Z olív na smaragd: zelené záclony vo vnútri kuchyne

Z olív na smaragd: zelené záclony vo vnútri kuchyne

Z olív na smaragd: zelené záclony vo vnútri kuchyne

Túžba vytvoriť štýlový a krásny interiér kuchyne často prichádza k výberu praktických neutrálnych odtieňov, ktoré dokonale zodpovedajú a nie sú nápadné. Odporúčame vám, aby ste mali šancu a rozmanitosť v známom sprievodcovi - zavesili zelenú záclonu v kuchyni. Uvidíte, ako nový detail dokáže zmeniť bežnú situáciu a možno sa stane základom nového dizajnového projektu.

Všeobecné požiadavky na kuchynské závesy

Ak sa vám tento nápad páčil a už ste sa postarali o vhodnú tkaninu, neponáhľajte sa kúpiť a urobiť si krajčírstvo. Nie všetky textilné výrobky sú vhodné na použitie v kuchyni: niektoré typy materiálov sa musia používať opatrne, zatiaľ čo iné by mali byť úplne vylúčené. Veľkolepý smaragdový samet, ktorý opakuje tiene očí, je lepšie zachrániť spálňu, pretože varenie "miluje" viac praktických možností.

roh v byte

Zelený kútik v byte

Pri výbere rozstupy opletenie a tkanív by mali byť odradený od štylistické trendy v interiérovom dizajne a všetko, čo sa obvykle brané do úvahy pri zostavovaní projektu: plánovanie územia, dostupnosť súborov, steny a podlahy. Napríklad luxusné viacvrstvové záclony šumivého organza malachitu na 5 m² vyzerať divne, zatiaľ čo svetelné závory v rovnakej farbe, zdobená malým kvetinovou potlačou, úplne vhodné.

rolety

Vzduchová kombinácia s bielou farbou

Takže si pamätajte niekoľko jednoduchých pravidiel:

 • dĺžka a typ výrobkov zodpovedajú veľkosti miestnosti: čím je menšia, tým kratšia je clona;
 • štruktúra a farba materiálu v kombinácii s tvarovanými výrobkami - Brocade nie je vhodný pre rímske druhov (a samozrejme pre kuchyne), a bavlny - pre ťažké závesy a garniže;
 • zvýhodniť prírodné tkaniny alebo textílie s veľkým obsahom prírodných vlákien (ľan, bavlna, bambus);
 • nezabudnite na odchod - zvolená tkanina by mala byť dobre opotrebovaná, aj keď je znečistená tukom alebo bobuľovým džúsom.
zelené záclony

Nenápadné tlmené tóny pomáhajú vytvárať pokojné a harmonické prostredie

Kvalita tkaniny by mala byť taká, aby sa nevyhorela na slnku a po každom umývaní sa nevyliala.

dekorácie okien

Okenné dekorácie s rímskymi závesmi

Reakcia sa slnečným lúčom je ťažké overiť, a vlastnosti farbív používa - jednoduchá: pokúsiť kus mydla mydla tkaniva a opláchnite teplou vodou. Ak voda získa zelenú farbu, najlepšie je zlikvidovať materiál.

zelené záclony

Jasný prízvuk v achromatickom interiéri

Aké druhy záclon je vhodnejšie?

záclony Klasifikácia skvele, a takmer všetky typy možno bezpečne použiť pre dokončenie kuchynské zariadenia. Ak necháte zábery, alebo je potrebné vybaviť štúdio, klasický prístup na podlahe, bez ohľadu na verziu s záves a zdvihol, vrúbkované hrany a tesmovoy čalúnenie, svetlé výtlačky a nepredstaviteľné kombinácie rôznych textúr.

záclona

Rovné nože v kombinácii s clonou

Pre malé miestnosti je však lepšie použiť závesy malých rozmerov, bez náročných doplnkov a viacvrstvových. Venujte pozornosť takzvaným závojom "babičky" - súbor troch malých prvkov. Jedna, dĺžka šírky okna, je pripevnená zhora a dve krátke záclony (40-60 cm) - približne v strede. Sú držané s pevným pásom alebo tenkou kovovou tyčou.

farebné záclony

Krátke farebné záclony v zostave

Použite možnosti rímsy, experimentujte s možnosťami pripevnenia tkaniny k držiakom - existuje veľa originálnych riešení, ktoré sú ideálne pre kuchyňu:

 • široké slučky;
 • dekoratívne väzby;
 • kovové a plastové očká;
 • upevnenia bez rímsy.

