Rímske záclony pre kuchyňu - nové predmety v roku 2017 + interiér fotografie

Rímske záclony pre kuchyňu – nové predmety v roku 2017 + interiér fotografie

Rímske záclony pre kuchyňu - nové predmety v roku 2017 + interiér fotografie

Materiálové doplnky - najdôležitejšie prvky dizajnu, pretože dávajú interiéru ktorejkoľvek miestnosti domu skutočnú domácu pohodu a teplo. A aj keď kuchyňa - miestnosť je obzvlášť náročná na kvalitu materiálov, môžete si vybrať pre ňu veľkolepé dekorácie. Budeme samozrejme hovoriť o závesoch - štýlový, pohodlný a praktický. Preto sa budeme podrobne zaoberať fotografiami a hotovými zbierkami jedného z najlepších riešení pre kuchyňu - rímske závesy, ktorých moderný dizajn sa stal hlavným významom pre dekoráciu interiéru v roku 2017.

Ako si vybrať rímske žalúzie

Zdvíhacie rolety sú vynikajúce pri ochrane kuchyne pred nadmerným osvetlením a nepotrebným vonkajším vzhľadom. V miestnosti s veľkým oknom alebo dverami s balkónom môžete vyzdvihnúť moderné modely s upevnením na každý list - bude oveľa pohodlnejšie vetranie miestnosti. Pre malé kuchyne s jednokrídlovým oknom je možné použiť rímske závesy klasického dizajnu, upevnené v hornej časti otvoru. V kuchyniach v kombinácii s obývacou izbou alebo jedálňou je vhodné skombinovať lakonické zdvíhacie konštrukcie so závesmi, lambreky alebo záclonami.

slepý

Model na úzkom okne

foto trepačiek

Fotografické žalúzie s jednostrannými závesmi

kuchyne

Dizajn kuchyne a jedálne s veľkými oknami

dekorácie okien

Foto príkladu okna s balkónovými dverami

záclony

Dvojfarebné záclony v duetách s rímskou

kuchyne

Nápad na fotografiu modernej kuchyne v duchu minimalizmu

Typy konštrukcií

Husté plátno, skladacie veľké záhyby s úsek šnurovanie, boli vynájdené aj v starovekom Ríme. Podľa legendy to boli tieto záclony, ktoré používali bohatých obyvateľov mesta, aby priniesli trochu chladu do domu, aby sa chránili pred všadeprítomným prachom a horiacimi lúčmi južného slnka. Následne bola skladacia konštrukcia braná ako základ pre vytvorenie ochranných markízy proti slnku v Koloseu a plachty na lodiach cisárskeho námorníctva.

Dnes sú najpopulárnejšie tri modely rímskych záclon:

 1. Klasické - pri ťahaní šnúry alebo reťaze sa zdvihne rovná látka a vytvára veľké vlny tkanín, ktoré sa navzájom prekrývajú. Tuhosť konštrukcie je pripevnená k horizontálnym vodiacim koľajničkám, vďaka čomu sú záhyby dokonale vyrovnané.
slepý

Na fotografii - klasický model s výstuhami

 1. Cascade - vyzerá ako textílie žalúzie. Folds na rovnaký princíp ako klasický model, ale tkanina dokonca v zníženom stave nie je úplne narovnaná, takže horizontálne chvosty.
rolety

Kaskádové modely sú ideálne pre veľké okná alebo výzdobu okien

 1. Bez rámov - pri šití nepoužívajte stužky, tkanina pri ťahaní kábla je jednoducho zmontovaná v strede alebo na bokoch.
slepý

Bezrámový model s polkruhovými mäkkými záhybmi

Medzi novinkami z roku 2017 nájdete tri typy vzorov:

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (s použitím IJG JPEG v80), kvalita = 90
Q11
Q12

Modely sa odlišujú typom zdvíhacieho mechanizmu. Najjednoduchším systémom je šnurovanie spojené s krúžkami alebo popruhmi, pomocou ktorých sa plátno ručne zdvihne. Táto možnosť je najčastejšie určená na prispôsobenie rímskych závesov vlastnými rukami. Hotové závesy sú vybavené univerzálnym mechanizmom otočného reťazca, ktorý funguje na princípe žalúzií - napätie reťaze poháňa rotačný hriadeľ a rotorové bloky. Medzi novinkami roka patria moderné konštrukcie s elektrickým pohonom, ktoré zdvihnú tkaninu stlačením tlačidla na konzole alebo prepínačom. Ich cena závisí od modelu a výkonu elektrického motora.

