Jak wybrać stacjonarny mikser do domu

Jak wybrać stacjonarny mikser do domu

Jak wybrać stacjonarny mikser do domu

Wygodny, funkcjonalny mikser elektryczny od dawna jest niezbędnym pomocnikiem kuchennym. Dzięki niemu możesz szybko posiekać warzywa na sałatkę, ubić koktajl owocowy lub zrobić ulubione ulubione tłuczone ziemniaki. Jeśli nie zdobyłeś jeszcze przydatnego przyjaciela, pamiętaj, aby kupić stacjonarny lub zatapialny mikser: który z nich najlepiej wybrać, postaramy się dowiedzieć, dzięki zrozumieniu typów i cech urządzenia.

Zalecenia dotyczące wyboru blendera

Zacznij wybierać dobry mikser do domu najlepiej z opiniami znajomych osób i monitorowaniem rynku sprzedaży. Na stronach sprzedawców często publikowane są karty wskazujące wszystkie charakterystyki techniczne, a znajomi i znajomi pomogą rozpoznać wady urządzeń, o których zwykle zapomina się o producencie.

Która opcja jest lepsza

Aby wybrać model stacjonarny lub ręczny, należy skoncentrować się na podstawowych funkcjach wymienionych w paszporcie urządzenia. Jeśli potrzebujesz helikoptera, zwróć uwagę na rozmiar pojemnika i jakość noży. Aby wytwarzać przedmioty na zimę lub po prostu stworzyć warunki do długotrwałego przechowywania produktów, poszukaj pompy próżniowej na liście urządzeń. Do przygotowania koktajli lub soku lepiej jest wybrać wysokie pojemności przypominające szklankę.

blender

Obecność blendera wśród urządzeń kuchennych zwiększa szybkość gotowania

Nie przepłacaj za sprzęt, którego nie potrzebujesz. Jeśli codziennie mieszasz i pijesz drinki i nie używasz w ogóle choppera, nie musisz kupować blendera. Zamiast tego możesz wybrać zwykły mikser, przenośny lub stacjonarny. Ma skromniejszą funkcjonalność, ale doskonale sprawdza się przy jego wykonaniu.

robot kuchenny

Robot kuchenny zwiększa możliwości gotowania i rozszerza listę specjalności

Mistrzynie, które nie wyobrażają sobie życia bez gotowania i eksperymentów kulinarnych, powinny zwracać uwagę na przetwórców żywności. Są to urządzenia, które wraz z zadaniami blendera wykonują kilka innych przydatnych funkcji - od prostego bicia do skręcania mięsa i wyciskania soku. Z reguły urządzenia wielofunkcyjne charakteryzują się wyższą ceną i wolumenem. Przygotuj, że do przechowywania kombajnu (a to jest stacjonarne urządzenie elektryczne) potrzebujesz osobnego, raczej dużego miejsca w szafie lub na półce.

Jak działa blender?

Zasada działania stacjonarnego lub przenośnego urządzenia w dużej mierze zależy od jego konstrukcji. Modele stacjonarne składają się z dwóch głównych części - stabilnego korpusu i miski, ruchome stanowią element zanurzeniowy o określonym kształcie i przeznaczeniu. Wydajność dla instrumentów stacjonarnych jest dostarczana, podczas gdy dla zanurzonych mieszarek można użyć dowolnej wygodnej miski.

przetwarzanie produktów

Przetwarzanie produktów można wykonać bezpośrednio w rondlu

Działanie głównego mechanizmu roboczego zależy całkowicie od mocy silnika elektrycznego. Ustawia działanie i odpowiada za prędkość obrotową dysz. Widzieliście, jak szybko kawałki owoców lub warzyw zamieniają się w jednorodną masę - wynika to z szybkiej rotacji noży. Liczba obrotów na minutę osiąga kilkaset.

ciasto

Kilka sekund - a ciasto gotowe

W celu wytworzenia cięcia, mieszania lub bicia produkty umieszcza się w plastikowym pudełku (z pokrywką w stacjonarnym lub bez pokrywy przenośnym), a następnie uruchamiania członu obrotowego za pomocą przycisku. Panel sterowania w urządzeniach stacjonarnych jest w tej sprawie, z batyskafu - na uchwycie. Dysze są wybierane w zależności od zadania, na przykład, do wyboru do ubijania trzepaczki. Prędkość ruchu części dynamicznych można regulować nawet podczas pracy. Często zaczynaj od niskiej prędkości, a następnie przejdź do maksimum.

