Design corner kitchen - zdjęcia przykładowe aranżacji wnętrz

Design corner kitchen – zdjęcia przykładowe aranżacji wnętrz

Design corner kitchen - zdjęcia przykładowe aranżacji wnętrz

Narożny układ kuchni pozwala stworzyć wygodne miejsce do pracy w dowolnym pomieszczeniu o odpowiedniej formie, otwartej lub izolowanej, w tym małej, przykłady wzornictwa - na poniższych zdjęciach. Układ kątowy zakłada, że ​​meble i technologia są umieszczone wzdłuż dwóch sąsiednich prostopadłych ścian. W ten sposób spełniony jest warunek ergonomicznego trójkąta roboczego: zlewozmywak, kuchenka i lodówka znajdują się na szczytach w odległości 1,2 ... 2,7 m od siebie.

Nowoczesne narożne pomysły na projekt kuchni

Wśród narożnych kuchni wciąż przewodzą kształt litery L, gdy jedno skrzydło zestawu słuchawkowego jest zauważalnie krótsze od drugiego. Wybór takiego układu mebli kuchennych jest najczęściej spowodowany cechami układu: jedna ze ścian jest ograniczona przez otwór drzwi lub okna. Mniej powszechne są kuchnie o jednakowej długości niższych modułów na obu ścianach: to ustawienie jest możliwe w dużych pomieszczeniach lub w ogóle nie ma okien, co często ma miejsce w nowych budynkach.

trójkąt kuchenny

Zasada działania kuchennego trójkąta

Ale kuchnia ma kształt litery F - to nowość w aranżacji wnętrz. Ten rodzaj otrzymuje znany zestaw w kształcie litery L, uzupełniony stelażem lub wysuwanym blatem pośrodku długiej sekcji. Stojak może zastąpić stół śniadaniowy, służyć jako kolejna powierzchnia do pracy lub wizualnie strefa zonate, co jest istotne w studiach.

zestaw

Słuchawki w kształcie litery F

Inną cechą nowoczesnego wzornictwa wnętrza kuchni jest zastosowanie wyłącznie urządzeń wbudowanych. Z tego rozwiązania szczególnie korzystają małe kuchnie narożne: widok nie przylega do niejednorodnych powierzchni, a pomieszczenie jest postrzegane wizualnie jako lżejsze i bardziej przestronne.

Moda na lekkość i zwięzłość stworzyła kolejny trend - otwarte półki, jak na zdjęciu. Z powodzeniem zastępują sekcję szafek wiszących na krótszym boku rogu lub ogólnie wszystkie moduły górne. To rozwiązanie jest wyjątkowo funkcjonalne - mimo wszystko na półkach jest zawsze pod ręką - i doskonale łączy się z minimalistyczną stylistyką, ale czasami niepraktyczne, zwłaszcza jeśli nie lubisz częstego sprzątania.

otwarte półki

Otwórz półki w rogu

Biały kolor i jego odmiany wciąż nie ustępują miejsca w projektowaniu kuchni. Średnio na co trzecim zdjęciu modnego wystroju kuchni fasady mebli, ściany lub ogólna kolorystyka są bardzo lekkie, warunkowo białe.

Ważne: absolutnie biały, czysty kolor w dużej ilości jest zbyt zimny, przypomina szpital, więc we wnętrzu lepiej używać jego odcieni: kremowej, szaro-jasnobeżowej.

z4
z5
z6

Projekt małej narożnej kuchni

Optymalne wymiary trójkąta roboczego idealnie pasują nawet do miniaturowych kuchni "Chruszczowa". Rozważamy:

 • mycie w module prostokątnym - 60 cm;
 • kuchenka / płyta grzejna - 50 cm;
 • lodówka - 60 cm;
 • minimalna powierzchnia robocza wynosi 60 cm;
 • Dodatkowa powierzchnia robocza dla gorących garnków i kuchennych urządzeń elektrycznych - co najmniej 40 cm.

Razem: całkowita długość wzdłuż ścian niezbędnych elementów małej kuchni narożnej wynosi 2,3 - 2,7 m, można je umieścić w najmniejszym pomieszczeniu o 5 kwadratach. Oszacuj lakoniczność projektu na tych zdjęciach wnętrz prawdziwych kuchni. Zbudowanie właściwego trójkąta roboczego nie zawsze jest możliwe z przyczyn technicznych, ale jeśli kuchnia jest mała, nie jest to takie ważne: odległości nie są tymi, z którymi można pokonywać kilometry.

układ kątowy

Dobry układ narożny

kuchnia

Wygodny i przytulny może być nawet na 4 metry kwadratowe. m

Producenci urządzeń kuchennych produkują kompaktowe modele technologii o zmniejszonej szerokości, głębokości i wysokości, pomagając zaoszczędzić cenną przestrzeń i nie przeciążając wnętrza. Na przykład mała, kompaktowa lodówka, ukryta pod blatem, zwiększy powierzchnię roboczą. Ale te opcje są odpowiednie tylko dla tych, którzy mieszkają samotnie lub rodziny kilku osób, nie więcej.