šnurovanie a krúžky

Najjednoduchší zdvíhací mechanizmus - šnurovanie a krúžky

Moderným riešením je elektrický žeriav pre "Rím". Fotografia zobrazuje hlavné konštrukčné prvky mechanizmu

K poznámke! Domáce zvieratá krajčírka môžete kúpiť ready-made systém od odkvapu a výťahu reťazca železiarstva, a potom vlastnoručne vyrobených textilných roliet nepodľahne kupovaný náprotivky, ale ich cena sa bude zvyšovať.

Ako si vybrať najlepšiu možnosť

Aby bolo jednoduchšie vybrať textílie pre rímske záclony v kuchyni, je dôležité určiť jej hustotu a schopnosť blokovať slnečné lúče. Typicky pre okná smerujúce na východ alebo na juh, vyberte nepriepustné textílie, ale pre izby, ktoré sa nemôžu pochváliť prebytkom svetla - priehľadné alebo priesvitné materiály.

Prostredníctvom prenosu svetla možno moderné textílie na záclony rozdeliť podľa nasledujúceho princípu:

 • "Zatemnenie" - úplne zakrýva miestnosť a necháva slnečné lúče žiadnu medzeru. Ak hovoríme iba o kuchyni, nemalo by zmysel inštalovať tu tesné závesy, ale pre izby, ktoré sú kombinované s obývacou izbou alebo spálňou - môžete si pomyslieť.
 • "Dimaut" - nepriehľadné tkaniny, cez ktoré nie viac ako 30% vonkajšieho svetla preniká do kuchyne. Tiež veľmi pochybná možnosť pre nebytový priestor, ale môže to byť skutočná spása, ak je miestnosť umiestnená na južnej strane alebo okná s výhľadom na nočné osvetlenie.
 • "Deň noci" - striedavé priehľadné a nepriepustné pruhy umožňujú nastaviť osvetlenie podľa vlastného uváženia. Môžu sa stať dobrou alternatívnou hustou oponou, ak sa vám páči špecifické zafarbenie "zebra".
slepý

Moderné modely "deň-noc" vytvoria v miestnosti útulnú polotuhosť

 • Polopriehľadné textílie - nie toľko nejasné ako rozptýlenie slnečného svetla. Kuchyňa je považovaná za najlepšiu možnosť, ktorá, ak chcete úplné súkromie, môžete pridať záclonu.

Fotografické príklady dizajnu okenného otvoru v kuchyni s priesvitnými rímskymi závesmi:

okná dekorácie v kuchyni

Fotografické príklady dizajnu okien v kuchyni

dekorácie okien

Okenné dekorácie v kuchyni

Tip! Ak je kuchyňa na prvom poschodí alebo na oknách s výhľadom na neďaleký neďaleký dom, stojí za výber neprístupné textílie bez ohľadu na stupeň osvetlenia miestnosti.

Vzorky materiálu

Najdôležitejším parametrom pre akékoľvek kuchynské závesy je praktickosť. A dizajn rímske rolety plne vyhovuje tejto požiadavke, je nutné vybrať ten správny materiál, ktorý bez toho, aby stratil vzhľad bude pokračovať horúcu paru neabsorbuje pachy a ľahkú možnosť chistitsya.Optimalnym pre kuchyne možno považovať za moderné textílie ošetrené anti-statickú a vodotesnou impregnáciou - Táto ochrana zabraňuje vytvárajú huby a nedávajú prach, usadzujú sa v záhyboch a prenikajú hlboko do tkanivových vlákien.

1

Dôležité! Závesy s impregnáciou sa nemôžu umyť bežným spôsobom, odporúča sa len suché čistenie.

