Jak wybrać palarnię do kuchni: wybierz mini piekarnik z funkcją makro

Jak wybrać palarnię do kuchni: wybierz mini piekarnik z funkcją makro

Jak wybrać palarnię do kuchni: wybierz mini piekarnik z funkcją makro

Jeśli twoje mieszkanie ma małą kuchnię, możesz kupić nieziemski piekarnik, a bardziej kompaktowym urządzeniem jest palarnia. Jest to mały piekarnik, który pomoże ugotować ryby, mięso, grzanki i gorące kanapki, upiec chleb i ciastka. Piec jest również nazywany mini-piekarnikiem lub mini-piekarnikiem. Samo słowo "roaster" w języku angielskim oznacza "piecyk". Urządzenie jest alternatywą dla piekarnika - jego bardziej zwarta wersja. Jak wybrać palarnię do kuchni?

Piec nie jest kuchenką mikrofalową, ale kompaktowym piekarnikiem

Lista jest często mylona z kuchenką mikrofalową, chociaż jest raczej kompaktowym piekarnikiem

Wielu myli piec z mikrofalówką - instrumenty mają podobny wygląd. Ale lista nie jest mikrofalówką, to zupełnie inne urządzenie, które działa na innej zasadzie. Ale jednocześnie piec i mikrofalówka mają wspólne funkcje. Ale o wszystkim w porządku.

Jak działa lista

W niskiej cenie zestaw severin może pełnić wiele funkcji

Roster severin różni się niską ceną i lepszą funkcjonalnością

Zasada działania palarni jest dość prosta. Urządzenie jest małym piekarnikiem, którego drzwi z reguły są przezroczyste. Piec jest wyposażony w jeden lub dwa elementy grzewcze i zegar do zliczania czasu gotowania. Są bardziej zaawansowane modele, które są wyposażone w termostat utrzymujący stałą temperaturę, są palarki z wentylatorami, które działają na zasadzie konwekcji. Atrakcyjne modele, w których konwektor dzieli przepływ powietrza do gotowania dwóch różnych potraw.

Roster poradzi sobie z przygotowywaniem kanapek, podgrzewanie śniadania, rozmrażanie produktów z zamrażarki.

Wybierz mini piekarnik: charakterystykę techniczną urządzenia

Są to rostery, które w swojej charakterystyce są skromną alternatywą dla kuchenki mikrofalowej. Są też takie modele, które nie pozostają w tyle za danym urządzeniem. Charakterystyki techniczne palarni zależą od funkcjonalności i ogólnych wymiarów.

W niewielkim zestawieniu zainstalowano jeden element grzewczy, którego moc jest niewielka. Urządzenie nadaje się do rozgrzewania gotowych potraw i przygotowywania gorących kanapek. Większe modele spisów są znacznie bardziej przestronne. Dodatkowo są wyposażone w dwa elementy grzewcze, które znajdują się u góry iu dołu. Siła takich nagrań jest wyższa i mają więcej funkcji. Takie urządzenia mają wbudowany czasomierz do 120 minut i termostat, który pomoże utrzymać gotową potrawę przez długi czas w stanie ciepłym.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie mini-piekarnika

Grill z grillem Rolsen pozwala na zmianę domowych potraw

Roster Rolsen z grillem korzystnie różni się od piekarników, w których ta funkcja nie jest zapewniona

Kupując ten sprzęt kuchenny, eksperci i konsumenci doradzają zwracanie uwagi na ogólne wymiary pieca i objętość komory do gotowania, moc, funkcjonalność, wyposażenie, cenę.

 • Wymiary i moc

Najpierw musisz określić głośność planu kamery. Aby to zrobić, zastanów się, co zamierzasz gotować z tym urządzeniem. Jeśli potrzebujesz tylko do podgrzewania jedzenia w małych ilościach i do robienia kanapek, odpowiednia jest mała palarnia z wewnętrzną komorą o objętości do 6 litrów. Jeśli masz dużą rodzinę, zwróć uwagę na urządzenia więcej, ale nie zapominaj, że będą one zajmować więcej miejsca na półce w kuchni i będą wymagały dodatkowych kosztów energii.

