Bando pre závesy s vlastnými rukami: ozdobte okná jemnými lambrequins

Bando pre závesy s vlastnými rukami: ozdobte okná jemnými lambrequins

Bando pre závesy s vlastnými rukami: ozdobte okná jemnými lambrequins

Jednoduchá záclona na kuchynskom okne je príliš banálna a nudná? Pozrite sa na to, ako je interiér nahradený otvorenými lambrequins: fotografie dokazujú, že viditeľný okenný otvor sa javí vyššie a svetlo vyrezávaný dizajn nevyzerá ťažko a pomaly ani v malých miestnostiach. Štýlovo môžete prispôsobiť tvrdé kryty vhodným vzorom do akéhokoľvek interiéru: luxusnú klasickú jedáleň, minimalistickú kuchyňu, priestrannú provensálsku kuchyňu a obývaciu izbu.

Z čoho a ako vyrezávané jemné lambrequins

Príslušenstvo, rýchlo získané popularity, sa objavilo v katalógoch dizajnérskych štúdií pred niekoľkými rokmi. Technika popravy však známe návrhárom z druhej polovice 19. storočia. Pamätajte si vzory otvoreného papiera na látke, obrúsky v guilloche technike. Komplexné orientálne ozdoby, jednoduché okvetné lístky a kvetiny sa vrátili ako ozdoby na okná.

vyrezávaný lambrequin

Pevný vyrezávaný lambrequin na základe bando pre závesy

rolety

Kombinácia dvojfarebného tvrdého a mäkkého lambrequina s krémovými závesmi

Technika výroby pevných prvkov

dekorové závesy

Postava na okraji, kontrastný dekor

Lambrequin s figurálnou hranou alebo vyrezávaným vzorom je tuhá viacvrstvová konštrukcia. Prednou časťou je záclonová tkanina alebo akákoľvek iná, ale nutne syntetická. Často používajte satén, hodváb, iné lesklé materiály s polyesterom v kompozícii. Hlavnou požiadavkou je, aby textúra bola mäkká na vyrovnanie základne.

rolety

Zložitý vzor a dekorácia s kryštálmi: výrobok z niekoľkých segmentov

Základňa - špeciálna tkanina niekoľkých vrstiev netkaných - bando. Hrúbka základne sa vyberá pre každý výrobok samostatne. Je vhodné použiť podklad s hotovou lepiacou vrstvou. Materiál je impregnovaný kompozíciou, ktorá sa pod vplyvom horúcej pary prilepí na tkanivo na tvár.

slepý

Stôl pre gradient

To, že v priebehu celej dĺžky hrúbka jemného lambrequina zostala nezmenená a na povrchu sa nevyskytla nerovnosť, použite pásikový steh: základňu prešitú kosoštvorcami. Taktiež ako rám, môžete použiť sintepon.

Konštrukcia dvoch vrstiev je flexibilná tkaninová páska ľubovoľnej šírky a dĺžky. Flexibilita je jednou z hlavných výhod. Lambrequin dokonale zvládne maskovanie lamiel stropného upevnenia závesov. Polkruhové zakončenia robia estetickú rímsu nepozorovateľnou.

tuhá tyč

Flexibilná pevná tyč na kuchynskom okne

Technika vykonávania sa líši v type spracovania okrajov:

 1. Manuálne spracovanie alebo obloženie stroja je najťažší a náročnejší proces. Obrys je narezaný alebo vyhorený so špeciálnou ihlou (ako v klasickej gilošovanej technike), okraje sú ručne narezané nitom v tóne materiálu alebo strojovým stehom. Používa sa predovšetkým pri výrobe viacvrstvových záclon s ornamentom. Je veľmi ťažké dosiahnuť ideálnu hranu obrysu.
jedinečný dekor

Unikátny dekor: ručne vyrobený

 1. Laserová liečba. Šablónovaný vzor je spálený laserovým lúčom. Pomocou tejto metódy je možné dosiahnuť perfektne rovnú hranu a dodatočná pokožka sa nevyžaduje: horúci laser kauterizuje a taví okraje materiálu. Jedinou nevýhodou laserového párenia - v určitom uhle je vidieť základ svetlej farby.
otvorené ozdoby

