Turkus w kuchni: wybierz odcień i styl dekoracji wnętrz

Turkus w kuchni: wybierz odcień i styl dekoracji wnętrz

Turkus w kuchni: wybierz odcień i styl dekoracji wnętrz

Turkusowy kolor wziął swoją nazwę od nazwy półszlachetnego kamienia - turkusu, który od dawna przypisywano właściwościom talizmanu szczęścia. Wierzono, że ludzie, którzy posiadają ten niesamowity kamień, zawsze będą żyli w dobrobycie i szacunku. Dzięki starożytnym legendom, a także zaleceniom projektantów i psychologów z zielono-niebieskich odcieni aktywnie wykorzystywane są w aranżacji wnętrz pomieszczeń dla różnych celów. Mała recenzja zdjęć pomoże nam wyobrazić sobie, jak wygląda turkusowa kuchnia. Być może niektóre pomysły będą przydatne dla wdrożenia nowego projektu.

Zasady aranżacji wnętrz w kolorze turkusowym

Odcienie niebieskiego i zielonego są tradycyjnie stosowane w wykładzinach łazienek i basenów, ponieważ są one organicznie połączone z dowolnym sprzętem lub strukturą związaną z wodą. Jest to naturalna naturalna skala, dlatego, mimo trendów mody, zawsze będzie w trendach. Kuchnia nie jest wyjątkiem, ponadto kolor fali morskiej lub jasny odcień niebieskiego niebieskiego z szmaragdowym odświeżeniem znacznie odświeża pomieszczenie.

wnętrze kuchni

Turkus we wnętrzu kuchni - ani jednego "ciężkiego" detalu

Strach podąża za jedynym błędem popełnianym przez początkujących projektantów amatorów, nadmiar głównego tonu. W przypadku elewacji, blatów i ścian, a oprócz jadalni i grupy „farby” w jednym, aczkolwiek najbardziej ulubiony kolor, efekt będzie niespodzianka: zamiast eleganckiego wyrafinowania napotkasz złego smaku.

kuchnia

Wiele monochromatycznych jasnych turkusów - nie dla małych pomieszczeń

Staraj się przestrzegać zasady proporcjonalności: jeśli kolor jest jasny, półprzezroczysty, delikatny, może być dużo, nasycony, wręcz przeciwnie, powinien być mniejszy. Pamiętaj, że na białym tle głęboki turkus wygląda jasno i przede wszystkim przyciąga wzrok, więc nawet intrygujące akcesoria tego koloru powinny być wykonane bardzo ostrożnie. Słaby ton jest o wiele łatwiejszy w użyciu - jest odpowiedni zarówno jako tło, jak i kolorystyka fasady.

kuchnia

Jasny odcień - delikatnie i elegancko

Eksperymentując z koncentracją, możliwe jest uzyskanie niezbędnej kombinacji i zaprojektowanie kuchni w kolorze turkusowym w wybranym stylu - klasycznym, country, high-tech lub jakimkolwiek innym.

Jeden kolor i tysiąc odcieni

Zaletą odcieni granicznych jest ich podwójny charakter, ponieważ podstawą są dwa kolory, w tym przypadku niebieski i zielony. Turkus odnosi się do zimnej palety, ale nie każdy widzi w nim chłodny błękit wysokiego nieba lub błękit lodu Arktyki. Dla wielu jest to związane z ciepłym morzem i gorącym południowym świętem.

stołówka

Jadalnia w stylu śródziemnomorskim

Odbiór koloru zależy w dużej mierze od tekstury materiału. Jeśli ten sam kolor lśniący połysk i luźna tapeta z fakturą - efekt będzie radykalnie inny. Można z niego korzystać przy dekorowaniu ścian lub produkcji fasad. Wraz z ciągłymi jednolitymi powłokami stosuje się inkluzje (na przykład w sztucznym kamieniu "pod granitem") lub mozaiką. Nawiasem mówiąc, mozaikowe podłogi i fartuchy kuchenne doskonale łączą się z jednorodnym wykończeniem.

tapeta

Płynna tapeta jako sposób na teksturowane ściany

Wybierz odcień zgodnie ze stylem. Na przykład w wiejskiej kuchni w turkusowym kolorze przyjemna jest jasna, sztucznie starzona paleta kilku sąsiednich tonów. Aby uzyskać efekt starzenia, należy zastosować specjalne techniki nakładania farby. Teksturowane i eleganckie "zużyte" fasady, blaty, elementy dekoracyjne (ramki do zdjęć, drewniane naczynia).

kuchnia

Kuchnia w wiejskim stylu

Dla stylu high-tech, połysk jest uważany za wygrywający, którego główne punkty nakładają się na chromowane powierzchnie szyn i elementów wyposażenia. Klasyka jak powściągliwa czysta faktura, art deco - chwytliwe, kontrastujące kombinacje, uzupełnione blaskiem złota i błyszczącego kryształu.

