Misja możliwa: niedrogie meble i stylowy wystrój wnętrza kuchni

Misja możliwa: niedrogie meble i stylowy wystrój wnętrza kuchni

Misja możliwa: niedrogie meble i stylowy wystrój wnętrza kuchni

Ile kosztuje nowa kuchnia? Czy mogę obliczyć z góry, ile będzie kosztować wymiana zestawu słuchawkowego i zakup nowych mebli? Wszakże często niedrogie kuchnie, których zdjęcia prezentowane są na stronach katalogów, w momencie zakupu stają się droższe w 2 - 2,5 razy. Dlaczego cena rośnie, a co wpływa na kształtowanie się ostatecznej ceny? W rzeczywistości jest to realistyczne, aby wyposażyć kuchnię z budżetem, ale wcześniej trzeba będzie utworzyć listę opcji, które można odrzucić, nie rezygnując z jakości i funkcjonalności.

Koszt aranżacji kuchni: za ile i ile płacimy

Najdroższymi zakupami są nowe meble i urządzenia. Naprawy kosmetyczne (posadzka nowej wykładziny i malowanie ścian) będą kosztować niedrogo. Ma sens wykonanie nowego okablowania i zastąpienie starych rur, zwłaszcza jeśli dom jest stary, a rury wykonane ze stali lub żeliwa. Możesz także zmienić lokalizację klucza kuchennego - zlewu.

meble kuchenne

Niedrogi, ale stylowy: meble kuchenne z IKEA

kuchnia

Meble: płótno do stworzenia własnego projektu

Meble: jak wybór materiału znajduje odzwierciedlenie w cenie

Głównym składnikiem ceny mebli kuchennych jest materiał do produkcji fasad. Jednocześnie zewnętrzna elewacja meblowa ze znaczną różnicą w cenie może wyglądać zupełnie tak samo. Najbardziej budżetowe rozwiązania:

 1. Laminowana płyta wiórowa. Niedrogi materiał uzyskany poprzez sklejenie folii na płycie wiórowej. Główną wadą takich fasad jest nieprzyjemny zapach, którego źródłem jest kompozycja klejowa, która impregnuje wióry podczas prasowania. Oprócz specyficznego smaku, płytki z źle uszczelnionymi stawami mogą stać się źródłem poważniejszego problemu: odparowanie lotnych związków formaldehydu. Dlatego przy wyborze mebli z elewacją z płyty wiórowej należy zwracać uwagę na jakość krawędzi.
gotowy zestaw

Laminowana płyta wiórowa: gotowy zestaw

 1. MDF w folii PVC. Elewacje z MDF są o 10 do 20% droższe od elewacji z płyty wiórowej. Ale MDF może być stosowany bez ograniczeń w pomieszczeniach mieszkalnych: włókna wewnętrznej struktury są sklejane ze sobą naturalnymi związkami. Płyty są mocne. Fasad folie produkowane są w różnych wzorach. Zaleta - łatwa pielęgnacja i trwałość. Wadą jest mała grubość powłoki końcowej.
Fasada z MDF

Folia MDF-fasadowa: system modułowy

Najbardziej budżetowe materiały są wykorzystywane w produkcji fabrycznych zestawów o standardowych rozmiarach. Fabryka mebli jest zawsze tańsza niż zestaw modułowy lub zestaw niestandardowy. W produkcji mebli przemysłowych, cięcie części odbywa się jednocześnie dla setek zestawów, ilość odpadów i złomu jest minimalna.

projekt kuchni

Standardowy zestaw o długości 2 m

Gotowe kuchnie produkowane są w standardowych rozmiarach. Nie można zmienić głębokości, szerokości, kompletności. Dodatkowe sekcje nie są również sprzedawane osobno. Gotowy apartament nadaje się do niedrogiego projektu standardowej kuchni. Liczba kolorów jest ograniczona.

Jeśli nie można zainstalować mebli fabrycznych ze względu na cechy techniczne lokalu, wybierane są zestawy modułowe. Takie meble praktycznie nie różnią się od niedrogich gotowych zestawów, ale możliwe jest złożenie indywidualnego wariantu w zależności od wielkości pomieszczenia.

pakiet

Zestaw modułowy z fasadą z płyty MDF

Wybór odcieni i faktur mebli modułowych jest bardziej zróżnicowany. Oprócz standardowych płyt MDF w folii producenci oferują fasady pokryte płytkami z tworzywa sztucznego i emaliowanego. Koszt pomalowanej fasady jest o 15% droższy niż elewacja filmowa. Powłoka z tworzywa sztucznego, która wygląda tak samo jak folia PVC, będzie kosztować o 30-40% drożej.

