5 žingsniai virtuvės uždangoms pasirinkti ir 100 nuotraukų idėjų

5 žingsniai virtuvės uždangoms pasirinkti ir 100 nuotraukų idėjų

Užuolaidos virtuvėje

Užuolaidos virtuvėje turėtų būti labai praktiškos ir gražios tuo pačiu metu. Šis straipsnis ir 100 nuotraukų interjero pasirinkimas padės jums pasirinkti puikų užuolaidų stilių, suplanuoti jų dizainą, pasirinkti audinį, nustatyti dydį ir užimti karnizą.

1 žingsnis. Pasirinkite užuolaidų tipą

Virtuvėje yra keletas tipiškų užuolaidų rūšių: romėnų, japonų, ritinėlių, užuolaidų, kavinių, klasikinių, siūlų.

Romėnų žaliuzės

Romano užuolaidos yra drobė, kuri, dėl kėlimo mechanizmo (panaši į aklą sistemą), gali būti pakelta ir nuleista, arti šviesos ar užtemdant kambarį. Einame, romanetės sudaryti vienodas raukšles ir raukšlės "akordeonu" (paprastai keliamas tik apatinę pusę drobės, bet jūs galite rasti arba padaryti modelį, auga visiškai). Romos aklai uždaro visą lango angą arba pritvirtina prie lango varčios ir palieka atvirą palangę. Paprastai plati langai pakabinti ne su vienu, bet su keliomis drobėmis.

Romos užuolaidos klasikinės virtuvės interjere

 • Moderni virtuvė su romėnų žaliuzėmis
  Romantiškos žaliuzės atrodo ekologiškos tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere
 • Moderni virtuvė su romėnų žaliuzėmis
  Romantiškos žaliuzės atrodo ekologiškos tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere

Argumentai už: lengva pasirūpinti, gražus, tačiau tuo pat metu lakoniškas, todėl tinka mažai virtuvėje. Jie puikiai derinami su užuolaidomis ir klasikinėmis užuolaidomis, puikiai atrodo tradiciškai ir moderniuose interjeruose.

Suvart: šios užuolaidos tipas turi kėlimo mechanizmą, kuris, kaip ir bet koks mechaninis projektas, gali nusidėvėti ar sulaužyti. Nuo Romanetės yra trumpas ir be sodrus užuolaidos, tada nuplaukite ir išimkite juos gana lengvai, tačiau klausimas yra sudėtingas, lifto sistemos geležinkeliu, kad prieš plaunant būtina pašalinti. Kitas įspėjimas - jeigu riba yra per arti viršutinio krašto lango atidarymo ir langas yra ne tranco (Žr. Nuotrauką apačioje), o palangė yra siauras, kad romanetės nebus leista atidaryti langus plūgas (jis turės visiškai pašalinti užuolaidas nuo karnizo).

Romaniniai užuolaidos ant lango su grioveliais

Romaniniai užuolaidos lango konstrukcijoje su grioveliais

Patarimai:

 • Romos užuolaidos gali būti gaminamos rankomis, po mūsų meistriškumo;
 • Gaminti tinka beveik bet kokiam audeklui, išskyrus suktuosius ir tempiant;
 • Romos užuolaidos labiau tinka siauromis langeliais dekoruoti nei kvadratais.

Išsamiau: Romos užuolaidų pasirinkimas virtuvės langui.

Roller žaliuzės

Roller užuolaidos yra audinio audinys, kuris ritininis į ritinį ir atsinaujina į lygų bangą šalia lango, pritvirtindamas uždangos dugną prie kreipiančiojo bėgio. Tada rulonas gali paslėpti langelyje (kasetės modelis) arba likti matomas (atviras modelis). Jie pritvirtinti prie sienos virš lango apertūros ir tiesiai ant langinių.

