Wybór najlepszej opcji dla kompaktowego wbudowanego okapu kuchennego

Wybór najlepszej opcji dla kompaktowego wbudowanego okapu kuchennego

Wybór najlepszej opcji dla kompaktowego wbudowanego okapu kuchennego

Nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego powinny mieć dwie uzupełniające się cechy - być tak funkcjonalne, jak to możliwe i idealnie pasują do stylu wnętrza kuchni. W przypadku niedoboru wolnej powierzchni w małych mieszkaniach pojawia się jeszcze jedno wymaganie - zwartość. Postaramy się zrozumieć, jakie cechy powinny być budowane w okapie kuchennym o szerokości 50 cm, aby w pełni zaspokoić potrzeby właścicieli i zapewnić wymagany poziom komfortu.

Zalety wbudowanych urządzeń gospodarstwa domowego

Praktyka pokazuje, że wbudowane modele są preferowane nie tylko przez właścicieli małych mieszkań, ale także przez właścicieli luksusowych apartamentów o powierzchni 20 m² lub większej. Faktem jest, że niewielkie urządzenia techniczne są łatwiejsze do ukrycia w przypadku drogich fasad, utrzymanych w stylu klasycznym lub wiejskim, w których nowoczesne asystenty elektroniczne i mechaniczne nie są całkowicie odpowiednie.

wydech

Kaptur za fasadą mebla w klasycznym wnętrzu

Oprócz wygodnych wymiarów, okapy kuchenne w standardzie od 50 do 50 mają następujące zalety:

  • mają niski poziom hałasu, ponieważ są mniej wydajne;
  • oszczędzać energię;
  • oddać przestrzeń nad kuchenką na meble;
  • różnią się wartością budżetową.

Wady również istnieją: na przykład, kompaktowe modyfikacje nie są w stanie pokryć całej objętości powietrza w dużych pomieszczeniach, dlatego też wyczyść je jakościowo. Wybór wbudowanych urządzeń technicznych jest znacznie bardziej ograniczony niż zakres analogów ścian i kopuł.

Potrzebny lub nie jest kanał powietrzny

Obecność kanału powietrznego - prowadzącego do otworu odpowietrzającego - nie zależy od wielkości obudowy, więc rynek może znaleźć warianty różnych modyfikacji. Przy wyborze warto zacząć od możliwości kamuflażu, aby rura falista lub prostokątna prostokątna skrzynia nie była widoczna. Jeśli kanał można ukryć za zawieszoną strukturą lub detalami dekoracyjnymi wnętrza mebla, warto rozważyć propozycje z kanałem powietrznym.

kaptur z kanałem

Kaptur z przewodem ukryty jest wewnątrz szafek

Jeśli warunki nie pozwalają ci delikatnie i cicho ułożyć kanał do przemieszczania zużytego powietrza, zalecamy zatrzymać się na modelu recyrkulacji z zestawem filtrów. Kanał powietrzny nie jest w tym przypadku potrzebny, ponieważ oczyszczanie powietrza odbywa się dzięki mechanizmowi filtrującemu znajdującemu się wewnątrz obudowy. Pochyłe i płaskie okapy do kuchni można zamontować w dowolnym miejscu, ponieważ nie ma wiązania z otworem wentylacyjnym.

Charakterystyka techniczna okapu o szerokości 50 cm

Biorąc pod uwagę możliwości wąskich urządzeń wbudowanych, zauważysz, że są one znacznie mniejsze niż w przypadku podobnych, oddzielnie umieszczonych opcji. Jednak nawet przy niewielkiej selekcji można zauważyć różnice w mocy, poziomie hałasu i liczbie wymiennych filtrów. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym parametrom technicznym wbudowanych urządzeń o szerokości 50 cm i dowiedz się, która z proponowanych próbek jest lepsza.

Produktywność: formuła obliczeniowa

Wskaźnik wydajności zależy całkowicie od powierzchni pomieszczenia i mocy modułu wydechowego, ponieważ słabe, niewłaściwie dobrane urządzenie nie będzie w stanie w pełni poradzić sobie z oczyszczaniem powietrza. Istnieje kilka formuł, które pozwalają obliczyć wydajność urządzenia technicznego. Oto jeden z najprostszych do obliczenia:

objętość (dł x szer x wys) x 12 x 1,3

Objętość można łatwo obliczyć za pomocą ruletki konstrukcyjnej, mierząc szerokość, długość i wysokość. Liczba 12 to minimalna liczba cykli recyrkulacji, a 1.3 to współczynnik błędu. Utrata produktywności występuje, gdy powietrze na wylocie przez kanał lub podczas czyszczenia filtra spełnia różne rodzaje odporności. Nawiasem mówiąc, współczynnik błędów dla modeli z filtrami jest nieco wyższy - 1, 7.