Najkrajšia čipka: také ozdobné ozdoby sú vyrobené laserom

Typy: lisované a na mieru vyrobené bando

Hotové riešenia vo forme role lambrequins - príležitosť zdobiť okno s otvoreným vzorom, bez preplatku za exkluzívny. Výrobky sú pásky s opakujúcim sa ornamentálnym motívom, ktorý je možné rezať na ľubovoľnú dĺžku. Podľa Vášho výberu - záclony-bando a lambrequins pre okenné otvory so šírkou od 1 do 4,5 m.

možnosti návrhu

Štandardné možnosti návrhu

Ateliéry, ktoré produkujú valcované výrobky ponúkajú stovky možností dizajnu a výberu z niekoľkých typov textílií: môžete vyzdvihnúť pásku v ľubovoľnom odtieni tak, aby zodpovedali steny, nábytok, alebo v kontrastnej farbe zvýrazniť prelamované na pozadí záclon.

prefabrikovaná konštrukcia

Montované konštrukcie centrálnych, bočných a rohových častí

Okrem plochých lamiel ponúkajú hotový dizajn zložených lambrequinov. Štandardné prvky:

1
 • Stredová časť - s vyčnievajúcim vzorom v strede čiary.
ornament

Samostatný komplexný ornament pre centrum kompozície

 • Symetrické bočné pásiky.
 • Uhlové vzory.
dekorové závesy

Rohový kus

 • Vertikálne závesy - lamely.
 • Výber záclon.

Pri vytváraní vlastnej objednávky najprv generuje predbežný náčrt pre vaše merania. Potom prenesie na papier výkres prvkov v plnej veľkosti. Až potom začne pracovať. Všetky diely sú vyrobené ručne, s výnimkou iba obrábania hrán. Prirodzene, unikátne lambrequins stojí viac.

Inštalácia a starostlivosť o textílie

Pretože lišty presne zodpovedajú veľkosti rímsy, inštalácia je jednoduchá. Na zadnej strane je lepiaca páska s ochrannou fóliou, ktorá sa počas inštalácie odstráni. Tyč je pritlačená na plastovú rímsu.

páska

Páska so suchým zipsom na zadnej strane

Druhým variantom upevnenia je suchý zips. Jedna časť lepiacej pásky (suchý zips) je prilepená dvojstrannou páskou, sponkami alebo lepidlom na rímsu. Tkanina s fleecovou textúrou môže byť použitá na upevnenie bez zaistenia druhej časti suchého zipsu.

suchý zips

Upevnenie na suchý zips

Jediným obmedzením na inštaláciu lemovaných pásov v kuchyniach je vysoká vlhkosť. Neukladajte taký lambrequin, ak je varná doska alebo plynový sporák na okne a nie je vybavený výkonným krytom. Para môže spôsobiť opuch tyče. A tuk z taniera bude veľmi dobre viditeľný na lesklé tkaniny. Umývanie v písacom stroji sa neodporúča. Na čistenie lambrequina stačí povrch otrieť mierne navlhčenou handričkou.

Návrh záclon s vyrezávanými vzormi na lambrequin

Záclony s jemným lambrekenom sú univerzálne. Aby ste mohli "vyrezávať" textílie výraznejšími, vyberte kontrastné materiály. Gama záclony a lamely s rozdielom len 1 - 2 tóny skryjú obraz. Pri výbere výšky a sýtosti vzoru nezabudnite, že príliš široký okraj vizuálne "znížil" strop niekoľko centimetrov.

dizajn závesov

Návrh záclon s vyrezávanými vzormi

Klasické závesy s otvoreným bandom pozdĺž celej dĺžky lišty

Výber dekorácie pre klasickú kuchyňu je náročná úloha. Organicky zapadajú do interiéru a zvyčajne tvarované bando s opakujúcim sa vzorom a zložité viacvrstvové štruktúry s centrálnym ornamentom.

rolety

Zlato na bielom: úzky tvrdý lambrequin s geometrickými ozdobami, skrúteným káblom a svetelnými závesmi

Najťažšou úlohou nie je to preháňať. Monotónne kontrastné pásmo s ľahkým vyrezávaným vzorom vyzerá oveľa organickejšie. Najmä v kuchyniach so skromnými rozmermi.