Posledná položka je určená pre fanúšikov mimoriadnych riešení, ktoré nepovažujú rímsu za neodmysliteľnú súčasť upevnenia závesov.

1
krúžky

Očka očká priamo na háčiky pripevnené k stene

Stúpenci zdržanlivosti v interiéri sa odporúča venovať pozornosť riasenie v jednoduchom štýle, bez prirodzených záhybov a koristi mání so strapcami. Tento japonský záclony sú úzke plátne tkaniny z odkvapu na zem a rímskych modelov, starostlivo zatváranie okenných otvorov a v prípade potreby ľahko zhromažďovať veľké záhyby.

rolety

Japonské záclony s plnou dĺžkou

Niektoré typy okenných doplnkov pre kuchyňu vyzerajú príliš patetické. Jedná sa o ťažké plátne s prídavkom, anglické a francúzske odrody s gestami a vlčieky, londýnske luk.

tylové záclony

Ľahká tylová opona s podhvatom dokonale dopĺňala situáciu, zmierňujúcu striktnú priamosť kuchynského setu

Farba a štruktúra textílií pri vytváraní štýlu

Ako bolo uvedené vyššie, hlavnou vecou, ​​ktorá by mala byť pri výbere modelu vedená, je štýl miestnosti. Významnú úlohu pri jej tvorbe zohráva výber príslušenstva z tkaniny, ktorému možno pripočítať a bielizeň na zavesenie okenného otvoru. Zvážte napríklad, ako zelené záclony môžu výhodne zdôrazniť interiér kuchyne, robiť to jedinečné a harmonické, ale presne vhodné pre konkrétny projekt.

závesy s tylom

Klasické drapérie s tylom v modernom prostredí

Klasika pre všetky časy

Výhodou klasických záclon je ich všestrannosť a schopnosť vyzerať odlišne. Ak nebudete ráno posúvať polovicu od seba a vylepšovať si ho, okno bude vyzerať inak - o niečo zábavnejšie a romantickejšie. Prítomnosť lambrequin načrtáva hornú okraj okna a vizuálne znižuje výšku stropu, takže sa ponáhľajte na vyzdobenie vodorovného kusu tkaniny rímsy v nízkych priestoroch.

závesy v kuchyni

Útulná jedáleň s jemným textilným prúžkom

Ďalšou pozitívnou vecou je možnosť využiť akýkoľvek materiál, ktorý sa vám páči. To sa týka typov textílií odporúčaných na použitie v oblastiach s vysokou vlhkosťou a ostrými teplotnými výkyvmi. Tradične, na šitie vybrať svetlo priesvitné látky - organza, tyl, muslin, závoj. Nezasahujú do prirodzeného svetla, nechajú prejsť slnečné lúče a vytvárajú útulnú domácu atmosféru.

zelený mušelín

Jemne zelená gáza zdobí otváranie balkóna a bráni otvoreniu dverí

Ak okná smerujú na juh a slnečné žiarenie v očích, budú robiť hustšie drapérie s vysokým obsahom prírodných vlákien. Nemali by byť ťažké, ako v spálni alebo v salóne a mali by len čiastočne zadržať ultrafialové žiarenie. Ideálne vhodné hladké prádlo, monofónne alebo s jednoduchým floristickým ornamentom. Jeho jediná nevýhoda - rozdrvenie - v tomto prípade rola nehrá.