Zwróć uwagę: nawet najdogodniejsza mała kuchnia zmieści się tylko w niezbędnym miejscu, przestrzeń do przechowywania będzie musiała zostać przeniesiona do innych pomieszczeń.

z9
z10
z11

Zrób kąt

W zestawach narożnych zastosuj moduły wtykowe trapezowe (pięciokątne) i w kształcie litery L. Najczęściej są zawiasowane, ale są również możliwe w wersji podłogowej. Używane są również uniwersalne moduły liniowe, ale dostęp do odległego rogu jest trudny, dlatego zaleca się instalowanie obrotowych i chowanych systemów magazynowych.

1

Akcesoria do zestawu słuchawek narożnych:

z12
z13
z14

Aby umieścić bezpośrednio w rogu zlew lub piec wydaje się atrakcyjną opcją pod względem zwartości obszaru roboczego, zwłaszcza jeśli pokój jest mały. Takie ustawienie powłoki często dyktuje lokalizację wylotu rur zasilających. Należy jednak wziąć pod uwagę nieuniknione niedogodności tego wyboru:

 • Tylko jedna osoba może zbliżyć się do zlewu, nie będzie możliwe zmywanie naczyń w czterech rękach;
 • patrzenie na doniczkę na dalekim pierścieniu będzie niewygodne;
 • górna szafka narożna będzie musiała zostać podniesiona lub wyeliminowana poprzez zastąpienie jej wąskimi otwartymi półkami lub wysokim okapem, aby nie bić się wokół niej głową.

Nie zaleca się instalowania w rogu szuflad, piekarnika lub zmywarki do naczyń - sąsiednie drzwi będą się wzajemnie zakłócać podczas otwierania.

Przykładowe zdjęcia narożnego projektu

układ zlewu

Kątowe ułożenie zlewu

położenie płytki

Położenie kątowe płyty

Warianty elementów wystroju wnętrz

Sytuacja, w której róg kuchni ma otwór w oknie, jest uznawany za udany. Po pierwsze, zlew lub nawet blat pod oknem - jest modny i piękny. Po drugie, używając naturalnego światła, możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej. A potencjał dekoracyjny dowolnego obiektu znajdującego się w tej strefie, natychmiast się zwiększa, ponieważ nie można go zauważyć. Świetnie wyglądające lampy na długich zawieszeniach, rośliny na parapecie, jak na zdjęciu, lub małe wazony, przymocowane do szyny w poprzek otworu.

Obawiając się, że wysokiej klasy szafki zmniejszą strumień światła, właściciele kuchni tej konfiguracji zastąpią odchylane sekcje otwartymi półkami. To dobre rozwiązanie: okno wyraźnie przyciąga uwagę, a rytmiczne linie wzdłuż krawędzi balansują i nadają wnętrzu symetrię. Poniższe zdjęcie jest właśnie takim przykładem:

z17
z18
z19

Projekt kuchni narożnej z oknem skierowanym na południe różni się od projektu otworu okiennego skierowanego na drugą stronę świata, w jednym szczególe. Kiedy słońce w zenicie zmywa naczynia lub kroi sałatkę na słońcu, jest bardzo nieprzyjemne, warto więc zadbać o jakość cieniowania. Zasłony - rolowane, rzymskie, plisowane lub rolety rozwiążą problem.

Otwarte półki - znaczny detal popularnego skandynawskiego stylu - w kuchni mogą być wizytówką zabytkowych i antycznych naczyń, teksturowanych naczyń. I nie jest konieczne umieszczanie rzeczy tylko dla piękna. Miedź lub mosiądz Turcy, tace, młyny do przypraw, naczynia z gonitwą, porcelana kobaltowa nadal będą pełnić swoją główną funkcję, jednocześnie dekorując wnętrze.

Zdjęcia udanego umieszczenia otwartych półek kuchennych:

z20
z21
z22

Dzięki półkom można zrobić użyteczne, zwykle nie używane miejsce narożne, jak na poniższym zdjęciu:

Pozostała wolna ściana nie może być również przykryta wiszącymi szafkami i półkami, zwłaszcza jeśli jest wystarczająco dużo schowków. Umieść na niej swoją kolekcję ozdobnych talerzy, formularzy do pieczenia lub pamiątkowych magnesów z podróży.

dekoracyjne talerze

Ciekawy pomysł na zdjęcie: zamiast obszernych szafek wiszących - ozdobnych talerzy

Rodzaje programów i projektów przebudowy kuchni narożnych

Właściciele standardowych apartamentów nie zawsze traktują plan architektów jako udany, więc starają się zmienić kształt przestrzeni według własnego gustu. Jakie rodzaje ponownego planowania są dopuszczalne w przypadku kuchni narożnej?

