Najsmaczniejsze połączenie kolorów we wnętrzu kuchni: przepis na pyszny design

Najsmaczniejsze połączenie kolorów we wnętrzu kuchni: przepis na pyszny design

Najsmaczniejsze połączenie kolorów we wnętrzu kuchni: przepis na pyszny design

Znaczenie koloru we wnętrzu trudno jest przecenić, ponieważ kolory wokół nas wpływają nie tylko na nasz nastrój, ale także na samopoczucie fizyczne. Pomyślne połączenie kolorów we wnętrzu kuchni - zastaw komfortu, wygody, doskonały nastrój, dobry apetyt, trawienie miłą, szczerą komunikację i gotowość do kulinarnych wyczynów. Umiejętność prawidłowego stosowania kolorów w aranżacji wnętrz jest prawdziwą sztuką, której nie każdy potrafi opanować. Wybór określonej palety barw zależy od szeregu czynników obiektywnych i subiektywnych: swoistość i kosmicznej misji, charakter, temperament, wiek, styl życia ludzi mieszkających w nim i, oczywiście, z emocjonalnego efektu, jaki chcesz osiągnąć.

Prawidłowo dobrane kolory do wnętrza kuchni kształtują nastrój na cały dzień

Jasne i soczyste odcienie użyte w tym wnętrzu, przez cały dzień naładowane żywością i pozytywem

Współczynnik koloru w projektowaniu kuchni

Każdy projektant doskonale wie, że kolor jest jednym z najbardziej efektywnych narzędzi do pracy z przestrzenią. Oczywiście gra w paint'y raczej nie będzie porównywana z przebudową, ale mimo to przy odpowiednim podejściu do koloru można skorygować niezbyt dobrą geometrię pomieszczenia. Działając z zimnymi i ciepłymi, ciemnymi i jasnymi kolorami, możesz stworzyć najbardziej nieprzewidywalne złudzenia.

Dlaczego kobiety lubią ubierać się w ciemne szaty? Ponieważ ciemne kolory są cienkie, kryją objętości i światło, wręcz przeciwnie, są pełne, dodają, rozszerzają. Te same zasady działają we wnętrzu. Tak więc, wizualnie zwiększyć wysokość pomieszczenia, może kontrastować lekki blask z ciemnym i cięższym dnem. Ale jeśli zmienisz tylko te kolory w miejscach, a efekt będzie radykalnie odwrotny - sufity zauważalnie "usiądą". Podobnie możesz "rozdzielić" ściany lub, przeciwnie, zawęzić pomieszczenie. Dlatego we wnętrzu małych pomieszczeń lepiej jest użyć jasnych pastelowych kolorów, pozostawiając jasne akcenty. I odwrotnie, aby uczynić przestronny pokój wygodniejszym i przytulniejszym, zaleca się aktywne stosowanie jasnych, bogatych, głębokich odcieni, szczególnie we wnętrzu kuchni, są one tylko mile widziane.

Stylowe połączenie koloru żółtego i niebieskiego idealnie nadaje się do dekoracji kuchni w stylu marynistycznym

Żółto-niebieska gamma dla kuchni w stylu marynistycznym - korzystna pod względem opcji estetycznej

Ogólnie rzecz biorąc, "właściwe" i "niewłaściwe" kolory we wnętrzu kuchni nie istnieją i po prostu nie mogą być. Wszystko, co nie stoi w sprzeczności z twoimi wyobrażeniami o pięknie i harmonii, jest właściwe. Wybierając konkretny kolor, niezwykle ważne jest rozważenie jego właściwości i spodziewanie się efektu, jaki powstanie w pomieszczeniu. Zimna skala (odcienie niebieskiego, niebieskiego, zielonego i szarego) zmniejsza apetyt, relaksuje, łagodzi, daje uczucie świeżości i chłodu. Ciepła gamma (czerwona, żółta i ich odcienie) zwiększa apetyt, poprawia trawienie, pobudza, pobudza, pobudza do działania, rozgrzewa.

