Krátke závesy pre kuchyňu - moderný a praktický dekor

Krátke závesy pre kuchyňu – moderný a praktický dekor

Krátke závesy pre kuchyňu - moderný a praktický dekor

Kuchyňa - miesto so špeciálnou mikroklíma. Tu sa vyskytujú časté zmeny teploty, vysoká vlhkosť a "zrážanie" vo forme usadenín alebo výparov s tukovými časticami. Hlavnou požiadavkou pre textílie je praktickosť a jednoduchá údržba. Preto krátke záclony v kuchyni vždy zaujímajú vedúce postavenie pri výbere dizajnu okien, pretože bez ohľadu na dizajn miestnosti si môžete vybrať model pre akýkoľvek farebný rozsah a interiérovú tému. Pozrime sa podrobne na príkladoch s fotografiami typov krátkych závesov a stojí za to zakúpiť hotový výrobok - možno je jednoduchšie šiť sami?

Výhody krátkych záclon v dekorácii v kuchyni

Okenné závesy do kuchyne sú navrhnuté tak, ani tak chrániť pred svetlom a zvedavými pohľadmi, ako odovzdávať útulnom interiéri. Ale nemali by zasahovať do procesu varenia, čo vytvára nebezpečenstvo vzniku požiaru a nechajte hostiteľka hádka s čistením a uborkoy.Korotenkie úhľadnými záclonami vyrovnať sa s touto úlohou na 100%.

závesy v kuchyni

Typy kuchynských záclon

Niekoľko dôvodov na zdobenie kuchyne s krátkymi závesmi:

 • Nechajte prístup k oknu bez prístupu k okennej stene, aj keď je zatvorený.
 • Umožnite interiéru ľahko a vizuálne zvýšiť objem miestnosti.
 • Nezasahujte do usporiadania jedálenskej alebo pracovnej plochy v blízkosti kuchynského okna.
 • Nechajte experimentovať s jasnými farbami - malá plocha krátkych záclon v kuchyni spôsobuje vizuálnu únavu a neobťažuje sa, ako dlhé závesy nasýtených odtieňov.
 • Vynikajúca pre dekoráciu veľkých okien s balkónovými dverami.
opona

Fotografia jasne ukazuje, že dobre zvolená dĺžka závesov a umiestnenie na jednej strane nechávajú otvorený prístup na balkón

 • Neprekážajte vetraniu.
 • Starostlivosť je oveľa jednoduchšia - malá opona je ľahko umývateľná, žehlička a zavesiť sama.

K poznámke! Ak sa doska nachádza vedľa okna, jediný lambrequin alebo krátke husté závesy s fixáciou na ráme zabránia nebezpečenstvu zapálenia v tahu.

rolety

Závesy na oboch stranách kuchynského okna

Populárne typy záclon pre kuchyňu

Krátke záclony pre kuchyňu - koncept je dosť neurčitý, pretože ich dĺžka nie je regulovaná určitými normami. Môže ísť o závesy na okenný parapet, strednú, tretiu okenu a dokonca aj úzky pás lambrekýnu o šírke 30-50 cm. Zvážte preto niekoľko modelov, ktorých dĺžka sa dá ľahko upraviť podľa vlastného uváženia.

TOP-5 z najobľúbenejších možností zdobenia kuchynského okna:

 1. Roman - nepriehľadná tkanina, ktorá, ak je to nutné, vzbudil, zastrčil tkaniny veľké skladkami.Mogut upevniť ako na list a celý otvor, byť opatrená ručným alebo elektromotorickým mechanizmu (ten je obzvlášť dôležité pre vysokú alebo svetlíky). Tieto závesy môžu zakúpiť ready-made alebo si vytvorte rukami.Esli vybrať správny materiál, Rimko perfektne hodí do akéhokoľvek interiéru, z krajiny do high-tech - na podporu tvorby fotke krátke záclony v kuchyni, zdobená v rôznych štýloch.
slepý

Rímske žalúzie

rímske žalúzie

Rímske žalúzie v moderných kuchyniach

zdvíhacie žalúzie

Zdvíhacie modely vo vinobraní

kvetinový ornament

Textil s kvetinovými ozdobami zdobí klasickú kuchyňu

 1. Francúzske a rakúske - svieže drapérie na okenný parapet alebo v strede okna, ozdobené polkruhovými záhybmi, festoóny, prinesú do interiéru kuchyne poznámku luxusu a romantiky. Pre nich je ľahké si vybrať vhodný štýl výzdoby - korálky, hrnce, hravé luky, okraje, lambrequin s chilli alebo svagami. Plátky je možné zdvihnúť pomocou nastavovacieho systému zo šnúr a krúžkov alebo statických.
slepý

