Dekoracje ścienne w kuchni: pomysły na jasne inkarnacje

Dekoracje ścienne w kuchni: pomysły na jasne inkarnacje

Dekoracje ścienne w kuchni: pomysły na jasne inkarnacje

Dekoracja ścian kuchennych jest niezwykle fascynującą czynnością, ale nie łatwą. Trudność polega na tym, że większość z nich pokryta jest meblami. Pozostała przestrzeń jest czasami tak mała, że ​​"krok w prawo, krok w lewo" i dekoracje będą zbyt duże lub będą nieodpowiednie. Nie powinieneś jednak upraszczać swojego zadania i mieć nadzieję na obejście bez nich. Są potrzebne nawet w tak powściągliwych stylach, jak minimalizm i hi-tech. Piękne serce i ładne rzeczy sprawiają, że pokój jest przytulny i wygodny na długi pobyt. Możesz dekorować ściany w kuchni własnymi rękami - pomysły są niesamowite! Poznaj najpopularniejszy z nich.

Funkcje wystroju ścian w kuchni

Kuchnia to prawdziwe pole bitwy dla każdej gospodyni domowej. Plamy ropy i wody, niczym fragmenty potężnych skorup, rozpraszają się po bokach, nie szczędząc nic na swojej drodze. W takich warunkach nie tylko do dekoracji i mebli, ale także do dekoracji, są specjalne wymagania.

Wystrój kuchni - jak powinno być

Dekoracja ścian kuchni musi więc spełniać kryteria praktyczności i estetyki.

 • Zgodność ze stylowym rozwiązaniem wnętrza. Tak więc, w kuchni high-tech, bukiety lawendy, suszona cebula z dzianiny i "smaczne" jasne martwe natury są nieodpowiednie.
Półka w kuchni

Półka ścienna z jasnymi akcentami

 • Możliwość opieki / czyszczenia. Idealnie, jeśli dekoracje można w dowolnym momencie usunąć, wyczyścić itp. Jeśli nie, to element do dekoracji ścian należy czyścić bezpośrednio na swoim miejscu. W przeciwnym razie nie stanie się ozdobą wnętrza, ale zbieraczem kurzu.
Dekoracyjny uchwyt

Dekoracyjny uchwyt na butelki wina i kieliszki do wina

 • Elementy dekoracyjne powinny być odporne na wilgoć, aby wytrzymać nie tylko czyszczenie, ale także zwiększoną wilgotność w kuchni. Nawet przy dobrej wentylacji jest częstym gościem w tym pokoju.
 • Ozdoby powinny być higieniczne. Rozpadające się farby, gałązki, sznurki - nie najlepsze składniki do twoich potraw.
Banki z przyprawami

Praktyczny wystrój - puszki i pudełka z przyprawami

Wybór miejsca na wystrój

Projektanci wyróżniają dwa tradycyjne rozwiązania dotyczące umieszczania dekoracji ściennych - miejsce do pracy i miejsce do jedzenia. W pierwszym przypadku mówimy o tzw. Fartuchu kuchennym - odcinku ściany umieszczonym bezpośrednio nad piecem, stołem do cięcia i zlewem. Ta przestrzeń ma trzy funkcje:

 1. Jest mały.
 2. Stale skłonny do zabrudzenia i wilgoci.
 3. Częściej jest to wykonane przez płytki ceramiczne, tynki dekoracyjne.

Z tych powodów wybór opcji projektowych dla fartucha kuchennego jest bardzo wąski. Z reguły są to naklejki, malarstwo dekoracyjne.

W drugim przypadku jest o wiele więcej opcji. Zazwyczaj w jadalni jest tylko grupa restauracyjna - stół i krzesła. Można je uzupełnić komodą lub krawężnikiem. W takim przypadku jedna lub dwie ściany mogą być umieszczone pod dekoracyjnym wzorem. Ale tutaj ważne jest rozsądne oszacowanie skali pomieszczenia. W dużej kuchni, odpowiedniej tapecie lub kombinacji kilku opcji dekoracyjnych - mogą oddać całą ścianę.

Oryginalna dekoracja ścienna

Aby ozdobić ścianę używano różnych przedmiotów

Ale w małym pokoju dekoracje powinny mieć bardzo skromny rozmiar, aby nie tworzyć poczucia kumulujących się przedmiotów.

Zobacz zdjęcia najważniejszych pomysłów na dekorowanie ścian w kuchni i znajdź swoje rozwiązanie!

