Ako pestovať zelenú cibuľu doma

Ako pestovať zelenú cibuľu doma

Ako pestovať zelenú cibuľu doma

V lete av zime je tak cool, že máte vždy čerstvé zelené ruky, napríklad luk luku. Koniec koncov, je to tak často potrebné pre šaláty a koláče a je veľmi ľahké ju pestovať priamo na parapete. V tomto materiáli nájdete 2 podrobné pokyny, ako pestovať zelenú cibuľu doma na vode alebo v zemi.

Metóda 1. Ako pestovať cibuľu v zelených vodách

Zdá sa, že tento spôsob pestovania cibule doma je taký jednoduchý a známy každému, ktorý ani nevyžaduje pokyny. Musíte len položiť hlavu do vody a čakať na zber. Avšak táto metóda má dva problémy - rýchle rozpad rastlinky a výskyt nepríjemného zápachu. S cieľom minimalizovať tieto náklady a urýchliť proces rastu odporúčame pestovať cibuľu pomocou týchto pokročilých inštrukcií.

Čo potrebujete:

 1. Bežná žiarovka z obchodu. V ideálnom prípade je lepšie vyzdvihnúť už rozkvitnutú cibuľu malými šípkami. Avšak akýkoľvek luk je stredne veľký, hlavná vec je, že hlava bola pevná a zdravá.
 2. Sklo alebo pohár s malým krkom.
 3. Pretrvávajúca voda.
 4. Aktivované uhlíky 1-2 tablety.

návod:

Krok 1. Po prvé, musíte pripraviť žiarovku na nútenie. Z tohto pre-čistých cibuľové šupky z hornej vrstvy, to prerazí koreňový pohár ihlu a odrežte špičku na hlave 1-1,5 cm, ako je znázornené na obrázku (ak už vyklíčili lúk, nie je nutné odrezať vrchol).

Príprava cibule pri nútení vody

Príprava cibule pri nútení vody

Krok 2. Ďalej musíme cibuľu znížiť v nádobe s vodou presne tak, že voda pokrýva len koreňový pohár. To je nevyhnutné, aby cibuľa mohla mať korene, ale uvoľní ich za jeden deň.

Krok 3. Po jednom dni, keď majú cibule korene, môžete trochu vypustiť vodu zo skla tak, aby voda pokrývala len ich a nedotýkala sa šálky. Tento jednoduchý trik umožní, aby cibuľa nerobila hnilobu a nepriniesla nepríjemnú vôňu.

Krok 4. Zostáva len čakať 2 týždne a počas tejto doby pravidelne meniť vodu. Akonáhle perie rastú asi na 15 cm, bude čas zberu.

Nakrájané cibule

Nakrájané cibule

Tipy a triky:

 • Ak chcete cibuľu udržať ešte dlhšie, pridajte 1-2 vody aktívneho uhlia.
 • Ak chcete klíčiť veľa cibule doma, zatiaľ čo výdavky minimálne úsilie, môžete si kúpiť v obchode hydroponické inštalácie "cibule šťastie." Funguje to takto: Do ​​jamiek je vložených 20 hláv, zásobník je naplnený vodou a kompresor vytvára prostredie vzduch-voda. Vzhľadom k tomu, že koreň šálka takmer v styku s vodou, žiarovky nie sú hniť a korene kvôli nasýtenosti kyslíkom za vzniku 2 plodín na dĺžke mesiac 30-40 cm.
1

Hydroponická rastlina na klíčenie cibule

Hydroponická rastlina na klíčenie cibule

 • Je veľmi výhodné, aby na okennej parapete vyrastala len tucet žiaroviek v balení pod vajíčkami. Do vlastných rúk na vybudovanie "hydroponické inštalácie", stačí rozdeliť zásobník na dve polovice, znížiť v bunkách horného "aktualne" diery a spodná "zásobníka" naplnené vodou a znížiť to zbytočné hrbole. Potom zložte oba kusy na seba a položte medzi seba drevené špáry, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Ako pestovať zelenú cibuľu

 • Podľa toho istého princípu si môžete vytvoriť vlastné ruky na parapete a pór zakúpený v obchode. K tomu, odrezaný od koreňov bielymi perami (dole na obrázku), a potom umiestniť ich do nádoby s vodou s hĺbkou 1 cm. Nechať korene po dobu 2 týždňov vo vode, meniace sa čas od času (s výhodou každý deň). Avšak týždeň po nútení, keď sú mladé výhonky, môže byť pór transplantovaný do zeme.
 • Ako pestovať pór v pohári s vodou
 • Ako pestovať pór v pohári s vodou
 • Ako pestovať pór v pohári s vodou

Metóda 2. Ako pestovať cibuľu na zeleno v zemi

Pestovanie cibule na perie domu je najlepšie v zemi, a nie vo vode. Je to takmer jednoduché, ale žiarovka môže vydržať aspoň 2 krát, stáť 1-2 mesiace a zároveň prakticky nevypúšťa zápach. Okrem toho, ak si sadby nakrájate do pekného hrnca, potom vaša mini-záhrada bude tiež zdobiť vaše parapety.