W odniesieniu do mocy urządzenia, prażarka bez grilla i konwekcji ma wartości od 650 do 900 W. Bardziej złożone modele zużywają do 2000 watów.

 • Funkcje rosterów
1

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość regulacji temperatury. Użytkownik może wybrać wartość od 60 do 280 stopni (od ogrzewania do pieczenia).

Większość modeli spisów jest wyposażona w timer, który można włączyć przez 15 minut (w celu rozgrzania naczynia) do 120 minut (do gotowania mięsa lub pieczenia ciasta). W niektórych modelach zapewnione jest automatyczne wyłączanie, sygnał dźwiękowy jest podawany po ugotowaniu.

Zazwyczaj rodzaj kontroli spisów jest mechaniczny, niezależnie od wielkości i kosztu modelu. Liczba trybów gotowania z reguły nie przekracza trzech. Jest to grill, piekarnik i tryb "delikatny" lub "lekki", który służy do podgrzewania gotowych potraw.

Funkcje konwekcji i rozmrażania nie są konieczne dla każdej kochanki. Tak więc, jeśli jesteś przyzwyczajony do rozmrażania jedzenia w podwójnym kotle, nie musisz kupować palarni z funkcją odszraniania, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jeśli nie planujesz upiec chleba, możesz zrobić to bez funkcji konwekcji.

 • Zakończenie spisów
Do podgrzewania naczyń z powodzeniem można użyć palarni

Piec można z powodzeniem stosować do podgrzewania żywności

Zwykle zestaw zawiera tacę na płyny lub okruchy, grill, patelnię, dodatkowy ruszt, rożen, lasagne, pizzę. Na życzenie można również kupić brakujące akcesoria.

 • Powłoka wewnętrzna

Możesz zwrócić uwagę na wewnętrzną powłokę palaczy. Może to być metal (emalia), stal nierdzewna, ceramika lub bioceramika. Zgodnie z doświadczeniem wielu użytkowników, wewnętrzny zasięg jest kwestią osobistych preferencji pani. Wszystkie powłoki są czyszczone równo. Ale gdy dolny element grzewczy jest ruchomy, co bardzo ułatwia opiekę nad urządzeniem - jest naprawdę użyteczny.

 • Cena:

Przedział cenowy harmonogramów jest dość duży. Małe modele i proste prażalniki bez konwekcji z minimalnym zestawem funkcji i akcesoriów można kupić w cenie od 40 do 90 dolarów (pieczenie Tefal, VES, Vitek, DeLonghi, Scarlett). Duże modele znanych marek kosztują 100 USD lub więcej (Moulinex, Panasonic, Clatronic).

Funkcje: co może być dobrym składem

Jak wybrać palarnię, który jest w stanie zastąpić w małej kuchni 5 znanych urządzeń: kuchenkę mikrofalową, toster, piekarnik, kanapkę i częściowo piekarnię? Znajdź model z wystarczającą ilością przestrzeni wewnętrznej i zestawem przydatnych funkcji. Obecność wszystkich możliwych trybów pracy pozwoli nie wyposażyć kuchni w stacjonarny piekarnik, tylko po to, by kupić płytę kuchenną, aby zrobić miejsce, wysyłając starą kuchenkę mikrofalową i toster na antresolę.

dyżur

Kombinowane modele: płyta grzewcza lub grill

Produkty do rozmrażania

Czy zauważyłeś, jak duży kawałek zamrożonego mięsa rozgrzewa się nierównomiernie, gdy jest rozmrażany w zwykłej kuchence mikrofalowej? Poszczególne miejsca rozgrzewają się zbyt mocno, a środek często pozostaje lodowaty. Wynika to z faktu, że kierowane fale nie są równomiernie rozmieszczone, ale działają lokalnie w tym samym miejscu.

