Kuchnia bezpośrednia - uniwersalna opcja do tworzenia stylowego wnętrza

Kuchnia bezpośrednia – uniwersalna opcja do tworzenia stylowego wnętrza

Kuchnia bezpośrednia - uniwersalna opcja do tworzenia stylowego wnętrza

Układ kuchni został opracowany wcześniej niż naprawa, ponieważ dekoracja ścian, sufitu i podłogi jest całkowicie uzależniona od montażu mebli. Istnieje wiele schematów instalowania zestawu słuchawkowego, ale jeden z nich jest uniwersalny - jest to bezpośrednie lub liniowe ustawienie szafek, powierzchni roboczych i sprzętu. Spróbujmy dowiedzieć się, jak różnorodne mogą być kompaktowe kuchnie: wnętrza fotograficzne w różnych stylach będą służyć jako materiał wizualny.

Plusy i minusy bezpośrednich zestawów kuchennych

Jeśli chodzi o skierowanie zestawu rozumie się stosunkowo kompaktowy zestaw mebli jak szafy i szafki, zbudowany w nieskończonej serii przekształcić pokój w długim, wąskim korytarzu. Mały zestaw mebli można zainstalować zarówno w przestronnym pokoju, połączonym z jadalnią, jak i w maleńkim 5-metrowym pomieszczeniu.

kuchnia

Stylowa opcja dla małej kuchni

Zalety liniowego rozwiązania wewnętrznego:

  • jest dostępny do samodzielnego projektowania;
  • zajmuje niewielki obszar;
  • jest znacznie tańszy niż analogi w kształcie rogu i U;
  • ma prostsze urządzenie, nie wymaga "sprytnego" wbudowanego sprzętu.

Dodatkowym atutem jest zakup gotowych modeli: kompaktowy zestaw można kupić natychmiast w gotowej formie, ponieważ do jego instalacji potrzebna jest tylko jedna ściana. Jeśli pomieszczenie ma krytycznie mały rozmiar lub ściana jest skomplikowana przez niszę (półkę), kuchnia może być wykonana na zamówienie.

kuchnia

Liniowe umieszczenie zestawu słuchawkowego we wnętrzu kuchni-jadalni

Wady dotyczą niedogodności ruchu w obszarze roboczym. Wszystkie urządzenia techniczne, zlewozmywak i płyta są ustawione na jednej linii, dzięki czemu traci się tak użyteczną jakość, jak ergonomia. Ściany o długości 2-3 m nie mogą pomieścić lodówki, a powierzchnia robocza między kuchenką a zlewem jest bardzo mała.

Projektowanie i projektowanie modeli jednorzędowych

Pomimo ograniczeń rozmiaru, nawet małe projekty mogą być wygodne i atrakcyjne. Najważniejsze jest zastanowienie się nad lokalizacją głównych obiektów roboczych, obecnością zamkniętych szafek i półek wystawowych, możliwością zainstalowania wyposażenia zewnętrznego. Projekt nowoczesnej kuchni bezpośredniej jest tak różnorodny, że można łatwo wybrać styl, kolor, elementy dekoracyjne lub wymyślić własną wydajność.

kuchnia

Przestronne rozwiązanie na duży obszar

Gdzie jest najlepsze miejsce do mycia

Sprzęt hydrauliczny jest niezbędny do gotowania i czyszczenia, dlatego powinien znajdować się w dogodnym miejscu. Najlepszym miejscem do zainstalowania zlewu jest miejsce w pobliżu powierzchni roboczej, az drugiej strony zwykle płyta kuchenna. Długość blatu wynosi od 50 do 80 cm: wszystko jest blisko i jest wystarczająco dużo miejsca na przetwarzanie produktów.

tonący

Stylowy zlew, wbudowany w blat

Kątowe ułożenie zlewu jest całkiem zrozumiałe: jest "przywiązany" do rur wodnych, które zwykle znajdują się w pomieszczeniach standardowego typu na samym początku ściany. Ale nie próbuj zamykać zlewu na ścianie bocznej, zostaw mały odstęp. Przydaje się do zmywarki i zapewnia swobodę działania, a układ ścian przeszkadza.

szuflada

Pudełko na sztućce, dobrze umieszczone w obszarze roboczym

Kanalizacja i kanalizacja są rozmieszczone w jednej strefie, więc zmywarka i pralka (jeśli w ogóle) są najlepiej zbliżone do zlewu.

