Kuris vandens valymo filtras iš geležies pasirinkti namuose

Kuris vandens valymo filtras iš geležies pasirinkti namuose

Kuris vandens valymo filtras iš geležies pasirinkti namuose

Vanduo iš čiaupo turi metalinį skonį? Galbūt geležies kiekis ištirpusiame forma viršija normą. Be charakteringo skonio, šis metalas išskiria kvapą, o rausvai rudos nuosėdos susidaro po oksidacijos procesų. Jei tai tavo atvejis, atėjo laikas galvoti apie tai, kaip išgryninti vandenį iš geležies.

Kartais vandentiekio vanduo privalo papildomai valyti

Nepaliku akimi matote, kad šiam skysčiui reikia papildomo valymo

Iš kur gaunamas geležis?

Geležies prasiskverbimo į geriamąjį vandenį priežastys gali būti natūralūs dirvožemių erozijos ir aerozo darymo procesai, vamzdynų korozija, geležies turinčių medžiagų naudojimas valymo įrenginiuose.

Pagal sanitarines normas jo kiekis neturi viršyti 0,3 mg / l. Tačiau taip atsitinka, kad rodiklis yra kelis kartus didesnis už normą.

Filtravimo krosnies de-lyginimo kasetės turi reikiamas charakteristikas aukštos kokybės vandens valymui

Kai kuriais atvejais labiausiai tinka naudoti purvo kasečių filtrą

Jis gali būti keturiose būsenose: koloidinis, smulkiai dispersinis (dvivalentis), suspenduotas (trivalentas), ištirpintas.

  • Koloidinis

Tai laikoma saugiausia ekologiniu požiūriu. Vanduo, kuriame yra geležies, koloidinio pavidalo, yra terapinis mineralinis vanduo. Bet jūs visada negalėsite to gerti.

  • Divalentis (smulkiai disperguotas)

Divalentas yra smulkiai išplitusioje būsenoje. Su plika akimi, tai beveik nematoma. Natūralūs cheminiai procesai padeda išplauti skysčio, todėl po sedimentacijos jis nusodina (patenka į suspenduotą stambiai dispersinę būseną). Jei iš čiaupo vanduo iš pradžių yra skaidrus ir švarus, o po kurio laiko atsiranda rudas nuosėdos, jis yra smulkiai disperguotas Fe, kuris po kurio laiko taps trivalenčiu.

  • Trivalentinė (grubiai dispersinė suspensija)
Kartais geležis vandenyje nustatomas be papildomų bandymų, tiesiog išvaizda

Rupja suspensija gali pasirodyti kaip būdingas nuosėdas

Fe suspensijoje yra miesto nuotekų valymo įrenginiai, kuriuose valomi koagulantai. Be to, jis gali patekti į vandens vamzdį iš rūdžių dengto plieno arba ketaus vamzdžių. Jei, atidarę čiaupą, iškart pamatysite gelsvai rudą skysčio, tada jis yra trivalentis metalas.

  • Bakterijos (geležies bakterijos)

Metalas ištirpusioje būsenoje gali patekti į vandens tiekimo sistemą, jei jūsų mieste yra cheminių, metalurgijos, dažų ir metalo apdirbimo įmonių. Jei bent vienas iš šių nuotekų išleidžia į artimiausius vandens telkinius, jonizuos geležį, o gyvsidabris, kadmis, švinas lengvai pasirodys vandentiekio vandeniu. Tai vadinamosios geležies bakterijos arba bakterinis metalas.

Toks cheminis mišinys yra pavojingas sveikatai. Ši veislė lengvai išskiriama iš mineralų. Geležies bakterijos yra klampios ir minkštos gleivinės. Tai yra geležies bakterijos, kurios sukelia vamzdžių koroziją ir pagreitina nuosėdų susidarymą. Dažnai ant paviršiaus susidaro aliejaus plėvelė.

Kvalifikuotą vandens valymą užtikrina atvirkštinio osmoso filtrai

Filtras nuvalo nuo nepageidaujamų priemaišų aukšto lygio

Kaip valyti vandenį iš geležies namuose

1

Norint atlikti valymą, jis turi būti perkeltas iš ištirpintos formos į suspenduotą (trivalenčio), o tada kruopščiai filtruojamas. Bet praktiškai tai padaryti nėra taip paprasta. Junginiai gali būti įvairių formų geriamajame vandenyje.

Pagal katalizinio oksidavimo principą veikia daug deironing sistemų. Divalentis patenka į trivalentę ir nusėda filtravimo krūvyje. Tokie filtrai vadinami deironing filtrais. Bet koks valymo būdas turi privalumų ir trūkumų, taip pat paraiškos apribojimus.

Geležies geležies valymo sistemos

Jonų mainai

Naudojamas katijonų derva. Jis pakeičia geležį natriu. Panašiai kalciu pakeičia magnis filtruose, kurie minkština vandenį. Dervos veiksmingos esant mažam metalo kiekiui (iki 2 mg / l). Sudėtingesnė dervos darbas yra laipsniškas oksidavimas ir jo perėjimas į trivalentę formą, kuri užkimša dervos poras ir jonų mainų centrus, dengiančius dervą. Būtina, kad pH būtų mažesnis nei 7, nes rūgštinėje aplinkoje oksidacija vyksta daug lėčiau. Tačiau derva vis dar palaipsniui užteršta geležimi, todėl laiku pakeiskite deironing filtro kasetes.