Existujú však aj iné tradičné a moderné materiály, ktoré sú dokázané v mikroklíme v kuchyni:

 • Syntetický - to môže byť textília, úplne vyrobené zo syntetických vlákien (napríklad polyester, akrylové alebo nylon), alebo pásov so zmiešaným zložením. "Stredná cesta" možno označiť za záves organza - vzduch a zároveň pevný materiál na báze polyesteru s pridaním hodvábu alebo umelý hodváb, ktoré vytvára dokonale hladké záhyby na rímskych závesy. Iné verzie priesvitných textúr - šifón, tyl, závoj. Z hustého plátna sa môžete pozrieť na žakárovú, krepovú, kŕmnu alebo krepovú georgetu.
záclony

Na fotografii - organza záves s kvetinovým ornamentom

jacquard

Jacquard s krásnym vzorom

 • Prírodné tkaniny - rímske záclony z ľanového, hodvábneho, saténového alebo saténu sa vyznačujú ušľachtilou eleganciou a zaručujú príjemné hmatové vnemy. Možnosti rozpočtu pre kuchynský interiér - tlačená bavlna a bavlna. Je pravda, že všetky prírodné materiály majú niekoľko významných nevýhod - sú zaseknuté v záhyboch, farebné textúry sa rýchlo vypaľujú zo slnka a časté umývanie, biele - môžu byť žlté alebo sivej. Ale takéto záclony nikdy nespôsobia alergie, nezhromažďujú elektrickú energiu a s náležitou starostlivosťou už dlho potešia svojich majiteľov jedinečné farby.
ľanové tkaniny

Praktické bielizeň môže dokonale dopĺňať dizajn izby v štýle Provence alebo eco

Zaujímavé! Na výrobu niektorých typov textilných látok (napríklad saténových a bavlnených) sa používa mercerizačná metóda, ktorá mení štruktúru prírodných vlákien a dáva objem a lesk plátna. Farba na takých záclonoch zostáva bez straty farby po mnoho rokov a tkanina sa nerozhorí na slnku a pri umývaní sa nevyparí.

Kombinácia rímskej a konvenčnej záclony

Zdvíhacie závesy môžu byť samostatné a pomocný prvok výzdoby okien. Ak je návrh rímske rolety sa zdá byť príliš stručné, že je možné, aby pohodlné poznámky interiéru, pridanie ďalších typov dizajnu záclon. Tou najlepšou voľbou pre kuchyne - krátky garniža alebo vzduchové clony, ktoré môžu byť buď posuvnými alebo z jedného kusu tkaniny zastrčený na jednu stranu pomocou ťažké závesy alebo závesy podhvata.A bujné lepšie nechať pre obývacie izby - spálňu alebo obývaciu izbu.

dekorácie okien

Krátky lambrequin je dosť na vyzdobenie kuchynského okna

Priehľadná "romka", záclona z rovnakého materiálu, záclona a lambrequin - sofistikovaný, ale rafinovaný dizajn vyvážený prísnosťou moderného interiéru

Kvetina "Rím" s bielou oponou

slepý

Neobvyklé moderné riešenie - rímske závesy a rolety na jednom okne

Ďalšie neštandardné - dvojité "Rim"

slepý

Nápad fotografie pre izbu s balkónom

Farebné kombinácie by mali byť harmonické. Vynikajúce vyzerajúce neutrálne rímske záclony s bielym alebo mliečnym tylom, kontrastné závesy s jasnou kvetinovou alebo pruhovanou handričkou, originálne záclony s fotografickou potlačou. Všetko závisí od interiéru kuchyne, dekorácie stien a iných textílií, leitmotif dizajnu.

slepý

Rímske žalúzie v jednej farbe so závesmi

šach dizajn

Návrh šachu

rolety

Zaujímavá kombinácia pruhov a farieb

Dôležité! Ak je v dekorácii sú pestré ornamenty alebo jasný vzor, ​​záclony je lepšie zvoliť monochromatické. Ale pre čiernobiele steny si môžete vybrať textílie s kontrastným vzorom.

Inštalácia a starostlivosť o rímske žalúzie

Po výbere tkaniny a typ konštrukcie, je potrebné rozhodnúť, čo a ako opraviť závesy, ako by na štandardné okno Roman odtiene s záves či záclonu možno zavesiť na krúžky, krúžky, suchý zips alebo hákov, musí byť arkier v kuchyni inštalovaná na každom liste alebo špeciálny dizajn rímsy.

Možnosti inštalácie

Rímske závesy v kuchyni vyzerajú pôsobivo ako v spodnom aj otvorenom stave. Ak chcete získať nielen dekoratívny prvok interiéru, ale aj účinnú ochranu pred slnkom a zvedavý vzhľad, záclona by mala úplne zakryť otváranie okien alebo každý list individuálne.