dyżur

Odszranianie i ogrzewanie dowolnych produktów

W prażarce z funkcją odszraniania proces przebiega inaczej: promienie podczerwone podnoszą temperaturę wewnątrz komory, a wentylator równomiernie nadmuchuje ciepło. Rozmrażanie odbywa się znacznie szybciej i bardziej równomiernie. Jeśli urządzenie jest wyposażone w wentylator wewnętrzny, czas potrzebny na gotowanie (w tym pieczenie, ogrzewanie) zmniejsza się o co najmniej 20%.

W trybie odszraniania zużywa się minimalną moc: urządzenie działa z najniższą mocą. Czas włączenia piekarnika dobierany jest w zależności od objętości zamrożonej żywności. Możesz włączyć urządzenie tylko przez 10 minut. Instrukcje fabryczne zwykle wskazują przybliżony czas rozmrażania warzyw, mięsa, ryb, ciasta.

Szybkie podgrzewanie gotowych posiłków

W zestawieniu, w przeciwieństwie do starej dobrej kuchenki mikrofalowej, nie można doprowadzić naczynia tylko do pożądanej temperatury. Możesz podgrzać ciasta lub mięso z chrupiącą skórką. Oczywiście, palarnia nie ma głównej wady ogrzewania w kuchence mikrofalowej - nierównomierne podgrzewanie składników o różnych gęstościach w naczyniach. Jednoczesna aktywacja górnego i dolnego elementu grzejnego zapewni równomierne ogrzewanie wewnętrzne i pieczenie zewnętrznej skorupy.

Przydatna funkcja: rozgrzewanie przy zachowaniu ustawionej temperatury przez kilka godzin. Wewnętrzna komora jest izolowana termicznie, dzięki czemu dobrze utrzymuje ciepło. Nie podgrzewaj naczynia - po prostu pozostaw je w piekarniku.

ogrzewanie w piekarniku

Zachowanie optymalnej temperatury gotowych posiłków

Producenci zalecają przestrzeganie instrukcji dotyczących wyboru trybu ogrzewania: jest to szczególnie ważne podczas przygotowywania żywności dla niemowląt, podgrzewania mieszanek mlecznych.

Prawie szybkie jedzenie: pizza i chrupiąca kanapka

Jak wybrać palarnię, gotować pizzę, jak w pizzerii? Wybierz modele z dwoma grzejnikami. Dostępne tryby to wybór włączania jednego z elementów grzewczych lub jednoczesnego uruchamiania dwóch grzejników. Elektronicznie sterowane brytfanny są wyposażone w funkcję krótkotrwałego włączenia górnego podgrzewacza na końcu cyklu gotowania.

piec dwuwarstwowy

Gotuj natychmiast dla całej rodziny z dwupoziomowym piekarnikiem

Kanapki można smażyć tylko z góry, dwustronnie - doprowadzić do rumianej chrupiącej skorupy po obu stronach. Podczas pieczenia pizzy wystarczy tylko najwyższe ciepło: ciasto pozostanie delikatne, a składniki będą uprażone jak w profesjonalnym piekarniku na drewnie, z wyjątkiem oczywiście dymu. Optymalna temperatura gotowania: od 180 do 220o.

Dolna pieczeń - do delikatnego pieczenia i mięsa. Rumiane skrzydła, nogi, stek można gotować przez kilka minut, obracając górną grzałkę do brązowienia. Liczba produktów, które można ugotować, zależy od wewnętrznej objętości i konfiguracji. Już w średnim przedziale cenowym można znaleźć modele z dwoma równoległymi tacami do pieczenia, grillami - można gotować dwa razy więcej.

