Kaip nuplauti plokštelę nuo senų riebalų: tradicinių pagalbininkų ir šiuolaikinių įrankių

Kaip nuplauti plokštelę nuo senų riebalų: tradicinių pagalbininkų ir šiuolaikinių įrankių

Kaip nuplauti plokštelę nuo senų riebalų: tradicinių pagalbininkų ir šiuolaikinių įrankių

Krosnis nuolat dirba. Aktyvios kasdieninės veiklos rezultatas yra užteršimas, kurio plovimu turi būti dedamos pastangos. Ne visada turite laiko valyti paviršių ir grotelės po virimo. Indėliai kaupiasi, daugiasluoksniai. Kai įjungiate kaitvietę, atsiranda nemalonus kvapas. Kaip valyti tepalo ir anglies plokštelę? Yra liaudies ir tradiciniai problemos sprendimo būdai. Kiekvienas žmogus yra geras savaip ir reikalauja griežtų taisyklių.

Kaip išlaikyti plokštelės švarumą

Bet kokių virtuvinių prietaisų priežiūroje svarbu reguliarumas ir pastovumas. Idealiu atveju ranka turėtų būti servetėlė, specialiai sukurta pašalinti riebalų dryžius ir lašelius. Praktikoje šeimininkė sklendžia nuo plokštelės prie stalo, atitraukia kitus rūpesčius ir neturi laiko nuvalyti paviršių, valyti degiklių dangčius. Rėkšto plovimas atidedamas, ir jūs negalite išsilaikyti be ploviklių.

Paviršius

Dujinė viryklė yra patogi ir praktiška - ji greitai kaitinama, ugnies intensyvumas yra lengvai reguliuojamas, o plovimo priemaišos yra labai plaunamos. Išbėgantis pienas arba kava, aliejaus purškalai, vandens lašai virsta tankiu sluoksniu, kurio pašalinimas jums reikalingas:

 • Plovikliai. Tinkami virtuvės globėjai - soda, druska, actas arba citrinos rūgštis. Buitinės chemijos yra naudingos - reikia atkreipti dėmesį į tai, ar įrankis tinka problemos sprendimui.
 • Servetėlės ​​ir kempinės. Paprastieji putplasčio guminiai blokeliai padeda lygiai paskirstyti ploviklį ant paviršiaus ir nuvalyti labiausiai piktybišką užteršimą. Plovimui užbaigti naudojamos plaušienos ir vandens absorbcinės servetėlės.
 • Pirštinės. Rankos reikalauja apsaugos nuo cheminių reagentų. Buitinės pirštinės yra geriausi namų šeimininkių draugai, kurie rūpinasi odos ir nagų sveikata.
valyti viryklę

Nuolatinė priežiūra - tai šildymo ir ilgai tarnaujančios dujinės viryklės įkeitimas

Tinklelis ir rankenos

Kaip prausti grotelę ir rankenas ant dujinės viryklės? Geležies gamybai daugiausia naudojama ketaus gamyba. Metalas nėra linkęs į deformaciją ir yra atsparus aukštai temperatūrai. Ant tamsaus ketaus arba emalio paviršiaus riebalų lašeliai praktiškai nematomi. Tačiau palaipsniui susikaupimas jaučiamas indėlių ir nemalonių kvapų. Norint valyti reikia:

 • Riebalų ištirpinimo priemonės. Vanduo ir kiti skysčiai beveik iš karto išgaruoja nuo karšto paviršiaus. Išlieka riebalai ir indai. Priežiūra - atsikratyti švarumo pažeidėjų ir nemalonių kvapų. Riebalų šalinimas yra pats efektyviausias būdas.
 • Skalbimo talpa. Prieš mirkant muilo tirpalą, palengvina nepatogią anglies valymo procedūrą.
 • Pirštinės. Tinkamos namų apyvokos pirštinės. Vienkartiniai gali plyšti.