Najlepsi producenci

Ze względu na zapotrzebowanie na urządzenia elektryczne wybór stacjonarnych i zanurzonych mikserów jest po prostu olbrzymi. Przy zakupie modelu należy skupić się nie tylko na cenie, ale także na producencie. Szczyty marek są kompilowane na podstawie opinii klientów, ale niektóre marki wędrują od jednej listy do drugiej. Tak więc w 2017 r. Oceny były prowadzone przez firmy, których nazwiska są słyszane przez wszystkich - Bosch, Philips, Braun.

blender

Bosch - ergonomiczny, łatwy i wygodny

Ich produkty różnią się w różnych pakietach, w nowoczesnych seriach można znaleźć urządzenia różnych kategorii cenowych. Wiodące pozycje są ustalane przez takie cechy towarów jak:

1
  • wysoka jakość pracy;
  • użyteczność;
  • oszczędność energii;
  • długi okres użytkowania bez naprawy;
  • ultranowoczesny design.

Nie gorsze od zaawansowanych marek, a gdzieś nawet przewyższają je Moulinex, Bamix, BORK, Kenwood. Linia propozycji budżetowych jest niedroga, ale są one dobrze znane ze swoich cech funkcjonalnych marki Scarlett, Polaris, Vitek. Można je wybrać, jeśli rzadko używasz tej techniki.

Vitek

Vitek - tanio, szybko, wysokiej jakości

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem stacjonarnego urządzenia, które może przygotować koktajl, a nawet zmiażdżyć lód lub orzechy, zwróć uwagę na profesjonalne, potężne blendery marki Rawmid o wartości 11 tysięcy rubli. do 23 tysięcy rubli.

Wśród niedrogich modeli podwodnych zalecamy przyjrzeć się bliżej linii Bosch: doskonały stosunek kosztów i jakości pracy pozwala nazwać je najlepszymi w swojej kategorii. Koszt prostego miksera z plastikową miską w zestawie - od 1600 rubli. do 2700 rubli.

Celem różnych mikserów

Wybierając asystenta elektrycznego, nie należy zapominać, że wszystkie miksery są funkcjonalnie podobne. Uważa się, że zatapialni - młodsi bracia są nieruchome, a aby się o tym przekonać, ponownie przeanalizujemy ocenę najlepszych mikserów w 2017 r. I opinie klientów. Rozważmy każdy gatunek osobno.

Konwencjonalny podręcznik

Ręczne modyfikacje blenderów różnią się niewielkim rozmiarem i wyglądem. Przypominają one wydłużony uchwyt, najczęściej pokryty plastikiem, na którym znajduje się kilka przycisków do usuwania i regulowania prędkości obrotowej dysz. Uchwyt jest trzymany w jednej ręce, a część robocza - nóż lub trzepaczka - jest zanurzona w pojemniku lub misce. Funkcja przypisana do urządzenia zależy od rodzaju dyszy: mieszania, szlifowania, ubijania, cięcia.

blender

Modele ręczne są niezastąpione przy przygotowywaniu zupy-puree

Zaletą urządzeń przenośnych są niewielkie rozmiary, waga, wygodny kształt. Dysze są łatwe do usunięcia i umycia pod kranem lub w zmywarce. Demontaż następuje jednym ruchem - poprzez naciśnięcie pary przeciwnie umieszczonych przycisków na uchwycie. Liczba dysz waha się średnio od 1 do 3, ale czasami więcej.

Wady wielu obejmują sposób użycia: podczas pracy urządzenie musi być trzymane jedną ręką na wadze, przytrzymując przycisk regulacji mocy. Jeśli proces jest opóźniony, pojawia się zmęczenie. Drugą wadą jest poznanie fanów koktajli - do ich przygotowania lepiej jest wybrać urządzenie stacjonarne.