Otwórz grillowane warzywa

Otwarte grillowane warzywa: użyteczne, smaczne i aromatyczne

Zwróć uwagę na palniki z dodatkową funkcją otwartego grilla. Instrumenty są wyposażone w górną pokrywę na zawiasach, pod którą znajduje się niewielki blacha do pieczenia lub ruszt - wersja elektryczna grilla elektrycznego.

Poważne gotowanie: gotowanie złożonych potraw i pieczenie

Trochę bardziej skomplikowane wybierz listę jako wymiana pełnoprawnego piekarnika elektrycznego. Konieczne jest znalezienie modelu o wewnętrznej objętości 28 litrów. Są palarnie z kamerą do 40 litrów - w takim można ugotować całą gęś.

grill

Grill w domu: rumiana skórka i jednolite pieczenie

Do pieczenia i przygotowywania złożonych potraw potrzebujesz palarni o maksymalnej mocy do 3000 watów, a wymiar wewnętrzny (szerokość) musi wynosić co najmniej 26 cm Mocne modele są wyposażone w fabryczne blachy do pieczenia i naczynia do pieczenia, szpikulec do grillowania.

duży piekarnik

Duże piece z możliwością pieczenia ciastek w standardowych kształtach o średnicy 26 - 28 cm

Pomimo niewielkich rozmiarów, w trybie długotrwałego gotowania, mocna palarnia zużyje taką samą energię jak piec. Aby zaoszczędzić pieniądze - poszukaj modelu z trybem konwekcyjnym i najwyższą klasą oszczędzania energii.

dyżur

Nie tylko piec i smażyć: można ugasić, gotować posiłki dietetyczne bez oleju, jak w podwójnym kotle

Przygotowanie złożonych potraw wymaga więcej trybów i opcji dla indywidualnych ustawień: lepiej jest zatrzymać wybór na paluszkach z "inteligentnym" sterowaniem elektronicznym, możliwość ustawienia czasu pracy na 2 godziny, zakres temperatury do 280o.

10 wskazówek: przydatne opcje planu

10 zupełnie niepotrzebnych funkcji, funkcji i opcji, które można znaleźć w jednej kategorii cenowej - jak wybrać idealny dyżur:

 1. Zimne panele przednie i górne, izolowane termicznie. Izolacja nie tylko zapobiega utracie ciepła, ale także Twojemu bezpieczeństwu. Drzwi, przełączniki i panel sterowania muszą być lekko ciepłe podczas pracy przy maksymalnej mocy.
 2. Grubość metalu na ciele. Im grubsza ściana, tym dłużej urządzenie zachowuje swój pierwotny wygląd. Na cienkim metalu nawet wgniecenia mogą pozostać wgniecenia. Jeśli producent oszczędza na elementach zewnętrznych, nie należy oczekiwać niezawodności części wewnętrznych.
 3. Buduj jakość. Zwróć uwagę na szczelność uszczelki drzwiowej, szczeliny wokół przełączników, klarowność zamykania drzwi, gładkość tacek, równomierność siły podczas obracania mechanicznych gałek regulacji. Pamiętaj, aby sprawdzić obecność gumowanych nóżek - palarnia nie powinna przesuwać się po powierzchni.
 4. Wybierz urządzenie z drzwiami, które otwierają się na boki. Składane drzwi wydają się wygodniejsze, ale zawsze istnieje ryzyko przewrócenia się nad gorącym piecem.
 5. Samoczyszczenie. Przyjemna drobnostka, gdy weźmiesz pod uwagę to, aby zmyć zamarznięty tłuszcz z wewnętrznych ścian - długi i kłopotliwy.
 6. Grzejniki kwarcowe. Elementy grzejne z tego materiału są ogrzewane szybciej, bardziej równomiernie, co oznacza, że ​​zużycie energii jest niższe. Takie grzejniki są trwałe i niezawodne.
 7. Tryb konwekcyjny lub wzmacniacz. Różni producenci używają własnych nazw dla trybów przyspieszania gotowania. Ta funkcja pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

