Projekt kuchni 10 m.kw. m

Projekt kuchni 10 m.kw. m

projekt kuchni 10 m kw

Powierzchnia kuchni 10 metrów kwadratowych. m jest dobre pod tym względem, że jest zawsze pod ręką, podczas gdy może pomieścić zestaw, pełnowartościową grupę restauracyjną i, jeśli to pożądane, nawet sofę. W tym materiale znajdziesz 10 porad dotyczących naprawy, projektu, układu i 30 zdjęć nowoczesnych kuchni od 9,8 do 10,6 metrów kwadratowych. metrów.

Wskazówka 1. Jasny schemat kolorów

Do dekoracji ścian, podłóg i elewacji niewielki zestaw kuchenny o powierzchni 10 m2. metrów warto wybrać jasne kolory - wtedy będzie wydawać się wizualnie większa i lżejsza.

 • Biały, jasnoszary, szaro-niebieski, beżowy, Krem i inne neutralne odcienie będą idealnym wyborem do dekoracji ścian.

Jeśli chcesz uzyskać jasne kolory, możesz dodać je w postaci akcentów. Mogą to być na przykład zasłony, dekoracje ścienne, tapety, wklejone tylko na jednej ścianie, tapicerka, tekstylia kuchenne lub część fasad zestawu słuchawkowego.

Wnętrze kuchni 10 m2. m w jasnych kolorach

Wskazówka 2. Użyj wydruków, które zwiększą lub przynajmniej nie zmniejszą kuchni

W małym pomieszczeniu nie używaj tapet, zestawów ani zasłon o dużym i zbyt cętkowanym wzorze, ponieważ zmniejszy to tylko przestrzeń. Małe i dyskretne odbitki takich braków nie mają. Nawiasem mówiąc, podłoga jest również lepiej ozdobić małą płytką lub drewnianymi matrycami, na przykład w runaway lub jodełkę. Szeroka, jednopasmowa deska podłogowa i duże ceramiczne kafelki sprawiają, że kuchnia jest mniejsza.

 • Aby zwiększyć przestrzeń, możesz użyć tapetowanie z perspektywicznym obrazem.

Fototapety we wnętrzu małej kuchni

 • Typowa kuchnia 10 mkw. m najczęściej niski. Aby wizualnie podnieść sufit, możesz ozdobić ściany tapetą pionowym wzorem lub pionowym paskiem. Przykładowa kuchnia z tapetą o powierzchni 10,2 metra kwadratowego. m można szczegółowo uwzględnić w następnym suwaku zdjęcia (włącz!).
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,2 metrów kwadratowych. metrów

Wskazówka 2. Przestrzegaj zasady "trójkąta roboczego"

Aby zaplanować kuchnię okazała się wygodna do gotowania, zapamiętaj zasadę tak zwanego "trójkąta roboczego". Jednak na dziesięciu metrach kwadratowych, aby umieścić strategicznie ważne punkty - zlew, talerz i lodówkę obok siebie (ale także nie za blisko) - będzie to łatwe.

Wskazówka: projektowanie kuchni zaczyna się od wyboru miejsca do mycia, ponieważ nie jest pożądane częstsze przenoszenie i przedłużanie komunikacji.

Wskazówka 3. Wybierz zestaw słuchawkowy w kształcie litery L.

Być może jest to zestaw narożny, który pozwoli zaoszczędzić maksimum przestrzeni. A jeśli wybierzesz konfigurację z trapezoidalnym cokołem w rogu, wówczas w tym miejscu będzie można postawić nawet talerz, zlew lub wygodne miejsce pracy.

Kuchnia z umywalką w rogu

Kuchnia z umywalką w rogu

1

Ale zestaw w kształcie litery L nie jest jedyną możliwą opcją dla kuchni o powierzchni 10 m2.