Najczęściej w celu zwiększenia powierzchni kuchennej jest ona łączona z sąsiednim salonem, burząc wspólną ścianę w całości lub w części. Czasami jest to jedyny sposób na uzyskanie jednego przestronnego pokoju kosztem dwóch oddzielnych małych pokoi.

Stowarzyszenie z salonem:

z24
z25
z26

Innym popularnym wariantem przebudowy jest przejście od drzwi do drzwi pomiędzy kuchnią a balkonem. Resztę betonowej podstawy przekształca się w blat barowy lub dodatkowy blat.

Stowarzyszenie z balkonem:

z27
z28
z29

Style kuchni narożnej

Projekt pomieszczenia zależy od gustu właścicieli, ewentualnych ograniczeń natury technicznej, wielkości planowanego budżetu na naprawy, specyfiki użytkowania konkretnego pomieszczenia. Najpopularniejsze style to:

Nowoczesny

Styl secesji jest nierozerwalnie związany z takimi cechami:

 1. Przede wszystkim - funkcjonalność, więc musi istnieć nowoczesna technologia, w tym wbudowana. Na otwartych powierzchniach nie ma nic zbędnego.
 2. Geometria: Wyraźnie zdefiniowane linie proste w połączeniu z akcentowanymi asymetrycznymi zakrętami.
 3. Monolityczne gładkie powierzchnie bez niepotrzebnego wystroju, dużo połysku, metalu i szkła.
 4. Aktywne wykorzystanie koloru: żywe jasne kolory w tym samym czasie ze spokojną miękkością, natomiast brak wielokolorowy.

Ten styl - pomysł technologii i rozkwitu wzornictwa przemysłowego - jako ozdoby i akcenty wita znane codzienne rzeczy w oryginalnej i zwięzłej formie. Wnętrze nie jest przeładowane wizualnym szumem, a błyszczące monochromatyczne powierzchnie odbijają światło, wizualnie powiększając obszar, dzięki czemu nowoczesność najlepiej nadaje się do małych kuchni.

kuchnia narożna

Mała narożna kuchnia w stylu Art Nouveau

z31
z32
z33

Klasyka

Klasyka w dekoracji są drogie, więc jest to wybór bogatych ludzi. Klasyczny wystrój wnętrz sprawia wrażenie majestatu i przypomina pałac z epoki klasycyzmu, więc styl jest bardziej odpowiedni dla średnich i dużych pomieszczeń, ale nie jest mały.

Podstawowe zasady klasycznych wnętrz:

 1. Harmonia i elegancja. Klasyki są obce pretensjonalności i patosowi, wszystko w równowadze: zarówno formy, jak i rozmiary oraz wystrój. Kombinacje kolorów są pogodzone przez wieki, krzykliwe odcienie i nadmierne ozdoby są niedopuszczalne.
 2. Tradycja, nawet konserwatyzm. Kuchnie w stylu klasycznym wyglądają prawie tak samo jak sto lat temu, nowoczesna technologia jest ukryta.
 3. Naturalne materiały lub imitacje wysokiej jakości. Ozdobić panele elewacyjne są szeroko stosowane, Szafki, pilastry, pręty, pręty, rzeźbione elementy, stiuk, brązu lub mosiądzu.
 4. Możliwe opcje aranżacji - w duchu ścisłego ograniczenia lub subtelnego szyku.
projekt kuchni

Na zdjęciu - lekki, elegancki przykład klasycznego wzornictwa

z35
z36
z37

Kraj

Kącikowe kuchnie wiejskie wyglądają naturalnie w wiejskich rezydencjach, ale w mieszkaniu można stworzyć rustykalny styl. Ceniony jest za niezrównany komfort i ciepłą, spokojną atmosferę dobrego starego domu. Efekt ten jest konsekwencją prostoty, wręcz przestarzałej staranności i narodowego koloru w projekcie.

Za projekt kuchni narożnej w duchu kraju charakteryzuje się:

 • obfitość drewna, barwiona lub o naturalnej fakturze;
 • meble zabytkowe lub stare;
 • dużo małych półek, szafek, szuflad;
 • ukryte przed spojrzeniem na nowoczesną technologię;
 • w kratkę, w kropki lub proste kwiatowe ozdoby, ozdoby;
 • Części z miedzi, brązu lub ciemnego żelaza z patyną;
 • tablica starożytności, zadrapania, surowe formy;
 • brak nowoczesnych i sztucznych materiałów.