Połączenie kolorów we wnętrzu kuchni: wybieramy schemat kolorów

Wnętrze kuchni może być chromatyczne (z odcieniem koloru) lub achromatyczne (biały, szary, czarny). Czysto achromatyczne wnętrza kuchni są niezwykle rzadkie, ponieważ powszechnie uważa się, że taka sytuacja może popaść w apatię, depresję i stworzyć głód kolorów. Można to łatwo skorygować, tworząc dynamiczny rysunek achromatyczny, na przykład przez wytłoczenie czarno-białych kafelków na podłodze w kuchni. Inną opcją jest rozcieńczenie achromatyczności jaskrawym chwytliwym kontrastowym akcentem.

Dla jasnych szczegółów wnętrza tej kuchni, achromatyczne tło

Jasne kontrastujące szczegóły sytuacji dobrze prezentują się na achromatycznym tle tej kuchni

W chromatycznych wnętrzach kolorystyka to zbiór wielu odcieni. Po zdefiniowaniu tonu podstawowego, należy starannie rozważyć opcje kombinacji kolorów, aby utworzyć na „pierwsze skrzypce” harmonijnego środowiska, z którego siła i głębia jego dźwięk będzie zależeć. Praca z kołem barw, która składa się z pierwszorzędowych, drugorzędowych i pomocniczych projektantów koloru opracowanie licznych kolorach, a każdy z nich może być oparta na cztery główne grupy: Schemat monochromatyczne kolor, w sąsiedztwie (analogowy), natomiast (komplementarne) i triady.

Połączenie dwóch kolorów z przewagą jasnego beżu - powszechny wariant kolorystyki kuchni

Jedną z najczęstszych opcji dekorowania kuchni jest połączenie dwóch kolorów, zaletą jest jasny beż

Monochromatyczna kuchnia

Monochromatyczne lub monochromatyczne schematy kolorów sugerują użycie różnych odcieni tego samego koloru we wnętrzu. Wszystkie niezbędne efekty osiąga się, zmieniając intensywność jednego podstawowego koloru. Im więcej odcieni zostanie zaabsorbowanych we wnętrzu, tym ciekawszy będzie wynik. Ta kombinacja jest uważana za najbardziej łagodną, ​​przynosi spokój i pacyfikację do wnętrza, chociaż istnieją wyjątki od reguły. Monochromatyczność nie oznacza monotonii i nudy. W żadnym wypadku. Odpowiednio dobierając odcienie i teksturowane zespoły do ​​pokoju monochromatycznego, można osiągnąć nie mniejszy efekt niż w skali wielokolorowej lub kontrastowej. Aby rytmicznie urozmaicić projekt i nadać pomieszczeniu "głębię", można bezpiecznie rozcieńczyć monochromatyczne połączenie kolorów na biało. Doskonała alternatywa dla biało-srebrnego koloru, który jest aktywnie wykorzystywany w projektowaniu efektownych wnętrz. W małych ilościach, jako kontrastowy czarny akcent jest dopuszczalny.

Liliowy - nie najczęstszy kolor w wystroju kuchni, ale wynik może być bardzo atrakcyjny

Powszechne uprzedzenia wobec bzu nie przeszkadzają projektantom w tworzeniu bardzo atrakcyjnych wnętrz w tym kolorze

Do monochromatycznego wnętrza nie wygląda zbyt monotonnie i nudno, skorzystaj z małych sztuczek, które są używane przez profesjonalnych dekoratorów:

 • Obserwuj podporządkowanie

Aby stworzyć monochromatyczne wnętrze, wystarczy zdecydować się na podstawowy kolor, dla którego twój ulubiony kolor pasuje idealnie, zebrać trzy odcienie i wykorzystać ich kombinacje w projektowaniu kuchni. Aby nadać wnętrzu harmonijny i profesjonalny wygląd, jeden z odcieni musi koniecznie stać się dominujący, a pozostałe dwa uzupełniają się, uzupełniając główny.