dyżur

Nawet nadmuch przyspieszy gotowanie, skróci to czas gotowania

 • Maksymalna klasa energooszczędności. Im wyższa klasa wskazana w opakowaniu fabrycznym, tym mniej energii elektrycznej trzeba zapłacić. Litery "ekonomiczne" są oznaczone kolorem zielonym, a takie urządzenie może kosztować nieco więcej.
 • Sterowanie dotykowe. Elektroniczny panel sterowania - to więcej możliwości wyboru poszczególnych programów. Rostery, które są wyposażone w sterowanie dotykowe, są wyposażone w poważniejsze części wewnątrz.
piec

Pojedyncze kamery: jednoczesne przygotowanie różnych potraw

 • Automatyczne wyłączanie. Funkcja, która chroni urządzenie przed awarią, a danie - przed spaleniem.

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na okres gwarancji: jeśli palarnia jest naprawdę niezawodna, okres gwarancji nie może być krótszy niż 12 miesięcy.

Wybierz producenta prażalnika

Tefal-toster - wielofunkcyjny model, znacznie ułatwiający pracę w kuchni

Dzięki tostowi tostowemu z Tefal codziennie rano można zjeść pyszne chrupiące grzanki

Lista producentów tych urządzeń jest dość szeroka. W tym samym czasie wielu producentów woli nazywać tę technikę nie palnikiem, ale mini-piekarnikiem lub piekarnikiem elektrycznym. Być może dzieje się tak, ponieważ nazwa "roster" jest już jasna dla wszystkich kupujących.

Harmonogramy budżetu

 • Vitek

Ta firma pozycjonuje swoje produkty jako wysokiej jakości i niedrogie. Marka reprezentuje linię nagród - klasycznych uniwersalnych mini-piekarników o pojemności 7, 9,5, 12, 16 i 17 litrów. Są modele z grillem i rożnem.

 • Pierwsza i Scarlett

Ta austriacka marka oferuje palarnie na każdy gust - od małych modeli o pojemności 6,6 litra i mocy 650 watów po duże spisy o pojemności 1100 watów i pojemności 16 litrów. Ten ostatni jest wyposażony w timer przez 60 minut i grill. Scarlett to angielska firma, reprezentująca linię różnych rozmiarów i harmonogramów mocy, których cena waha się od 45 do 120 dolarów.

Drogie mini-piekarniki

 • DeLonghi
Drodzy palniki DeLonghi spełnią wszystkie oczekiwania właścicieli

Roster DeLonghi należy do drogich modeli, ale oferuje wysoką jakość, ciekawy design i dodatkowe funkcje

Ten włoski koncern oferuje duży wybór rotorów dla najbardziej wymagających klientów. Wszystkie modele tej firmy są wielofunkcyjne. W zestawie wbudowany jest dwa grzejniki kwarcowe, termostat, timer. Skład zaczyna się od mini piekarników o pojemności 8,5 litra, a kończy na piecu, który trudno nazwać "mini" - objętość 28 litrów i mocy 2000 watów. Nowe modele mają specjalną nieprzywierającą powłokę odporną na zarysowania, która nie obawia się żadnych detergentów. Ceny takich prażaczy sięgają 300 dolarów.

 • Tefal

Oprócz mini-piekarników, Tefal może poszczycić się wyjątkowym tosterem-palnikiem, dzięki któremu można nie tylko wysuszyć kromki chleba, jak w tradycyjnym tosterze, ale także smażyć produkty na grillu.

Zastanawiając się, jak wybrać palarnię, kieruj się liczbą członków rodziny, dla których działa mini piec, oraz przeznaczeniem pieczeni. Jeśli kupisz go tylko do ogrzewania, wybierz najprostszy model, bez przepłacania za dodatkowe funkcje. Czy lubisz gotować? Przyjrzyj się zaawansowanym harmonogramom.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map