jemný lambrequin

S chuťou: vyrobené vlastnými rukami červená rybka sieťky lambrequin na bielom pozadí

Široký pruh s vzdušným obrazom pridá výšku stropu v kuchyni štandardného bytu vo výškovej budove. A tenké čiary vzoru, napriek tmavému odtieňu, nevážia dizajn.

vzor

Klasika: tenký bando vzor, ​​opakovanie motívu na tapety a tmavé záclony s výčnelkami

Ak plánujete súčasne aktualizovať dizajn celej miestnosti, zvážte použitie jednej farby v niekoľkých oblastiach. Napríklad, obliečky na kreslá v obývacej časti môžu byť šité z látky, ktorá je prispôsobená lahodnému lambrekinu.

openwork bando

Purpurová s perlou šedou: jeden tón pre jemné bando, textílie a tipy

Tí, ktorí sa rozhodnú zdobiť kuchyňu v štýle Provence alebo v krajine, budú vyhovovať verzii bando v štýle nízkeho štýlu a pokojného rozsahu. Prízvuk vo forme pevnej vyrezávanej latky a snehovo bieleho organza je univerzálnym riešením.

dizajn závesov

Ukážkové dizajnové závesy s bando pre malú kuchyňu

Design pre moderné kuchyne

Ako sa tkať otvorené práce v lakonickom dizajne mestských kuchýň? Existuje veľa možností. Môžete urobiť bando a záclony jasné miesto v dizajne, s použitím jedného odtieňa na rozdiel od hlavnej výzdoby a nábytku. Napríklad farba trávy, opakované v textilnom priemysle a obrázok kuchynskej zástera.

garniža

Jemný lambrequin v minimalistickej kuchyni

A v miestnosti s lesklým viacúrovňovým stropom stačí zdobiť bando svetlým ornamentom s listami.

dizajn závesov

Návrh závesov s bando v modernom štýle

Znalec jednoduchosti a elegancie, namiesto zložitých otvorených skladieb, si vyberie masívny opona-bando s hranou hranou. Kombinácia hladkých línií so skrútenou vonkajšou mriežkou a dizajnom s otvoreným oknom vyzerá svieže a nie triviálne.

rolety

Okno na obrázku a otvorené okno

Dvojfarebné riešenia sú ideálne pre interiéry s množstvom lesklých a keramických dlaždíc. Nenápadná postava na tyl, jemný mäkký lambrequin a asymetrický otvor - vytvorte originálne kompozície.

slepý

Lesk a transparentné textílie

V kuchyni je vhodné kombinovať lambrequins s bezvretenovými textilnými záclonami - dokonca aj malý okenný otvor bude dosť ľahký.

rolety

Závitové závitové a asymetrické dverové dekorácie

Asymetria a originálne otvorené pásky

Ak chcete vytvoriť optickú ilúziu veľkého okna a urobiť dekoratívny dizajn čo najrozumnejší, človek musí ísť na šikovnosť. V stiesnených kuchyniach pomáha asymetria vizuálne zmeniť geometriu okenného otvoru a súčasne umiestniť akcenty presne tam, kde bude výzdoba vždy viditeľná.

Niekoľko nápadov na jemné lambrequins a záclony s bando:

 1. Ak vedľa okenného otvoru má voľnú stenu skombinovať povrchu spoločný prvok: vytvoriť ilúziu okna v stene a opticky zväčšiť priestor a prázdna múr bude slúžiť ako plátno pre efektné vzor.
spojenie povrchov

Kombinácia dvoch povrchov

 1. Aby ste nezakryli záclony za nábytkom, urobte jednostranný dizajn s asymetrickým din: krátka rímsa bude vyzerať dlhšie.
slepý

Vizuálna expanzia otvoru jednou záclonou s asymetrickým lambrequinom

 1. Pre izby s balkónom dvere - nápad s pevnou záclonou-luk na sklo dverí a jednostranný dekor. Použite 3 odtiene v jednom rozsahu. Namiesto vyrezávaných vzorov - tvarovaná hrana a pevná konštrukcia.
kombinácia svetelných závesov