K tomu môžete zvoliť akýkoľvek vhodný spôsob pripojenia:

 1. V okenného otvoru - produkt je upevnený na hornej časti okna, alebo priamo k rámu pomocou obojstrannej lepiacej pásky alebo úzky profil rímsy, čo umožní tkanivo, ako je to len možné držať na sklo. Toto prevedenie je vhodné pre malé kuchyne, priestor, v ktorom je okenný parapet používané ako ďalšiu pracovnú stanicu alebo jedálni, rovnako ako v príprave zložité kompozície rímskych roliet a záclon, garniže, závesy.
rímsa so suchým zipsom

Úzka rímsa so suchým zipsom vám umožní pripevniť záclonu priamo k okennému rámu

 1. Na stene - nad otvorom môžete inštalovať profil alebo bežnú rímsu, ktorá pokryje celé okno. Táto možnosť je zvolená pre kuchyne s úzkym parapetom, ktorý nevykonáva žiadnu praktickú funkciu, alebo pre malé okná s oknami.
záclona

Záves na pántoch, úplne pokrývajúci otvor

Dôležité! Veľkosť tkaniny pre takúto oponu musí byť väčšia ako dĺžka a šírka otvoru o najmenej 10 cm, aby nedochádzalo k slnečnému žiareniu a nezasahovala do otvoru okna.

 1. Na strope, pomocou tej istej tyče alebo špeciálnej stropnej clony, je opona upevnená v hornej časti miestnosti. Táto možnosť je zvolená pre priestory s veľkou výškou na vizuálne zvýšené stropy alebo okná s neštandardnými otvormi.
rímsa pre rímske záclony

Stropná závesová tyč pre rímske závesy

V kuchyniach so strešnými oknami alebo šikmými oknami je najjednoduchšie pripevniť záclonu s úzkymi rímsami na každom krídle. Tento dizajn nebude mať vplyv na vetranie, otváranie / zatváranie okien a nedovolí, aby tkanina prešla.

Na dekoráciu klenutých okien alebo zárubne môžete použiť ako spojovací materiál na hojdačke pružné lišty a špeciálnu rímsu ľubovoľného tvaru vhodnú pre veľkosť otvorov a štýl interiéru. Existujú kruhové, obdĺžnikové, reťazcové vzory, ktoré sú zakrivené v tvare polkruhu alebo v rôznych uhloch.

záclony

Závesy v okne zálivu

Ako sa starať o rímske žalúzie

Ak chcete vyčistiť záhyby závesov z prachu, môžete vysávať alebo utrieť handričku suchou handrou, bez pruhov. Ale z umývadla v kuchyni, aby sa nezbavili - musíte odstrániť záclonu z upevňovacích prvkov, vytiahnuť tyče s hmotnosťou a umyť ručne alebo v písacom stroji. Sušenie je možné ako samostatný materiál a konštrukciu v zostavenej forme.

Funkcie starostlivosti prevažne závisia od zvoleného materiálu. Ak obsahuje polymérové ​​vlákna, môže byť umývaná pri teplote nepresahujúcej 40 stupňov, inak by produkt stratil svoj lesk. Starostlivosť by sa mala používať a kyslíkové odstraňovače škvŕn alebo bielidlá - môžu vyvolať vyblednutie alebo zmenu farby. Ale žehlenie syntetických tkanín nie je nutné, môžu byť zavesené na okne ešte mokré - dokonale narovnať bez straty tvaru.

Prírodné tkaniny tradične vyžadujú väčšiu pozornosť a starostlivosť:

 • Hodváb a satén nie je možné umývať v horúcej vode, vysušiť alebo stlačiť v písacom stroji pri vysokej rýchlosti. Takéto záclony musia byť najprv vysušené, hodené cez priečku a po dôkladnom žehlení pomocou železa na minimálne teplo (alebo pomocou gázy).
 • Bavlna, chintz a bielizeň sú výrazne zmenšené. Aby sa zabránilo deformácii, sú umývané pri teplote nepresahujúcej 30 stupňov a žehlička je vyhladená vlhkou handričkou. Ak je záclona suchá, musíte ju dobre pariť.
 • Natierané tkaniny nemôžu byť bielené - to nenávratne zničí ich farbu.
 • Prírodné plátno je najlepšie najprv vysušené a žehlené a potom zozbierané v zavesenej konštrukcii (mokrá tkanina sa môže pretiahnuť pod hmotnosťou váhových činidiel).