 • Po tym wszystkim, w większości typowych naczyń takich obszarów kwadratowy, jest idealny do kształcie litery U i układu dwóch rzędach, jak również do litery T lub kształt litery U układu z małym table-island w środku.

Zdjęcie pokazuje przykład układu kuchni w kształcie litery U, o powierzchni 10,6 metra kwadratowego. m.

 • Powierzchnia kuchni 10,6 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,6 metrów kwadratowych. metrów
 • Powierzchnia kuchni 10,6 metrów kwadratowych. metrów

Wskazówka 4. Zestaw kuchenny i urządzenia powinny być wbudowane

W kuchni o powierzchni 10 metrów kwadratowych. mierniki są lepsze od wbudowanego zestawu i zaprojektowane według indywidualnych rozmiarów, dzięki czemu każdy centymetr jest używany z korzyścią. To samo dotyczy sprzętu AGD - lodówki, zmywarki, piekarnika, piekarnika, okapu i innych urządzeń.

Wskazówka 5. Zestaw słuchawkowy musi być pojemny

Jeśli chcesz mieć naprawdę wiele miejsc do przechowywania różnych naczyń, tekstyliów kuchennych, zapasów butelek i artykułów spożywczych, to zestaw kuchenny powinien być wybrany wysoko do sufitu. W górnych szafkach możesz przechowywać rzeczy, których rzadko używasz, a na dole - wszystkie największe i najcięższe.

 • Przechowuj rzeczy wygodniej w przesuwanych szufladach niż w tradycyjnych szafkach z drzwiami skrzydłowymi. Aby pomieścić najwyższe naczynia, ich wysokość powinna wynosić do 35 cm.

W następnym suwaku zdjęć przykład projektu kuchni 10 m kw. m. z wysokim zestawem.

 • Wnętrze kuchni 10 m2. metrów w stylu klasycznym
 • Wnętrze kuchni 10 m2. metrów w stylu klasycznym
 • Wnętrze kuchni 10 m2. metrów w stylu klasycznym
 • Wnętrze kuchni 10 m2. metrów w stylu klasycznym
 • Wnętrze kuchni 10 m2. metrów w stylu klasycznym

Wskazówka 6. Wykonaj przebudowę

Jeśli planujesz naprawę i jesteś gotowy na radykalne zmiany, pomyśl o powiększeniu kuchni z powodu sąsiedniego balkonu lub salonu.

 • Balkon lub loggia - jest doskonałym miejscem nie tylko do przechowywania, ale także na lato „patio”, ogrodu zimowego, wprowadzania jadalnia, bar, a nawet obszar roboczy. Jeśli pomysł Łącząc kuchnię z balkonem lubisz to, ale jego pojednanie jest mało prawdopodobne lub zbyt trudne, wtedy nie możesz wyburzyć całej przegrody i zdemontować tylko okna i drzwi balkonowych. Innym rozwiązaniem jest wymiana partycji na oknie francuskim, która wygląda pięknie i pozwala na więcej światła (na przykład patrz zdjęcie poniżej).

Kuchnia z oknem francuskim

 • Łącząc kuchnię z salonem - doskonały pomysł i nietrudno go zrealizować, jeśli ściana między dwoma pomieszczeniami nie jest nośnikiem. kuchnia, pokój dzienny ma wiele zalet, ale ona i znaczące wady (np tkaniny w salonie będą absorbować wszelkie zapachy i bałagan w kuchni zepsuje ogólny wygląd pokoju), więc uważaj na koszty napraw z redesign świecy, ponieważ 10 metrów kwadratowych nie jest tak mało.

Poniższe zdjęcie pokazuje projekt wąskiej powierzchni kuchennej o powierzchni prawie 10 metrów kwadratowych. metrów (9,5 m kw.) w połączeniu z salonem.