Prisukite per kelias valandas šiltu muilu arba per indų plovimo mašiną. Kai riebalai ir anglis minkštinami, strypai ir strypai valomi mechaniškai. Geriau naudoti silikoninį grandiklį, kad nepažeistumėte emalio ir neskraipotų metalo.

pirštinės

Norėdami išvalyti grotelę, pasirinkite storas pirštines - jūs turite stengtis

Rankenos kenčia nuo riebalų lašelių, kurie kietėja ant plastiko. Labiausiai sunku nuplauti briaunotus kranus ant senų plokštelių - kai kuriose virtuvėse yra retenybės. Jei yra tokia galimybė, išimkite rankenas, nuplaukite ir išdžiovinkite.

Svarbu žinoti! Ketaus grotelės kruopščiai degtina per atvirą ugnį - dėl grubaus paviršiaus plovimas yra sunkus ir neveiksmingas.

Degikliai

Dujų krosnyse dizainą sudaro dvi dalys: aliuminio degiklis ir ketaus dangtis. Kaip grotelės, jis gali būti uždengtas emaliu. Degiklis dedamas ant dujotiekio, viršuje - ant viršaus. Pagrindinis užteršimo pavojus yra skysčio srautas degiklio pagrindu.

Gamintojai siūlo mažą apsauginį lygį aplink "židinį", tačiau tokie elementai ne visada egzistuoja. Taršos valdininkė pastebėjo ne iš karto, bet nustatė, pašalinus kaitlentę. Plovimo metu rekomenduojama pašalinti visus elementus, kad būtų atskleistos visos esamos problemos.

drėgmės pašalinimas

Prieš montuodami, degikliai ir dangtis kruopščiai išvalomi tol, kol drėgmė bus visiškai pašalinta

Svarbu žinoti! Darbuojant svarbu neleisti vandeniui ir plovikliams patekti į dujų paskirstymo vamzdžius. Tai gali sukelti nekontroliuojamas chemines reakcijas. Kad užtikrintumėte saugumą, prieš išplaukdami išjunkite dujas.

Klasikiniai plokštelės ir grotelių valymo būdai

Būtina greitai paversti virtuvę, o rankoje nėra susipažinusi chemija. Nereikia nerimauti, nei plauti dujinę viryklę namuose. Virtuvėje visada yra padėjėjai sudėtingoje vakarienės rengimo pasekmių pašalinimo srityje. Tai nėra faktas, kad jums reikia kitų įrankių nei standartinis rinkinys, kuris visada yra greta.

1

Vandens procedūros

Verta daugiau dėmesio skirti taršai. Tai gali būti pėdsakai ištrūkusiems arba netyčia išsiliejusiai kavai, cukraus sirupui ir kitiems mažo riebumo skysčiams. Paprastai sprendžiama taršos šalinimo problema.

Kaip plausti viryklę nuo dėmių ir riebalų:

 • išimkite grotelę ir degiklius;
 • užpilkite šiltu paviršiumi;
 • palauk 15-20 minučių;
 • plokštelė keletą kartų valoma drėgmę sugeriančia audiniu;
 • nušluostyti sausu;
 • nuleiskite pašalintus elementus;
 • Dėl puikus rezultato, jie plauna jį įprastu būdu kasdien valyti virtuvėje.
valymo rašikliai

Valant rašikliai ir kiti elementai naudojami improvizuoti būdai

Soda yra universali priemonė

Normalus natrio druska - tai būtinas įrankis plovimui iš riebalų. Naudojama sausoje formoje, pastovioje padėtyje ir kartu su kitais šeimininko arsenalo padėjėjais:

 • stalo actas;
 • citrinos rūgštis;
 • stalo druska.

Soda yra lengvas šveitimas, kuris nepažeidžia emalio dangos. Naudojant didelius kristalinius abrazyvus susidaro įbrėžimai. Laikui bėgant, paviršius sumažėja, pažeidžiami plotai tampa tamsesni, užkimšti riebalais, kitais teršalais. Jas beveik neįmanoma pašalinti. Soda pašalina tokias problemas.

Kaip nuplauti plokštelę nuo senų riebalų:

 • drėkina darbinį paviršių;
 • užterštos vietos užpiltos soda arba pasta - į sausą medžiagą įpilama nedaug vandens ir sumaišoma, kol susidaro vienoda masė;
 • palikti 40 minučių;
 • kempine ar servetėlę keletą kartų nuvalykite paviršių;
 • Labiausiai užterštos teritorijos reikalauja pastangų ir pakartotinio gydymo;
 • galų gale plaukite muilu ir nušluostykite.