Budowa i akcesoria: co sprawia, że ​​zestaw jest droższy

Jak zaoszczędzić na meblach? Przede wszystkim zdecyduj o wielkości i kształcie. Najbardziej niedrogi design kuchni to układ liniowy. Jeśli wielkość pokoju wynosi od 9 m2, na równoległych ścianach można umieścić dwie linie mebli. Ekonomia - na szafkach narożnych. Jeśli długość ściany wynosi od 2 do 4 m, gotowe zestawy fabryczne nadają się do instalacji. Standardowe rozmiary apartamentów wynoszą od 1,6 do 4 m.

meble

Minimalny wystrój i szkło: tanie meble

TOP 10 przedmiotów, które podnoszą koszt zestawu słuchawkowego:

 1. Narożne konstrukcje. Zestawy fabryczne z kątem są rzadkie, częściej narożniki znajdują się w systemach modułowych.
 1. Zakończenia narożników. Zamontowane szafki narożne i półki powinny być instalowane tylko wtedy, gdy nie ma pustej przestrzeni przy ścianie i widoczna jest rama szafki.
zestaw kuchenny

Zestaw modułowy z zakrzywionym końcem

 1. Fasady szklane. Dekoracyjne witraże, szkło, lustrzane drzwi szaf górnego poziomu mogą zwiększyć koszt mebli o 50%.
 1. Elementy dekoracyjne. Gzymsy, podszewka, nitka, panele - elementy, które nie mają wpływu na funkcjonalność. Nowoczesny zestaw ze ślepymi fasadami nie potrzebuje takich dekoracji, a klasyczny lub retro-zestaw jest koniecznie urządzony.
wystrój

Witraże i gzymsy: opcjonalne elementy dekoracyjne

 1. Fartuch ze szkła. Aby zaoszczędzić na płytkach, zwróć uwagę na panele ścienne. Jeśli wybierzesz płytę w tonacji blatu, wtedy wyglądasz jak to rozwiązanie będzie eleganckie i drogie.
 1. Drukowanie na elewacjach i fartuchach. Drukowanie zdjęć, mozaika, malarstwo - szczegóły w jednym egzemplarzu. Koszt pracy jest wysoki, cena fartucha wykonanego ze szkła laminowanego z trójwymiarowym obrazem lub zdjęciem może odpowiadać kosztom mebli.
drukowanie zdjęć

Drogie drukowanie zdjęć, kokardki i okulary "wystawowe": bez smaku

 1. Wbudowane światło. Nie trzeba płacić dodatkowo za ustawienie fabryczne podświetlenia. Możesz samodzielnie ustawić oświetlenie dekoracyjne: za pomocą dwustronnej taśmy klejącej i elastycznej taśmy LED.
 1. Okucia. Jeśli lepiej nie oszczędzać na jakości zawiasów i łączników, to na zamykaczach szuflad, elementach sensorowych, amortyzatorach - całkowicie.
 1. Wypełnienie wewnętrzne. Szuflady, wysuwane szuflady, kratki i stojaki - napełnianie szaf jest drogie. Opcja budżetowa - półki w szafkach i jeden wąski cokół z szufladami na drobne akcesoria.
szuflady

W razie potrzeby można zakupić wewnętrzne części i organizery

 1. Blat stołu. Najbardziej ekonomiczny zestaw - z oddzielnymi blatami - blaty z płyty MDF. Druga opcja, która będzie kosztować o 10% drożej - solidny talerz MDF. Wygląda jak monolityczna powierzchnia kamienia. Standardowa grubość to 2,8 i 3,8 cm Alternatywą jest blat wykonany ze sztucznego kamienia, ale cena akrylu jest 1,5 razy wyższa niż cena płyty wiórowej.
blat

Blat w tonie z fasadą: praktyczny

Wyposażenie techniczne: niezbędne minimum

Wybór rodzaju technologii decyduje o możliwości zakupu fabrycznego zestawu mebli z niedrogiej kuchni. Oddzielna kuchenka gazowa z piecem gazowym jest ekonomiczną opcją. Gotowe zestawy słuchawkowe (dolna kondygnacja) są mierzone z uwzględnieniem szerokości standardowej techniki - 60 cm.

