Jak ładne i łatwe do złożenia serwetki papierowe do układu tabeli

Jak ładne i łatwe do złożenia serwetki papierowe do układu tabeli

Jak ładne i łatwe do złożenia serwetki papierowe do układu tabeli

Piękny stół z origami z papierowych serwetek to prawdziwa sztuka. Wiedząc, jak złożyć serwetki papierowe do układu stołu, można tworzyć arcydzieła w postaci kwiatów, motyli, łodzi i ciekawych kompozycji. Co najważniejsze, składanie tych origami zajmuje kilka minut, a efekt daje oszałamiające - goście będą zachwyceni doskonale serwowanym stołem i umiejętnościami hostessy w domu.

Subtelności serwowania serwetek stołowych

Znakomita dekoracja stołu to okazja, aby zmienić zwykłe śniadanie lub kolację w świąteczny posiłek. Czasami jest to również świetny sposób na poprawienie sytuacji, jeśli przyjeżdżają goście, i nie ma dużej różnorodności potraw. Pamiętaj, jak podawać stolik w restauracji: piękne urządzenia, wykwintne potrawy i świąteczne układanie. Niezależnie od tego, co można powiedzieć, stwarza szczególną atmosferę przy stole. W tym samym czasie każda kochanka może opanować umiejętności tworzenia pięknych kompozycji.

ustawienie stołu

Prawidłowo dobrany kolor i oryginalne kompozycje umożliwiają przekształcenie dowolnego świątecznego stołu

origami z serwetek

Piękne origami z serwetek - możliwość wykonania dowolnego świątecznego stołu

Jak wybrać papierowe serwetki

kompozycje na stole

Kompozycje na stole będą ładnie wyglądać, jeśli serwetki będą używane w wielowarstwowych, gęstych i najlepiej dużych rozmiarach - łatwiej tworzyć piękne kształty

Aby złożyć papierowe serwetki origami na stół, musisz sam wybrać chusteczki. Cienkie jednowarstwowe lub małe rozmiary wyjątkowo nie nadają się - lepiej jest dać pierwszeństwo wysokiej jakości dwu- lub trójwarstwowej.

Ogólnie zasady wyboru są następujące:

 • Gęstość powinna wynosić co najmniej 17-18 g / m2, co pozwoli ci tworzyć różne kształty, a także wygodnie wytrzeć dłonie - papier nie złamie się ani nie "rozpełznie" na kawałki.
 • Aby stworzyć origami serwetek własnymi rękami, powinieneś wybrać produkty wielowarstwowe - o wiele lepiej zachowują kształt.
 • Rozmiar powinien być wystarczająco duży - do stworzenia najprostszych kompozycji będą potrzebne kwadraty o wymiarach 35x35 centymetrów. Jeśli w planach bardziej złożone origami z papierowych serwetek, wtedy możesz wybrać produkty, których rozmiar wynosi 46x46 centymetrów.
 • Kolor może być dowolny. W tym samym czasie, jeśli planowane jest tworzenie złożonych origami i wyraźnych kształtów geometrycznych, warto dać pierwszeństwo produktom monochromatycznym. A kwiaty, abstrakcje i inne kompozycje mogą być wykonane z modeli z obrazem.

Kiedy należy udekorować stół ręcznikami z serwetek

motyl z serwetek

Trochę "magii" - a zwykły papier zamieni się w piękne motyle

Dosłownie każdy posiłek - od przyjęcia z herbatą w kręgu rodzinnym po kolację - może odbywać się w zupełnie innej atmosferze, jeśli ładnie postawimy serwetki w serwetce. Chociaż w tej sprawie obowiązują pewne zasady etykiety:

 • na herbatę lub kolację wystarczy postawić serwetki na stole na talerzykach lub zrobić dokładne kompozycje na sztućce lub wazon z owocami;
 • Na kolację lub świąteczny stół można wymyślić bardziej wyrafinowane kompozycje - na przykład złożony kwiat, postać łabędzia lub konia;
 • jeśli są spotkania z przyjaciółmi lub piknik na świeżym powietrzu, możesz połączyć kompozycję z dzwonkiem lub wentylatorem i połączyć go z pierścieniami do serwowania - prosto i pięknie.