Pohodlné a elegantné: kombinácia svetelných závesov a bando

 1. Keď nie je potreba tmavnúť miestnosť s ťažkými závesmi, hrať na rozdiel. Použite tmavú priesvitnú tkaninu a zatvorte polovicu okna. Otvorený lambrequin v opačnom rohu urobí kompozíciu kompletnú.
dekorové závesy

Čiernobiely roztok

 1. Ak sa husté výrobky zdajú byť príliš masívne, objednajte hotový vzor na páse formy a pridajte ho k rohovému segmentu.
výzdoba

Osvetlenie vzduchu

 1. Fanúšikovia drapérií si môžu vziať na vedomie nápad s šitými očkami pre záhyby mäkkých lambrequins. Hlavná vec je vybrať ľahké tenké textílie.
garniže

V pevnej konštrukcii - krúžky na upevnenie mäkkých lambrequins

 1. Rozpočtové riešenie - laserové uhlovité segmenty so zlatou tkaninou.
rolety

Rohové prvky

 1. Namiesto vyrezávaného vzoru sa môžete rozhodnúť pre falošný obrázok zo vzoru vyšívaného na priehľadnej tkanine.
prvky s výšivkou

Dekoratívne predmety s výšivkou

Sady s pick-up: sady príslušenstva

Komplet s jemnými lambrequins možno objednať aj z rovnakého materiálu, s rovnakým vzorom. Zdá sa, že také súpravy sú nádherné. A pohodlie, najmä v kuchyni, je ťažké preceňovať. Záclona upevnená v rohu bude vždy čistá a elegantná.

vyzdvihnúť

Získajte vo forme listu hrozna

Niektorí sprievodcovia prispôsobujú snímače tak, aby maskujú zostavu. V prípade potreby môžete látku rozpustiť a zavrieť okno.

slepý

Myšlienka pevnej montáže

Experimentujte s dĺžkou a šírkou vyzdvihnutia. Možno je potrebné nechať viac dĺžky, aby sa okno úplne nevystavilo.

vyzdvihnúť

Dlhé vyzdvihnutie

Krátke podhvaty vhodné v prípade, že záclony sú zriedka uzavreté a okno je trvale uzavreté tylom.

vyzdvihnúť

Pre priestranné izby

Master-class: ako urobiť jemné lambrequins s vlastnými rukami

Získajte trpezlivosť: proces nie je zložitý, ale časovo náročný, vyžaduje náročnú monotónnu prácu. Materiály budú vyžadovať minimálne. Ak práve vyzdvihnite textílie pre hlavné záclony, kúpte si veci so skladom - pre lambrekýň a pick-upy. Venujte pozornosť zloženiu: potrebujete syntetiká.

Príprava: vyberte základ

Je to oveľa jednoduchšie pracovať s bando s adhezívnym termolayerom. Nemusíte kupovať pavučinu z lepidla, aby ste sa pripojili k vrstvám. Ak si vyberiete prešívanú základňu pre prácu, potom v rovnakom množstve budete potrebovať pavučina: tenké sieťové lepidlo.

lepiaca páska

Základná a lepiaca páska

Okrem základov budete potrebovať:

 • Ostré nožnice.
 • Ak plánujete nevystrihnúť, ale vypáliť vzor - spájkovačku s ostrým bodnutím pre tenké spájkovanie.
 • Lekala: pomáhajú vytvárať hladké a symetrické línie ohybov. Pre tých, ktorí plánujú vyhorenie, urobia drevené vzory - neroztavia sa, keď sú vystavené horúcej ihli.
zakrivené drevo

Spájkovačky a drevené šablóny

 • Podšívka: voliteľné. Ak chcete vytvoriť dizajn s podšívkou, zakúpte lepiacu sieť na upevnenie obloženia zo spodnej strany základne.
bandeau

Predávame rôzne typy základov: horúcim lepidlom a studeným lepidlom, uzavretým papierom

 • Papier na skicovanie je kreslicí papier alebo rola pevnej tapety. Papier vytiahnite a zafixujte v rovnovážnom tvare v noci, aby sa vzor nezvinil do role.