Rímske záclony v interiéri (foto)

Zdvíhanie záclony bude miesto v akomkoľvek štýle, ako udeľovať príslušná tematická interiérového dizajnu touch možné vhodne zvoliť farby, ozdoby alebo ozdobné detaily. Ako možno vidieť na fotografii, v modernej kuchyni, zdobené v duchu high-tech alebo minimalistické, rímska záclona sa záhyby jasne overená a textil tmavý alebo svetlý farebný tón sa stáva zaujímavý, oživujúci elegantným dizajnom. Materiál je zvyčajne zvolený čiernobiely, ale v dizajne roku 2017 budú relevantné a plátno s tlač fotografií v 3D štýle.

záclony

Tmavé záclony v lakonickom interiéri modernej kuchyne

Priestranná kuchyňa, jedáleň, zariadené v historických štýloch, treba na web tlačených hodváb, satén alebo zmiešané tkaniny s krásnou textúrou, zdobené strapcami, strapce, našuchorený golierom. Úmyselný Jednoduchosť dizajnu opravený nádherné záclony, pôvodný garniža alebo bezrámovým model s mäkkými záhyby.

záclony

Luxusné závesy pre interiér kuchyne v klasickom štýle

rolety

Kvetinové záclony s leteckým lambrequinom

Veľmi organický pohľad na fotky v časopisoch a v reálnych interiéroch rímskych roliet v kuchyni, zdobené v štýle mnohých gazdiniek obľúbená krajina, rovnako ako všetky jeho etnickej rôznorodosti - Provence, rustikálne, anglickej, americkej a ďalšie "dediny" Možnosti dizajnu. Pre takéto záclony bude optimálnym riešením tkanina s kvetinovým ornamentom, klietkou, hráškom, pásom. Vyzerá to dobre a kombinačné varianty konštrukcií, napríklad rímske útulné posuvné okenice alebo záves, zložený z jednej strany.

závesy v kuchyni

Horizontálne a vertikálne pruhy - aj keď nie sú novinkou roka, ale sú vždy aktuálnym trendom

rímske žalúzie

Pruhované rímske záclony so snehovo bielymi závesmi v kuchyni v štýle Provence

Pri zdobení interiéru si môžete pozrieť nápady na dizajn rímskej záclony pre kuchyňu z našej kolekcie fotografií.

rolety

Zaujímavá kombinácia - pás a hrášok, tento dizajn bude vyzerať skvele v ozdobných štýloch dediny

kuchyne

Nápad fotografie pre moderný interiér

rolety

Kaskádové modely s kvetinovými ornamentami

rolety

Fotografia jasne ukazuje, ako záclony účinne dopĺňajú dekoratívne motívy a pokračujú v celkovej konštrukčnej línii

rímske žalúzie

Priehľadné rímske záclony budú vynikajúcou alternatívou k tylovému nábytku v kuchyni, a to nielen v moderných štýloch

Foto z horúcich noviniek dizajnu roku 2017:

fotoshtora

Na takejto opierke môžete "napísať" niečo zmysluplné

Namiesto tradičných záclon - raffrollo - transparentný "Rim"

Tlač fotografií s prírodnými motívmi je novinkou roka pre exkluzívny dizajn kuchyne. Moderné technológie umožňujú urobiť fotografické výtlačky na textíliách jasné, jasné a čo najpravdepodobnejšie.

dizajn kuchyne

Krásne a moderné

dizajn závesov

Fotografický dizajn s optickou ilúziou

foto trepačiek

Fotografia fotografie si môžete vybrať zo zbierky výrobcu fotografického prístroja, ktorý je každoročne doplnený o viac ako sto noviniek alebo ponúka fotografiu s obľúbenou scenériou

dizajn kuchyne

Táto fotografia dokonale dopĺňa dizajn kuchyne v japonskom štýle

Dôležité! Buďte opatrní pri výbere ozdôb a fotografických farieb pre rímske záclony - význam skladby by sa nemal stratiť v záhyboch pri skladaní tkaniny.