Stacjonarny blender z miską

Drugą nazwą stacjonarnych modeli jest pulpit. Rzeczywiście, aby je wykorzystać, do zainstalowania obudowy potrzebna jest pozioma powierzchnia. Wewnątrz podstawy, na której zamocowana jest miska, znajduje się mechanizm roboczy. Zestaw body + cup zajmuje więcej miejsca niż ręczne urządzenie, więc aby zaoszczędzić miejsce, możesz wybrać bardziej kompaktowy produkt. Najczęściej zestaw składa się z kilku misek, które różnią się nie tylko wbudowanymi nożami, ale również kształtem.

blender

Stylowy i niedrogi KitchenAid z 5 trybami pracy

Według opinii, główną zaletą urządzeń stacjonarnych jest swoboda rąk. Czas poświęcony na mielenie warzyw lub mieszanie ciasta można poświęcić na gotowanie lub czyszczenie stołu. Liczba pojemników jest ograniczona, ale nadal pozwala wykonywać różne operacje z produktami, od wysokiej jakości koktajli do dużych warzyw ciętych na sałatkę.

Wady obejmują objętość instalacji - korpus i kilka misek zajmują całą półkę. Niektóre modele nie radzą sobie zbyt dobrze z krojeniem warzyw. Ale tutaj, przed wyborem, wystarczy zapytać o jakość noży.

Do jedzenia dla niemowląt

Dla młodych rodzin z niemowlętami zalecamy wybór specjalnego sprzętu do przygotowywania żywności dla niemowląt. Gdy konieczne jest wprowadzenie żywności uzupełniającej, jest ona lepsza niż w przypadku warzyw, a następnie puree mięsne z naturalnych produktów są niczym. Producenci instalacji elektrycznych, koncentrując się na zapotrzebowaniu, wyprodukowali kilka specjalnych modeli do przygotowywania żywności dla niemowląt.

Wiele osób zna markę Baby Bullet: jasnozielony odcień plastikowych elementów, uśmiechniętą miskę i zestaw małych pojemników, które można wygodnie trzymać nawet za dziecięce uchwyty. Kompaktowe urządzenie pozwala na codzienne przygotowywanie świeżych produktów dla niemowląt bez konieczności sięgania po konserwę.

blender

Stacjonarny blender do żywności dla niemowląt z zestawem pojemników do przechowywania puree

Aby wybrać żądaną instalację stacjonarną, określ dodatkowe funkcje. Na przykład niektóre urządzenia do karmienia niemowląt działają w trybie gotowania na parze. Za ich pomocą można rozgrzewać lub rozmrażać żywność. Przykładami blender-parowarów są Avent Philips i Beaba Babycook.

Zanurzalny

Modele typu podwodnego - w rzeczywistości urządzenia ręczne, o których już wspominaliśmy. Nie mają stacjonarnego korpusu i zestawu misek z wbudowanymi nożami, ale są one wydłużonym uchwytem, ​​którego jeden koniec mocuje dysze. Możesz wybrać osobny mikser lub zestaw z plastikowymi pojemnikami, które coraz częściej pojawiają się w zestawach różnych producentów.

urządzenie podwodne

Zatapialne urządzenie z dwoma rodzajami dysz

Modele zatapialne, jak wspomniano powyżej, zajmują mało miejsca, ale z konieczności wymagają sterowania ręcznego podczas całego procesu pracy.

Specyfikacje techniczne

Aby proces gotowania był przyjemny i niewygodny, przed zakupem należy przestudiować specyfikacje techniczne. Na przykład, dowiedz się, jaka jest optymalna moc dla wygodnej obsługi: jak określić moc, możesz skonsultować się z konsultantami.

Zużycie energii

To moc decyduje o jakości cięcia lub mieszania produktów. Urządzenia o niskiej mocy obejmują urządzenia o parametrach do 500 W, średnie - 500-800 W, silne - ponad 1000 W. Na przykład profesjonalny sprzęt KitchenAid ma wysoką moc - 1200-1300 W. Jeśli często gotujesz i chcesz wybrać naprawdę szybką i wydajną instalację, zwróć uwagę na tę markę.

KitchenAid Artisan

KitchenAid Artisan to wytrzymałe urządzenie z napędem elektromagnetycznym

Przykładem niskonapięciowego, ale funkcjonalnego modelu jest Philips HR2875. Ma moc 350 watów, ale wystarczy podzielić lód. Całkowicie budżetowa wartość (3500 rubli.) Towarzyszy mu dodatkowa premia - para drogowych butelek na wodę (sok, koktajl proteinowy).