1
wbudowany kaptur

W pełni zintegrowany układ wydechowy KuppersbergInlinea 52 C nadaje się do wszystkich wnętrz

Aby wybrać wymaganą moc, porównaj własne obliczenia z tymi określonymi w instrukcjach producenta. Na przykład produktywność modułu KuppersbergInlinea 52 C wynosi 650 m³ / h, co zapewnia komfortowy mikroklimat w pomieszczeniu o powierzchni 15-18 m².

Poziom hałasu - nie większy niż normalnie

Błędem jest założenie, że wskaźnik poziomu hałasu ma charakter wtórny. Dla tych, którzy poświęcają dużo czasu na gotowanie lub posiadanie kuchni z salonem, ta cecha powinna być na drugim miejscu po występie.

Nowoczesne ciche okapy w kuchni 50 do 50 lub 60 do 60 mają ochronę akustyczną przed wentylatorami i silnikami, które wytwarzają hałas podczas pracy. Ponadto dźwięki pojawiają się, gdy powietrze porusza się wewnątrz struktur wentylacyjnych. Od tego rodzaju hałasu można pozbyć się jedynego sposobu - zmniejszyć liczbę obrotów kanałów wentylacyjnych lub zwiększyć średnicę rur.

ElikorIntegrated GLASS 50

Elikor Integrator GLASS 50 o poziomie hałasu 55 dB

Producenci, którzy dbają o zdrowie konsumentów, podejmują różne działania, aby zmniejszyć hałas i starają się utrzymać go poniżej 60 dB. Jednak nawet teraz możliwe jest spełnienie wymagań (głównie płaskie autonomiczne modyfikacje) o parametrach 62 dB. Optymalną opcją dla stworzenia komfortowej atmosfery jest 50-55 dB.

Oświetlenie - komfort w miejscu pracy

Wiele nowoczesnych modeli wyposażono w podświetlenie - lampy halogenowe lub LED umieszczone na dolnym panelu. Znajdują się na tej samej płaszczyźnie co filtry przeciwtłuszczowe i są chronione trwałym matowym lub całkowicie przezroczystym szkłem. Oświetlenie jest konieczne, gdy moduły mebli częściowo zasłaniają oświetlenie sufitowe, a dodatkowe lampy umieszczone pod szafkami nie są przewidziane.

iluminacja

Oświetlenie włącza płytę grzewczą

Obecność małych lamp umieszczonych wzdłuż obwodu zewnętrznego panelu odgrywa dekoracyjną rolę we wnętrzu pomieszczenia. Piękne niklowane powierzchnie i błyszczące fasady wyglądają znacznie atrakcyjniej w promieniach sztucznego światła.

Kontrola - łatwość regulacji

Wygodna obsługa szybko wybierze żądany tryb, włączy dodatkowe oświetlenie, zmieni parametry mocy. Istnieją dwa typy - ręczny (mechaniczny) i zdalny (ze zdalnym sterowaniem). Z kolei instrukcją może być suwak, przycisk i dotyk.

W kompaktowych podwieszanych okapach w kuchni bez standardowej szerokości kanału powietrznego, zwykle mechaniczny rodzaj regulacji, czyli sterowanie odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na przednim panelu. Na przykład model Shindo METIDA 50 B z przyciskami może zmienić tryb (odpływ lub cyrkulację), włączyć lampę, zmienić prędkość. Dzięki programowalnym modyfikacjom tryb wentylacji przedziałowej można ustawić za naciśnięciem jednego przycisku.

autonomiczny układ wydechowy

Płaski autonomiczny ekstraktor z przyciskiem sterującym

Niektórzy producenci zwiększają liczbę wbudowanych modułów dzięki opcjom regulacji. Na przykład spośród próbek marki Bosch można znaleźć przesuwne kaptury do wbudowania o długości 60 cm i 50 cm z różnymi typami sterowania:

  • BOSCH DHL545S - suwak;
  • BOSCH DHL575C - przyciskany;
  • BOSCH DFS067K50 - ekran dotykowy.

