Kaip ir kaip išvalyti virtuvės gaubtelius iš riebalų: praktiniai patarimai ir veiksmingos priemonės

Kaip ir kaip išvalyti virtuvės gaubtelius iš riebalų: praktiniai patarimai ir veiksmingos priemonės

Kaip ir kaip išvalyti virtuvės gaubtelius iš riebalų: praktiniai patarimai ir veiksmingos priemonės

Visi gaubtai, nepriklausomai nuo dizaino, filtravimo ir galios, turi periodiškai prižiūrėti. Anglies telkiniai ir riebalų dalelės kaupiasi gaudymo tinkleliuose ir pačiame korpuse, diskredituojant tvarkingos namų šeimos nario įvaizdį ir mažinant prietaiso funkcionalumą. Užkimštos grotelės tiesiog nustoja apsaugoti kambarį nuo dūmų ir kvapų, o jei plokštelė įsiskverbia į vidų, prietaisas gali visiškai išdegti. Todėl mes apsvarstysime, kaip virtuvėje nuplauti riebalų gaubtą, kad galėtumėte pasiimti tinkamą "virtuvės receptą švarumui".

Būsimų darbų parengimas ir planas

Jei pastebėjote, kad viryklės gaubtas pablogėjo, kai susidorojo su virtuvės pagalbininko pareigomis, o riebalų gaudyklė suformavo lipnią visų geltonos atspalvių dėmių - laikas valyti. Norėdami tai padaryti, turite išardyti prietaisą, kad pašalintumėte nešvarumų grupes iš visų galimų elementų ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

valymas

Naudojant šiuolaikinius valymo produktus, prietaisų priežiūra yra paprasta užduotis

Kaip valyti virtuvės gaubtelius iš riebalų - etapinis darbo planas:

 1. Atjunkite prietaisą nuo maitinimo tinklo.
 2. Pašalinti tepalo groteles. Paprastai jie pritvirtinti prie paprastų laikiklių, kuriuos lengva nuimti, tačiau kai kuriems modeliams gali tekti pašalinti juosmens apdangalą.
 3. Jei turite įdiegtą recirkuliacijos gaubtą, patikrinkite ir prireikus pakeiskite vidinius filtrus. Jei prie prietaiso yra prijungtas oro oras, galite išardyti ruošinius valymui arba bent jau išvalyti prieinamas vietas.
 4. Nuplaukite spintelę ir visus matomus vidinius elementus iš sukauptų nešvarumų.
 5. Sugerkite tinklelį šiltu muiluotu vandeniu ir nulupkite juos kietu kempine.
 6. Palaukite visišką visų dalių džiovinimą, tada surinkite prietaisą atvirkštine tvarka ir patikrinkite jo veikimą.
filtrai

Riebalų filtrai prieš ir po valymo

Svarbu! Norėdami teisingai išardyti prietaisą, nevairuokitės mokytis instrukcijos. Tai padės jums naršyti su elementais, kuriuos galima pašalinti - todėl bus lengviau valyti gaubtą iš riebalų viduje. Be to, instrukcijose paprastai nurodomi įrankiai ir sprendimai, kurių negalima naudoti, kad nesugadintumėte mašinos ar apsauginės dangos.

Kaip netaisyklingai išplauti tinklą iš riebalų

Dėl sudėtingo audimo tinkleliai puikiai susidoroja su mechaniniu oro valymu iš suspenduotų riebalų dalelių, apsaugo vidines prietaiso dalis nuo naftos telkinių susidarymo. Tačiau dėl tos pačios priežasties šios dalys yra laikomos sudėtingiausiomis valymo elementais, verčiančios daugelį meilužių skaudžią akis nusimušti sugadintus filtrus. Žinoma, kaip ir bet kokius riebalus, anglies kaupimąsi galima pašalinti muilu ir mechanine trintimi. Tačiau yra ir kitų būdų, kaip nuplauti gaubtą iš riebalų, naudojant nebrangias ir nebrangias priemones, kurios tikrai bus jūsų namuose.

skalbimo muilas

Buitinis muilas puikiai susidoroja su riebalais ant grotelių

Patarimai! Jei nuspręsite išlikti "muiluotu" metodu, naudokite įprastą ekonominį 72 proc. Muilą, kurio juosta lengvai susmulkinama dideliu tinkleliu. Po valandos mirkymo karštu tirpalu, be didelių sunkumų, bus nuplaunami paprasti nešvarumai.

