Robíme žalúzie na 1 večer: 3 majstrovské kurzy pre tvorivé a vynaliezavé

Robíme žalúzie na 1 večer: 3 majstrovské kurzy pre tvorivé a vynaliezavé

výroba žalúzií vlastnými rukami

Ak sa nákup nových žalúzií nezhoduje s vašimi plánmi alebo rozpočtom, ale máte jeden voľný večer a obvinenie z tvorivej inšpirácie, odporúčame vám, aby ste blindy vyrobili sami z improvizovaných prostriedkov.

Urobili sme 2 krok za krokom majstrovské triedy, ako robiť žalúzie vlastnými rukami a 1 majstrovskou triedou ako aktualizovať a krásne zadekorirovat horizontálne žalúzie.

Majster-trieda №1: Blinds-Pleated z tapiet

Žalúzie - pletené z tapety vlastné ruky - s volánkom

Také papierové žalúzie môžete vyrobiť za pár hodín, a ak stále máte tapetu po opravách, nemusíte ani ísť do obchodu. Budú slúžiť žalúzie - skladané asi rok, a potom môžete len nové, pretože je to tak jednoduché, krásne a ekonomické. A papierové žalúzie sú skvelé pre zdobenie okien vidieckych domov a spoločnú tvorivosť s deťmi.

Papierové žalúzie s vlastnými rukami

Ak chcete urobiť žalúzie z tapety ako na fotografii vyššie, budete potrebovať:

 1. Rolka papierovej tapety (vhodná len pre papier, pretože vinylové a netkané textílie nemožno zostaviť do akordeónu);
 2. Pomocné materiály: nožnice alebo klenotník, pravítko, ceruzka;
 3. Shilo alebo punč (lepšie šírka);
 4. Lano je dlhšie ako výška okna a hrúbka 5-7 mm alebo tenká saténová páska;
 5. Držiak s vhodnou farebnou úpravou;
 6. Pokiaľ je to žiaduce, ďalšie dve pásky majú ľubovoľnú šírku a 2,5 krát dlhšie ako výška okna. Tieto pásky sú potrebné iba na dekoráciu;
 7. Obojstranná lepiaca páska (alebo lepidlo) a suchý zips na tón tapety, ak chcete urobiť záclony s "swag" na okraji.

návod:

Žalúzie - pletené z tapety vlastnými rukami

 1. Najprv je potrebné vyrezať časť tapety požadovanú dĺžku z výpočtu:. Window výška + 30 cm a potom zostaviť plátno v harmoniky. To možno vykonať voľným okom, ale buďte opatrní, plisovanie, v prípade, že pre-odmeraných tapety zo zadnej strany na skúšobnú prúžok šírky 2,5-3 cm Presne zákruty tapeta pomôže linku a vyžehliť a opraviť The Kinks. - pero alebo ceruzku.
 2. Teraz by výsledný akordeón z tapety mal byť zhromaždený, meraný a označený stredom na prvej "lamele" a urobený na tomto mieste cez otvor s wl. Môžete tiež použiť dieru, ale potom budete musieť vyvŕtať otvory v častiach a otvory sa nedosiahnu uprostred "lamiel", ale trochu bližšie k okraju, ale budú presnejšie a širšie. Potom dajte lano a prejdite cez celú akordeón. Ak je lano syntetické, jeho hrot môže byť trochu spálený, takže sa ukáže byť ostré, potom bude ľahšie vložiť lano do otvorov.
 3. Koniec lana na vrchol z prvých "lamiel" treba zviazať do uzla, takže neskĺzne z diery, a špička môže buď nechať zviazať závesy do odkvapu, alebo strih, ak chcete lepiť a pripojte závesy priamo na rám okna.
 4. V tomto štádiu môžete taktiež lepiť pevnú základňu na prvú lamelu, napríklad lepenku, plastový roh alebo tenkú lištu, aby ste mohli visieť žalúzie na oknách.
 5. Na spodnom konci lana (v spodnej časti závesov), dajú sme zámok a zbierame závesy na požadovanú úroveň. Teraz na pravej a ľavej strane tapety lepidlo na suchý zips lepidlom alebo obojstrannou páskou, potom lepidlo na suchý zips a ... woo-ala! Dostávame žalúzie - plnené "svag".
 6. Nakoniec prilepíme záclony k oknu.

Tipy:

Ako urobiť horizontálne žalúzie skládané bez ozdôb
 • Ak chcete urobiť horizontálne žalúzie bez svag, musíte urobiť priechodné otvory na dvoch miestach, ako je znázornené na obrázku vpravo. A samozrejme v tomto prípade budete potrebovať buď dve laná alebo jednu dlhú. A aby sa horizontálne rolety viac zaujímali, môžete ich zdobiť stuhami, ktoré navyše skryje laná a zafixuje záclony na požadovanej úrovni. Príklad takéhoto výzdoby pozrieť na fotografiu nižšie.
1

Žalúzie - pletené z tapety vlastnými rukami

 • Namiesto zámku môžete použiť tlačidlo s príslušnou veľkosťou s dvoma alebo tromi otvormi, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Žalúzie z tapety vlastnými rukami

 • Samozrejme, každý obrobok-akordeón môže byť rozrezaný na šírku. Zvyčajne sú však pre štandardné okná vhodné tapety so štandardnou šírkou 53-55 cm, ale ak potrebujete viac uzáverov, môžete vybrať tapety so šírkou 1 m.