priečne pásy

Široké krížové pásy na hustom plátne

Mimochodom, je dosť ťažké nájsť ľan v čistej forme. Na zníženie tuhosti a záhyby je kombinovaný so syntetickými vláknami - kapron, viskóza alebo lavsan. Niekedy pridajte trochu bavlny, aby sa textúra jemnejšie, tečúca. Bavlnené a hodvábne tkaniny sú tiež dobré, ak ľahko tolerujú časté umývanie.

rolety

"Rimka" - dobré riešenie pre moderný interiér

Výhody skromného minimalizmu

Minimalizmus zahŕňa najjednoduchšie riešenia, absenciu rôznych druhov hromádok a vrstiev, jasné prírodné odtiene a kombináciu so všetkými uvedenými funkciami. Skvelým príkladom môžu byť rovnorodé jednobarevné výrobky na očkách za predpokladu, že miestnosť má dostatočnú plochu. Vyzerajú dôstojne a elegantne, ľahko sa pohybujú, ak je to potrebné, môžu byť rýchlo odstránené z odkvapov.

lesklý satén

Hladký lesklý saténový odtieň čerstvých zelených

Jedným z úspešných riešení je jednoduchý alebo kombinovaný Roman blind. Toto je skutočné riešenie pre ergonomickú modernú kuchyňu s vstavanými spotrebičmi a modulárnym nábytkom. Tkanina, ktorá je pri otvorení pripevnená nad oknom, nezakrýva steny v blízkosti otvoru, ale je zhromažďovaná veľkými záhybmi v hornej časti. Môžete dosiahnuť zaujímavý efekt tým, že správne vyberiete obrázok: jasne zelená zostava jedného odtieňa za sekundu sa zmení na krásnu pruhovanú tkaninu alebo panel s živočíšnou výzdobou.

slepý

Rímske slepé v polovične otvorenej podobe

Starostlivo a diskrétne vyzerajú japonské záclony. V kuchyni, môžete použiť kratšie model, - nie na podlahu, pretože je tradične až na okenný parapet alebo do stredu chladiča, ktorá je obvykle umiestnená pod oknom.

rolety

Ľahkosť a mäkkosť priesvitného materiálu

V priestrannej miestnosti môžete bezpečne používať ťažšie tkaniny, ale tiež nemusia vytvárať zložité vzory. Je vhodné zavesiť klasické obdĺžniky na háčiky zavesené v rímsy, ktoré sa zhromažďujú v hladkých záhyboch.

Luxus brilantného Art Deco

Ako viete, Art Deco je skvelý štýl a nemajú radi jerky, takže interiér by mal mať 2-3 hlavné tóny. Tradičná kontrastná kombinácia bielej a čiernej farby je často zriedená tmavočervenou, svetlo ružovou alebo neutrálnou sivou farbou, ale je vhodná aj zelená. Nenechajte sa zapojiť do kyslých odtiene, art deco "miluje" ušľachtilý farba: modro-zelená, tmavo olivová, malachit.

rolety

Art deco diktuje jeho pravidlá: drahé tečúcou satén v kuchyni

Samozrejme, mali by ste si vybrať z najdrahších textílií: čínsky prírodný hodváb, škótska vlna, belgická bielizeň, satén, zamat, zamat. Veľká plocha umožňuje použitie uvedených materiálov a často sa používajú na čalúnenie nábytku alebo stenových panelov. Rámovanie okien by malo pripomínať dizajn javiska v "Bolshoi Theatre" skôr ako bežné kuchynské záclony.

neobvyklé záclony

Pre neobvyklé klenuté okná - neobvyklé záclony

Nezabudnite na brilantnosť - mala by byť prítomná na plátne a v každom príslušenstve okolo otvoru okna. Výbery s krištáľovými príveskami, zlaté lemovanie, kožené ozdoby - všetko by vám malo pripomínať bohatstvo a prosperitu. Ak použijete zelené sfarbenie na šitie, musí sa to nevyhnutne zopakovať v čalúnení kresiel, pohovky alebo servírovania textílií, ale v žiadnom prípade by nemalo prevažovať.