Specjalne szyk, jeśli papierowe serwetki harmonizują lub kontrastują z kolorem naczyń lub obrusów.

Jak nauczyć się składać origami z serwetek

origami z serwetek

W przypadku braku czasu możesz użyć specjalnych pierścieni - za ich pomocą dosłownie możesz udekorować stolik w zaledwie minutę

Każda gospodyni chce pięknie ustawić stół. Ale każdego dnia, z powodu braku czasu, można złożyć serwetki tylko w serwetkę. Warto jednak nauczyć się tworzyć piękne i niezwykłe figury:

 • być w stanie zmienić dowolny posiłek w świąteczny posiłek;
 • zachęcaj dzieci, aby usiadły przy stole, gdy nie chcą jeść.

Najbardziej przyjemne jest to, że bardzo łatwo złożyć serwetkę do serwowania - wystarczy kilka razy ćwiczyć, kierując się poniższymi schematami. W przyszłości zajmie to tylko kilka minut.

Jak pięknie złożyć chusteczki: schemat z opisem

Sposoby ozdabiania stołu papierowymi serwetkami własnymi rękami - dużo. Rozważ krok po kroku proces tworzenia małych arcydzieł papieru.

Origami serwetek na każdy dzień

układanie

Ta "pokrywa" do sztućców jest łatwa do zrobienia co najmniej codziennie. Możesz także użyć materiałów o różnych kolorach, które pozwolą Ci zmienić układ

Oryginalne origami do robienia sztućców jest bardzo łatwe. Ponadto nie tylko ładnie wygląda, ale także umożliwia umieszczanie nietypowych sztućców.
Proces tworzenia takiego origami krok po kroku wygląda następująco:

1
 1. Najpierw bierzemy kwadratowe papierowe serwetki, złożone w cztery warstwy.
 2. Następnie zaczynamy owijać końce ukośnie paskami centymetrowymi: pierwsza warstwa składa się prawie do środka, druga - do centymetra mniej, trzecia - jeszcze mniej.
 3. Pozostaje obrócić produkt o niewłaściwą stronę, aby owinąć jego połówki.

W ten sposób formowana jest koperta, w którą można umieścić nóż, widelec, łyżkę. A jeśli to konieczne - projekt można łatwo wyprostować, aby korzystać z produktu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Elegancki kwiat na talerzu

chusteczki świąteczne

Trochę treningu - i dosłownie za kilka minut możesz postawić takie świąteczne serwetki na stole

Taka kompozycja jest bardzo podobna do kwiatu. Aby stworzyć te origami, możesz używać zarówno produktów kolorowych, jak i monochromatycznych, które doskonale kontrastują z wielobarwnymi talerzami.

Rozważmy krok po kroku algorytm tworzenia takiego origami:

 1. Składamy się na cztery warstwy papierowych serwetek w kwadratowej formie.
 2. Następnie dodaj je w trójkącie i ponownie za pomocą trójkąta.
 3. Połówki otrzymanego trójkąta są składane na pół, dzięki czemu dolne końcówki nieco zwisają.
 4. Następnym krokiem jest owinięcie opadających końcówek w środku.
 5. A następnie złóż wynikowy trójkąt ponownie na pół.
 6. Pozostaje wyciągnąć jego rdzeń - powinien wyglądać jak łódź z masztem. A następnie należy oddzielić warstwy od siebie, aby stworzyć objętość i piękny kształt kwiatu.

Delikatna róża

ustawienie stołu

Ta rozeta nadaje się do serwowania zarówno świątecznego stołu, jak i rodzinnego przyjęcia herbacianego

Stworzenie takiego kwiatu zajmie zaledwie kilka minut. Możesz zrobić takie róże nawet z dziećmi - więc jest to prosty i szybki sposób na stworzenie origami do serwowania.

Proces tworzenia róży krok po kroku jest następujący:

 1. Kwadratowa serwetka musi być złożona na pół, aby utworzyć trójkąt.
 2. Potem zaczynamy przekręcać płótno w rulon.
 3. Kiedy jest mały trójkąt, powinieneś przejść do poprzecznego skręcenia - jak utworzyć pąk róży.
 4. Ostatnim krokiem jest ostrożne pobranie bocznych płatków, aby nie uszkodzić skręconego pączka.

