Sprievodca výberom sušičiek riadu

Sprievodca výberom sušičiek riadu

Umývačka riadu

Umývačka riadu je asistent, ktorý je v kuchyni potrebný každý deň. To nielen pomáha pokrmy suché pred uskladnením v skrini, ale tiež umožňuje ukladať dosky a hrnčeky primárnej nevyhnutnosti v rýchlom prístupe. A sušenie na riad môže byť dekoráciou kuchyne. V tomto článku vám povieme, aké odrody nájdete v obchodoch a čo hľadať pri nákupe.

Hlavné typy sušičiek: vyhodnotiť dizajn, dizajn, vzhľad, materiály

Modely kuchynských sušičiek sú rozdelené podľa spôsobu inštalácie:

 • Inštalovaný na umývadle. Sú to sušiče troflexy z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu, ktoré sú pripevnené na umývadle. Takéto výrobky sú jednoduché a ľahké, nevytvárajú dizajnové zaťaženie v kuchyni a prispôsobujú malý počet dosiek. Keďže takéto sušenie je vždy po ruke, je tiež vhodné pridať do nej umývanú zeleninu. V obchodoch nájdete trofeje v podobe sietí, roštov alebo perforovaných dosiek.

Tip: V niektorých internetových obchodoch (napr. V spoločnosti Alyexpress) nájdete sušičku pozostávajúcu z kovových alebo silikónových tyčí a skladanie do role (na obrázku nižšie). Môžu byť umiestnené nielen umývané, ale aj teplé jedlá.

Sušič na rolách na riad

Sušič na rolách na riad

 • Vstavané moduly kuchynskej súpravy. Sú umiestnené v stojanoch, zásuvkách alebo kuchynských skriniach vrátane rohových jednotiek. Najjednoduchšie modely majú dva vrstvy na hrnčeky a dosky, komplexnejšie návrhy poskytujú rôzne oddelenia, napríklad pre okuliare. Uzavreté fasády chránia čisté pomôcky pred prachom a keďže vstavané sušenie obsahujú palety, môžu sa sklopiť priamo z umývadla. Pravdou je, že to nie je príliš pohodlné a nie tak "užitočné" pre rám skrine - v ňom sa vytvára príliš veľa vlhkosti. Preto je hlavná sušička v skrini a mala by byť doplnená prídavným zariadením, stojacim v blízkosti umývadla.

Vstavaná umývačka riadu

Tip: Nezabudnite, že nie každé sušenie má paletu pre druhú vrstvu. Hľadajte presne model, v ktorom bude.

 • Desktop. Inštalované v blízkosti umývadla, napríklad na krídle alebo na doske. Stolové modely sú skladacie a stacionárne, jedno-, dvoj- alebo trojvrstvové, s príbormi a bez príborov. Keďže stolové sušičky na riad sú vždy v očiach, mali by byť zvolené podľa štýlu a sfarbenia interiéru kuchyne.

Sušičky stôl na stolovanie

Sušičky stôl na stolovanie

Tip: Ak nie je umiestnená nástenná skrinka nad umývadlom, alebo ak je umývadlo umiestnené v blízkosti okna, sušička by sa mala zdvihnúť s vekom, ktoré chráni riad pred prachom. Takýto model sme našli na webovej stránke Alibaba (na obrázku nižšie).

Stôlová sušička s vekom

1
 • Sklopná. Fixujte na správnom mieste na stenu, na zábradlí alebo v kuchyni. Vyberajú sa tak, aby rozmery zodpovedali voľnému priestoru.

Závesné sušičky na jedlá v interiéri

Závesné sušičky na jedlá v interiéri

Veľký výber nástenných zábradlí na sušičky na dosky, hrnčeky a príbory nájdete v Ikea.

Umývačka riadu od spoločnosti Ikea

Umývačka riadu od spoločnosti Ikea

Sušiče akéhokoľvek typu môžu byť jednofázové, v dvoch úrovniach alebo špecializované, s ďalšími oddeleniami. Jednoúrovňové sú vhodné iba pre dosky a nakladané doštičky umožňujú umiestniť poháre a iné nástroje.

Kuchynské sušičky: materiály

Po umytí na doskách zostáva vždy veľa vody. Materiály, z ktorých sa sušička vyrába, preto musia byť čo najvyššie odolné voči vlhkosti. Najčastejšie sušiče kuchynských liniek robia:

 1. metal: Oceľ s chrómovým alebo smaltovaným povlakom, ktorá chráni kov pred poškodením a koróziou.
 2. nerez: Táto možnosť je drahšia, ale trvanlivejšia a nepotrebuje ďalšiu údržbu.