Zwróć uwagę: aby zachować wspólny styl technologii, pozostając w zasięgu wzroku, warto wybrać w stylu retro. wybrzuszony niska lodówka, piekarnik drzwi z mosiężnymi szyn i czujnik temperatury dial-skala, celowo masywna krata na powierzchni do gotowania - w takiej postaci, asystentów krajowych przekonująco pasować do wnętrza kraju, jak na zdjęciu:

z38
z39
z40

High-tech

High-tech we wnętrzu narożnej kuchni jest ucieleśnieniem innowacji. Wszystkie najnowsze, technologiczne i nowoczesne idealnie pasują do stylu, zwłaszcza jeśli ma zwięzły design. Jako główne materiały, metal, szkło, akryl i tworzywo sztuczne są używane w jak największym stopniu. Sprzęt gospodarstwa domowego - panele sterowania, płyty grzewcze, ekrany dotykowe, piece - są często wyświetlane, ale można je również zintegrować w wersji zamkniętej.

Zdjęcia pokazują główne oznaki high-tech w kuchni:

 • w formach - obfitość wyraźnych linii prostych i kątów, przewaga konturów;
 • w schemacie kolorów zimna monochromatyczna gamma;
 • zamknięte monolityczne fasady z minimum akcesoriów;
 • podkreślały nowoczesne materiały;
 • brak wystroju;
 • ergonomia.

Ten styl zakłada wyjątkową funkcjonalność: każdy obiekt może być używany na różne sposoby, co pomaga zaoszczędzić miejsce. Zwarta konstrukcja sprawia, że ​​hi-tech nadaje się do małej kuchni.

z41
z42
z43

Wybór mebli i urządzeń do kuchni narożnej

Minimum dla funkcjonalności pomieszczenia w kuchni jest zawsze: jest wyposażone w zlew i kuchenkę do gotowania, z reguły jest stół. Aby przestrzeń była maksymalnie wygodna, należy zainstalować zestaw kuchenny i sprzęt, biorąc pod uwagę następujące punkty:

 1. Kształt pomieszczenia, jego wymiary, rozmieszczenie otworów drzwiowych i okiennych, obecność kolumn, półek i innych konstrukcji wpływa na liczbę sekcji mebli i ich rozmieszczenie.
 2. Otwarty / odizolowany układ, a także obecność / nieobecność oddzielnej jadalni - aby wybrać miejsce dla grupy restauracyjnej.
 3. Wysokość powierzchni i wiszących szafek powinna być wygodna dla gospodyni.
 4. Liczba i sposób rozmieszczenia urządzeń gospodarstwa domowego zależy tylko od wzrostu i zwyczajów członków gospodarstwa domowego - nie ma tu uniwersalnych przepisów.
 5. Lodówka, jako najwyższy obiekt, pożądane jest umieszczenie na końcu "skrzydła", tak aby nie dzielił użytecznego obszaru blatu na mniejsze części.

Ergonomiczne wymiary mebli kuchennych:

rozmiary mebli

Ergonomiczne wymiary mebli kuchennych

kuchnia

Główne zalety i wady kuchni narożnej

Podsumujmy. "Kąt" - najbardziej uniwersalna i dlatego popularna aranżacja zestawu kuchennego. Jego zalety są następujące.

 1. Dzięki kątowej konfiguracji możliwe jest optymalne wyrównanie obszaru roboczego, w którym zasada trójkąta roboczego jest realizowana przez pięć plusów.
 2. Użyteczna powierzchnia jest wykorzystywana w jak największym stopniu, co jest szczególnie widoczne w małych i średnich pomieszczeniach. Możesz zaplanować wystarczającą liczbę miejsc do przechowywania.
 3. Kątową kuchnię można łatwo uzupełnić półwyspem lub wyspą, a także często łączy się z restauracją.
 4. Wygodny i piękny design można stworzyć w dowolnym stylu i budżecie.
kuchnia narożna

Kuchnia narożna, uzupełniona wielofunkcyjną wyspą

Kuchnia ugościła się przez długi czas, a jej wygoda i racjonalne planowanie jest ważniejsze niż wzorowe dodatki, choć nie wykluczają tego drugiego. Żeby podziwiać świeże wnętrze, będziesz miał miesiąc lub dwa, ale żeby sobie wytykać się z perspektywy czasu - przez kolejne lata. Czy łatwo jest wziąć pod uwagę wszystkie ważne niuanse przed naprawą? W razie wątpliwości - nie wahaj się poprosić o pomoc profesjonalnych projektantów.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map