Ładne i wesołe wnętrze jest wynikiem używania odcieni pomarańczy

Jeśli do dekoracji kuchni użyjesz różnych odcieni pomarańczy, efektem będzie jasne, wesołe i słoneczne wnętrze

 • Użyj kilku odcieni podstawowego koloru
1

To nie tylko sprawia, że ​​system monochromatyczny kolor wnętrza kuchni bardziej ciekawy i zróżnicowany, ale również przyczynić się do strefy pomieszczenia na strefy funkcjonalne, poprawne wizualnie wady planowania i tworzyć pewien rytm do projektowania pokojowej. Na przykład w kuchni w stylu marynistycznym można bezpiecznie zabrać odcienie od błękitnego nieba do błękitu królewskiego i indygo.

Na beżowym tle nawet nowoczesne otoczenie wypełnione jest domowym komfortem

Nawet nowoczesne style są wypełnione domowym ciepłem i wygodą, jeśli wybierzesz beżową kolorystykę

 • Połącz we wnętrzu różne faktury

Najprostszym sposobem jest skomplikowanie monochromatycznego wnętrza kuchni za pomocą materiałów o różnej fakturze. Najjaśniejszy kontrast tekstury tworzy połączenie błyszczących i matowych powierzchni: gładkiej i reliefowej tapety, drewna i ceramiki, szklanej mozaiki i matowych płytek.

Luksusowo wygląda kuchnia, utrzymana w jasnobrązowych odcieniach

Monochromatyczna, jasnobrązowa kuchnia wygląda elegancko, powściągliwie i jednocześnie luksusowo

 • Użyj kontrastujących akcentów

"Ożyw" monochromatyczne wnętrze pomoże małym wyspom kolorystycznym - jasnym kontrastowym akcentom. Do monochromatycznej sytuacji "granej i uśmiechniętej", czasami tylko jednej, ale dużego kontrastującego obiektu lub pary drobnych szczegółów.

Sąsiadujące kolory we wnętrzu kuchni

W analogicznych lub sąsiednich schematach kolorów są zaangażowane dwa lub więcej kolorów, które znajdują się w kole kolorów obok siebie: żółty i pomarańczowy, zielony i niebieski. Zazwyczaj jeden z kolorów jest dominujący, a drugi służy do akcentowania. Ten schemat pozwala stworzyć harmonijną, relaksującą atmosferę.

Aby stworzyć spokojne otoczenie w kuchni, różne warianty sąsiednich kolorów

Sąsiadująca kolorystyka nie tylko podkreśla dekoracyjne możliwości każdego z nich, ale także tworzy swobodną atmosferę

Kontrastujące kuchnie

Kontrastowy lub uzupełniający schemat kolorów używa kolorów o różnych kolorach, na przykład niebieski i pomarańczowy. W tym przypadku główny kolor we wnętrzu jest równoważony kontrastem. W zależności od głębokości kontrastu i intensywności koloru bazowego kombinacja będzie aktywna lub spokojna. Meble w kontrastującym wnętrzu kuchni powinny być ciemniejsze niż ściany, ale lżejsze od podłogi. Kontrastowe kuchnia stylowy wygląd i imponujące, ale taka sytuacja raczej szybko znudzony i zmęczony, więc wskazane jest, aby ograniczyć szczegóły kontrastu, który w razie potrzeby można łatwo wymienić, całkowicie zmienia charakter i nastrój pomieszczenia.

Kontrastowe kolory we wnętrzu ujawniają projektantom nowe możliwości eksperymentów

Niewielu odważy się użyć śmiałych kontrastów we wnętrzu kuchni, ale śmiałkowie otrzymają naprawdę wyjątkowe wnętrze

Kuchnia trójkolorowa

W palecie kolorów triady łączone są trzy kolory, które są rozmieszczone w równej odległości od siebie na kole kolorów. Ta kombinacja tworzy bardzo żywy i imponujący efekt. Wybierając do projektowania schematu triady kuchennej, pożądane jest przestrzeganie zasady dominacji jednego z kolorów, a reszta w celu akcentowania.