Atvirkštinė osmoso

Ši sistema yra laikoma efektyviausia pašalinus ištirpusį metalą. Jis yra pranašesnis už jonų mainus pagal visus parametrus. Geležies jonai yra daug didesni nei membranose esančios skylės, todėl ištirpęs metalas išlieka, bet nesikeliamas į membraną, bet sujungiamas į drenažą, kuris neleidžia užkimšti porų. Atvirkštinio osmoso sistemos valo vandenį, kurio pH 7 yra 10-20 mg / l geležies. Jei pH yra mažesnis nei 7, sistema veikia su skysčiu, kuriame Fe kiekis yra didesnis nei 20 mg / l.

Iš esmės atvirkštinės osmozės sistema nėra nieko sudėtinga

Sistemos principas užtikrina aukštos kokybės filtravimą

Deguonies nebuvimas yra svarbi sistemos veikimo sąlyga. Toks filtras veiksmingai pašalina trivalentį geležį, jei jis nėra labai koncentruotas.

Išleidimas vandeniu oksidacijos būdu

Skystis filtruojamas naudojant įvairius oksidacijos procesus.

  • Greensas
Prieš kitus metodus, vandeniliui iš geležies išvalyti oksidatoriai

Valymo proceso metu naudojamas oksidatorius yra seniausias metodas

"Greens" yra seniausia technologija. Kaip valymo filtras, naudojamas kalio permanganatas (tiesiog kalio permanganatas). Susidarius vandens su Greens ir filtru, geležies geležis oksiduojama ir filtruojama. Iš filtrų atliekos išplaunamos šalinamo proceso metu. "Greensand" sistema veiksminga, kai jo kiekis yra ne didesnis kaip 10 mg / l, daugiausia 15 mg / l, didelis pH (mažiausiai 7) ir mažas vandens kiekis vandenilio sulfide ir mangane. Metodo trūkumas yra galimybė gauti kalio permanganatą į vandenį, jei kažkas negerai.

  • Mangano dioksidas

Natūrali iškasama rūdos savybė yra pašalinti geležį, vandenilio sulfidą ir manganą. Talpa yra daug didesnė nei ankstesnė sistema, nereikalaujama cheminio regeneravimo.

Mangano dioksidas yra efektyvus, jei jo kiekis yra mažas, o jo pH yra didesnis nei 7. Veiksmingam filtro veikimui reikalingas ištirpusio deguonies arba preoksidacijos buvimas.

  • Pre-oksidacijos valymas

Norint oksiduoti, prieš džiovinimą susidaro rūgštinė terpė. Tai daroma įvairiais būdais - chlorinu, ozonu, vandenilio peroksido įvedimu. Kokybė labai priklauso nuo pH vertės. Mažiausias skaičius yra 6,5. Tačiau geriau 7 arba 8, tai labai padidina deironing poveikį.

Jei nustatomas trivalentinis geležis

Tam naudojamos ultrafiltracijos membranos, kurių poros dydis yra tik 0,05 mikronai. Jie puikiai išlaiko ir koloidinį metalą. Jis efektyviai šalinamas ultrafiltru, kurio metu periodiškai atliekamas atliekų išpylimas ir membranų šalinimas. Tačiau veiksmingam darbui visi geležis turi būti iš anksto oksiduotas.

Kaip išleisti skystį iš bakterinio metalo

Jei geležies bakterijų problema yra aptikta ankstyvoje stadijoje, vanduo turi būti reguliariai chloruojamas arba apdorojamas chelatiniais preparatais. Tai organinės medžiagos, kurios kartu su geležies nuosėdomis sudaro tirpius kompleksus. Tačiau prieš pradėdami naudoti šį metodą, turite žinoti, kiek įrangos yra jautrios chlorui. Bakterijų liaukos problema gali būti išspręsta perdozavimo terpėje, tačiau atkreipkite dėmesį, kad tiekimo vamzdynuose geležies bakterijos ir toliau vystysis, sudarant gleivines.

Dėl savo kompaktiškumo ir našumo, be geležies neturinčių filtrų plovimui

De-lyginimo filtras po "Barrier" kriaukle neužima daug vietos ir efektyviai valo vandenį

Kokį filtrą turėčiau pasirinkti savo namuose?

Bet kuri kompanija, kuri specializuojasi buitinių filtrų gamyboje, savo arsenalą deironing. Tačiau renkantis įrangą reikia atsižvelgti į daugelį parametrų: išvalyto vandens temperatūrą, pH reikšmę, deguonies kiekį ir šarmingumą. Montuojant ir eksploatuojant, turi būti griežtai laikomasi gamintojo rekomendacijų. Sistema gali neveikti dėl nepakankamo oksidacijos ir mažo srauto greičio šalinant nugarą, didelį srautą, kuris tiekiamas filtruojant.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

92 − 90 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map