Kaip sušvelninti vandentiekio vandenį: atsikratyti standumo ir balto masto

Kaip sušvelninti vandentiekio vandenį: atsikratyti standumo ir balto masto

Kaip sušvelninti vandentiekio vandenį: atsikratyti standumo ir balto masto

Virdulio dulkėlis, buitinio vandens šildytuvo technika, skalbimo mašina ir indaplovė yra ne daugiau kaip kietojo vandens naudojimo rezultatas. Įsivaizduokite, kas atsitinka tokio vandens naudotojo kūne! Kai keptuvėlį keletą savaičių dengia katilai, žmonės galvoja apie tai, kaip sušvelninti kietąjį vandenį ir eiti į filtro saugyklą. Kokie yra niuansai, į kuriuos reikia atsižvelgti?

Kietas vanduo turi būti suminkštinamas, kitaip jis gali tapti įvairių rūpesčių šaltiniu

Kietasis vanduo turi keletą trūkumų, kurie išnyksta minkštinimo procese

Kas yra kietas vanduo?

Kietumas yra kalcio ir magnio jonų, ištirpintų vandenyje, suma. Terminas "kietas vanduo" iš pradžių buvo taikomas vandeniui, kuriame sunku plauti daiktus. Kur kalcio ir magnio druskos patenka į vandenį? Pagrindinis šaltinis yra gipso, kalkių ir dolomito indai, kuriuos išplauna gamtiniai vandenys. Dauguma kalcio jonų yra mineralizuotuose vandenyse. Kuo didesnis vandens mineralizacijos laipsnis, tuo mažiau jame esančių kalcio jonų. Kalbant apie magnio jonus mineralizuotuose vandenyse, jų kiekis gali siekti kelis gramus litre, o druskingame vandenyje - iki kelių dešimčių g / l.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad kietasis vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau tik sukelia daugybę vidaus nepatogumų:

  • šildomuose induose ir buitinių prietaisų šildymo elementuose ilgainiui atsiranda storas masto sluoksnis;
  • ant stiklo yra balti apskritimai;
  • sumažėja muilo ir ploviklių efektyvumas - jie nėra pakankamai putplasčiai;
  • sutrumpina drabužių gyvenimą, po plovimo kietame vandenyje greitai praranda spalvą.

Tvirtas vanduo - žala ar nauda sveikatai

Be to, kad šarminių žemių metalai kalcio ir magnio, šildomas nusėda ant virdulio ar tenah buitinių prietaisų, Vandentiekio armatūra ir lieka ant maišytuvo, kaip baltos apnašos, jie taip pat stangrina odą plauti savo veidą ir plaukus, kad sunku, nepaklusnūs, sausi. Kelionė į kūną, druskos nusėda kraujagyslėse ir inkstų suformuoti akmenis. Todėl būtina valyti kietą vandenį ir jo minkštinimo. Problemą galima išspręsti naudojant kietajam vandeniui skirtą filtrą.

Puikus vandens švelninimo rezultatas - Aquaphor Crystal Trio naudojimas kietajam vandeniui

"Aquafor Crystal Trio" kietajam vandeniui yra filtras, kuris puikiai minkština vandenį

Bet susidarė įdomi situacija. Viena vertus, iš televizoriaus ekranų apie We pilamas reklamos informacijos srautą apie daromą žalą kietame vandenyje yra mūsų sveikatos, ir buitine technika. Kita vertus, gydytojai autoritetingai teigia, kad kalcio organizme trūkumas gali sukelti įvairių ligų, raumenų ir kaulų sistemos ir magnio trūkumas gali sukelti miokardo infarktą. Ar tai reiškia, kad geriamasis vanduo turėtų būti šių kietumo mineralų pakankamais kiekiais?

Pagal vandens suvartojimo normas, vidutiniškai žmogus suvartoja 300-400 litrų vandens per dieną, didžioji dalis - namų ūkio reikmėms. Vienam žmogui reikia gerti ir virti tik 5-10 litrų per dieną, o jis gėrė apie du litrus per dieną. Atrodo, ar lengviau minkštinti tik dušo, skalbimo mašinų ir indaplovių vandenį ir sunkiai gerti? Kadangi kietame kalcio vandenyje, bet tai reikalinga kūnui. Pagerinti kalcio trūkumą organizme rekomenduoja pieno produktus (beje, pieno kietumas yra 60 meq / l, nes 100 g pieno yra 120 mg kalcio). Stiklas pieno pakeičia 3-4 litrus vandens.