Opcje z panelem dotykowym mają wyższy koszt.

Panel Bosch DWB 068J50

Bosch Touch Panel DWB 068J50

Kompaktowe urządzenia we wnętrzu

Konstrukcja modułów o szerokości 50 cm i szerokości 60 cm nie różni się pod względem odmiany, ale kilka niuansów wciąż może się przydać przy wyborze. Absolutnie nie musisz się martwić o wygląd w pełni wbudowanych modyfikacji: są one ukryte w szafce nad płytą kuchenną, a nawet jednostka sterująca nie jest widoczna. Jeśli styl wnętrza nie oznacza umieszczenia kopuły lub kominka, najlepszą opcją jest wbudowany kaptur w kuchni o szerokości 50 lub 60 cm.

wbudowany moduł

W pełni zintegrowany moduł

Płaskie urządzenia są wyraźnie widoczne. Są uważane za warunkowo wbudowane, ponieważ zajmują mało miejsca i znajdują się bezpośrednio nad płytą. Główną różnicą jest kolorystyka. Do wyboru jest paleta klasyczna: biała, czarna, beżowa, srebrzysta.

kuchnia

Wersja budżetowa w wersji płaskiej

Wbudowane moduły za fasadą ukrywają część roboczą z silnikiem (lub dwoma silnikami), wentylatorami, filtrami, jednostką programową i panelem dotykowym lub zestawem przycisków umieszczonych na przedniej stronie. Do różnorodności kolorystycznej dodaje się możliwość zamontowania listwy ozdobnej - plastikowej, szklanej, matowej, błyszczącej, drewnianej. Z reguły konstrukcja listwy odpowiada elewacji zestawu kuchennego.

wydech

Suwak jest ozdobiony panelem dekoracyjnym, który powtarza fakturę fasady

Ocena najlepszych producentów

Aby wybrać najlepszy kaptur do kuchni, możesz użyć ocen, które składają się w zależności od cech funkcjonalnych, wyglądu, indywidualnych parametrów technicznych. Nasza top 5 opiera się na popularności marek w Rosji. Pierwsze trzy należą do niemieckich produktów, które zawsze wyróżniają się wysoką jakością i długą żywotnością. Wybierając najlepsze okapy do kuchni w 2016 roku, to niemieckie marki "świeciły".

Bosch

Bosch oferuje wybór urządzeń dowolnego typu: pełnowartościowy, przyłbica, wbudowana szafka nad kuchenką.

Pierwsza grupa zawiera próbkę stali nierdzewnej DHL575C, która daje projektantom i inżynierom pełną swobodę wyboru. Zalety: typowy dla tej marki niski poziom hałasu (53 dB), optymalna wydajność (610 m³ / h), wygodne sterowanie elektroniczne, automatyczne wyłączanie wybranego trybu. Dobrze zlokalizowane podświetlenie całkowicie oświetla obszar roboczy.

Jeżeli zestaw słuchawkowy do mebli ma specjalne pudełko nad kuchenką, odpowiedni jest model DHI646CQ z przesuwalnym ekranem i możliwością dekorowania dekoracyjnym prętem. Szczególnie cichy (48 dB) moduł energooszczędny nadaje się do małych pomieszczeń, ponieważ jego pojemność wynosi 300 m³ / h.

Technologia Bosch

Dyskretna i wydajna technologia Bosch

Wersja budżetowa znanej marki na świecie jest urządzeniem typu przyłbica, na przykład DHU645U. Na zewnątrz niewiele różni się od innych marek, w rzeczywistości materiał, z którego wykonane jest urządzenie, jest silniejszy, a filtry zamienne dłużej. Zalety: dwa silniki, wyjątkowo cichy tryb pracy (52 dB), trzystopniowe przełączanie mocy.