Materiał i wymiary miski

Możliwości różnią się nie tylko formą, ale również materiałem. Wybierz coś specjalnego, które nie zadziała, są tylko 2 opcje: plastik i szkło. Każdy gatunek ma swoje zalety. Na przykład, plastik nie pęka po uderzeniu o płytkę podłogową, ale ostatecznie traci piękny wygląd - są pokryte zadrapaniami i zachmurzeniem. Okulary stoją stabilnie na stole, świetnie wyglądają, służą przez długi czas, ale nie wytrzymują uderzeń na twarde przedmioty.

blender

Łatwa pojemność plastykowa Kenwood

Wymiary są ważne, jeśli gotujesz różne potrawy - od zup do koktajli - dla dużej rodziny. Średnia objętość zbiornika wynosi od 400 ml do 1 l, ale są opcje na 1,5-2 litrów. Aby zapobiec wylaniu się zawartości przez krawędzie, musisz wybrać miskę o nieco większej objętości, niż planujesz wypełnić. Zwróć uwagę na instrumenty z dwoma lub trzema rodzajami misek: kosztują trochę więcej, ale mają rozszerzoną funkcjonalność.

Liczba prędkości

Jakość ciasta do gotowania, zupy lub puree zależy od szybkości, z jaką obracają się noże lub inne dysze. Budżetowe instalacje stacjonarne i urządzenia przenośne zwykle mają 1-2 prędkości. Pierwsza prędkość jest umiarkowana, druga - zwiększona (tryb turbo). Jeśli chcesz wybrać urządzenie z dużą liczbą prędkości, sprawdź modele z ceną 5 000 rubli. i wyżej.

blender

BRAUN Identity Collection działa w 11 szybkich trybach

Niektóre miksery są jeszcze mocniejsze i mają do 24 prędkości. Według opinii, taka liczba - oczywiste poszukiwanie i przepłacanie za niepotrzebne "dzwony i gwizdki" nie jest tego warte. Zauważono, że do przygotowania sałatek lub tłuczonych ziemniaków wystarczą 2 prędkości, do bicia lub ugniatania - nie więcej niż 5-6.

Wybór dodatków i akcesoriów

Dzięki kompletnym zestawom wszystko jest proste: powinieneś wybrać zestaw z pojemnikami i nożami, które są naprawdę potrzebne podczas gotowania. Uniwersalną opcją jest zanurzeniowe urządzenie z 3 dyszami i 2 miskami. Stacjonarne mogą być wyposażone w 1-3 różnych pojemników. Jeśli potrzebujesz szerszej gamy opcji, lepiej wybrać procesor żywności.

blender

Zestaw standardowy

Oto lista standardowych wskazówek:

  • Plastikowa zdejmowana nóżka z nożem, która jest koniecznie obecna z modelem ręcznym. Nóż doskonale nadaje się do robienia puree ziemniaczanego i różnych mieszanek warzywnych.
  • Corolla jest pełnym zamiennikiem. Wymagany do mieszania lub ubijania.
  • Chopper - miska z wbudowanym nożem, obowiązkowa część stałej instalacji. Doskonale kroi wszelkie rośliny okopowe, orzechy, cebule, ser na bardzo małych częściach. Nadaje się do gotowania mięsa lub mięsa drobiowego.
  • Pompa próżniowa. Specjalne urządzenie do usuwania powietrza z pojemników, znalezisko dla gospodarnych gospodyń domowych.

Oprócz dysz, zestawy te są wyposażone w szklankę ze skalą na boku. Są wygodne w użyciu do pomiaru produktów sypkich i płynnych.

Instrukcja wideo do wyboru

Jak wybrać najlepszy mikser do Twojego domu:

Ogromna gama urządzeń elektrycznych stanowi trudne wyzwanie: musisz wybrać funkcjonalny, wydajny, piękny mikser, a najlepiej za rozsądną cenę. Pozytywny wynik można uzyskać, dokładnie badając właściwości urządzenia i czytając recenzje. Prawidłowo dobrany model będzie trwał nie tylko dłużej niż deklarowany przez producenta czas, ale także zwiększy liczbę domowych potraw.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map