Kuchynské sušičky na riad

 1. plast: veľmi svetlé a veľkolepé, ale nie príliš silné a odolné. Najčastejšie plastové stolové sušičky, navrhnuté pre malé množstvo riadu alebo len palety.

Sušičky z plastov

 1. drevo: drevo je pokryté špeciálnym odpudzujúcim prostriedkom proti vlhkosti, ale jeho odolnosť voči vode zostáva na najvyššej úrovni. Napriek tomu, pre útulný provensálsky, kantri- alebo eco-friendly kuchyne takáto sušička bude najlepšou voľbou.

Drevené sušičky riadu v interiéri kuchyne

Paleta, ktorá je najviac v kontakte s vlhkosťou, je často vyrobená z nehrdzavejúcej alebo plastovej hmoty: tieto materiály sú hygienické a ľahko sa čistia.

Odhadujeme rozmery a ďalšie kritériá výberu

Väčšina sušičiek má štandardné rozmery. Môžete si vybrať model s rozmermi 40 cm, 50 cm, 60 cm, 70 cm alebo 80 cm. Samozrejme, čím je sušička menšia, tým menšia bude platňa. Preto sa do 40 cm sušiča nezmestí viac ako 12 platní a asi 18 kusov na 60 cm model.

 • Zapustené sušenie často volia šírku 60 cm, pretože hĺbka kuchynských modulov je len asi 60 cm. Avšak aj táto veľkosť bude optimálne pre stolné modely.
 • Ak dávate prednosť viacúrovňovému dizajnu, uistite sa, že medzi políčkom a tanierom je viac ako 30 cm, takže na spodnom podlaží je dostatok miest na uloženie vysokých nástrojov.

Dvojpodlažná umývačka riadu

Upozorňujeme, že paleta musí byť odnímateľná alebo zasunovateľná. Modely dlhšie ako 60 cm sa niekedy vyrábajú s niekoľkými paletami, ktoré sa dajú ľahko odstrániť a umyť.

Nezabudnite, že praktické vstavané sušičky môžu byť použité ako v závesných skriniach nad drezom, tak v zásuvkách v spodných zásuvkách. V každom prípade však nie je možné preťaženie dizajnu bez ohľadu na jeho polohu.

Ak nie sušička, potom koberec!

Namiesto objemnej sušičky na stolnom počítači môžete použiť kompaktnú rohož na sušenie riadu. Jeho rozmery môžu byť buď 30 × 40 cm alebo 50 × 60 cm.

Používanie koberca na sušenie riadu je veľmi výhodné: rozložil som ho pri umývadle, položil riad po umývaní, čakal, kým sa vypúšťa a položil ho na polici.

Koberec na sušenie jedál

Existujú dva typy takýchto kobercov:

 • Výrobky z gumy, plastu alebo silikónu s rebrovaným alebo reliéfnym povrchom. V tomto prípade zostáva voda v umývačke z umývadla po umývaní. Potom stačí na vypustenie vody a vysušenie koberca.
 • Tkanivové rohože vyrobené z mikrovlákien, absorbujú vlhkosť. Absorbčná rohož slúži ako vynikajúca ochrana pre dosku. Mimochodom, mikrovlákna je veľmi praktická: je mäkká a ľahká, dokonale vymazaná a vyznačuje sa jej trvanlivosťou.

Prehľad cien

Koľko stojí sušička na kuchyňu? Tu všetko závisí od zvoleného modelu. Ak máte radi svetlo z mikrovlákna, potom ho môžete zakúpiť za 240-350 rubľov. Silikónové rohože sú o niečo drahšie - až 500 r.

Ale sušičky môžu stáť a 3000-5000 rubľov. Pozrime sa na ceny podrobnejšie. Napríklad jednou z možností rozpočtu je jednoradový 60 cm sušič, zabudovaný do skrinky. Stojí to 850 rubľov a je vyrobený z smaltovaného hliníka. Rovnaká verzia nehrdzavejúcej ocele bude stáť 2300-2400 rubľov na úroveň. Náklady na dvojvrstvovú štruktúru s bočnými segmentmi pre hornú skrinku predstavujú približne 3800 rubľov. Približne to isté množstvo a šikmá chrómovaná sušička na riad.

Stolové modely vyrobené z plastu alebo lakovaného kovu budú stáť 1000 rubľov a viac. Tu veľa závisí od stability a priestrannosti konštrukcie. Dizajn zohráva úlohu: ak je sušič zdobený ďalšími dizajnovými prvkami, prekryvnými vrstvami, potom jeho náklady stúpajú o 40-65%.

Teraz môžete určite vybrať správnu sušičku pre vašu kuchyňu!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 83 = 93

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map