Rozdiel medzi rakúskymi a francúzskymi modelmi - v počte festónov

 1. Rolls - "domáca" interpretácia žalúzií, s ktorou dokážete dokonale skryť kuchyňu z nadmerného svetla alebo vonkajších pohľadov, ale neotáčajte miestnosť do pobočky kancelárie. Ich dizajn je mimoriadne jednoduchý: tkanina tkaniny sa volí podľa veľkosti každého listu okna alebo celého otvoru, a keď je kábel natiahnutý, je navinutý na držiaku alebo vákuový materiál šitý zospodu. Ak je to žiaduce, roletové žalúzie môžu byť doplnené vzdušným tylom, ktorý je na jednej strane zastrčený, s posuvnými závesmi alebo lambrequins.

Modely s fotografickou tlačou sa môžu v interiéri kuchyne zdokonaliť:

tlač fotografií

Modely s fotografickým tlačením

záclony

Valčekové závesy

K poznámke! Ak sa žalúzie považujú za príliš jednoduché a nudné, dávajte pozor na anglické záclony, v ktorých je tkanina zastrčená vertikálnymi podväzkami alebo šitá.

rolety

Rolovacie záclony sa dajú ľahko premeniť na anglickú farbu so stuhami alebo závesnou páskou

 1. Záclony - priesvitná tkanina, ktorá môže pozostávať z jednej tkaniny alebo viacerých častí tkaniny. Môžu sa pohybovať po oboch stranách okna alebo vytvárať krásne záhyby pomocou strún, výčapov alebo iných dekoratívnych ozdôb. Materiál a farby pre takéto záclony je možné vybrať v akomkoľvek interiéri, ich hlavnou výhodou je vzdušnosť a objem, ktorý pripevňujú aj do malej miestnosti.

Krátke kuchynské záclony, ktoré sme nazývali tyl alebo sieť, sú rovnaké záclony.

záclony

Na fotografii - krásne vrstvené závesy z troch pláten

 1. Záclony kaviareň -A skvelou voľbou pre okná, kde je okenný parapet používané ako rozšírenie jedálni alebo na plochu. Klasické vzory vyžadujú montáž na dvoch lištách - hore a v strede rámčeka. Ale môžete si vybrať rôzne kombinácie na vlastnú päsť, ako je ponechať len krátku golierom v hornej časti opony v strede každého listu a kravatu v stredu plátna vo forme piesku chasov.Takie krátke záclony sú ideálne pre dekoráciu malých kuchyniach, kde sa na účte každého centimeter voľného priestoru.
rolety

Záclony-kaviareň na svetlé textilné slučky

K poznámke! Môžete kombinovať rôzne typy krátkych záclon pre kuchyňu a vytvoriť si vlastný dizajn interiéru.

Fotografické príklady kombinácií viacerých typov záclon na jednom okne:

kk14
kk15
kk16

Ako si vybrať krátke záclony pre kuchyňu

Aby ste krásne vyzdobili kuchynské okná, nestačí vybrať vhodný typ záclon, existuje veľa praktických a štylistických odtieňov, ktoré je potrebné brať do úvahy pred zakúpením tkaniny alebo hotového výrobku. Preto podrobne analyzujeme "tri veľryby" textilného interiéru - materiál, štýl a farbu.

Materiál na záclony

Látka pre kuchyňu je vybraná nielen na základe vhodnej farebnej schémy, ale aj v závislosti od úrovne osvetlenia miestnosti. Pre južné a východné okná sú užitočné husté textílie a pre severné alebo západné dosť a priesvitné závesy (ak sa apartmán nenachádza v prvom poschodí a nevyzerá na inom dome).

slepý

Tmavá opona

V prípade solárnych kuchýň je lepšie vybrať si tesné a tmavé záclony, ktoré možno v prípade potreby zdvihnúť alebo oddeliť.

1

V zásade šijacie závesy v kuchyni môžu byť vyrobené z akejkoľvek látky, dokonca aj z prírodného hodvábu alebo luxusného sametu. Z praktických dôvodov by ste však mali uprednostňovať textílie, ktoré bez straty vzhľadu dokážu preniesť všetky nuansy kuchynského mikroklimatu a nekomplikujú život hostesky so špeciálnymi požiadavkami starostlivosti.