Ako si šiť rímske záclony vlastnými rukami

Zdvíhacie závesy sú pomerne jednoduché vzory, ktoré si môžete šiť bez toho, aby ste sa uchýlili k ateliérovým službám. Ak chcete vytvoriť vzory rímskych záclon s vlastnými rukami, je dôležité určiť veľkosť závesu, miesto pre rímsu a spôsob upevnenia koľajníc tvoriacich záhyby (šatky, stužky, kulisky). Určite spotrebu materiálu pomôže správne merania - na šírku otvoru je potrebné pridať najmenej 20 cm zásoby na dĺžku a šírku, na upevnenie na list - 10 cm stačí.

systém

Schéma Rímske záclony - fotografia zobrazuje hlavné prvky dizajnu

Okrem plátna budete potrebovať:

 • Cornice - môžete urobiť domáce z rezu dreveného baru, kovového profilu alebo si kúpiť hotovú verziu v obchodnom dome.
 • Reiki z drevených okenných pylakov alebo kovových tyčí, ktorých dĺžka je o 3-4 cm menšia ako šírka budúcej "romky". Číslo závisí od záhybov a dĺžky výrobku - pri štandardnom okne stačí 6-7 kusov.
 • Váhový pás.
 • Lepkavá páska na šírke závesov.
 • Dekoratívna šírka 1-1,5 cm plus 2-3 kruhy na každý klin (počet krúžkov v rade závisí od šírky záclon).
 • 2 prerušte nylonovú šnúru z každého výpočtu: dĺžka rolety plus 1 šírka plus 1 meter.

Aby sme vám uľahčili pochopenie pokynov krok za krokom, ponúkame fotku s predpripraveným vzorom a diagramom nadchádzajúcich prác.

systém

Schéma výroby rímskych záclon

Jednoduchý vzor "Ríma"

Postupný pracovný plán:

 1. Textílie, aby sa vzor na veľkosti okna, čím sa okraj 2 cm na každej strane pre spracovanie okrajov. Pre hustá clona môže byť zošity alebo obloženie vykonať dvojstrannej predliskov zošitím dvoch rovnakých rezanie "face" seba na troch stranách, sa potom obracia naruby a zostávajúce okraj steh. Modely z priesvitných materiálov nepotrebujú takéto manipulácie - mali by byť jednostranné.
 2. Dvakrát navlečte kvóty, zafixujte ich kolíkmi alebo ručným zvarom, vyviňte železo a vytvorte rovnú linku stroja s okrajom 0,5 cm od okraja.
 3. Označte umiestnenie záhybov a krúžkov. Aby ste to urobili, musíte plátno rozdeliť vodorovne na časti rovnakej šírky v krokoch po 20-30 cm.
vzdialenosť medzi záhybmi

Ako vypočítať vzdialenosť medzi záhybmi

 1. Teraz musíte pripraviť pásku na záclony - vytiahnite uťahovacie vlákna, zložte pásik na polovicu po celej dĺžke, ohýbajte ho a oštepte, nechajte otvorený iba jeden bočný okraj, do ktorého bude vložená tyč.

K poznámke! Kulisky môžete ľahšie skladaním tkaniny na každej línii 1-2 cm a šitím záhybu.

 1. Páska šiť nesprávnu stranu značiek a potom pripojiť 2 krúžky ku každému riadku.
 2. Na spodných okrajoch vytvorte vrecko pod váhou. V hornej časti prilepte lepiacu pásku, aby ste ju upevnili na rímsu.
 3. V každej kuliske umiestnite pevnú tyč a zaveste plátno na suchý zips.
 4. Na spodné krúžky viazané rezy šnúr, prechádzajú cez rad vertikálne a priniesť ich doľava alebo doprava, upevnenie na háku.

Podrobné pokyny pre video

Uvažovali sme o šití záclon najjednoduchšej konštrukcie. Ak je to žiaduce, model môže byť komplikovaný zdobením lambrequinom, figurkou, okrajom, sklenenými korálkami alebo požičiavaním moderných nápadov z noviniek z roku 2017. Ak v domácnosti nie je šijací stroj, je lepšie si kúpiť tkaninu, ktorá sa vám páči, vytlačiť fotku modelu, ktorý sa vám páči, a zveriť výrobu záclon profesionálnej švadle, aby ste boli 100% istý výsledkom.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

88 − 85 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map