Ciekawe rozwiązania do każdego wnętrza

Spraw, aby kuchnia była piękna i przytulna na różne sposoby. Każda z nich ma swoją specyfikę, wymaga pewnych nakładów czasu i kosztów finansowych, aw niektórych przypadkach także specjalnego szkolenia.

Oglądaj w projektowaniu kuchni

Zastosuj jako dekor zegar ścienny - klasyczne rozwiązanie, które nadaje się do niemal każdego wnętrza.

1

Zegar kuchenny

Beżowy zegarek w kuchni

Zegar nad blatem stołu

Godziny i półka

Jeśli pozwala na to powierzchnia i wolne miejsce w kuchni, nie można ograniczyć się do jednego zegara. Niech będą kilka - różne rozmiary, kształt, ale jeden styl! To rozwiązanie jest dość oryginalne i jednocześnie praktyczne.

Kilka godzin w kuchni

Jeśli chcesz, możesz znaleźć modele zegarków, które najlepiej pasują do tematu kuchni.

Godziny od sztućców

Zegar w postaci kubka

Fascynujący w stylu minimalizmu lub zaawansowanej technologii przypomina zegarek z chromowanymi rękami, ale bez tarczy! Jednak nawet bez niego nie będzie trudno zrozumieć, która jest godzina.

Zegar bez numerów

Niewątpliwą zaletą zegarków jako wystroju jest ich prostota.

Talerze i tace - nie tylko do jedzenia

Ozdabianie ścian ozdobnymi płytami ma długą historię. Najczęściej takie rozwiązania można zobaczyć w orientalnym, klasycznym, wiejskim stylu. Płyty można wieszać na specjalnych pętlach mocujących (dostępnych w wersjach ściennych) lub na uchwytach.

Talerze dekoracyjne

Przy dekorowaniu kuchni płytami ściennymi zaleca się stosowanie standardowego układu ich rozmieszczenia:

 • w jednym rzędzie;
 • "Fala";
 • figura geometryczna;
 • symetrycznie względem innego obiektu, na przykład obrazu;
 • arch;
 • w zależności od wielkości - w porządku rosnącym lub malejącym;
 • arbitralnie.

Talerze na ścianach kuchni

Talerze w dekoracji ściany

Wielobarwne talerze

Płyty z elementami kucia

Zwróć uwagę! Posiadacze cymbałów odgrywają ogromną rolę w integralności ich postrzegania i tworzeniu jednolitego rozwiązania.

Płyty z kuźnictwem

Oprócz talerzy do ozdabiania ścian w kuchni można używać tacek. Wykonane w technice murali Gzhel lub Zhostovo, staną się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Tacki Zhostovo na ścianie

Dekoracyjne półki do dekoracji ścian kuchni

Półki - praktyczny element wnętrza kuchni, który można ozdobić. Zabierz je na kolorowe puszki przypraw, piękne małe rzeczy, pamiątki.

Półki można wyposażyć w wieszaki na ręczniki, szklanki i kubki, które zaoszczędzą znaczną przestrzeń i pomogą utrzymać porządek.

Półki z wieszakami

Czy masz jakieś piękne potrawy? Więc nie chowaj tego za drzwiami szafek! Połóż go na otwartych półkach, aby stworzyć nastrój w pokoju, uczynić z niego dochodowy akcent.

Półki narożne

Biała kuchnia

Uwaga: półki mogą mieć bardzo skromne wymiary, co jednak nie umniejsza ich roli w dekoracji kuchni.

Półki z haczykami

Zdjęcia i wystrój zdjęć do kuchni

Obrazy jako dekoracja ścienna - rozwiązanie nie jest nowe, ale nie traci swojego znaczenia. Możesz łatwo wybrać zdjęcia w wybranym stylu i rozmiarze. Jedność z wnętrzem pokoju podkreślają starannie dobrane ramy. Najważniejsze w kuchni są martwe natury, krajobrazy, kwiaty. Alternatywą dla zdjęć mogą być rodzinne zdjęcia lub rysunki członków rodziny.

Malowanie we wnętrzu kuchni

Obrazy we wnętrzu kuchni klasycznej

Zdjęcia w pomarańczowej kuchni

Zdjęcia na wąskiej ścianie

Małe zdjęcia

Szczególnie popularne były zdjęcia fotograficzne, modularne obrazy o najwyższej jakości obrazu - przeciętny wariant pomiędzy fototapetami i tradycyjnym obrazem. Ich cechą jest dzielenie całego obrazu na kilka części, które znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. To rozwiązanie jest odpowiednie dla osób, które mają tylko jedną ścianę do dekoracji lub jeszcze mniej.