Optimálne riešenie pre kuchyňu preto môže byť niektorý z nasledujúcich materiálov:

 • Možnosť rozpočtu - závesy vyrobené z nylonu, organza, sieťoviny a iných syntetických tkanín v kráse nie sú nižšie ako prírodné textílie, ale ľahšie sa o ne starajú.
 • Pre clony - tyl, šifón alebo závoj. Zmiešané tkaniny s prídavkom umelých vlákien prakticky nedrvujú a efektívne pokrývajú okná kuchyne s nádhernými záhybmi.
 • Fanúšikovia prírodných textílií si môžu vybrať bavlnu, bavlnu, bielizeň alebo satén - sú skôr nenáročné a vyzerajú dobre na krátke kuchynské záclony alebo závesy.

K poznámke! Pre jedinečný dizajn kuchynského okna nie je vôbec nutné kupovať drahé textílie, je lepšie sa venovať praktickému materiálu a ukázať originalitu v strihanom a neobvyklom výbere dekoratívnych prvkov.

Foto nápady z pôvodného výzdoby:

kk18
kk19
kk20

Štýl pre interiéry rôznych tém

Pri výbere kuchynských závesov je dôležité vziať do úvahy vlastnosti štýlu, pre ktorý sú určené, pretože textílie poskytujú veľa príležitostí na nenápadné zdôraznenie témy interiéru.

Návrh krátkych záclon pre kuchyňu je možné podmienene rozdeliť do troch hlavných skupín:

 1. Klasické modely - to môže byť krásne záclony, svieže závesy s girlandami a záhyby, lakonicky záclony, a dokonca aj závesy s háčikmi, krúžkami alebo priechodiek. Dĺžka závisí od veľkosti miestnosti. Samozrejme, že pre veľké interiéry, ktoré sú považované za najlepšou voľbou pre historických štýlov, je lepšie zvoliť závesy "na zem", ale veľmi pekný vzhľad a clony so zložitými vyklopí na okenný parapet.
Rakúska opona

Rakúske záclony s džabom a záclonou, zastrčené na jednej strane

tylový oblúk

Tylový oblúk s nádherným lambrequinom

 1. Tradičné - Krátke kuchynské záclony v rustikálnom štýle a všetky jeho interpretácia (Country, Provence, rustikálne, atď) sú vhodné ako pre malé útulné kuchyňu a priestranné izby v kombinácii s jedálenským kútom. Medzi najobľúbenejšie modely - kaviareň závesy, posuvné clony na parapete, doplnených lambrekýnů, volániky, volániky, textilné slučky a podväzky. Tkaniny sa používajú hlavne farby - v klietke, hrášok, kvetinovou potlačou.
záclony

Ak chcete vytvoriť pohodlie, môžete kombinovať záclony "dediny" s látkovými žalúziami

rolety

Závesy v štýle kaviarne je lepšie vybrať pomocou zapínania na každom krídle, aby sa okno ľahko otvorilo

 1. Moderne - najčastejšie to sú role alebo rímske záclony, ktoré sa ľahko zdvihnú av prípade potreby dokážu úplne skryť miestnosť z očí alebo nadmerného osvetlenia. Dobrou voľbou pre kuchyňu alebo štúdiovú izbu budú posuvné japonské modely - môžu byť použité nielen pre okná, ale aj ako priestorové rozdelenie vnútorných priečok. Univerzálne riešenie pre moderný mestský štýl sa môže nazývať záclonami na očkach a možnosti môžu byť veľmi odlišné - od krátkych záclon po záclony s jasne zarovnanými záhybmi.
záclony

Rímske záclony v mestskom štýle

panel v kuchyni

Japonské textilné panely v kuchyni

záclony

Krátka záclona s očkami na jednej strane

Barevné, vzorové a dekoratívne prvky

Pri výbere farby závesy, a to ako krátke a dlhé, zvyčajne vedené vhodnou kombináciou tónov tapety, textílie musí byť buď tmavšie alebo svetlejšie, ale nie zlúčiť so stenami. Univerzálna verzia je neutrálne biele záclony a farby kávy s mliekom. Medzi obľúbené: oranžové, bobule, trávnato-zelené a žlté krátke záclony nasýtených šťavnatých farieb.

textil

Farebné závesy môžu byť v rovnakej mierke s dekoráciou stien, ale niekoľko tónov jasnejšie

žalúzie

Efektívna kombinácia oranžovej sieťoviny s bielymi žalúziami a výzdobou sklenených korálkov

Môžete si vziať ako "spojencov" a ďalšie prvky interiéru - kuchynskú zásteru, dekoratívnu priečku, nábytok, svetlé jedlá, domáce spotrebiče. Ak je ťažké vybrať si jednu farbu alebo v interiérovom dizajne existuje už mnoho nasýtených farieb (napríklad tlač fotografií na fasáde alebo pracovnú stenu), vyberte univerzálnu možnosť - mliečne alebo biele krátke záclony.