Wysoki stożek-kwiat

kompozycja w kształcie stożka

Kiedy gospodyni przygotowuje uroczystą kolację dla gości, ustawienie stołu przy użyciu kompozycji o wysokim stożku

Tworzenie wysokich kompozycji wydaje się skomplikowane. W rzeczywistości wystarczy zrozumieć podstawowe zasady składania trójwymiarowego origami i, jak to mówią, aby wypełnić dłoń. Algorytm tworzenia takiego stożka pokazano na rysunku:

origami

Origami

 1. Najpierw złóż papierową serwetkę za pomocą dużego prostokąta. Jeśli początkowo jest zapakowany w paczki kwadratów, całkowicie rozwinąć produkt, a następnie złożyć go za pomocą prostokąta. Końce powstałego prostokąta są owinięte.
 2. Następnie, jak pokazano na rysunku, przekręcamy spód figury.
 3. Następnie rozwiń kompozycję drugą stroną i złóż ją do cylindra, jednocześnie wkładając jedną krawędź do wynikowej "kieszeni".
 4. Ostatnim akcentem jest nadanie produktowi kształtu, który będzie umieszczany na talerzach podczas serwowania.

Płaski Kwiat

płaski kwiat

Bardzo łatwo jest połączyć taką figurę - możesz dosłownie opanować technikę przed przybyciem gości. Ale na naczyniach wygląda bardzo imponująco

Złożyć taki kwiatek z serwetek, aby położyć stół w prosty sposób. Jeśli zrobisz to z produktów, których kolor kontrastuje z odcieniem talerzy, to kompozycja będzie wyglądała szczególnie korzystnie. Instrukcja krok po kroku:

 1. Rozwijamy serwetkę rombem i dodajemy wszystkie cztery rogi w środku.
 2. Następnie ponownie dodajemy do środka 4 róg wynikowej figury.
 3. Następnie obróć kompozycję drugą stroną do góry i ponownie złóż rogi do środka.
 4. Pozostaje tylko zrobić płatki kwiatu, dla którego trzymamy postać w środku i delikatnie wyciągnąć końcówki.

Klasa główna wideo: 6 sposobów składania serwetek

Najprostszym sposobem nauczenia się sztuki serwowania jest użycie wizualnego przykładu wideo. Dlatego proponujemy 6 sposobów tworzenia oryginalnych kompozycji z papierowych serwetek, podanych w tym filmie:

Alternatywa dla papierowej serwetki

chusteczki higieniczne

Tkaniny sielskie będą kosztować więcej, ale będą trwać znacznie dłużej niż papier

Należy rozumieć, że papierowe serwetki są produktem jednorazowego użytku. Ponadto ich rozmiar i gęstość papieru nie zawsze pozwalają na tworzenie takich kompozycji, jak chcesz. Dlatego na świątecznym stole bardziej odpowiednie są tkaniny.
Przy wyborze tej ostatniej główny nacisk należy położyć na jakość:

 • Wskazane jest, aby wybrać pościel lub bawełnę. W każdym razie procent naturalnych nici powinien być maksymalny. Syntetyczna nić może znajdować się w kompozycji, ale w niewielkiej ilości i tylko w celu ułatwienia pielęgnacji tkaniny.
 • Kolor tkaniny może być uniwersalny - biały, jasnozielony lub z jasnym kwiatowym nadrukiem, dzięki czemu mogą być używane do różnych przyborów.
 • Specjalna szyk - serwetki, tematycznie odpowiednie do różnych świąt i uroczystości rodzinnych. Na przykład mogą to być haftowane produkty lub serwetki z nadrukiem odpowiednim do określonego dnia - dziecięce, świąteczne lub na przykład motywy Halloween.

Jednym słowem, najważniejsze jest pragnienie udekorowania stołu. Możliwości pięknego serwowania to morze. Jeśli gospodyni naprawdę gotuje potrawy z miłością i kładzie je na stole, odpowiednie będą składane serwetki do serwowania stołu.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

21 − 16 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map