Priame odvolanie krajiny

Na rozdiel od Art Deco, kde sa zelená paleta používa veľmi úzko, štýly dedín si môžu vybrať akékoľvek odtiene. Avšak, to sa nevzťahuje na druhy textílií - z drahé látky musieť dať ako textúrou brokát, ťažký lesklý satén, hodváb tlačený absolútne nie je v súlade s drevenými policami a hrubým nábytkom.

závesy v kuchyni

Ozveny Provence v modernom interiéri

rolety

Kombinácia Provence a stredomorského štýlu

Hlavné vlastnosti záclon v štýle krajiny sú prirodzenosť, ľahkosť, nekomplikovanosť. To neznamená, že jednoduché skromné ​​záclony sú považované za ideálne (aj keď niekedy vyzerajú pekne) - existuje veľa zaujímavých a originálnych modelov. Môžu byť kombinované, oddelené, zdobené lukom, goliermi a ozdobami, s ozdobami a kresbami. Populárny materiál v Európe - plátno v malej alebo veľkej klietke.

rolety

Veľké bunky

rolety

prúžok

závesy v kuchyni

Vegetatívne motívy

Zjednodušenie interiéru, tým menej požiadaviek na dizajn tkaniny. Pre dacha alebo kuchyňu v ruskom štýle sú vhodné biele záclony s nenápadným jemným vzorom vo forme kvetov. Krajina navrhuje použitie prírodných materiálov a všetko, čo prináša človeka bližšie k prírode, takže odtiene zelenej sú vždy cestou, a to najmä tichšie možnosti - farba mladé trávy, mäty alebo pistácie.

záclony

Modré biele záclony s svetlo zeleným vzorom

Vytvorenie útulnosti, dávajte si pozor na prebytok rôznych ozdôb a snažte sa zachovať štýl. Ak sú záclony ozdobené šnúrkou alebo sviežimi goliermi, nemusíte ich zdvihnúť saténovými stužkami alebo ich pripevniť nezvyčajnými kolíkmi vo forme motýľov. Čipka lemovanie je ručne, háčkované.

záclony

"Bábätko" záclony so sviežimi volánkami

V mestskom byte je ťažké zariadiť interiér, ktorý je úplne vhodný pre rustikálny, pretože komfortné moderné stoličky alebo zabudované spotrebiče budú v rozpore s projektovou úlohou. Avšak, prvky krajiny štýlu sa používajú pomerne často - pri výbere dizajnu stropu, nábytok sety, podlahy, kuchynské doplnky.

kuchyne

Kuchyňa-jedáleň s prvkami krajiny

Pomocou závesov zeleného odtieňa, čiernobielo alebo s jemnou potlačou, je možné zdôrazniť vidiecku orientáciu interiéru.

kuchyne

Svetlo, teplo, jemné, doma

Národná farba v etnickom štýle

Pokojné zelené paleta je rovnako populárny a obyvatelia južných pobreží, skazený subtropické rastliny a Northerners ktorí vidia čerstvú trávu len tri mesiace v roku, takže to nie je prekvapujúce, jasne zelené akcenty v interiéri zo všetkých národov na svete. Ak sa vám páči farba jednej z krajín, môžete vyjadriť svoje predvoľby pri objednávaní alebo zakúpení závesov. Napríklad v "čínskej" kuchyni je lepšie použiť hodváb s tradičným národným vzorom.

rolety

Rímske záclony čínskeho hodvábu

Škandinávsky štýl navrhuje dizajn vo svetlej palete, čo je spôsobené malým množstvom slnečného svetla na polostrove rovnakého mena. Preto, pri výbere zelených záclon, byť vedený svetlými farbami. Ďalšie možnosti sú možné, ak tkanina nezasahuje do prirodzeného osvetlenia.