K poznámke! Textil môže byť nielen zjednocujúcou mozgovou príhodou, ale aj nezávislým prízvukom. V tomto prípade je vybraná farba je jasný tieň záclony, duplikácia v ostatných doplnkov tkanivo - utierky, podložky, uteráky, utierky, nábytkové poťahy.    

kuchyne

Svetlé textilné akcenty v béžovej kuchyni

Obraz môže byť však neutrálny (kvetinové motívy alebo geometrický potlač) a zdôrazňuje tému štýlu. Napríklad moderný interiér v duchu high-tech techno alebo to môže byť čierno-biely obraz s výhľadom na panorámu mrakodrapov, diaľnic či abstrakciou s podrobnosťami mechanizmov, a pre krajiny alebo Provence - kvety, pastorálna obrazy alebo bunke.

rolety

Zdobenie kuchynského okna v štýle francúzskej krajiny

Dôležité! Ak sú steny pokryté tapetami so vzorom, záclony je lepšie vybrať čiernobiele a monochromatické prevedenie môže byť zriedené pestrou ozdobou.

Krátke závesy pre kuchyňu s vlastnými rukami

Dnes nie je ťažké zakúpiť hotové krátke závesy akéhokoľvek druhu a farebné odtiene. Ale fanúšikovia ručne vyrábaných výrobkov môžu zdobiť kuchyňu a vlastnými šitými alebo háčkovanými závesmi. A ak máte šijací stroj, môžete to urobiť práve za pár hodín a "zabiť" dvoch vtákov s jedným kameňom naraz - ušetríte peniaze a dopĺňate interiér s unikátnym príslušenstvom. Preto sa pozrime bližšie na to, ako si šiť krátke kuchynské závesy s vlastnými rukami.

Ako vypočítať množstvo tkaniny pre záclony

Aby sa opona dostala k okennému otvoru, je dôležité vykonať správne merania pre kreslenie vzoru a počítanie potrebného materiálu. Aby ste to dosiahli, musíte určiť typ konštrukcie (zdvíhanie, posuvné, statické) a jeho dĺžku.

Fotografické príklady hotových vzorov:

systém

Vzor vzorov

vzor

vzor

Tip! Štandardná dĺžka krátkych kuchynských záclon je až po okenný parapet (plus / mínus 15-20 cm). Ak sa však okenná plocha používa ako pracovný povrch alebo jedálenský stôl, je lepšie, aby ste sa obmedzili na úzky lambrequin, kotúč alebo rímsku oponu s fixáciou na ráme.

Ak chcete vypočítať požadované množstvo tkaniva, môžete použiť nasledujúci algoritmus:

 • Dĺžka = vzdialenosť od lišty k okennému prahu (alebo inému orientačnému bodu) plus okraj pre lem najmenej 15 cm.
 • Šírka = dĺžka rímsy vynásobená montážnym koeficientom, ktorý závisí od plynulosti záhybov a typu pripevnenia tkaniny.
zhromaždenia

Faktor montáže pre rôzne typy spojovacích materiálov

Dôležité! Ak chcete vypočítať dĺžku materiálu, potrebujete poznať šírku zvitku tkaniny a môže to byť iná - od 80 cm do 2 metrov a viac. Potom by mala byť šírka vykonaných meraní rozdelená na šírku zvitku a výsledný počet pásov vynásobený dĺžkou závesov.

Podrobná inštrukcia o tom, ako urobiť - video

Ak chcete vyrobiť krátke kuchynské závesy s vlastnými rukami, musíte tkaninu strihať na prúžky a naviazať ich spolu - plátno pokrývajúce okno, ktoré sa otvorí celú cestu. Pre rolovanie, rímske, rakúske a iné typy zdvíhacích závesov môžete nechať celý, na posuvné závesy, rozrezaný na dva (alebo viac) kusy.

Tip! Ak chcete dosiahnuť rovnomerné rezanie textílie, pomôže to - pozdĺžny závit, ktorý sa roztiahne pomocou tenkej ihly.