Wpływ szczegółów na ogólną koncepcję

Jeśli twoje zasłony kuchenne wisiał aqua, cały pokój ma prawie turkus - tak byłoby, gdyby większość powierzchni pokryta była koloru bazowego lub używać sprytnych sztuczek wykończeniowe, w którym część niebiesko-zielony doszły do ​​głosu. Zaletą nowoczesnych kuchni o różnym wyglądzie: i fasad, podłóg, ścian i blatów można dobrać tonem do koloru bazowego.

1

Kolor ścian jako główne tło

Istnieje wiele opcji korzystania z podstawowej gammy, ale jednym z najprostszych jest pokrycie tła, czyli wykańczanie płaszczyzn poziomych lub pionowych. Poziomo - ta podłoga i sufit, pionowe - ściany. W żadnym wypadku nie można użyć jednego tonu dla wszystkich powierzchni, ponieważ pomieszczenie będzie wyglądało na ograniczone i zamknięte, lepiej jest użyć dwóch lub nawet trzech odmian.

kuchnia

Sufit, ściany i podłoga są pomalowane w dwóch odcieniach

Czasami (zwłaszcza kuchni objętości powiązana z jadalnym) jednorodność sprawia, że ​​pomieszczenie wiercenia, więc zamiast ciągłej powłoki monochromatycznego lepiej jest użyć mozaiki okładzinę z wzoru, na przemian dwie i trzy odcienie. Odpowiednie warianty tapety z włókniny i winylu, dekoracyjne tynki teksturowane, specjalne akryle, wielokolorowe płytki.

projekt kuchni

Oryginalne połączenie fartucha kuchennego i rzymskich zasłon

Dla sufitu można uzyskać pomalowane plastikowe panele, a jeśli pozwala na to wysokość - skonstruować dwupoziomową strukturę z tektury gipsowej. Do lakierowania paneli na bazie gipsu odpowiednia jest dowolna emulsja wodna, na przykład akrylowa. Do górnej części pomieszczenia nie "naciśnij" i zachowaj wysokość, w farbie bazowej musisz dodać trochę turkusowego koloru.

projekt sufitu

Złożona konstrukcja sufitu

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem jest sufit napinany. Zamiast tradycyjnego białego filmu można wybrać wersję odcień w błyszczącym lub matowym wykończeniu. Połysk wizualnie zwiększa objętość pomieszczenia, odzwierciedlając promienie opraw oświetleniowych, a matowa powierzchnia ładnie maskuje szwy i niedoskonałości instalacji.

sufit w kuchni

Sufit napinany z reflektorami punktowymi

Jako wykładzinę podłogową można wybrać płytkę ceramiczną (wstępnie o ustalonym systemie "ciepła podłoga"), linoleum lub pomalowaną deskę drewnianą.

nachylona dachówka

Płytki podłogowe w rozłożonej kolejności

Turkusowe fasady i blaty

Znaczna część widocznej przestrzeni kuchni zajmują powierzchnie związane z meblami. Dotyczy to blatów stołowych (część do pracy i jadalnia) oraz części elewacji. Zamawiając szafki, możesz od razu omówić kolor folii, plastiku lub farby, które wejdą w wykończenie paneli. Możliwe są warianty w monofonicznym wykonaniu lub z przemianą dwóch bliskich (rzadziej - kontrastowych) odcieni.

projekt

Turkusowe fasady w połączeniu z naturalnym drewnem

Jeśli jesteś zbyt jasne nasycone kolory, spróbuj go zmiękczyć - zamiast używać matowym połysku farby lub półmatowe satyna, do zdobienia resztę powierzchni, wybierz przetargu jasne kolory - biały, mleko, wanilia, beż, piasek. Lepiej, jeśli zwycięży część jasna na ogólnym tle. Kuchnia z turkusowymi fasadami może być umieszczona w ciemnej, nawet czarnej ramie - ale najlepiej w przestronnym, dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

kuchnia

Nasycony kolor fali morskiej rozcieńcza się w odcieniach bieli

Do produkcji blatów używa się różnych materiałów, a wybór zależy od możliwości wyboru określonego koloru. Dekoracja turkusowego i kosztownego już kamienia naturalnego będzie kosztować fortunę, natomiast do produkcji sztucznego kamienia można przygotować mieszankę dowolnego cieniu, który lubisz, dodając odpowiednie barwniki i wypełniacze. Laminat lub plastik do wyboru jeszcze łatwiejszy - producenci oferują kilka opcji jednocześnie.