Ale výber fotografií rôznych nápadov pre vašu inšpiráciu.

Horizontálne papierové žalúzie s vlastnými rukami

Žalúzie z tapety - horizontálne a s montážou

Žalúzie z tapiet v kombinácii s závesmi

Žalúzie tapety s vlastnými rukami, zhromaždené rebríkom

Žalúzie - plnené vlastnými rukami

Master-class №2: Žalúzie z novinových rúr

Ak dávate prednosť etnickému alebo ekologickému štýlu, môžete vyrobiť papierové žalúzie z novín, alebo skôr z novinových rúr. Táto metóda bude od vás vyžadovať trochu viac času a úsilia, ale bude trvať dlhšie.

Žalúzie z novinových trubíc so svojimi vlastnými rukami

 • Rada: ak si to želáte, namiesto novinových rúrok môžete použiť drevené vetvičky, plastové rúrky alebo trstina.

Ak chcete vyrobiť žalúzie z novinových rúr, budete potrebovať:

 1. Pri jednom okne s výškou 1 m je potrebné pripraviť asi 200 maľovaných a sušených novinových trubíc s dĺžkou mierne vyššou ako je šírka okna;
 2. Pomocné materiály: nožnice a PVA lepidlo;
 3. Lano lana v tóne rúrok, napríklad pre žalúzie v etno alebo ekologickom štýle, motúzy z juty alebo jednoducho z nylonu;
 4. Krúžky na závesy (2 ks);
 5. Ak je to žiaduce, pridržiavač s koncovým kusom, aby sa vytvoril zdvíhací mechanizmus.

Ako správne skrútiť novinové rúrky a predĺžiť ich, pozrite si video tutoriál od skúsených majstrov Elena Tishchenko:

A tu je užitočné video o tom, ako maľovať novinové trubice od Eleny Tishchenko:

 • Tip: farbenie rúrok, napodobňujúce tyčinky, môžete sfarbiť hnedú, béžovú, béžovú olivovú alebo šedo-béžovú.

návod:

Ako robiť žalúzie z novinových trubíc

 1. Novinové trubice sú položené v rade na podlahe a vyrovnané;
 2. Začneme pripojenie rúrky k sebe navzájom: sčítať dlhý kúsok povrázku na polovicu, primatyvaem jej krúžok pre pripevnenie k oknu, viazanie uzol alebo dva, a potom sa viaže prvá rúrku a len to 1-2 uzol, vziať druhú a postup opakujte, kým nie sú všetky rúry nie sú kontaktovať. Potom pokračujte väzby rúry z protiľahlého okraja, ale to môže byť vykonané súbežne s prvom rade.
Spojenie novinových trubíc s reťazou vzduchových slučiek
 • Tip: Rúry môžete pripojiť reťazou vzduchových slučiek, ako je znázornené na obrázku vpravo.
 1. Teraz musíme zarovnať okraje žalúzií. Za týmto účelom označíme čiaru s čiarou odrezávania novinových vetvičiek (pozdĺž celej lamielovej línie) a jemne prerezať nadbytok nožnicami, pohybujúc sa zdola nahor.
 2. Konečne začneme výrobné zdvíhací mechanizmus. K tomu, stačí uviazať jeden očko na horný a spodný okraj záclony (uprostred), na zadnej strane žalúzie so závitom a pripojiť lano do spodnej časti slučky, a potom požičiavajú na vrchol slučky. Na špičke laná budete musieť nosiť držiak s prívesom ťahať povraz, môžete ľahko vyzdvihnúť žalúzie na polovicu a zaistite ho v tejto polohe.

Majster-trieda №3: Decor žalúzií

Nudné "kancelárske" plastové, bambusové alebo drevené žalúzie môžu byť aktualizované a zdobené vlastnými rukami najmä pre farebnú schému a štýl interiéru miestnosti.

Dekorujte žalúzie vlastnými rukami

Na vyzdobenie žalúzií ako na obrázku vyššie budete potrebovať:

 1. Tapeta alebo iný farebný papier;
 2. Plastové, drevené alebo bambusové žalúzie;
 3. Lepidlo PVA a kefa;
 4. nožnice;
 5. Pravítko, ceruzka.

Dekorujte žalúzie vlastnými rukami - materiálmi

návod:

 1. Merať šírku, dĺžku a počet lamiel;
 2. Na roli tapetu nakreslíme pásky v rovnakom počte a rovnakej šírke a dĺžke ako lamely;
 3. Potom označte značky na značkách otvorov, v ktorých sú laná závitované - tu budú pásy rozrezané na tri časti, aby sme mohli v budúcnosti obísť tieto miesta v procese laminovania lamiel;

Dekorujte žalúzie vlastnými rukami

 1. Pásky sme rezali pozdĺž značených línií a, ako sme už uviedli, každý pás sa rozreže na tri časti. Ak potrebujete uložiť obrázok alebo vzor tapety, potom musíte strihať papier v striktnom poradí a vyhnúť sa zamotaniu, na zadnej strane môžete vytvárať poznámky;
 2. Nakoniec lepiace papierové pásy na lamely. Nie je to strašné, ak pásy nebudú ležať presne, nakoniec chyby nebudú veľmi nápadné.

Dekorujte žalúzie vlastnými rukami

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

60 + = 62

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map