Lango apertūros viduje esančios virtuvės skraistės atviro tipo užuolaidos

Lango atidarymo viduje rodomos atviro tipo žaliuzės

1

Grindinės žaliuzės virtuvėje

Roller žaliuzės kartu su klasika

Argumentai už: nustatant internete į vadovas roletai Netiksli siūbavimas vėjyje ir nebuvo pakabinti žemyn, kai langas yra įdėti atgal kampu (arba jei stogo langas). Ruloninės žaliuzės neleidžia šviesti pro lango kraštus, jas lengva valyti ir yra nebrangios. Tokių užuolaidų dizainas yra lakoniškas, bet todėl, kad puikiai tinka bet kokiems interjerams, ypač moderniems. Kadangi ritininės žaliuzės neslepia vietos, jas naudokite mažose virtuvėse. Kitas bonusas - paruoštos ritininės žaliuzės gali būti pritaikytos pagal nestandartinio lango dydį.

Suvart: Rutuliniai užuolaidos, pritvirtintos prie durų, neleidžia atvirai atidaryti lango, nes ritinėlis atsiremia į lango nišos nuolydį arba į sieną. Antrasis neigiamas - kaip taisyklė, ritininės žaliuzės gali būti valomos tik rankomis, skalbyklėje jų negalima nuplauti. Trečias neigiamas - dažniausiai ritininės žaliuzės yra pagamintos iš dirbtinių medžiagų, kartais jie panašūs į paprastą suktuką. Apskritai, ritininės žaliuzės yra tokios minimalistinės, kad gali atrodyti "biuro".

Patarimai:

 • Renkantis virtuvės užuolaidas, įsitikinkite, kad jie yra įmirkyti antistatiniais ir nešvariaisiais junginiais.
 • Parengtos žaliuzės gali būti pritaikytos pagal nestandartinio lango dydį. Norėdami tai padaryti, jums reikia tik apkarpyti drobę ir nupjauti veleno perteklių.
 • Galite naudoti ritininius akluosius užuolaidos, galbūt tik modernioje virtuvėje, pavyzdžiui, Skandinaviško stiliaus. Tradiciniame interjere jie geriau derinami su tulu, užuolaidomis ar užuolaidomis.
 • Galite siuvinėti save iš audinio.
 • Tamsios spalvos ritininės žaliuzės - tai ne gera idėja, nes jie bus labai pastebimi dulkių ir nešvarumų.

Žiūrėkite medžiagos detales: virtuvės ruloninės žaliuzės - viskas, ką reikia žinoti prieš perkant.

Užuolaidos-kavinė

Užuolaidos-kavinės yra trumpos užuolaidos (ne žemesnės nei slenksčio), kurios yra pritvirtintos prie teleskopinės karnizo lape lango viduryje (retai - viršutinėje angoje).

Argumentai už: atrodo labai patogiai, dėl nedidelio dydžio lengva pasirūpinti, neslėpkite vietos.

Suvart: Netinka šiuolaikiniam interjerui, mažai šešėlio plote.

Patarimai:

 • Užuolaidos-kavinės gali būti išsiuvinėtos patys naudojant mūsų išsamią instrukciją (žr. Nuorodą žemiau).
 • Ypač atvėsti tokie užuolaidos sujungti su lambrequin.
 • Užuolaidos-kavinė virtuvės interjere
 • Užuolaidos-kavinė virtuvės interjere
 • Užuolaidos-kavinė virtuvės interjere

Norėdami sužinoti daugiau, žiūrėkite medžiagą: Užuolaidos kavinės virtuvėje stiliaus - pasirinkti pasiruošti ar siuvinėti save?

Skydo užuolaidos (japonų)

Japonijos užuolaidos virtuvei yra stumdomos audinio plokštės - jos judamos išilgai vadovų kaip spintelės durys.

Užuolaidų skydas

Japonijos užuolaidos virtuvės ir svetainės interjere

Argumentai už: Japonijos užuolaidos puikiai tinka virtuvei su balkono durimis ir / arba dideliais langais. Jie yra lengvai valdomi, juos galima valdyti nuotoliniu būdu (tai ypač pasakytina apie labai didelius langus). Dėka antistatinės impregnacijos jiems yra lengva rūpintis: viskas, ko jums reikia padaryti, yra laikas nuo laiko šluostyti audiniu. Dėl jų ilgio grindys, skydo užuolaidos vizualiai pakelia lubas, o dėl raukšlių trūkumo - neperkraukite interjero, todėl tinka mažoms virtuvėms.