Pagal kriaukle galima įdiegti filtrą

"Aquaphor-Duet" kieto vandens kriauklė yra kompaktiška ir lengvai valdoma

PSO (Pasaulio sveikatos organizacija) nepateikia jokio patarimo dėl geriamojo vandens nelankstumo. Nepaisant to, kad keliuose tyrimuose atskleidė ryšį tarp vandens kietumo ir širdies ir kraujagyslių ligų, nepakanka duomenų, kad padarytų išvadų apie šios priklausomybės priežastinį pobūdį. Taigi neįrodyta, kad kietajam vandeniui padaryta žala, taip pat nėra gerai, tačiau skonis vis dar yra malonus minkštas vanduo.

Kaip jūs galite suminkštinti vandenį namuose

Paprasčiausias būdas kovoti su magnio ir kalcio druskomis yra verdantis vanduo. Tačiau, kaip žinoma, verdant, naudingos medžiagos palieka vandenį. Yra dar vienas "senelės" minkštėjimo metodas. Tai yra natrio karbonato (natrio karbonato) vanduo. Pakanka dviejų arbatinių šaukštelių vienam kibirui vandens. Soda turi būti maišoma vandenyje ir laukti kritulių. Senovės Graikijoje vanduo buvo suminkštas panašiu būdu. Iš krosnių pridedamos alyvos. Šiandien buvo sukurtos kitos technologijos vandens valymui iš magnio ir kalcio. Paimkime pagrindinius.

Kaip sušildyti kietą vandenį specialiomis druskais

Tuo pačiu metu galite įdiegti minkštinančio filtro purkštuką

Lengviausias būdas sušvelninti kietąjį vandenį - naudoti minkštinantį filtrą, kuris tinka dangteliui

Yra specialių minkštiklių druskų, daugeliui indų plovyklių jų naudojimas yra privalomas. Tai yra druska, pagaminta specialiomis tabletėmis, neleidžianti greitai patekti į indų plovimo mašiną. Kai kurie netgi turi specialų rodiklį, kuris šeimininkei sako, kada pridėti druskos prie automobilio.

Magnetinis filtras vandens minkštinimui

1

Tokie filtrai minkština vandenį be cheminių medžiagų. Kietąjį vandenį veikia magnetinis laukas, kuris sukuria magnetų porą. Taigi pašalinamos skirtingos priemaišos, kartu su jomis magnis ir kalcio jonai. Magnetai yra už vandens vamzdžio. Gamintojai patvirtina, kad metodas yra veiksmingas, tačiau šis teiginys yra labai abejotinas. Tačiau yra vieta, kur magnetai tiksliai duoda rezultatą. Mes kalbame apie vamzdžius katilinėje. Pastebėta, kad magnetinio lauko įtaka atlaisvina indus ant vamzdžių, jie lengvai pašalinami.

Parduodant galite rasti magnetinius dujinius purkštukus minkštintam kietajam vandeniui. Jie uždaromi tiesiai prieš dušo galvutę. Jei tikite reklama, jie prisotina kūną vitaminu C, pašalina likusį chlorą, minkština vandenį ir skonį. Išsamiau išnagrinėjus pakuotę, taip pat galite rasti savybių, pvz., Dvigubai sumažinti vandens suvartojimą (dėl mažesnio purškimo), greičio ir slėgio padidėjimo. Tokio produkto kaina yra palyginti maža. Parduodama yra turmalino dušo galvutė, kuri taip pat sumažina kietajam vandeniui daromą žalą plaukams ir kūnui.

Keptukas su filtru kietajam vandeniui

Vanduo, praeinantis per keičiamą kasetę, tampa malonesnis

Dušo kasetė leis patogiau ir patogiau naudotis voniomis

Tai talpykla, kurioje yra sureguliuotas filtro elementas, kuris yra pagamintas keičiamos kasetės formos. Tai vienas iš paprasčiausių ir pigiausių filtrų su minkštinimo efektu, kuris naudojamas geriamam vandeniui. Naudojamos kasetės, kurių pagrindu yra aktyvuota medžio anglis.