Wysokość i głębokość szafek

Korzystając z głębokości szafek, można dostosować rozmiar wolnej przestrzeni, na przykład szerokiego pomieszczenia, aby znacznie zawęzić. Aby to zrobić, zamów cokoły o głębokości 0,6 m - będą one bardziej przestronne i stworzą łatwy w użyciu system przechowywania. W przypadku wąskiego pomieszczenia ta propozycja nie jest odpowiednia, ponieważ zawęzi i tak wąskie przejście między zestawem a stołem.

1
gotowanie

Wersja bezpośrednia z szerokimi cokołami i urządzeniami do zabudowy

Pojemność zależy również od wysokości: im więcej półek, tym bardziej zróżnicowana będzie ich zawartość. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, szafy żaluzjowe można zastąpić szklanymi witrynami lub otwartymi półkami.

zestaw słuchawkowy

Ustaw 2 metry z lodówką

Zalety piórników i kolumn

Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie naczyń i produktów, nie jest konieczne pozostawianie całej przestrzeni między szafkami a wiszącymi szafkami na całej długości. Nowoczesne szafy-kolumny pomogą w rozwiązaniu tego problemu. Zewnętrznie przypominają stare "slajdy" pod sufitem lub "piórniki" czasów radzieckich.

kuchnia

Wielofunkcyjny blok kolumn

Wypełnienie wewnętrzne może być różne: komora z wbudowanym piekarnikiem lub kuchenką mikrofalową, system przechowywania produktów luzem, półka na przybory kuchenne, mini-bar.

szafka

Szafy-kolumny są idealne do umieszczania urządzeń wbudowanych

Czy potrzebuję antresoli?

obszary deficytowe w małych pomieszczeniach wpływa na ilość miejsca do przechowywania - w standardowych szafach 0,7 m wysokości Istnieje kilka opcji rozbudowy osprzęt „przechowywanie” Za mało miejsca, jeden z nich. - Montaż sufitu osobliwego antresoli, dodatkowy cykl zamkniętych przedziałów.

kuchnia z antresolą

Bezpośrednia kuchnia z antresolą

Antresolę można zastąpić szafami o podwyższonej wysokości - do 0,9 m, oprócz wznoszących się obiektów wnętrza wizualnie podnoszą sufit.

szafki w kuchni

Wiele szafek - racjonalne wykorzystanie obszaru roboczego

Wyspa jako sposób zagospodarowania przestrzennego

Wyspa jest marzeniem nierealizowalnym właścicieli długich, wąskich przestrzeni, jednak w przypadku przestrzeni o kształcie kwadratu jest to jedno z najlepszych rozwiązań. Zamiast tradycyjnych blatów roboczych można instalować wbudowane urządzenia i systemy przechowywania, a także przesuwać zlew i płytę grzewczą na środek pokoju.

obszar roboczy

Wyspa - miejsce do pracy z umywalką i kuchenką

Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, wyspa może zostać rozszerzona, az drugiej strony można zaaranżować jadalnię, umieszczając wysokie krzesełka przypominające stołki barowe na obwodzie.

jadalnia

Wyspa na obszarach pracy i jadalni

Kiedy lepiej wybrać wariant liniowy

Biorąc pod uwagę wiele opcji umieszczania bezpośrednich zestawów kuchennych, możemy stwierdzić, że będą harmonijnie dopasowane do każdej sytuacji. Na przykład jest to praktycznie jedyne prawdziwe rozwiązanie aranżacji miniaturowych pokoi w Chruszczow.

Prosta kuchnia

Jasna opcja dla małego pokoju

Złożony układ, bezskutecznie rozmieszczone okna i drzwi, niszowe ściany, nachylone półki - istnieje wiele przeszkód do instalowania zestawów o innych konfiguracjach.

projekt kuchni

Stylowy design zwartej kuchni

Jeśli nie potrzebujesz pełnowartościowego pomieszczenia do gotowania lunchów z dużą ilością sprzętu i wystarczającej ilości prania i kuchenki mikrofalowej do rozgrzania przygotowanej żywności, obudowa może zostać zredukowana do minimum.

mini-kuchnia

Domowy aneks kuchenny

Kuchnia-pokój dzienny obejmuje umieszczenie sofy lub miękkiego narożnika, przytulnej części wypoczynkowej z telewizorem, aby zaoszczędzić miejsce, wybierz także kompaktową liniową wersję.