Actas ir citrinos

Paprastas citrinas bus geras riebalų sluoksnių valymo pagalbininkas. Norėdami tai padaryti, supjaustykite citrusus su storais puodeliais ir grotelėkite juos visus riebiais paviršiais. Po 10-15 minučių rūgšties poveikio, riebalų pašalinimas iš virtuvės gaubto bus daug lengvesnis. Jei citrina namuose nebuvo rasta, ji visiškai pakeičia citrinų rūgšties tirpalą 2 šaukšte. šaukštai 1 litrui karšto vandens. Šiame skystyje reikia mirkyti tinklus ir palikti pusę valandos

Acetic acid yra puikus darbas net senais riebalų indais. Vienas iš paprasčiausių būdų, kaip išvalyti grilį, yra išpilti pašalintus tinklus neskiestu actu, palikti ketvirtį valandos, o tada nuplauti šiltu vandeniu. Neplėštą plokštelių likučių gali būti trinamas skreperiu ar kieta valymo kempine. Jie yra lengvai atskiriami po kontakto su rūgštimi.

acto rūgštis

Negalima supainioti acto rūgšties su valgomuoju actu - pastarasis gali nesugebėti susidoroti su riebalų nuosėdomis ant tinklų

Svarbu! Iš riebalų ekstrakto išvalykite actą iš gumos pirštinių. Tačiau apsauga bus tinkama bet kokiam valymo būdui, nes net paprastoji soda ar muilas gali labai išdžiūti odą ir sukelti dirginimą bei egzema.

Kepimo soda

Kitas nebrangus ir labai efektyvus metodas iš taupių namų šeimininkių arsenalo - tai tinklelio virinimas sodos tirpale.

Kaip išvalyti tinklelį nuo riebalų soda:

 1. Raskite talpų indą (indą, kibirą, baseiną), kurio skersmuo yra ne mažesnis kaip filtro tinklų plotis.
 2. Užpildykite 2/3 vandens ir padėkite ant dujų.
 3. Kai vanduo virsta, pašalinkite ugnį iki minimumo, tada palaipsniui supilkite į soda miltelių talpyklą su 1 stikline 5 -6 litrų skysčio. Tik atsargiai, nes karštas skystis gali stipriai zaburlit!
 4. Nuleiskite tinklelį į virimo tirpalą ir palikite "virti" 15-20 minučių, kol anglis nebus išsikraustė nuo metalo.
 5. Nuėmus filtrus iš indo, nuplaukite kieta kempine su indų valikliu ir skalauti šiltu vandeniu.
soda tirpalas

Soda tirpalas yra prieinamas ir veiksmingas būdas paprasčiausiai išvalyti riebalus

Patarimai! Ilgas virdymas grotelėmis nėra vertas, su stipriais teršalais geriau išleisti gelsvą vandenį ištirpusiais riebalais ir pakartoti procedūrą naujajame tirpale.

Kaip išvalyti tinklelį nuo gaubto, jei namuose nebuvo didelių galimybių virti ar mirkyti? Yra būdas ir tokiu atveju: įdėkite groteles į kriaukle arba vonią, sudrėkinkite šiltu vandeniu, gerai padėkite su soda ir supilkite jį įprasto stalo actu. Dėl rūgšties reakcijos į šarmą susidaro karščioji putoji, kuri gana gerai pašalina riebalų nuosėdas. Jei pirmą kartą ne visos purvo "kairės", galite plauti akių šiltu vandeniu ir kartoti valymo procesą.

Pirmosios pagalbos komplekto asistentas - amoniakas

Jei riebalų surinkimo filtrai yra labai riebalūs ir nei soda, nei muilo tirpalas nepadėjo susidoroti su įleidžiama plokštele, galite išbandyti amoniako pagrindu pagamintą priemonę. Tačiau mes įspėjame, kad valymo procesas lydės labai nemalonų aštrių kvapą!

1

Žingsnis po žingsnio receptas:

 1. Virinama vandeniu didelėje talpykloje.
 2. Įpilkite amoniaką 100 ml už 5 litrų skysčio.
 3. Nuleiskite tinklelį karštu vandeniu ir laikykitės minimalaus šilumos bent valandą (esant stipriam užterštumui, laikas gali būti padvigubintas).
 4. Kruopščiai nuplaukite filtrus šildomame vandenyje, pašalinkite purvo likučius standiu kempine.
 5. Išvalykite rankšluosčiu arba rankšluosčiu.

Svarbu! Prieš valydami groteles atidarykite langą virtuvėje ir uždėkite kaukę ar respiratorių - amoniako garai gali sudeginti gleives ir sukelti galvos svaigimą.