Suvart: plokščios žaliuzės yra geros šiuolaikiniame interjere, o klasikinės - vargu ar.

Patarimas:

 • Japonijos užuolaidos gali būti naudojamos kaip ekranas, jei jums reikia padalyti bendrą erdvę į zonas, pavyzdžiui, virtuvė-svetainė arba virtuvė studijoje.

Užuolaidos iš siūlų (muslinas)

Užuolaidos - muslinas yra užuolaidos, pagamintos iš siūlų (audinių arba fitingų).

Užuolaidos, indai virtuvės interjere

Argumentai už: muziejus atrodo neįprastas ir lengvas, tinkamas etniniams interjerams ir virtuvėms "Art Deco" stiliaus.

Suvart: Jei turite naminių gyvūnėlių ar mažų vaikų, srieginės užuolaidos jums neveiks, nes jie lengvai sulaužomi, karoliukai gali būti išsibarstę ir nuryti.

Norėdami sužinoti daugiau, žiūrėkite medžiagą: Užuolaidos-siūlai virtuvėje - pasirinkimas, priežiūra, gamyba patys.

Žaliuzės

Langinės susideda iš audinių arba neaustine (aliuminio, bambuko, plastiko ar medžio) virbais, kuris, dėka savo veikimo mechanizmo gali ne tik surinkti ir atvirai, bet taip pat suktis aplink savo ašį. Taigi, jie leidžia jums pritaikyti atspalvį nuo stipraus iki silpno. Žaliuzės yra vertikalios ir horizontalios. Horizontalios žaliuzės yra pagamintos iš plastiko, bambuko arba medžio (rečiau). Vertikaliųjų žaliuzių lamelės dažniausiai pagamintos iš sintetinės medžiagos ir impregnuotos nešvarumai.

 • Žaliuzės iš bambuko virtuvės interjere
  Šiuolaikinės virtuvės interjere yra horizontalios žaliuzės iš bambuko
 • Žaliuzės iš bambuko virtuvės interjere
  Šiuolaikinės virtuvės interjere yra horizontalios žaliuzės iš bambuko
Horizontalios žaliuzės palėpėje

Horizontalios žaliuzės palėpėje

Vertikalios žaliuzės virtuvės interjere

Vertikalios žaliuzės virtuvės interjere

Aliuminio žaliuzės

Aliuminio žaliuzės

Argumentai už: gerą atspalvį ir jo reguliavimo galimybę bei lengvą priežiūrą.

Suvart: šiek tiek "biuro" išvaizda.

Norėdami sužinoti daugiau, žiūrėkite medžiagą: "Žaliuzės virtuvėje" - išsamų pasirinkimo vadovą ir 45 nuotraukas.

Klasikinės užuolaidos (užuolaidos, telyčios)

Klasikinių užuolaidų nereikia pristatyti, nes šis konkretus stilius yra populiariausias ir žinomas. Užuolaidų surinkimą dažniausiai sudaro uždangos juostos (yra įvairių tipų), ir jie yra pritvirtinti prie karnizo ant kilpų, vyrių, kabliukų arba žiedų su "krokodilais".

Užuolaidos su kilpelėmis

Užuolaidos su kilpelėmis

 • Užuolaidos virtuvės interjere
 • Užuolaidos virtuvės interjere

Argumentai už: vieno ar dviejų paveikslų užuolaidos yra universalios ir tinka tiek klasikinėms, tiek ir modernioms virtuvėms. Skirtingai nuo ritinėlių ir skydų užuolaidų, taip pat užuolaidų, klasikinės užuolaidos turi raukšles, todėl jos garantuoja komfortą interjerui. Dėl audinių gausos, užuolaidų reikmenų, audinio ilgio ir surinkimo tankio pasirinkimo galite ne tik sukurti unikalų langų dizainą, bet ir ištaisyti kai kuriuos kambario trūkumus. Pavyzdžiui, ilgų užuolaidų pagalba galite paslėpti vamzdžius, balkonų duris arba radiatorius.