projekt kuchni

Kuchnia połączona jest z jadalnią i salonem

Kolejnym dobrym powodem wyboru bezpośredniej konfiguracji są wymagania dotyczące aranżacji wnętrz. Załóżmy, że potrzebujesz wolnego miejsca do przechowywania innych mebli lub pięknej dekoracji podłogi.

kuchnia

Prosta kuchnia z błyszczącą fasadą

Jaka kuchnia wybrać dla apartamentu-studio

Wzrost taryf użytkowych doprowadził do tego, że większość mieszkań w nowych budynkach to tzw. Mieszkania ekonomiczne. Mówiąc najprościej, jednopokojowe apartamenty typu studio, w których łatwo skolonizowana przez studentów, emerytów mieszkających samotnie lub osób, które cenią przestrzeń i brak barier w postaci przegród wewnętrznych.

kuchnia

Kuchnia w studio ma przydzielone minimum przestrzeni

Aby oddzielić blok kuchenny od miejsca do spania, przestrzeń jest podzielona na strefy: podzielona na części za pomocą blatu barowego, mebli tapicerowanych, różnych dekoracji wnętrz.

Licznik barowy

Licznik Bar odgrywa rolę stołu do spożywania posiłków i nauki

Aby struktura ciała była jak najbardziej pojemna, możliwe jest ustawienie z jednej lub z dwóch stron szafki w przypadku walizki z wbudowaną techniką i zestawem półek

kuchnia

Za fasadą skrzyni znajduje się lodówka

Jednym z udanych rozwiązań jest zaprojektowanie ściany z dużą ilością wiszących szafek umieszczonych w 2-3 rzędach. Część półek może być otwarta lub przeszklona.

- Fasada z wieloma sekcjami

Nie rozpaczaj, jeśli wersja liniowa jest jedyną możliwą: nawet przy 2-metrowym zestawie słuchawkowym możesz stworzyć wygodne i luksusowe środowisko.

Szczegóły stylistyczne we wnętrzu

Jeśli pomieszczenie jest małe, zdolność do przeniesienia projektu do tego lub innego stylu jest drastycznie ograniczona. Na przykład styl pałacowy w małym Chruszczowie jest nonsensem. Można jednak przybliżyć dekorację sytuacji do pożądanego kierunku za pomocą poszczególnych części, w tym sposobu wyboru zestawu kuchennego.

kuchnia

Klasyczna biała kuchnia

Właściciele studia lub dużej kuchni znacznie łatwiej realizują marzenie o eleganckiej kuchni ze wspaniałą fasadą i różnorodnymi urządzeniami technicznymi.

kuchnia

Kuchnia bezpośrednia, stylizowana na kraj

Aby wnętrze atmosferę w stylu Prowansji wystarczy wybrać lekki pastelowy odcień mebli, odebrać oryginalne, lekko skierowane starych akcesoriów, dekoracji ścian i podłogi z drewnianych elementów, które wiszą na zasłonach okiennych z kwiatowym wzorem.

meble kuchenne

Prowansjańskie meble

Wystrój w stylu Art Deco to zawsze luksus, drogie naturalne materiały, połysk i złocenie. Jednak do nich należy dodać nienaganną funkcjonalność wszystkich elementów wyposażenia wnętrz, w tym zestawu kuchennego.

kuchnia

Ozdoba w stylu Art Deco

High-tech to styl młodzieżowy, ale preferują go raczej osoby dojrzałe, doceniające wygodę nowoczesnej technologii i zalety minimalizmu. Zastosowanie nowoczesnych materiałów i urządzeń technicznych, prostych geometrycznych kształtów i braku zbędnych detali uważane są za oznaki nowoczesnego kierunku.

kuchnia

High-tech - komfortowa wyspa i wbudowane urządzenia

Powiązane filmy wideo

W następujących filmach - ciekawe informacje na temat projektu i urządzenia wnętrza kuchni.

Recenzja wideo pakietu dla małych mieszkań:

Pomysły na jasne wnętrza, których elementy można wykorzystać do modelowania bezpośredniej kuchni:

Nowoczesne wykonanie w stylu hiszpańskim:

Korzystając z porad projektantów i przykładów z materiałów wideo, możesz stworzyć oryginalny projekt kuchni bezpośredniej, długiej lub kompaktowej - w zależności od obszaru pomieszczenia. Wybierz swój ulubiony styl i postaraj się, aby wszystkie detale wnętrza w pełni mu odpowiadały.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

17 + = 18

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map