Specialios priemonės ir metodai

Buitinės chemijos parduotuvėje yra daug valymo priemonių, kurios greitai išspręks problemą, kaip nuplauti gaubtą net sudėtingomis priemaišomis. Tačiau ne skubėkite naudoti agresyvias medžiagas, galbūt galite išvalyti sudėtingiausius elementus naudodami kitus technologinius įrenginius.

Automobilių plovimas ir garų valymas

Mažiausias laiko valymo būdas - paversti "nešvarų darbą" į indų plovimo mašiną. Šis virtuvės padėjėjas puikiai susidoroja su įprastomis nešvarumomis, o jei tinkle iš anksto išvirkite soda ar muilo tirpalą - tada naudokite daugiasluoksnę seną dangą.

Laimingi mados garų valymo savininkai gali jį naudoti ne tik patalpos skalbimui, bet ir prieinamoms oro kanalo dalims. Norėdami tai padaryti, naudokite specialų antgalį su siauru šepečiu, įpilkite į indą vandenį ir paruoškite atskirą indą su muilo tirpalu. Būtina paleisti garo valytuvą ir jį tvarkyti su visais užterštais paviršiais, periodiškai sutepiant šepečiu.

garo valytuvas

Garo valytuvas ne tik pašalina gaubtą iš riebalų, bet ir dezinfekuoja paviršių

Svarbu! Indų plovimo skystis ir muilo tirpalas neturėtų būti įpiltas į patį prietaisą!

Chemikalai

Jei jūs ieškote nusiplauti riebalus, esančius namuose - baltas, tinka skrudintos rūgšties arba koncentruotos indų plovimo gelio pagrindu pagamintos valymo priemonės. Jie turi užpildyti tinklus, laukti riebalinio dangalo ištirpimo, tada kruopščiai "šnibždėti" plauti metalą vandeniu. Norėdami išvalyti įstrigusias ląsteles, galite naudoti šepetėlį su trumpu kietu krūva.

gaubto valymas

Kapoto valymas

Siekiant padėti namų šeimininkėms namų ūkio cheminių medžiagų gamintojai sukūrė ir specialius putojančius produktus, gerai įsiskverbiančius tinklų viduje, kad ištirptų anglies ir daugiasluoksnius nešvarumus. Jis gali būti valomas krosnyje, orkaitėje arba specialiai brėžinimui. Norint efektyviai ir ekonomiškai naudoti tirpalą, galima sulankstyti sugautus į vieną plaušo ar kepimo skardą ir apdoroti putų priemone (leistinas ekspozicijos laikas turi būti nurodytas instrukcijoje). Esant stipriam užteršimui, tinklelį reikia nuplauti šiltu vandeniu, kad nuplautų korozijos sluoksniai, tada vėl užpilkite tirpalą.

cheminiai preparatai

Cheminės medžiagos yra gausios putos, puikiai valančios net smulkiai sujungtus filtrų tinklus

Kai kurie eksperimentai rekomenduoja naudoti gelius arba granulinius miltelius drenažo vamzdžių valymui, kad būtų padengti riebaliniai tinklai ir užpildyti vandeniu. Tačiau nepamirškite, kad nors šios lėšos yra gera pagalba, jos nėra saugios sveikatai, nes reakcijos metu atsiranda žalingų reakcijų.

Pastaba! Cheminės medžiagos gali būti pagamintos iš šarmų arba rūgšties. Atsižvelgiant į poveikį riebalų plokštei, šarminiai agentai yra veiksmingesni.

Bet kokiu atveju cheminius "eksperimentus" reikėtų atlikti su pirštinėmis ir atidžiai stebėti, kad lašai tirpalo nepatektų į akis ar neapsaugotus odos plotus. Nebereikės turėti kvėpavimo priemonės ar bent medicinos kaukės. Langelyje virtuvėje turėtų būti paliktas atviras, kad būtų užtikrintas pastovus gryno oro tiekimas, o po darbo organizuojamas vėdinimas per visą butą.

Svarbu! Kai kurios agresyvios chemijos priemonės negali būti naudojamos aliuminio tinkleliuose - jie gali oksiduotis ir tamsėti.