Daszek DHU645U

Typ wizjera DHU645U

Krona

Popularność następnej niemieckiej marki jest tłumaczona szeroką gamą i dostępnością, chociaż nawet niedrogie modele Krona są doskonałej jakości.

wbudowana Korona

Kompaktowa zabudowana Korona

Zwróć uwagę na modyfikacje z najnowszej linii Kamilla:

  • KamillaWood - odpowiedni do nowoczesnych i klasycznych wnętrz, wyposażony w stylowy panel przesuwny z możliwością przymocowania ozdobnego drążka.
  • KamillaSlim - posiada ultracienki panel o szerokości 17 mm.
  • KamillaPower - najpotężniejszy przedstawiciel z dwoma silnikami o wydajności 800 m³ / h.
KamillaPower

Wygląda więc jak KamillaPower we wnętrzu

Znawcy zwartości i ciszy docenią próbkę KAMILLA slim 500 INOX o poziomie hałasu 38 dB, pojemności 390 m³ / h oraz trzech trybach wysokiej prędkości.

Siemens

Trzecim przedstawicielem z Niemiec jest Siemens. Jest lepiej znany jako producent telefonów komórkowych, ale urządzenia kuchenne tej marki sprawdziły się tylko z najlepszej strony.

http://www.v24.lv/userfiles/img/c/1341/cda50b7c7c85b97e420da58b5f237354.jpg - Przesuwany panel całkowicie zakrywa strefę "gorącą"

Jako przykład rozważmy Siemens LI67RB540 wykonany ze stali nierdzewnej - moduł z dwoma trybami (obieg / odsunięcie) wbudowanymi w szafkę, różni się 5 poziomami mocy, o wydajności 740 m³ / h, poziom hałasu tylko 42 dB. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków, wszystkie dane są odzwierciedlane na wyświetlaczu 7-segmentowym. Zaletą jest oszczędność - średnie roczne zużycie energii wynosi 34,9 kWh / rok. Metalowy filtr przeciwtłuszczowy można z łatwością czyścić w zmywarce.

ASKO

W czwartej linii umieścimy markę ASKO ze Słowenii, która jest również aktywnie wykorzystywana przez rosyjskich konsumentów. Typowym przedstawicielem tej marki jest moduł CC4527S ze sterowaniem elektronicznym, który dzięki szerokości 52 cm i wydajności 620 m³ / h nadaje się do pomieszczeń o różnych rozmiarach.

http://microklimat.pro/wp-content/uploads/2016/03/17-c.jpg - Skośne modele ASKO konkurują w pełni zintegrowane

Dwie żarówki wytwarzają jasne oświetlenie w obszarze roboczym, 4 prędkości pozwalają wybrać najbardziej dogodny tryb. Odczepiany filtr aluminiowy, który jest łatwy do czyszczenia, zegar, wskaźnik zabrudzenia filtra są niewielkie, ale ważne, niuanse, które pomagają w opiece.

ELIKOR

W rankingu producentów okapów do kuchni, musimy również zwrócić uwagę na firmę krajową. Znana rosyjska marka ELIKOR, dla której fani są zaopatrywani z Włoch, nie jest zła. Zwracamy szczególną uwagę na moduły Integra - ekonomiczne urządzenia z przesuwanym panelem. Nowa turbina, stworzona przez włoską technologię, pozwala utrzymać poziom hałasu w wygodnych granicach 34 - 55 dB (dla różnych trybów).

http://remont-volot.ru/uploads/posts/2015-10/thumbs/1444847129_design-kuhni-6-kv-metrov-7.jpg - Panel dekoracyjny z drewna

Dwie prędkości, oświetlenie 2 lampami, wytwarzanie 400 m³ / h - uniwersalny zestaw parametrów technicznych, odpowiedni do obszaru konserwacji 10-15 m². Panel przesuwny zdobiony jest naturalnym drewnem, wybranym w kolorze elewacji kuchennych.

Powiązane filmy wideo

Recenzje wideo pomogą Ci dowiedzieć się więcej o okapach domowych i nie popełniają błędów przy wyborze.

ElikorIntegra 50/60 - krótka, ale pouczająca recenzja:

Recenzja wideo modyfikacji teleskopowej ELEYUS STORM:

Wszystko o popularnej rosyjskiej marki Elikor:

Porównywalny przegląd modeli wbudowanych i płaskich:

Różnorodność marek i przeróżne modyfikacje pozwalają dobrać okap do płyty z niezbędnymi parametrami technicznymi i wymiarami. Wbudowany moduł 50-60 cm jest doskonałym rozwiązaniem do wyposażenia kuchni w stylu nowoczesnym lub klasycznym, ekonomicznym, cichym i wygodnym w zarządzaniu.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

34 + = 36

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map