Vytvorte obrázok a vypočítajte jeho dĺžku

vzorky

Dizajnové vzorky

Najjednoduchším riešením je použiť hotové šablóny na kreslenie vzorov. Ale najprv vypočítajte presnú dĺžku výrobku. Aby ste sa nemali mýliť, zmerajte rímsu medzi extrémnymi bodmi, kde plánujete fixovať lištu. Pripravený lambrequin nemožno skrátiť bez poškodenia ornamentu.

šablóna 3 prvkov

Šablóna pripravená z troch prvkov

Ak je to možné, použite počítačový program na vytvorenie vzoru, ale väčšina z týchto aplikácií sa platí. Ak chcete vytvoriť pruh z opakujúcich sa motívov, stačí preniesť jeden prvok v plnej veľkosti od šablóny na milimetrový papier a potom skopírujte šablónu v riadku potrebným počtom opakovaní.

šablóna

Šablóna pre roh

Pre štruktúru viacerých segmentov je lepšie najskôr vyformovať centrálny prvok a až potom vytvoriť čiary bočných vkladov. Ak plánujete aj uhlové detaily, naskicujte v tomto poradí: najprv centrálny motív, po ňom - ​​rohy nakoniec - bočné časti.

prvky

Jednotlivé prvky so stredom symetrie

Pripravený vzor sa musí strihať presne pozdĺž obrysu vzoru, pripevnený k základni a obklopený kontrastnou značkou alebo ceruzkou. Ďalej opatrne vystrihnite obrysy vzoru na bando. Takže to urobte s materiálom na tvár, ale nevystrihnite obrys.

prenos obrázkov

Prenos obrázka do kapely

Pripravená základňa lambrequin by mala byť prilepená na tkanivo na tvár.

vzor výrezu

Vystrihnite vzor založený na

Materiál sa predhrieva vopred, aby sa na povrchu nevyskytli žiadne záhyby. Materiál sa aplikuje tak, aby bolo možné nechať okraje na hranách až do 3 - 5 cm skladu na skladanie.

razutyuzhivanie

Prilepte základňu k tkanine pomocou horúceho železa

Na fixovanie na tavné lepidlo jednoducho žehlite tkaninu veľmi horúcim železom. Pri použití pavučín je prilepené k podkladu pod tkaninou.

Spájkovačka alebo nožnice: možnosti konštrukcie okrajov

Najťažšou etapou je spracovanie hrany. Ak plánujete ohýbať tkanivo na tvár, jemne nakrájajte kresbu nožnicami a nechajte dosť voľného okraja. Ak chcete presne predstaviť, ako sa materiál fixuje z nesprávnej strany, pozrite sa na ďalšiu hlavnú triedu pri vytváraní lakovaného lambrequina. Takáto možnosť liečby je vhodná pre hranu okraja bando.

Video návod na výrobu bando

Kto má skúsenosti s prácou s písacím strojom, rozhodne sa spracovať hranu cikcakom. Zdá sa, že hotový produkt:

obrábanie

Spracovanie stroja

Ďalšia majstrovská trieda pre tých, ktorí sa rozhodnú vypaľovať kontúry vzoru pomocou spájkovačky.

Video: napaľovanie vzoru pomocou spájkovačky

Montáž výrobku na rímsu

Poslednou etapou je inštalácia na lište. Na okraji odkvapov je potrebné pevne prilepiť upevňovací prvok (spodná časť pásky na suchý zips).

páska

Inštalácia upevňovacej pásky

Ak ste nepoužili podšívku pri šití, môžete jemnú lambrequin opraviť priamo na základňu na spodok suchého zipsu na rímsy. Ak je podšívka, potom je potrebné predšitú hornú časť suchého zipsu pred spájaním so základňou.

montážne

Montáž na lište

Šijacie lambrequins je pomerne zložitý proces. Je veľmi ťažké dosiahnuť ideálne kontúry hrany, rovnomerný povrch a zrkadlovú symetriu prvkov bez špeciálnych schopností a skúseností. Ak si nie ste istí, že to zvládnete samostatne, zverte proces majiteľom alebo si objednajte hotové výrobky, ktoré sa budú vyrábať pomocou továrenskej metódy pomocou laseru presne podľa vašich meraní.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 88 = 92

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map