin bir kabartma ve pürüzlülüğüne sahip olmamasıdır, aksi halde bunun bakımı zor olacaktır. kum, cam ve metal - Parlak karo, çok güzel, temizlenmesi kolay ve görsel alan kolaylaştıran ancak ne yazık ki, sadece 5 veya 6 Mohs ölçeğinde noktası ve dolayısıyla daha kolay bir şekilde katı madde hasar görmüş olabilir.
Mutfakta ve koridorda fayanslar

Mutfak zemini ve koridor için tek bir kiremit çizilmelere (özellikle koridorda biriken kumdan) özellikle dayanıklı olmalı ve Mohs sertlik ölçeğinde en az 7 noktaya sahip olmalıdır.

 • Mutfakta yere çok kaygan değildi, en az 0.75 bir sürtünme katsayısına sahip bir kiremit seçmelisiniz. Bu arada, mutfakta güvenlik hareketlerinin önceliği için, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi hafif bir kabartma ile biraz kaba bir karo seçmenizi tavsiye ederiz. Ne yazık ki, böyle bir kaplama, pürüzsüz veya parlak bir karoya göre muhafaza edilmesi biraz daha zordur.

Arazi ile yer karoları

 • Mutfaktaki zeminin agresif temizlik maddeleriyle bile yıkamaya dayanabilmesini sağlamak için, minimum nem emilimine sahip en az gözenekli çini seçin, yani AA ile işaretlenmiş bir kiremit.

Tabii ki, daha yüksek kalite, daha pahalı fiyat. Tipik olarak, tasarım ve marka için fazla ödeme yapılmadan iyi bir karo fiyatı metrekare başına 20 ila 36 avrodur.

Boyutlar ve formatlar

1

Yer karoları / seramik karoların şekli genellikle dikdörtgen veya kare şeklindedir.

 • En yaygın boyutlar 20 x 20, 25 x 25, 20 x 30, 30 x 40, 33 x 33, 13 cm sık sık meydana katyonları uzanan bunların 40 x 40 cm ve varyasyonlar,. biçimleri ve küçük formatlı fayans x 15 15 ve 10 x 10 cm.
Mutfak katında döşeme

Mutfak iç kısmında 20 × 30 cm dikdörtgen karo

Mutfak içi standart dışı büyük fayanslar

Mutfak içi standart dışı büyük fayanslar

Karonun formatı ve boyutu sadece mutfaktaki zeminin görünümünü değil, aynı zamanda finişin son maliyeti ve karmaşıklığını, atık miktarını ve kesme fayansı belirler. Bir boyut ve şekil seçmek için birkaç ipucu:

 1. İdeal olarak, karoların ebadı, bunları istiflerken, budamanın en azından gerekli olduğu ve mümkün olduğunca az atık oluşturulduğu şekilde olmalıdır. Doğru karo miktarını hesaplayın ve mutfak boyutunuz için en uygun büyüklüğü belirleyin, çizim düzenine yardımcı olacaktır. En basit hesaplamalar ve çizimler bağımsız olarak yapılabilir, bir hesap makinesi, bir dizüstü bilgisayar ve bir hesaplama kılavuzu ile donatılabilir. burada).
Mutfakta basit döşeme

En basit döşeme döşemesi örneği

 1. Karmaşık düzenlerin hesaplanması bir uzmana en iyi şekilde emanet edilir. Asıl mesele, tüm özellikleri (girintiler, nişler, borular, vb.) Göz önünde bulundurarak mutfağın tam boyutlarını vermektir, beğendiğiniz birkaç karo seçeneği seçin ve yerleşim düzenine karar verin. Kural olarak, tasarımcı-tasarımcının hizmeti, malzemenin müteakip siparişi ile ücretsiz olarak sağlanır.

Fayansların kesin sayısını hesapladıktan sonra, bu sayıya stoğun% 10-15'ini ekleyin. Savaş durumunda, evliliğin ve yerel yer onarımlarının gelecekte tespiti için mutlaka gereklidir. Aniden satın alınan karolar yeterli değilse, aynı ton / kalibrede bir kiremit bulmak için risk büyüktür.

 1. Satın almayı ödemeden önce, tüm kutuların, nominal ölçekten 5-7 mm'ye kadar farklılık gösterebilen gerçek ölçüye sahip olduğundan emin olun. Kalibre, nominal boyutun yanındaki pakette belirtilir, örneğin: 30 × 30 cm (W288x288 mm) veya aşağıdaki örnek fotoğraftaki gibi bir alfabetik / sayısal kod gibi. Bu arada, böyle bir hata bir evlilik değil, sadece seramik üretiminin teknolojik bir özelliği.
Kalibre ve ton notasyonu ile fayansların ambalajlanması

Fayansın eğik dikişler ve derzler olmadan düz olarak döşendiğinden emin olmak için, aynı kalibreye sahip olduğundan emin olun.

 1. Baz düz değilse, o zaman bitirme için 10 × 10 cm veya 15 × 15 bir karo seçmek için gereklidir. Dolayısıyla, zemindeki farklılıklar en az fark edilir olacak ve kaplama çok güçlü olacaktır. Doğru, koymak ve temiz tutmak için küçük bir çini biraz daha zordur.

Döşeme Tonu

Calibre'ye ek olarak, en önemlisi fayansın tonu, yani talep edilen rengin gerçek tonudur. Gerçek şu ki, ton her zaman aynı renge rağmen ve bir koleksiyona ait olmaktan ziyade partiden partiye biraz farklıdır. Çeşitli fayanslar arasındaki fark oldukça önemsiz görünebilir, ancak şekillendirildikten sonra, büyük olasılıkla, fark edilir hale gelecektir. Gölgelerdeki hata, malzemenin tonlara göre sıralanmasıyla üreticilerin karar verdiği seramik üretiminin aynı özelliğidir.