podświetlanie

Oświetlenie neonowe jako sposób nadania komputerowi określonego koloru

Trudniejsze z drewnianymi malowanymi powierzchniami i szkłem, ale blaty z tych materiałów są najczęściej zamawiane nie dla obszaru roboczego, ale dla grupy restauracyjnej.

stół jadalny

Grupa jadalna

Akcesoria do koloru wodnego

Odgrywa ważną, a niekiedy decydującą rolę w projektowaniu wnętrz kuchennych. Przez szczegóły rozumiemy wszelkie przedmioty, sprzęt i akcesoria o stosunkowo niewielkich rozmiarach, ale dość zauważalne.

kuchnia

Luksusowe rozwiązanie w stylu Art Deco

Możesz zrobić niebiańską turkusową kuchnię za pomocą samych tkanin: zasłony, ręczniki, wieszaki na napoje, pokrowce na krzesła lub stołki, obrusy i serwetki. Jedynym warunkiem jest neutralność tła, to znaczy musi być lekka, dyskretna, powściągliwa. Przy okazji, nawet w kilku kontrastujących kolorach, turkus często wychodzi zwycięsko.

wnętrze

Proste zasłony powiodły się z wazonem na biurko

Naczynia kuchenne lub naczynia są często używane jako "pomocnicy":

  • Zestawy do herbaty i kawy;
  • Zestawy do przypraw;
  • Wytwórcy sałatek;
  • Wazony na owoce.

Łatwa w użyciu wersja jest dość prosta: plastikowe uchwyty są gorętsze, są używane podczas lunchu zamiast zwykłego obrusu.

Para porcelanowa

Para porcelanowych herbat

Ozdobne akcesoria zdobią ściany, półki, parapety. Jasne cyjanowe ramki, doniczki, haczyki na zasłony pełnią rolę akcentów, aktywnie wpływając na ogólną percepcję wnętrza. Jeśli w jadalni znajduje się wygodna sofa lub krzesła, możesz poeksperymentować z tapicerką, podnosząc ją tonem. Tajemnicze wzory etniczne lub skomplikowane ornamenty geometryczne nie zepsują czystości koloru, wręcz przeciwnie, będą podkreślane.

tapicerka krzeseł

Tapicerka krzeseł pokrywa się kolorem z dekoracją ścienną

W sklepach, jeśli chcesz, możesz znaleźć patelnie, garnki i czajniki dowolnego koloru. Przedmioty, najczęściej stojące na piecu, w razie potrzeby również zamieniają się w akcent.

turkusowe wnętrze

Delikatne, turkusowe wnętrze ze starannie dobranymi kolorami

Wybór odcieni towarzyszy

O dziwo, graniczny turkus doskonale współistnieje z paletą różnych odcieni, wśród których:

  • Zielony (jasnozielony, trawiasty, szmaragdowy);
  • Niebieski (błękit nieba, błękit, chaber, indygo);
  • Biały (mleko, biały, perłowy, perłowy, kość słoniowa);
  • Czarny (szary we wszystkich postaciach);
  • Żółty (kanarek, cytryna, bursztyn).

Czerwona skala jest mniej odpowiednia, ale możliwe jest również połączenie kilku tonów. Doskonale czuje się delikatnie turkusowo przy różowym, ale roztwory kwasowe lepiej wykluczyć, zastąpić spokojnym, miękkim, zbalansowanym.

kuchnia

Czerwony kolor działa jako jasny akcent

Tandem z niebieskim lub niebieskim kolorem zazwyczaj kojarzy się z motywem morskim: kilka falistych linii, kilka muszelek na półce, pasiaste tkaniny, zasłony - a jesteś na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w świecie słońca i mgły solnej.

projekt kuchni

Wiele niebiesko-niebieskich odcieni

Tradycyjne połączenie z czarnymi lub białymi a priori, wygrywa, ale nie jest to powód, aby zapominać, że w mniejszych pomieszczeniach bardziej odpowiednie odcienie światła, aw przestronnych można użyć czerni.

projekt kuchni

Klasyczny potrójny - czarny, biały i turkusowy

Wideo: turkus we wnętrzu

Turkusowa kuchnia w stylu klasycznym - jak zwiększyć powierzchnię pomieszczenia:

Budżet biało-turkusowy:

Mała sekwencja wideo z pomysłami na naprawę:

Jak widać, wnętrze turkusowej kuchni może być nieskończenie różnorodne - wszystko zależy tylko od Twojej wyobraźni i możliwości. Jeśli podoba ci się ten pozytywny kolor, możesz go bezpiecznie użyć jako głównego lub dodatkowego tła lub akcentu. Rozstrzyganie wątpliwości zawsze pomoże kompetentnym projektantom i zrealizować projekt na całe życie - doświadczeni budowniczowie i producenci mebli.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

99 − = 91

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map