Pridedant actą ir kitas medžiagas, stiprina natrio tepalo poveikį ir padeda nuriebalinti dangą, pašalinti indą.

Vaizdo patarimai apie liaudies būdų naudojimą:

Svarbu žinoti! Pašalinti indą, peilius, metalines kempines ir kitus aštrius daiktus negalima naudoti. Didelė rizika, kad bus pažeista emalio danga ir įbrėžimai ant nerūdijančio paviršiaus.

soda valymas

Galutinis valymo etapas su soda - plaunamas muiluotu vandeniu

Amoniako alkoholis - taikymo taisyklės

Kvapusis amoniako tirpalas yra puikus riebalų tirpiklis. Galite greitai išvalyti dujinės viryklės grotelę su amoniaku. Iš anksto atidarykite vėdinimo langą, uždėkite kaukę ar respiratorių ir būtinai paruoškite verslo pirštines. Procedūra yra tokia:

 • išimkite grotelę;
 • patrinkite barus ir barus amoniaku;
 • dedamas į polietileno ar šiukšlių maišelį;
 • tvirtai sujungtas;
 • palikti keletą valandų;
 • plaukite grotelę muilu;
 • nušluostykite sausu ir grįžkite į vietą.

Šis metodas tinka emalio ir plieno grotelėms. Produktams, pagamintiems iš didmeninės ketaus

grotelės valymas

Tinkleliai, nušlifuoti su amoniaku, uždaromi plastikiniame maišelyje

Svarbu žinoti! Norėdami nuplauti šeimininkę, jie taip pat naudoja sausą garstyčių. Natūrali priemonė yra naudojama pagal analogiją su soda.

Kokios buitinės chemijos yra tinkamos viryklės valymui

Liaudies būdai yra geri, bet ne visada veiksmingi. Reakcijai reikia daugiau laiko, todėl reikia pašalinti riebalus. Šiuolaikiniai buitinės chemijos gaminiai susidoroja su sudėtingomis užduotimis. Būtina laikytis tam tikrų atsargumo priemonių ir neleisti medžiagoms patekti į maistą.

Abrazyvai

Pateikiama visų gamintojų linijose - nuo ekonomikos segmento iki aukščiausios klasės. Jie yra milteliai, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių.

Paprastai agentas taikomas ant paviršiaus, tolygiai paskirstomas ir paliekamas 15-20 minučių. Tada naudojama servetėlė arba šepetėlis, kad fiziškai pašalintų nešvarumus ir riebalines plokšteles. Galutiniame ploviklyje iki visiškai pašalinkite miltelių pėdsakus.

Medžiagos yra veiksmingos nerūdijančio danga ir gali kelti pavojų emalio paviršiams. Tačiau, jei riebalų sluoksniai reikalauja drastiškų priemonių, rekomenduojama atidžiai elgtis ir patikrinti šlifuojančių elementų poveikį mažame plote.

Plovikliai

Gamintojai gamina plataus spektro ploviklius, skirtus virtuvinei santechnika ir krosnyse. Populiariausios formuluotės yra tokios:

 • Kremai ir geliai. Sudėtyje yra mikrograužių, kurie atlieka šlifavimo funkciją. Jie veikia švelniai ir efektyviai. Užtepkite drėkintu paviršiumi ir palikite 15-20 minučių. Gerai ištirpinkite riebalus ir išvalykite nešvarumus. Turėti malonią kvapą.
 • Pastos ir putos. Koncentruotus junginius turi svarbi savybė - jie nėra išleidžiami net iš vertikalaus paviršiaus. Putplastis vartojamas greičiau, makaronai yra ekonomiškesnis pasirinkimas. Jie būdingi minkštu poveikiu ir didelio efektyvumo.
buitine chemija

Buitinės chemijos gamintojai siūlo lėšas kiekvienam skoniui ir piniginei

Riebalų tankintuvai

Tokio tipo priemonės gaminamos purškiamosiomis priemonėmis. Atidžiai naudokite ir purškite tik apdorotame plote. Tinka grotelėms, degiklių dangčiams. Taikoma taip:

 • į užterštą plotą purškiamas nedidelis kiekis;
 • palikti iki reakcijos pabaigos - gamintojas nurodo aktyviųjų komponentų veikimo laiką;
 • plauti vandeniu, rankas reikia apsaugoti pirštinėmis.