závesy v kuchyni

Škandinávsky štýl - prísne a funkčne

Africké, indické, marocké ozdoby potěší všetkých milovníkov farebných pozitívnych kombinácií. Napríklad v Indii je zvykom kombinovať nielen jasné farby, ale aj rôzne textúry, napríklad ľan s kapranou alebo hodváb s vlnou.

záclony v indickom štýle

Jasný indický štýl: rôzne farby a textúry

Stredomorská kuchyňa sa vyznačuje krásnou modrozelenou paletou, brazílske alebo španielske tiež aktívne využívajú tieto farby pri zdobení domáceho prostredia. Preto etnické štýly uvítajú použitie zelene dekor, a nebude mať žiadne problémy pri výbere závesov.

Zelená v interiéri: magické odtiene

Každá farba má obrovskú paletu odtieňov. Zelená nie je výnimkou. Tu sú len niektoré z nich, najobľúbenejšie:

 • malachit;
 • svetlo zelená;
 • smaragd;
 • bylinné;
 • vápno;
 • močiarna zeleň;
 • olivový;
 • Moslimov a iných.

Každý z týchto odtieňov môže mať rôzny stupeň intenzity - od bledého, sotva rozpoznateľného až po nasýtený, jasný. Ak chcete zdôrazniť krásu záclon, hlavná farba je často kombinovaná s bielou.

závesy v kuchyni

Olivovo-biela jedáleň

kuchyne

Kombinácia olív s odtieňmi bielej a drevenej palety

Kombinácia s bledším alebo snehovo bielou povrchovou úpravou je dosť úspešná, pretože nie je v rozpore s pravidlami o dekorácii interiéru a zdôrazňuje výzdobu okna. Okrem toho táto kombinácia umožňuje použiť akcentovú farbu na zdobenie ďalšieho príslušenstva, napríklad utierok alebo vankúšov na stoličkách.

kuchyňa v zelených tónoch

Krásna kombinácia bielej a smrekovej farby

Ak chcete dosiahnuť farbu, nie je potrebné používať jasne červeno-oranžový rozsah, interiéry v prírodnej palete, charakteristické pre prímorské oblasti, sú oveľa zaujímavejšie.

závesy v kuchyni

Bohatý nebeský zelený koktail

kuchyne

Jasný osviežujúci motív

Farba vápna sa stala módnou kvôli jej neobvyklému jasu. V kuchyni s jeho účasťou bude vždy pozitívna dynamická atmosféra.

závesy v kuchyni

Jasná sada vápna a záclony v tóne

vápenná clona

Príťažlivý akcent - vápna farba rolstor

V kombinácii so všetkými farbami dúhy, vápna a trávnatých odtieňov je možné vytvoriť dobrú náladu aj na ponurý zimný deň v izbe s eklektickým interiérom.

závesy v kuchyni

Farebná kombinácia nasýtených odtieňov

kuchyne

Rovnako ako v prírode av interiéri je zeleň priateľská so slnečnými odtieňmi

Silnejšia, tmavšia paleta robí nastavenie elegantným a ušľachtilým. Ak sú ozdoby na záclony možné, je to len v štýle paláca.

závesy v kuchyni

Emerald prízvuk na oknách

kuchynský interiér

Kombinácia niekoľkých odtieňov zelene v interiéri

Rozmanitosť zelenej škály vám umožňuje vytvoriť štýlovú a módnu kombináciu, ktorá je pre túto sezónu dôležitá. Ako vidíte, "pokoj" tejto prirodzenej farby je skôr podmienená.

Video: zelené záclony vo vnútri

Video so zaujímavými riešeniami:

Niekoľko ďalších nápadov:

Závesy príjemnej zelenej farby môžu byť jasným pozitívnym prízvukom, farebným kontrastom na pozadí neutrálnej atmosféry alebo naopak harmonickým doplnkom k náhlavnej súprave a výzdobe stien. Môžete si vybrať správny tieň sami alebo s pomocou profesionálneho dizajnéra, ktorý rozumie komplikovanosti vytvárania útulného interiéru.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

32 + = 34

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map