1
panel gazowy

Panel gazowy do gotowania i wbudowany piekarnik elektryczny

Jeśli spróbujesz, możesz znaleźć niedrogi zestaw wbudowanego sprzętu. Ale w tym przypadku konieczne jest kupowanie mebli element po elemencie, lepiej jest zamówić zestaw w rozmiarze. Ten wybór pozwoli zaoszczędzić miejsce w małych kuchniach Chruszczow.

Możesz znaleźć płytę grzejną-domino na 2-3 płyty grzewcze, a piekarnik wbudować w piórnik. W ten sposób przestrzeń na powierzchni roboczej zostanie uwolniona, a pralka będzie mogła być ukryta w niższym rzędzie.

Prace hydrauliczne i naprawcze: czego nie oszczędzać

Jeśli zdecydujesz się zapisać na blacie, wybierając powierzchnię z płyty MDF, zwróć szczególną uwagę na krawędzie zlewu. Spróbuj wybrać model o szerokich bokach, rozciągający się o kilka centymetrów od powierzchni blatu stołu. Przy odpowiednim uszczelnieniu można zabezpieczyć krawędzie ciętej płyty przed zamoczeniem.

okrągły zlew

Głęboki, okrągły zlew z szeroką krawędzią

Unikaj oszczędzania na rurach i mikserach. Nie kupuj miksera siluminowego - w kuchni słabe części są kruszone, a takie dźwigi nie podlegają naprawie. Kup prosty, ale niezawodny mikser ze stali nierdzewnej. Zwróć uwagę na uszczelki i materiał nici.

Przed zainstalowaniem mebli sprawdź integralność rur. Wskazane jest zastąpienie obszaru od wejścia do kuchni przed podłączeniem do węża mieszającego do niezawodnych rur metalowo-plastikowych lub PVC. Koniecznie zainstaluj kratkę ochronną w otworze spustowym zlewu.

gniazda

Gniazda nad blatem

Jeśli planujesz wbudować urządzenie, upewnij się wcześniej, że okablowanie wytrzyma obciążenie, a wyjścia są ustawione prawidłowo.

Budżetowe i stylowe zestawy słuchawkowe: misja jest wykonalna

W małych pomieszczeniach można zainstalować jako gotowy apartament i zamówić meble na indywidualny projekt. Większość organizacji, które produkują kuchnie na zamówienie, zapewnia bezpłatne konsultacje i nie bierze pieniędzy za wstępne pomyłki. Jeśli kuchnia ma nisze, wystające konstrukcje lub obszar jest tak mały, że nie można obejść się bez mebli narożnych, wybierz zestaw niestandardowy.

zestaw słuchawkowy

Tanie słuchawki mogą wyglądać elegancko

Wybierz materiał: najlepsze rozwiązania dla taniej kuchni

Zwróć uwagę na umeblowanie mebli przy wyborze zestawu niedrogiej gotowej kuchni. Standardowe rozwiązania:

 • Każdy element niższego poziomu jest wyposażony w blat stołu. Zazwyczaj instalowane są najbardziej budżetowe płyty o grubości 28 mm. Minus - całkowicie łączą meble fabryczne bez szczeliny nie mogą, na powierzchni widoczne są złącza.
 • Do wyboru klient oferuje solidną monolityczną grubość blatu 28 i 38 mm. Jeśli nie planujesz budowy mebli, możesz zaoszczędzić. Cienka płyta będzie tańsza o 20%.
szuflada

Nie zapomnij sprawdzić jakości wewnętrznych części

Rama i części wewnętrzne mebli są montowane z płyty wiórowej pokrytej najtańszą folią papierową. Nie można zmienić materiału ramki. Starannie sprawdź wybrany zestaw w kabinie: zwróć uwagę na krawędzie. Usuń jedną z półek w szafie, oceń stan tyłka. Jeśli chip nie jest widoczny między folią dekoracyjną a taśmą przyklejoną do krawędzi, można bezpiecznie zamówić meble.

meble

Półfabrykowane folie wykończeniowe nie wymagają codziennej pielęgnacji

Zestawy słuchawkowe wykonane z płyty MDF, pokryte folią, mogą różnić się ceną kilkakrotnie. Powodem jest grubość, działanie i walory estetyczne powłoki. Najdroższe są folie PVC z dodatkową przezroczystą warstwą "anty-wandalową". Opcja budżetowa - film na papierze, naśladujący obraz naturalnego drewna. Optymalny stosunek kosztów i wytrzymałości - w przypadku folii PVC o powierzchni półbłyszczącej.

zestaw słuchawkowy

Łatwo jest sprawdzić jakość wykonania wzdłuż linii drzwi dolnej krawędzi szafek

Pamiętaj, aby sprawdzić, jak dokładnie są cięte części. Nie słuchaj wymówek menedżerów, że zapięcia pętli nie są specjalnie zaostrzone. Napraw nieprawidłowości cięcia niemożliwe. Zamów zestaw, którego szczegóły są idealnie dopasowane.