Perkant, turėtumėte atkreipti dėmesį į pagrindinį veikliąją medžiagą. Kai kurie vaistai yra skirti pašalinti indą, kuris būdingas tanki struktūra ir yra sunkiausiai pašalinamas.

Svarbu žinoti! Plovikliai skalaujami visiškai, kad cheminės medžiagos nepatektų į maistą.

Elektrinių plokštelių plovimo savybės

Šildymo elementai, uždari metalo korpuse, nėra pašalinti. Aplink degiklius kaupiasi tarša, susidaro nuosėdos. Būtent šios sritys kelia didžiausius skalbimo sunkumus. Kaip plauti elektrinę viryklę - darbo tvarka:

 1. Laukiama šildymo elementų visiško aušinimo.
 2. Elektrinė viryklė yra atjungta nuo elektros tinklo - atsargumo priemonė nebus nereikalinga.
 3. Švelniai naudokite ploviklį.
 4. Palikite reikiamą laiką.
 5. Kelis kartus nuvalykite dangtelį drėgnu skudurėliu, kol jis bus visiškai išvalytas nuo gaminio purvo ir likučių.
elektrinės viryklės plovimas

Rekomenduojama plauti elektrinę viryklę minkšta medžiaga mikrogranuliais

Ypatingas dėmesys skiriamas zonai aplink šildymo elementus ir pabandykite visiškai pašalinti indą, išvalykite riebusius sluoksnius. Galite rankiniu būdu išvalyti tarpus tarp spiralės krašto ir dangtelio, naudodami dantų picą arba medinę dėžę.

Svarbu žinoti! Nerekomenduojama pripildyti prietaiso vandeniu, net ir plonu sluoksniu. Yra pavojus, kad drėgmė pateks į spiralę, o tai gali sukelti trumpąjį jungimą.

Negu plovimo indukcija ir stiklinė keraminė viryklė

Indukcinė ar stiklinė keraminė viryklė reikalauja ypatingo dėmesio. Iš pirmo žvilgsnio lengviau nuplauti lygią dangą, kuri patikimai apsaugo šildymo elementus. Tačiau yra funkcijų, kurioms reikia dėmesio ir atsakymų:

 • Neįtraukiamos abrazyvinių medžiagų, kietų šepetėlių, kempinių ir kitų prietaisų, kurie gali sugadinti stiklinę keramiką arba ją įbrėžti. Norėdami mechaniškai valyti, pasirinkite specialų grandiklį - jis subtiliai pašalina riebalines plokšteles.
 • Viryklę valykite iš stiklo keramikos ir atkreipkite dėmesį į gamintojo instrukcijas. Veiklioji medžiaga sukuria plėvelę, nepralaidžiančią teršalų, kurie lieka ant apsauginės dangos paviršiaus, ir lengvai pašalinami.
 • Norint sušvelninti sustiprintus cukraus turinčius likučius, užterštą plotą įpilama šilta, šlapia valoma ir paliekama tam tikrą laiką. Taip pat ateina su kitais degintais ir keptais fragmentais.
specialus grandiklis

Specialus grandiklis nepraleidžia įbrėžimų ir valo stiklo keramiką

Jei neturite laiko, troškimo ar specialių priemonių kovai su senais riebalais ir sukaupta anglimi, kreipkitės į valymo įmonę. Paslaugų specialistai yra brangūs, tačiau vis dar pigesni nei taisydami ar perkdami naują plokštę. Tai dar viena priežastis, kodėl namų darbus reikėtų patikėti tiems, kurie žino savo mėgstamos virtuvės keitimo paslaptis.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

25 − = 18

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map