 • Kuchnia-salon 9,5 metrów kwadratowych. m
 • Kuchnia-salon 9,5 metrów kwadratowych. m
 • Kuchnia-salon 9,5 metrów kwadratowych. m

Porada 7. Wybierz funkcjonalne meble do jadalni

Kuchnia dla dużej rodziny wymaga przestronnej jadalni. Na szczęście dziesięć metrów kwadratowych może pomieścić duży stół lub nawet stół z sofą. Najważniejsze jest to, że przejście między jadalnią a innymi meblami, na przykład zestawem kuchennym, wynosi co najmniej 90 cm. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru mebli:

 • Jeśli często przyjmujesz gości, wybierz płuca struktury składane.
 • Oszczędność miejsca pomoże kompaktowi aneks kuchenny, ponieważ często pod jego siedzeniem można przechowywać rzeczy.
 • Dla 1-3 osób stół może zastąpić stół Licznik barowy. Jest bardziej kompaktowy, nowocześnie wyglądający, bardzo wygodny do przekąsek, a nawet do pracy przy komputerze.

Licznik Bar w kuchni 10 m kw. M. m

 • Jednak oprócz głównego stołu możesz umieścić regał prętowy, jeśli przydzielisz mu miejsce ze względu na zestaw słuchawkowy i małą grupę lunchową. Można go również wykonać z konwertowanego parapetu.

Staraj się unikać standardowych rozwiązań i wprowadzaj więcej ekskluzywności do wnętrza. Na przykład, parę krzeseł można zastąpić elegancką kanapą, zamiast drewnianych mebli, użyć wikliny, zamiast nowej fabryki, odrestaurowanej rocznika.

Grupa jadalnia we wnętrzu małej kuchni

Wskazówka 8. Stwórz równomierne oświetlenie swojej kuchni

Aby mała kuchnia była bardziej przestronna, stwórz w niej jednolite oświetlenie.

 • Centralne światło z żyrandola sufitowego tylko zawęzi przestrzeń i stworzy cienie. Dlatego musi koniecznie być uzupełniony kinkietami lub lampami podłogowymi w jadalni lub całkowicie zastąpiony kilkoma reflektorami na całym obwodzie sufitu. Oczywiście źródła światła powinny znajdować się w obszarze roboczym.

Podpowiedź: można uzyskać bardziej komfortowe oświetlenie, jeśli nie wieszamy żyrandola pośrodku, lecz bezpośrednio nad stołem.

Porada 9. Zamień drzwi wahadłowe przesuwane drzwi lub przebuduj otwór w łuk

Jeśli możliwość zamknięcia drzwi do kuchni nie jest dla ciebie ważna, pomyśl o przeprojektowaniu otworu w łuk lub po prostu w otwarte drzwi bez drzwi. To rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić cenne centymetry i wizualnie "rozładować" wnętrze. Poniżej znajduje się przykład projektu kuchni o powierzchni 10,2 metra kwadratowego. bez drzwi.

 • Wnętrze kuchni o powierzchni 10,2 metra kwadratowego. m
 • Wnętrze kuchni o powierzchni 10,2 metra kwadratowego. m
 • Wnętrze kuchni o powierzchni 10,2 metra kwadratowego. m
 • Jeśli nadal potrzebujesz izolacji kuchennej, możesz zainstalować drzwi przesuwne zamiast drzwi skrzydłowych.

Porada 10. Staraj się nie przesadzić z wystrojem

 • Aby nie przeciążać wnętrza nadmierną różnorodnością, staraj się nie angażować w kolekcjonowanie magnesów i statuetek.
 • Zasłony wybierane bez mocnych zasłon i bujnych szczypiec. Do projektowania kuchni 10 m.kw. mierniki są idealne do rolet rzymskich i rolet, firanek-kawiarni i paneli.
 • Aby udekorować wnętrze, będzie wystarczająco dużo żywych roślin w pięknych donicach, zegarkach, kilku małych obrazach, eleganckim batoniku lub koszyku z owocami, poduszkach na kanapie.
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

77 − 73 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map