Skuteczne kombinacje kolorów: wyszukiwanie harmonii za pomocą koła kolorów

Eugene Delacrobc, francuski malarz XIX wieku od malowania trójkąt koloru, którego wierzchołki wskazują na kolory podstawowe (czerwony, niebieski i żółty), a krawędzie - dodatkowej (pomarańczowy, purpurowy i zielony), które są utworzone przez zmieszanie podstawowych kolorów (na przykład, niebiesko żółty daje zielony kolor). Koło kolorów jest również obecny sześć pomocnicze lub przejście barw, które są otrzymane przez zmieszanie podstawowych kolorów z dodatkowym (zielonego i żółtego wapna dawania). W sąsiednich kwaterach występują pokrewne kontrasty kolorów: ciepły żółto-zielony i żółto-czerwony oraz zimny niebiesko-czerwony i niebiesko-zielony. Podczas obracania krawędź trójkąta wskazuje wynik mieszania tonów odpowiadających jego wierzchołkom.

Koło kolorów i trójkąt służą do wyboru kolorów przyszłego wnętrza

Koło kolorów i trójkąt pomogą dobrać i połączyć kolory dla przyszłego wnętrza

 • Idealnie współistnieją ze sobą kolorami, umieszczonymi w wierzchołkach trójkąta równobocznego, wpisanymi w kolorowy okrąg. Jakakolwiek kombinacja kolorów, uzyskana poprzez obrót wewnątrz koła takiego trójkąta, będzie harmonijna.
 • Zgodnie z prawem harmonii kolorów, kolory są idealnie połączone, umieszczone naprzeciwko siebie. Niebieski idealnie pasuje do pomarańczowej, purpurowej z żółtą i czerwonej z zieloną.
 • Neutralne kolory, z niebiesko-szary do ochra brąz, jako coś pomiędzy trzech podstawowych kolorach, zawiera wszystkie kolory widma słonecznego, więc całkowicie harmonijnie współdziałać z wszystkimi kolorami widma.
 • Ożywienie i różnicowania wnętrze, w którym znajdują się dwa powiązanymi kontrastowy kolor plamy pomocy blisko w ciemniejszych i jaśniejszych barwach tonu.
 • Aby nie przeciążyć wielokolorowego wnętrza, w jednym pomieszczeniu zaleca się stosowanie nie więcej niż pięciu kolorów i odcieni.
Małe dzieci będą zachwycone jasnym i bezpośrednim otoczeniem tej kuchni

Jasne kolory we wnętrzu są idealne dla wesołych, wesołych ludzi, a także dla rodzin z małymi dziećmi

 • Nasycenie koloru na wiele sposobów zależy od tekstury obiektów. Błyszczące błyszczące powierzchnie poprawiają jasność, intensywność i głębię kolorów, natomiast wytłaczane i matowe, wręcz przeciwnie, łagodzą i tłumią kolory.
 • Elementy ozdobne we wnętrzu pełnią rolę akcentów, dlatego powinny być najjaśniejsze.
 • Najgłębsze i najciemniejsze wnętrze kuchni powinno mieć kolor podłogi, a najlżejszy i najlżejszy - sufit. Kolor mebli powinien być lżejszy i lżejszy niż podłoga, ale ciemniejszy niż ściany.
 • Pomimo faktu, że całkowite złe maniery i absolutnym tabu w barwach kombinacji jest uważany za czerwone, pomarańczowe i różowe, projektanci często rozstrzygane na takiej unii, osiągając uderzająco piękne i harmonijne rozwiązania. Stąd wniosek sugeruje, że nie ma nieprzystających kolorów. Sekretem udanej kombinacji kolorów we wnętrzu jest umiejętność prawidłowego doboru kolorów.