Vandens valymas jonų mainų minkštikliais

Kaip žinote, kietasis vanduo dažnai sukelia brangios įrangos - indų plovimo mašinų ir skalbimo mašinų gedimą. Norėdami sušvelninti vandenį, naudojami specialūs prietaisai, kurie veikia pagal jonų mainų principą. Jį sudaro dvi talpyklos. Viename yra speciali jonų mainų derva, kita - druskos tirpalu. Kilus iš akveduko, vanduo pirmiausia praeina per rezervuarą su derva, prisotinta jo jonais. Dervos jonai reaguoja su magnio ir kalcio druskomis ir pašalina juos. Po to vanduo nusiunčiamas į kitą baką, kur jis reaguoja su druskos tirpalu. Čia trūkstamus kalcio ir magnio jonus pakeičia natrio jonai. Taigi kietasis vanduo yra suminkštinamas jonų mainais.

Kaip sušvelninti vandenį naudojant atvirkštinį osmosą

Atvirkštinio osmoso sistema laikoma patikimiausiu filtru ir su vandens minkštinimo poveikiu. Šio metodo esmė yra natūralus osmozės reiškinys. Metodo esmė yra tai, kad vanduo, praeinantis per pusiau pernešamą membraną nuo labiau koncentruoto tirpalo iki mažiau koncentruoto, išvalomas nuo priemaišų. Juos saugo membrana, nes vanduo iš koncentruoto tirpalo patenka į mažiau koncentruotą, tuo tarpu jis yra slėgis, kuris viršija abu tirpalų osmosinį slėgio skirtumą. Minkštasis vandens minkštinimas yra magnio ir kalcio druskų pašalinimas, kuris iš tikrųjų atsitinka. Tačiau vandens valymo sistema, naudojanti atvirkštinio osmoso metodą, turi reikšmingą trūkumą: praeinant per pusiau laidus membraną vanduo praranda tiek kenksmingas, tiek naudingas priemaišas.

Veiksmingiausias vandens minkštinimui yra atvirkštinio osmoso sistema

Atvirkštinio osmozės sistema efektyviai suminkštins ir išvalys vandenį

Kokio optimalaus geriamojo vandens kietumas?

Prieš vartojimą kietas vanduo turi būti suminkštinamas

Geriamasis vanduo taip pat rekomenduojamas sušvelninti

Minkštas vanduo kainuoja daug pinigų. Pavyzdžiui, užsienyje ne visas vanduo yra suminkštinamas. Yra, beje, ir sunaudojau daug mažiau. Palyginimui: Vokietijoje vienas žmogus išleidžia apie 130 litrų per dieną. Vanduo, Vokietijoje - 190 litrų, Rusijoje - 400. Užsienyje ne visi minkštinami vandenys, būtini vidaus poreikiams. Komunikacijos dizainas skirtas sumažinti filtravimo ir suminkštėjimo išlaidas. Taigi, karšto vandens kontūre tiekiamas minkštas vanduo, kuris padidina katilo tarnavimo laiką. Šaltojo vandens kietumas palaikomas 3-4 meq / l (miligramo ekvivalento) lygiu. Karšto ir šalto vandens sumaišymas, vartotojas gauna vandenį 1-2 meg / l kietumu. Šaltasis vanduo, patenkantis į tualeto indų nutekėjusius ir vandenį, kuriame vanduo veja, taip pat nesupoja.

Pagal GOST 2874-82 "Geriamasis vanduo" vandens kietumo indeksas neturėtų viršyti 7 meq / litre. Bet toje pačioje GOST yra pastaba, kad toks tvirtumas yra leistinas vandeniui, kuris tiekiamas per vandens vamzdžius be specialaus apdorojimo. Galų gale, kai kietumas yra didesnis nei 7 mg ekvivalento / l, vamzdynų eksploatavimo laikas mažėja, nes jie greitai užauga kalkingomis nuosėdomis. Ir jei vandens kietumas yra per mažas, vanduo taps ėsdinančiu: jis taps minkštas, bet geležies. Bet dabar aktyviai naudojami plastikiniai vamzdeliai, kurie nėra atsparūs korozijai, todėl mes galime naudoti minkštą vandenį.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 39 = 44

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map