Gotowe zestawy: zdjęcia ciekawych i stylowych zestawów

Gotowe zestawy o długości od 1,6 m do platform handlowych oferowane są w cenie 10 tysięcy rubli. Jeśli chcesz jasne umeblowane z pogodnym wzór na elewacji górnej kondygnacji - przygotować około 15 000, to ile to koszt słuchawki z prostymi frontami w błyszczącej folii 2,1 m długości.

zestaw

Jasny zestaw ze standardowym nadrukiem "truskawkowym"

Wszystkie gotowe zestawy słuchawkowe klasy ekonomicznej znajdują się w tej samej kategorii cenowej. Cena wzrasta tylko wraz ze wzrostem wielkości, dodając szkło w drzwiach wyższego poziomu.

fasada

Zestaw jednokolorowy z matowymi fasadami

W średnim przedziale cenowym - zestawy mebli z powłoką z tworzywa sztucznego i "ekscesów architektonicznych": nadbudówki na górnym poziomie, stylowe nogi zamiast czapki z daszkiem.

fasada

Zestaw z przedłużeniem do 4 m: fasada z tworzywa sztucznego

Brak gotowych zestawów to niewielki wybór kolorów elewacji. Znaczący minus - wszystkie opcje projektowania elementów na zawiasach stanowią jedyną opcję dla rozwiązania kolorystycznego części ramy. Oczywiście boczne elementy mebli będą bardzo różne, a nawet kontrastują z kolorem fasady. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę zgodność odcieni, wybierając kolor kuchni.

kuchnia

Wybierz tylko kolor folii fasady, a kolor obudowy nie zmienia się

Zbieramy zestaw modułowych kolekcji: więcej indywidualności

zestaw słuchawkowy

Elegancki zestaw białego połysku i fasad z nadrukiem

Systemy modułowe zapewniają więcej opcji wyboru kolorów, tekstur, rozmiarów. W nowych kolekcjach są co najmniej 2 opcje dla głębokości szafek niższego poziomu. Oprócz standardowych elementów możesz wybrać:

Elementy zawiasowe

Zestaw: trzy szafki w dolnym rzędzie i dwa wiszące elementy od góry

 • Ołówki zamknięte.
 • Otwarte szafki z półkami.
 • Dodatki w postaci liczników słupków, narożników, szafek z promieniami.
 • Szafki do osadzania maszyn.
kolekcja

Zestaw z półką na pręty

Liczba kombinacji kolorów, z których można wybierać, wynosi od 6 do 10. Liczba kolorów części ramki wynosi od 2.

zestaw słuchawkowy

Modułowe zestawy słuchawkowe: kompletny zestaw do dowolnych pomieszczeń

Oprócz elementów o standardowej szerokości, kolekcje obejmują niestandardowe szafki o szerokości 10 cm.

Modułowe zestawy są idealne do niedrogiego projektowania kuchni narożnych. Prawidłowo zmontowany apartament będzie wyglądał jak drogie meble wykonane na zamówienie.

kuchnia

Zestaw narożny

Wygoda konfiguracji "element po elemencie" polega na braku niepotrzebnych szczegółów. Możesz komponować kątową dolną warstwę, a wiszące elementy górnej warstwy mogą być instalowane tylko na jednej ścianie.

apartament z szafką

Narożnik z szafką na lodówkę

Na zamówienie: lakoniczne apartamenty dla niestandardowych pokoi

Właściciele niestandardowych, wąskich, małych kuchni oszczędzają na meblach najtrudniejszych. W maleńkiej kuchni nie da się ścisnąć nawet najmniejszego zestawu. Wyjdź - zamów kuchnię o niestandardowym rozmiarze.

kuchnia

Małe kuchnie: wyzwanie dla projektanta

Ze względu na szafki z wysokimi zasłonami, możliwe jest znaczne zwiększenie powierzchni użytkowej poprzez ukrycie wszystkich przyborów kuchennych.