Zdjęcie projektanta

Jasny obraz we wnętrzu kuchni

Modułowy obraz

Modułowy obraz do wystroju kuchni

Czy istnieje cała wolna ściana? Następnie rozważ opcję z fototapetami. To odważna decyzja, która przyciąga uwagę. Z tego powodu wybrane zdjęcia do kuchni na ścianie nie powinny kolidować z fasadami mebli lub materiałami wykończeniowymi. W przeciwnym razie dostaniesz nieodpowiedni kolor we wnętrzu.

Malowanie na całej ścianie

Malowanie na przegrodzie

Zwróć uwagę! Duże zdjęcia są nieodpowiednie w małej kuchni. Zamiast tego należy preferować wizualne poszerzanie panoram pomieszczenia.

Tapety na ścianie

Tablica łupkowa do genialnych pomysłów i nastrojów

A dzieciom i dorosłym spodoba się możliwość wciągnięcia do kuchni, robienia krótkich notatek, pozostawiania przyjemnych życzeń i cennych instrukcji. Aby to zrobić, wystarczy udekorować ścianę łupkiem. Może zajmować to w całości lub w części. Przy braku miejsca możesz ograniczyć się do niewielkiej liczby klocków. Łatwą w użyciu alternatywą jest samoprzylepna folia z powłoką łupkową.

Nowoczesna kuchnia

Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwala nagrywać i nie zapomnieć o ważnym niuansie, przepisie itp. W kuchni jest to wygodne, ponieważ przy mokrych lub brudnych dłoniach często nie jest możliwe nagrywanie na papierze.

Płytka w kuchni

Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na ścianach, powierzchnia elewacji kuchennych, lodówka, może być ozdobiona łupkiem.

Łupkowe deski w kuchni

Jednak bez nieprzyjemnych chwil tutaj jest niezbędna. Najpierw trzeba będzie wydać nie tylko na projekt ściany, ale także na kredę jakości, która nie zdradzi tak oryginalnego wystroju. Po drugie, kreda ma właściwość sypania, więc wybierz ostrożnie taki wybór dla takiej dekoracji.

Duża tabliczka

Ścienne naklejki i naklejki kuchenne

Na gładkich monofonicznych ścianach kuchni i prosząc o naklejki z różnymi obrazami lub napisami. Ich wybór jest naprawdę ogromny! Takie etykiety są odporne na wilgoć i praktycznie nie wypalają się z czasem, ale obawiają się uszkodzeń mechanicznych. W razie potrzeby można je zmienić lub uzupełnić. Im gładsza powierzchnia, tym lepsza będzie naklejka!

Naklejka na ścianie

Napis na ścianie

Dekoracja ściany z naklejkami

Naklejka w formie półek

Przy okazji, możesz to zrobić sam. Aby to zrobić, narysuj lub wydrukuj żądany obraz, zrób z niego szablon i przenieś go na samoprzylepną folię. Wytnij i wklej na ścianie. Pojemne napisy na ścianach doskonale pokażą Twoje upodobania, postawy, podejście do życia i wprowadzą do wnętrza zapał. Naklejki są idealne nawet dla najmniejszej kuchni.

Napis na ścianie w kuchni

Malowanie ścian kuchni - opcja dla zapraszanego projektanta lub tych, którzy mają odpowiednie umiejętności. Zwykle malowanie odbywa się na tynku, odpornym na wilgoć i zmiany temperatury w farbach.

Naklejki na temat morza

Malowanie ścian kuchni

Panele masowe i szklane kolby

Dodadzą koloru do kuchni i dużych paneli. Wyglądają dość żywiołowo i oryginalnie. Często taki wystrój znajduje odpowiedź w projekcie tapety, dekoracyjne wstawki na powłoce ceramicznej. Jeśli masz czas i pragnienie, możesz to zrobić własnymi rękami.

Obrazy 3D

Oryginalny skład

Panel w kuchni

Szklane kolby i butelki, zamocowane na podstawie i zawieszone na ścianie, absolutnie nie obciążają wnętrza, zaskakująco go zmieniając. W nich można umieścić suszone kwiaty, ostrą trawę, świeżo ścięte kwiaty. Entuzjaści-hodowcy kwiatów mogą stworzyć florarium w takich kolbach!

Suszone kwiaty w kuchni

Panno z butelek

Rozważane opcje to kropla w oceanie. Inspiruj, fantazjuj, twórz! Jeśli Twoja kreatywność szybko zasypia, zaproś projektanta. Wraz z profesjonalistą łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie do wystroju Twojej kuchni.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map