Zdjęcia przykładów kolorowych kuchni

Przypomnienie tego lata sprawia, że ​​wnętrze wygląda jak kolor pomarańczowy i jasnozielony

Połączenie jasnozielonego i pomarańczowego we wnętrzu kuchni przypomni Ci o ciepłych słonecznych letnich dniach

Jako tło, niebieski i jego odcienie są uważane za dobry wybór, ponieważ nie rozpraszają się

Odcienie niebieskiego rzadko spotykane w kuchni jako tło, ale z powodzeniem radzą sobie z ich funkcją, przesuwając nacisk na jaśniejsze meble

Udane połączenie kolorów tła i mebli kuchennych znalazło swój wyraz w wnętrzu tej kuchni

Jasna spontaniczność i lekkość umysłu w tle tej kuchni jest kompensowana przez powściągliwy i spokojny kolor mebli kuchennych

Jasne akcenty na powściągliwym tle kuchni - najlepsze rozwiązanie dla wielu wnętrz

Bardzo spokojne i powściągliwe podstawowe kolory tej kuchni mogą być jej wadą, ale jasne akcenty całkowicie zmieniły wrażenie

Uczucie letniej świeżości w kuchni można uzyskać za pomocą tradycyjnego

Żółte i zielone kolory, uzupełnione jaskrawymi nadrukami na fasadach, tworzą poczucie letniej świeżości w tej nowoczesnej kuchni

Nowoczesny styl zdobywania kuchni wygrywa w achromatycznej kolorystyce

Kuchnia achromatyczna to wariant designerski, często spotykany w przestronnych apartamentach z megamiastami

W stylu rustykalnym, połączenie niebieskiego tła z zestawem słuchawkowym w kolorze burger

Zestaw pieczonego mleka na tle niebieskich ścian - jedna z najlepszych opcji do dekoracji kuchni w stylu rustykalnym

Jasne czerwone i szaro-srebrne we wnętrzu wywołują pozytywne emocje

Połączenie jasnoczerwonego i szaro-srebrnego we wnętrzu kuchni pobudza i budzi zaufanie i optymizm

Czerwony i niebieski w designie kuchni - rzadka opcja, która z pewnością wzbudzi zainteresowanie

Odważna kombinacja czerwieni i błękitu daje pozytywne wrażenie, które jest wzmocnione przez skuteczne wykorzystanie naturalnego światła

Jasne elementy dekoracyjne z powodzeniem spełniają swoją funkcję w tym wnętrzu

Surowe formy i tradycyjne kontrastujące kolory tego wnętrza stają się bardziej atrakcyjne w pobliżu jasnych elementów dekoracyjnych

Ciemny burgund w połączeniu z bielą nadaje się do stworzenia luksusowego i pierwotnego wystroju

Ciężki bordowy kolor dobrze komponuje się z bielą, tworząc eleganckie i godne szacunku środowisko w kuchni

Wybierając jasne kolory do wystroju kuchni, należy zachować ostrożność

Taki obfitość jasnych kolorów na pierwszy rzut oka wygląda bardzo atrakcyjnie i uroczo, ale szybko może się znudzić

Naturalne oświetlenie podkreśli zalety jasnej ściany akcentującej

Jasna ściana akcentująca w połączeniu z ogromnym oknem pozwala na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła

Efekt promienistej czystości można uzyskać przez rozcieńczenie obfitości bieli nieznaczną ilością czerni

Niewielka ilość czerni podkreśla głębię pierwotnego koloru wnętrza - bieli, tworząc wrażenie promiennej czystości

Jasne odcienie beżu i jasnozielonego - dobry wybór do dekoracji kuchni

Inny wariant dekoracji kuchni pokazuje zalety łączenia jasnych odcieni jasnej zieleni i beżu

Przestronna, achromatyczna kuchnia w naturalnym świetle pokazuje niezwykłą grę kwiatów

Aromatyczna kuchnia, zalana światłem słonecznym, będzie bawić się nowymi kolorami i odcieniami, na których akcent powstaje w tym wnętrzu

W przypadku achromatycznej kuchni odpowiedni dobór oświetlenia jest jednym z głównych zadań

Ściana akcentująca wnętrze achromatycznej czarno-białej kuchni nie tylko niweluje surową sytuację, ale także podkreśla cechy świetlne pomieszczenia

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 11 = 13

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map