Potom postupujeme krok za krokom:

 1. Na obvode tkaniny (s výnimkou horného okraja), dvakrát ohnúť štruktúru 1-1,5 cm, upevnenie s kolíkmi alebo zmiesť ručne ohnúť železa na železo, potom sa rovno čiaru stroja. Okrem spodného okraja môžu byť pripojené k dekoratívnym obložením, ktorým sa jej Overloky, kontrastné potrubia a golierom.
dekoratívne záclony

Môžete zdobiť okraje čipkou alebo rukávmi

 1. Teraz musíte spracovať horný okraj, a to závisí od spôsobu, akým je závesná opona pripojená k rímsu. Najjednoduchšou možnosťou je šiť špeciálnu závesovú pásku so šnurovaním, ktorú si môžete kúpiť v železničiarskom obchode. Za týmto účelom sa lem najprv ohýba na šírku pásky a potom sa šijací pás prešitý. Potom sa tkanina vyrovnáva pozdĺž rímsy pomocou uťahovacej šnúry a zavesí na háčiky pre pevné slučky. Zostáva pripojiť snímač alebo magnetickú pásku - a závesy na jednej strane v kuchyni sú pripravené!
vrkoč

Páska je šitá len na nesprávnu stranu závesu

 1. Ak chcete záclony očká, je potrebné, aby rozpätie 5 cm od horného okraja a vymeryat vzdialenosť medzi prstencami, v závislosti na veľkosti bránkoviska (pre hlboké - 20 cm, stredná - 15-18 cm). Ďalej je potrebné, aby lepidlo hot železo lyuversnuyu špeciálnou páskou, ktorá dodáva tuhosť a prekladá rovnaký tvar, ohyb a znížiť stehu guľatý otvor kruh. , Re upevnenie očká na oboch stranách, ktorým sa pomocou špeciálneho západky a zavesenie na záves tyče rímsou.
diera

Otvory sa merajú vnútorným priemerom krúžkov

Video-výučba: výroba záclonov bez šijacieho stroja

Master-class pre spracovanie okrajov a upevnenie pásových pások:

Foto krátkych záclon na kuchynskom okne

Ak dokončíte opravu alebo chcete aktualizovať interiér a nahradíte kuchynské závesy módnymi krátkymi záclonami, nie je nadbytočné oboznámiť sa s aktuálnymi trendmi roku 2017:

 1. Jednovrstvové modely - moderné dizajnéri obhajujú stručnosť a jednoduchosť, takže ideálnou voľbou pre módnu kuchyňu bude jedna záves. Môže ísť o rímske záclony, textilné žalúzie, krátky lambrequin, priesvitnú oponu na parapet. Hlavnou vecou nie je kombinovať možnosti na princípe "tylu plus záclony plus viacvrstvový lambrequin."
kk38
kk39
kk40
Kluc1
Kluc2
Kluc3
 1. Ak zvolíte zložitú štruktúru, dizajn pre 2017 najlepšie hodí kombinácia hustých kotúčoch alebo rímske modely s transparentným závesom zastrčený na jednu stranu alebo posuvné záclony jednoduchý strih - toto riešenie umožňuje poraziť rozdiel textúry a farby.
kk41
kk42
kk43
 1. Prírodné farby - móda pre všetko prírodné pokračuje pochodovať cez interiéry našich domov, tak v roku 2017, záves dizajn je zelená, žltá, hnedá a modrá. Najodolnejšie odtiene sú tyrkysové, morské zelené a trávovito zelené.
závesy s fotografickou potlačou

Krátke zelené záclony s fotografickým tlačením

rímske žalúzie

Modré rímske žalúzie s kvetinovým ornamentom

 1. Jasné obrázky - oponentom monochrómov v roku 2017 navrhli dizajnéri zdobiť textílie s prírodnými motívmi - kvetinové ozdoby, rôzne krajinné obrázky, "živočíšne" výtlačky. Nestrácajte popularitu geometrické, etnické ozdoby, pruhy.
Kluc4
kl5
kl6
 1. Prstene a očká - závesy na závesy, tvoriace prísne záhyby a priame línie sa stanú štýlovou výzdobou modernej kuchyne.
rolety

Prstene a očka - závesy na záclony

rolety

Upevnenie závesov

Ak nevykonáte rozmary módy a chcete si vybrať univerzálnu farbu a model krátkych záclon v kuchyni - bezpečne dávajte prednosť jednoduchým linkám a ľahkým snehovo bielym tkaninám. Táto klasická opcia zostáva vždy v trende, dáva vzdušnosť interiéru a vizuálne rozširuje priestor miestnosti. Šité krátke závesy jednoduchého strihu s vlastnými rukami, ale ak chcete zdobiť kuchynské okno s komplexným modelom - je lepšie zveriť výrobu majstrov z ateliéru.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 7

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map