Suvart: klasikinės užuolaidos šiek tiek varginančios pašalinti ir pakabinti, plauti ir geležies. Kadangi jie yra siuvami iš įprastų audinių, jie dažniausiai būna nešvarūs, mirkyti riebalais ir maisto kvapu. Tvarkyti juos ne visada yra patogu - užsegimai dažnai nelygia ant pakraščio.

Patarimai:

 • Klasikiniai užuolaidos negali būti pakabinami prie viryklės, nes jie gali skristi į ugnį nuo vėjo ir degti. Be to, tai tiesiog nelabai praktiška - purškiamas tepalas zasalyat audinio.
 • Mažoje virtuvėje yra lengva surinkti trumpas užuolaidas. Pageidautina, kad audinys būtų minkštas, tada raukšlės bus vienodos ir tvarkingos.
 • Ilgis grindyse rekomenduojamas didelėms virtuvėms, taip pat virtuvėms su balkonų durimis.

Taip pat žiūrėkite: Kaip pasirinkti užuolaidas virtuvei su balkono durimis - 4 sprendimai

2 žingsnis. Pasirinkite audinio spalvą ir raštą

Štai keli patarimai, padėsiantys pasirinkti tinkamos spalvos virtuvėje užuolaidas:

 • Dažniausiai, užuolaidos parenkamos, kad atitiktų sienos, virtuvės frontuose, prijuostė, ar iš virtuvės tekstilės poilsio tonas tonas, pavyzdžiui, pagal kėdžių apmušalų, pagal pagalvės, servetėlės ​​ir kt.
Purpurinės užuolaidos tonas prie virtuvės aksesuarų

Purpurinės užuolaidos yra suderintos su virtuvės aksesuarais

Raudonos užuolaidos priekinės virtuvės tonas

Raudonos užuolaidos priekinės virtuvės tonas

 • Pats universaliausias užuolaidų spalvas yra baltas (ir jo atspalvių);
 • Jei virtuvėje nėra pakankamai saulės spindulių, pasirinkite šiltos spalvos užuolaidas, pavyzdžiui, kreminės arba geltonos spalvos, kaip nurodyta toliau pateiktoje nuotraukoje.
 • Geltonos užuolaidos virtuvės interjere
 • Geltonos užuolaidos virtuvės interjere
 • Geltonos užuolaidos virtuvės interjere
 • Geltonos užuolaidos virtuvės interjere

Čia yra patarimų, kaip pasirinkti spausdintą audinį:

 • Ant užuolaidų audinio modelis gali atitikti patalynės, perono, grindų dangos, kilimų, sienų dekoro ir kitų tekstilės medžiagų.
 • Turėkite omenyje, kad didelis vaizdas vizualiai sumažina erdvę, todėl mažoms virtuvėms geriau pasirinkti neuždengtą ir mažą raštą / modelius.

Romos užuolaidos gėlių mažoje virtuvėje

 • Jei lubos yra mažos, pasirinkite užuolaidas vertikalioje juostoje arba deimantinį raštą, kaip nurodyta toliau pateiktoje nuotraukoje. Taip pat tinka vertikalios žaliuzės, skydiniai užuolaidos ir klasikinės drobės grindyse, sumontuotos į net ir aiškius raukšles.
Užuolaidos su deimanto formos spaudu

Užuolaidos romboje virtuvėje su balkono durelėmis

 • Jei virtuvė yra maža ir siaura, tada vizualiai išplėskite, padėsianti romėnų, ritinių ir panelių užuolaidas horizontalioje juostoje (žr. nuotrauką žemiau) arba horizontalias žaliuzes.