zestaw słuchawkowy

Zestaw linii o złożonej geometrii

Jasne kolory i połysk w połączeniu z bezpośrednimi fasadami sprawią, że sprytna nawet mikrokomórka.

kuchnia

Nawet parapet jest zaangażowany: niedroga kuchnia na niewielki obszar

W niskich pomieszczeniach można poświęcić wyższe szafki, zastępując nieporęczne projekty lekkimi otwartymi półkami.

kuchnia

Projekt budżetu na kuchnię z niskim sufitem

Projekt grupy restauracyjnej i niedrogi wystrój kuchni

Meble są wybierane, a jedynie zwiększają wygodę. Grupa restauracyjna to mały stolik do spotkań rodzinnych i kilka dekoracyjnych detali, które podkreślą ogólny styl kuchni.

kuchnia

Kilka akcentów i stylowy wystrój: sekret designerskiej kuchni

Jadalnia: narożniki i zestawy kuchenne

Jeśli meble są w układzie narożnym, to jako grupa restauracyjna możesz wybrać:

 • Miękka narożna sofa ze stołem.
 • Okrągły, owalny lub prostokątny zestaw do jedzenia.
meble

Mały stolik w tonacji z meblami i krzesłami z kontrastową tapicerką

Przy zamawianiu mebli należy wziąć pod uwagę możliwość wykonania niestandardowej i jadalni. Na przykład zamówić regał stołowy z materiału, który powtarza obraz blatu.

meble kuchenne

Półwysep stołowy i dekoracyjny "panel koronkowy"

Biały stół o ściśle prostokątnym kształcie, proste krzesła - doskonały dodatek do lakonicznych mebli z IKEA. Jako udar - niezwykłe złote lampy wiszące.

kuchnia

Zestaw elementów z grupą jadalnia

W przeciwieństwie do lśniących czarno-białych mebli - przeźroczysty szklany stół i nieważkie metalowe krzesła z podszewką z tkaniny.

jadalnia

Prosty i stylowy: przytulna jadalnia

Sofa narożna z pastelowego materiału i plastikowego okrągłego stołu: jest odpowiednia w każdej kuchni.

kuchnia

Minimalna powierzchnia: rozwiązanie dla małych pomieszczeń

Podświetlenie i wystrój: zaprojektuj samodzielnie

Istnieje wiele opcji, które sprawiają, że kuchnia jest wyjątkowa i przytulna. Im mniej odcieni łączy się w meblach, tym prostsze są tekstury i dekoracja ścian - tym więcej miejsca na dekorację.

wystrój

Bezpłatny wystrój: piankowe poduszki na stołki

Na przykład półka z drabiną kontrastową: przydatne akcesorium. Upewnij się, że masz niskie boki tak, że stopnie zamieniają się w prawdziwe półki.

półki

Stylowe półki: stara klatka schodowa

Panele dekoracyjne z jasnymi ornamentami świetnie wyglądają w białej małej kuchni.

panel

Zamiast szafek - ciekawy rysunek

Uratowane na meblach? Znakomity, klasyczny żyrandol z kryształowymi zawieszkami stanie się centrum oryginalnej i stylowej kuchni. Zegar z obrazem nie pozwoli wątpić, że projekt został opracowany przez profesjonalnego projektanta.

obraz

Skromne meble i niedyskretny szykowny wystrój

Udekoruj ściany jasnymi zestawami drukowanych zdjęć lub fotografii. Układ to seria trzech elementów pojedynczej fotografii.

projekt kuchni

Malowidła owocowe i jasne krzesła

Użyj naklejek ściennych. Winylowy wystrój jest łatwy do wklejenia, a zdjęcia są robione, nie pozostawiając śladów na ścianie.

naklejka

Naklejki na ściany kuchenne

Pamiętaj, że styl kuchni nie zależy od wydatków na meble, wyposażenie i naprawy pieniędzy. Kompetencje stylistyczne, wybór "właściwych" odcieni i poczucie proporcji to główni asystenci początkującego projektanta. Wątpliwości w wybór mebli, trudno jest obliczyć liczbę niezbędnych elementów? Zadzwoń do specjalisty. Wstępne pomyłki są bezpłatne. Nie skąp w montażu: niech twoja kuchnia zostanie zmontowana przez mistrzów. W przypadku stwierdzenia małżeństwa dostawcy wymieniają uszkodzone części na gwarancji.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

78 − 68 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map