Filtro priežiūros ypatumai

Paprastas daugumos prietaisų valiklis yra perforuota auskarai iš aliuminio arba nerūdijančio plieno. Jis skirtas naudoti daugkartiniam naudojimui, o mes jau išsamiai išardome, kaip ir kaip valyti riebalų gaubtą. Tačiau yra ir modelių, kurie papildomai turi vienkartines anglies kasetes. Paprastai tai yra prietaisai, kurių nereikia prijungti prie ventiliacijos sistemos ir veikti pagal oro recirkuliacijos principą. Filtrai juose turėtų būti ieškomi iš karto po sugavimų.

anglies išmetimo filtras

Kaip išvalyti riebalus ir pakeisti anglies filtro gaubtus

Apvalios arba stačiakampės kasetės korpusas dažniausiai yra pagamintas iš plastiko, adsorbentas yra granulių pavidalo arba įprastų aktyvintos anglies miltelių pavidalu. Tokie filtrai negalima nuplauti ir ypač virti, kitaip užpildas praranda savo savybes. Norėdami atnaujinti nusidėvusią kasetę, tiesiog ją atidarykite, įdėkite naują dangtelį ir uždarykite dangtelį. Vidutinis anglies valymo įrenginių eksploatavimo laikas yra 3 mėnesiai, tačiau dažniau rekomenduojamas intensyvus ir kasdieninis katilų naudojimas.

Pastaba! Jei po kepimo proceso palikite gaubtą dar keletą minučių, oras išdžiovins aktyvintą anglį granules ir išplės filtro naudojimo trukmę.

Išorinio korpuso valymas

Be "vidinio" darbo nepamirškite patys prižiūrėti gaubtą, ypač jei virtuvėje nėra įmontuoto prietaiso, kurio didžioji dalis slepiasi balduose, ir dekoratyvinis kupolas. Dulkės, drėgmės ir riebalų lašai kaupiasi ant jo didžiojo paviršiaus lipnioje medžiagoje, kuri nėra taip paprasta nuplauti, nes jai nepatogu, nes jums reikės dirbti su išmatomis ar išmatomis.

Kaip išvalyti gaubtą iš krosnies be išmontavimo:

 1. Nuimkite dėžutės paviršių šiltu vandeniu.
 2. Paruoškite 1 šaukšto tirpalo. šaukštelis, skirtas indams, ištirpintiems stiklinę vandens, ir padėkite jį prie gaubto, ištraukite raugą, kad skystis nenuslystų ant grindų ir viryklės.
 3. Nuvalykite kietą kapsulės korpusą ir palikite kelias minutes.
 4. Dėl stiprių teršalų galite naudoti citrinų griežinėlių, valymo miltelių arba putų valikliu virtuviniams paviršiams.
 5. Pašalę plokštelę, gerai išvalykite kūną, dažnai keičiant vandenį.
 6. Išvalykite paviršių sausu šluoste.
valymo gaubtai

Minkšta sausa skudurė padės atsikratyti skyrybų ir sukelti spindesį

Patarimai! Nuimkite senus nešvarumus iš virtuvės įrangos, naudodami plastikinį grandiklį, tačiau standartinis metalas nėra vertas - galite pažeisti prietaiso apsauginę dangą.

Valymo dažnumas

Dabar jūs žinote, kaip išvalyti virtuvės gaubtą iš riebalų ir kitų teršalų, bet kokiu tvarkingumu ši procedūra taikoma? Atsakymas yra paprastas - visa tai priklauso nuo įrenginio darbo krūvio. Profesionalioje virtuvėje prietaiso tinkleliai plaunami kiekvieną dieną namuose, tokie featai nereikalingi - net reguliariai virti, pakanka išvalyti vieną kartą per mėnesį. Bet jei turite indaplovę - galite ja pasitikėti šia užduotimi kas savaitę.

Patarimai! Apie valymo poreikį pasakys tinklinių gaudyklių spalvą. Jei jie turi geltonos dėmės - atėjo laikas pasirinkti, ką nuplauti riebalus nuo gaubto

Bet dulkes ir garo pėdsakus iš išorinio gaubto reikia dažniau išvalyti. Šlapio valymo metu verta kelis kartus per savaitę nuvalyti kupolą rape, sudrėkinti jį indų plovimo skysčio tirpale, o jūs pamiršite apie silpną kovą su riebalinėmis dangomis.

Vaizdo įrašas: kaip išvalyti grotelių groteles iš riebalų soda pagalba

Jei nesate tikri, kokie produktai labiausiai padės išvengti užteršimo - kreipkitės į specialistų pagalbą. Valymo meistrai padeda pasirinkti geriausią įrankį ir visus prietaisus jūsų virtuvėje pašviesti.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 75 = 85

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map