Uždanga horizontaliose juostose mažos virtuvės interjere

Uždanga horizontaliose juostose mažos virtuvės interjere

 • klasikinės virtuvės tinkamos užuolaidos su tradicine spauda, ​​pavyzdžiui, narve, su gėlių, gėlių ar heraldiniu piešiniu / raštu.
Užuolaidos klasikiniu stiliumi

Užuolaidos klasikiniu stiliumi

 • Šiuolaikinės virtuvės langai gali būti suprojektuoti su užuolaidomis su bet kokiu geometriniu ar abstrakčiu būdu.
Užuolaidos šiuolaikinės virtuvės ir svetainės interjere

Užuolaidos šiuolaikinės virtuvės ir svetainės interjere

3 žingsnis. Nustatykite dydį

Paprastai karnizas yra sumontuotas 20-25 cm atstumu nuo viršutinio lango nišos ar lubų krašto. Bet virtuvės užuolaidų ilgis gali būti skirtingas:

 • Labai trumpas, kai audinys trūksta apie 1 cm prie palangės. Šis ilgis tinkamas tuo atveju Lango slenkstis naudojamas kaip baro skaitiklis arba pjovimo stalas, taip pat, kai uždaroma uždanga viduje lango angoje.
 • Romos užuolaidos virš slenksčio
 • Romos užuolaidos virš slenksčio

Trumpos užuolaidos Provence stiliaus virtuvėje

 • Trumpa, kai audinys pakabins apie 10 cm žemiau palangės lygio. Šis ilgis tinka mažoms virtuvėms.
 • Trumpos užuolaidos virtuvėje
 • Trumpos užuolaidos virtuvėje
 • Trumpos užuolaidos virtuvėje
 • Trumpos užuolaidos virtuvėje
 • Ilgas, kai drobė trūksta 1 cm prie grindų arba paliečia ją. Ypač tinka didelės virtuvės ir langų su balkono durų apdaila.
 • Užuolaidos grindyse
 • Užuolaidos grindyse
 • Užuolaidos grindyse
 • Labai ilgas, kai ant grindų klijuoja 5-10 cm audiniai. Tokie užuolaidos labiau tinka dekoruoti klasikinio interjero langus virtuvė-valgomasis arba virtuvė-svetainė.

Bute skalbiniai grindyse

Kalbant apie virtuvės užuolaidų pločio pasirinkimą, čia rekomendacija yra ta pati - drobė turi eiti į sienas 20-26 cm abiejose angos pusėse.

Žingsnis 4. Pasirinkite medžiagą

Medvilniniai ir lino audiniai, viskoziniai ir poliesteriniai audiniai, taip pat mišri gaminiai iš natūralių ir sintetinių pluoštų yra tinkami siuvinėti virtuvės užuolaidas. Bet iš šilko ir vilnos geriau atsisakyti - jie yra pernelyg kaprizingi ir tinka, išskyrus valgomojo lango dizainą.

 • Linai - puiki medžiaga virtuvės užuolaidoms, nes ji yra patvari, turi gražią tekstūrą, puikiai toleruoja dažną skalbimą ir stalviršių išdegimą. Tačiau jis yra brangiai kainuojantis, greitai išsiplauna ir smarkiai sėdi po skalbimo. Pirkdami gatavų skalbinių užuolaidų arba siuvimo audinį, turite atsižvelgti į susitraukimo ilgio skirtumą.

Lininiai užuolaidos virtuvėje

 • Medvilnė grazus, pakankamai stiprus, bet grynu pavidalu, trupinasi, susilpnėja po plovimo ir dega saulėje. Todėl audiniai iš 100% medvilnės turėtų būti pageidaujamas polikotonas (audinys iš poliesterio ir medvilnės) arba papildyti medvilninius užuolaidos su pamušalu (ta pati medvilnė).
 • Viskozė (modalas, liocelis) - Tai biudžetas ir praktinė alternatyva šilkui, tačiau ji netoleruoja dažno skalbimo, nes bijo vandens. Pasirinkus šios medžiagos užuolaidas virtuvėje, pirmenybė teikiama modeliams, kurių sudėtyje yra poliesterio, ir (arba) derina užuolaidas su pamušalu.
 • Poliesteriniai audiniai nebrangiai stovėkite, nesuvirškite, nesėdėkite ir neišdegite iš UV spindulių. Tačiau jie pritraukia dulkes ir labai praranda natūralias grožio medžiagas.