Bir çini satın almak veya evde malların teslim alınmasını sağlamak, tüm kutuların tonunu eşleştirin. Genellikle calibre'nin yanında bir alfabetik veya sayısal kod biçiminde gösterilir.

Bir tonun karoları yeterli değilse ne yapabilirim? Bu durumda, döşemeyi mümkün olan en yakınına alın ve en az farkedileceği yere yerleştirin. Örneğin, mutfak seti, buzdolabı veya masanın altında.

Zemin tasarımı, karo rengi ve stil seçenekleri

Ve şimdi en ilginçlerinden bahsedelim - döşeme tasarımını planlamak, karoların düzeninin rengini, dokusunu ve desenini seçmek. Hizmete girmeniz gereken bazı ipuçları:

 • Eğer küçük mutfak, Daha sonra duvarları çapraz, balıksırtı veya kaçak bir yerde döşenen karolara yardım edecek şekilde itin. Çok büyük karoların görsel olarak "sıkılacağını" ve bu olmadan küçük bir alan olduğunu unutmayın.
Köşegen döşeme düzeni

Siyah ve beyaz çini diyagonal olarak yerleşimi örneği

Ofset ile yığılmış döşeme

Zemin fayans bir iniş ortaya koydu

 • Eğer mutfak dar, Daha sonra karo dikdörtgen olarak seçilmeli ve zemine yayılmalıdır.
 • Üzerinde geniş mutfak Yer karoları orta veya büyük boyutlu tercih edilir, küçük kiremitlerin kaybolması ve iç kısımlarının birkaç dikişle yeniden yüklenmesi riski vardır. Bununla birlikte, kiremit ne kadar büyük olursa, mukavemeti o kadar az olur.
 • Karo zeminli geniş mutfak
 • Karo zeminli geniş mutfak
 • Karo zeminli geniş mutfak
 • Karo zeminli geniş mutfak
 • Dikişsiz kiremitli kat (rektifiye fayans) - evrensel ve bakımı kolay. Bununla birlikte, kaplama neredeyse monolitik olduğu için, daha az dayanıklı hale gelir.
 • Mutfak doğal ışık içermiyorsa, zeminin sıcak gölgesi en organik olacak. Tersine, eğer oda çoğu kez güneşlenirse, o zaman karo, örneğin, gri veya mavi gibi serin bir renk tonu için seçilmelidir.
 • Hafif ve orta doygunluk karoları, garip bir şekilde, karanlıktan daha pratiktir, örneğin siyah veya koyu kahverengi. Üzerinde lekeler, su damlaları, kırıntılar ve tozlar neredeyse görünmezdir. Ancak, çok hafif fayanslar, hızla kirlenen ve nihayetinde kararan zayıf bir spot dikişlere sahiptir.

Ülke mutfak hafif fayans

 • Yer karoları duvarlarla veya iç mekanın diğer unsurlarıyla birlikte kullanılmalıdır - bir önlük, bir mutfak takımı ve hatta perdeler. Örneğin, döşemenin rengi, duvardaki resmin tonunda veya aşağıdaki fotoğraftaki iç kısımda olduğu gibi önlükle aynı tarzda seçilebilir.
Fayans tipi fayans

Bu klasik mutfak apron ve zemin İspanyol fayans Vives ile karşı karşıya

 • Çoğu zaman, zemin, iç mekanın diğer unsurlarını kesmeyen nötr bir arka planın rolünü oynar. Ancak bazen ana vurgu olan zemin kaplamasıdır, örneğin karo parlaksa, kontrast yapan mala veya desenle. Bu durumda, iç kısmın kalan kısmını yeterli kısıtlama ile dekore etmek çok önemlidir.
 • Kural olarak, modern iç mekanlar için karo pürüzsüz, monofonik veya taklit ahşap, taş, sürüngenlerin derileri ve diğer sıra dışı dokuları seçin.
 • Karo zemin ile modern mutfak
  Yere koyu gri fayans
 • Karo zemin ile modern mutfak
  Yere koyu gri fayans

Modern karo zemin tasarımı

 • için klasik mutfaklar bir kare şekli ve küçük boyutlu bir taş için daha uygun kiremit (10 × 10 cm'den 30 × 30 cm'ye kadar), ahşap için fayans (ancak, genellikle bir porselendir) veya bir desenle fayanslar.

Gri taş altında kiremit

Malzemeye bakınız: Fayansları kendi ellerinizle nasıl koyabilirsiniz.

Mağazaya gitme durumunda

Mağazaya gitmeden önce mutfağı dikkatli bir şekilde ölçün, kabaca döşeme desenini, renk ve desenini bir bütün olarak belirleyin.

 • Vending seçeneklerinin parametrelerini yazmak için bir not defteri ve bir kalem almayı unutmayın: ürün, fiyat, imalatçının adı ve koleksiyon ve en önemlisi (planlama aşamasında kalibre göz ardı edilebilir). Geri dönen ev, dikkatle tasarım yapmak ve değerlendirmek için pazar ve ne olursa olsun boyut ve tasarım, malzeme tüketimini hesaplamak için ne tür bir kiremit seçmek gerekir. Belki bazı çevrimiçi mağazalarda ihtiyacınız olan makalenin fayansı daha ucuzdur.
 • Ve yine, bir satın alma için ödeme yapmadan önce, kutuların kalibresini ve tonunu tekrar gözden geçirmeniz ve ayrıca en az% 10'luk marj ile malzeme almanız gerektiğini hatırlatırız.

Fotoğraf Galerisi

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 43 = 50

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map