Čo potrebujete:

 1. Ground. V zimnom období je možné zakúpiť v obchode na vhodný základný náter (napr to môže byť zmes kaktusu s vysokým obsahom piesku alebo univerzálny základný náter) a v lete - vziať pôdu od najbližšej pevniny.
 2. Niektoré malé zdravé žiarovky, najlepšie nie čerstvé, ale zostali pár mesiacov a nechali klíčky. Ak chcete, môžete vytvoriť hniezdo na hrotu, ale potom budete musieť čakať na perie a nebudete môcť použiť naklíčené semeno druhýkrát. Ďalšou alternatívou k cibuľke - pór. Musí najprv vyklíčiť vo vode počas 7 dní (ako je popísané v prvej príručke) a potom iba transplantovať do zeme.
 3. Kontajner, hrniec alebo iná nádoba vhodnej veľkosti.
 4. Trvalá voda na zavlažovanie.

návod:

Krok 1. S vybranými okrúhlice odstránenie jedného lúpe horná vrstva odrezať vrcholy 1-1,5 cm (v prípade žiarovky bez choroboplodných zárodkov) a potom namočí svoj koreňový pohár za pár hodín alebo viac v teplej vode, takže sa trochu vyrástol. Všetky tieto techniky urýchlia rast peria.

Krok 2. Zatiaľ čo sú žiarovky namočené, pokryte pôdu s hĺbkou 4 - 7 cm v kontajneri.

Krok 3. Teraz sa cibule alebo siete vysádzajú každých 2 cm, ale bez penetrácie. To znamená, že sa do pôdy dotýkajú len koreňové poháre hláv. Pamätajte na to, že čím menší sa žiarovka dotýka pôdy, tým menej pravdepodobne začne hniť. Keď dáte celú cibuľu, zalejeme pôdu trochu teplej vody do pôdy sa stal mierne vlhký, a cibule zároveň aby ​​nedošlo k namočení.

 • Pestovanie cibule na zelenom v spáde
 • Pestovanie cibule na zelenom v spáde
 • Ak chcete hniezdo položiť na perie, musíte použiť voľnú zem a cibuľu na hĺbku 1-2 cm tesne navzájom.
 • Ak chcete pestovať pór, mali by byť vykopané aj do voľnej pôdy do hĺbky 2 cm, ale počkajte, kým bude úrodu trvať dlhšie - asi tri týždne.

Krok 4. Ihneď posaďte cibuľové lôžka na parapete nestojí za to: je lepšie ju odstrániť na tmavom chladnom mieste na klíčenie po dobu niekoľkých dní. Ak ste vysadili už položenú a naklíčenú cibuľu, môžete to urobiť bez tejto fázy.

Krok 5. No, to je všetko. Teraz zostáva len počkať pár týždňov, kedy zelené rastú na 15 cm, a v tejto dobe ľahko vodou posteľ 1 krát za 3-4 dni. Vystrihnúť zrelé perie uprostred lúča a nie príliš blízko k cibuľke, potom bude mať výhonky, ktoré čoskoro získajú ďalšiu úrody.

Tipy a triky:

 • Ak chcete ušetriť miesto na parapete, môžete vytvoriť vertikálnu posteľ vlastnými rukami. K tomu sa plastové fľaše 5 litrov so stabilnou dno, odrezané od krku, urobiť niekoľko otvorov v dolnej časti a rez otvory v stenách striedavým spôsobom v intervale 3-4 cm (dostanete asi 4 poschodia). Potom postupne naplňte fľašu pôdou.
Vysádzanie žiaroviek vo vertikálnom lôžku z fľaše

Vysádzanie žiaroviek vo vertikálnom lôžku z fľaše

 • Akonáhle pôda dosiahne prvú vrstvu, dať žiarovku do otvoru, ako je znázornené na fotografiu vyššie, naliať na zem, a opakujte tieto kroky k vyplneniu fľašu na vrchol. Vložte fľašu na dosku a vodou na 2 týždne každé 4 dni.

Vysádzanie žiaroviek vo vertikálnom lôžku z fľaše

Vysádzanie žiaroviek vo vertikálnom lôžku z fľaše

 • Pór a cibuľa sa môžu pestovať na jednej posteli.
 • Ďalšie tajomstvo: mať vždy v domčeku čerstvú zeleninu, pestovať cibuľu v 2-3 kontajneroch a vysadiť ich každých 10 dní. Potom dostanete "vitamínový dopravník".
 • S cieľom urýchliť proces rastu a zlepšiť chuť zelene, večer a večer sa záhradné lôžko na parapete osvieti žiarivkou. Najmä táto rada je dôležitá v zime.
 • Aj pre väčšiu šťavnatosť, môžete pravidelne striekať perie, ale tak, aby vlhkosť neklesla na samotných repy.
 • V lete sa uistite, že teplota v oblasti okenného parapetu, kde rastú cibuľa, nezvyšuje nad 30 °. V opačnom prípade pero prestane rásť. Na ochranu plodiny pred prehriatím môžete fóliu zabaliť fóliou.
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 61 = 69

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map