Patarimas: gerai, jei virtuvės užuolaidos turės pamušalą, kuris apsaugo pagrindinį audinį nuo degimo saulėje. Be to, pamušalas slėps vidines siūles, padės sudaryti tūrines raukšles, jei audinys bus lengvas, pagerins šilumos izoliaciją ir virtuvės akustiką.

Žingsnis 5. Pasirinkite karnizą

Karnizai yra tokie pat svarbūs, kaip patys užuolaidos, nes jie priklauso nuo visos konstrukcijos patikimumo ir lango apdailos grožio. Karnizai yra lubos ir sienos - padangos su bėgiais, barais ar styginių sistema.

 • Standartinis karnizų ilgis turėtų būti 30% didesnis nei lango plotis. Bet jei reikia vizualiai išplėsti lango atidarymą, tuomet jūs turėtumėte pasirinkti karnizą dar ilgiau. Priešingai, jei langas yra per platus, karnizo ilgis turi būti maždaug toks pat kaip ir atidarymo plotis. Jei planuojate pakabinti trumpas užuolaidas viduje lango angoje, tada karnizo ilgis turėtų būti 2-3 cm mažesnis.
 • Kad karnizas tvirtai pakabintų ir nebūtų sulenktas pagal užuolaidų svorį, būtina teisingai apskaičiuoti kronšteino laikiklių skaičių. Tai padės jums pateikti gamintojų rekomendacijas dėl karnizų.
 • Kuo sunkesni užuolaidos, tuo griežtesnis profilio karnizas ir jo slankmačiai turėtų būti. Arba platesnis nei skersmuo, jei jis yra lazdele. Vidutinio sunkumo konstrukcijai 2 cm skersmens strypas tinka sunkiems užuolaidams - 2,8 cm skersmens juosta.
 • Lubų karnizas - labiausiai nekraukiantis, bet todėl, kad jis yra universalus. Be to, dėl vienodo apkrovos paskirstymo, jis yra labai patikimas ir tinkamas sunkiems užuolaidams. Tiesa, galite jį įdiegti tik ant betono pagrindo ir geriausiai nuo sienos iki sienos (kitaip ji turėtų būti paslėpta už dekoratyvinės karnizo).
 • Užuolaidos ant lubų karnizo užtrauktukoje už lubų
  Užuolaidos, pakabinamos ant lubų karnizo, vizualiai pakelia lubas ir padidina lango atidarymą
 • Užuolaidos ant lubų karnizo užtrauktukoje už lubų
  Užuolaidos, pakabinamos ant lubų karnizo, vizualiai pakelia lubas ir padidina lango atidarymą
 • Kaltiniai ir mediniai barai yra naudingi "kaimo" virtuvėms (pavyzdžiui, papuoštas Provanso stiliumi, šalis, skruostas). Bronzos ir žalvario karnizai su elegantiškais patarimais - klasikiniams. Virtuvei, papuošta šiuolaikiniu stiliumi, taip pat tinka baras, ypač kartu su užuolaidomis ant kilpų, kaip interjere kitoje nuotraukoje.
 • Užuolaidos su kilpelėmis šiuolaikinės virtuvės interjere
  Užuolaidos su kilpelėmis šiuolaikinės virtuvės interjere
 • Užuolaidos su kilpelėmis šiuolaikinės virtuvės interjere
  Užuolaidos su kilpelėmis šiuolaikinės virtuvės interjere
 • Jei virtuvės interjeras dekoruotas šiuolaikiniu stiliumi, o užuolaidos yra lengvos ir ne ilgos tuo pačiu metu, tinkamas karnizas.
 • Užuolaidos-kavinės yra pakabinamos specialiomis vitražinėmis karnizinėmis ar mini-baromis, įrengtomis atskirai lentynose.
 • Norint užregistruoti nestandartinius langus (išlenktus, kampinius ir lango langus), reikia pasirinkti specialias profilio plastikines arba aliuminio karnizas.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

56 − 50 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map