Mutfaktaki Fransız perdeler kendi elleriyle: iç mekanda adım adım talimat ve fotoğraf marki

Mutfaktaki Fransız perdeler kendi elleriyle: iç mekanda adım adım talimat ve fotoğraf marki

Mutfaktaki Fransız perdeler kendi elleriyle: iç mekanda adım adım talimat ve fotoğraf marki

Eğer mutfak iç lüks dekore etmek istiyorum, ama aynı zamanda kolay ve pratik perdelere ise - Fransız perde modeline dikkat edin. Onlar bütün bez temsil uzunluğu dikey tesmy.Vybrav mutfak Fransız perdeler kullanılarak, kumaş gür kıvrımları fistolar yattıktan, kendi takdirine bağlı olarak ayarlanabilir, bunlar hem bireysel hem diğer perdeler ile topluluk içinde kullanılabilir. Ama her durumda, bunlar şık, zarif görünüm ve odaya gerçek Parisli cazibesi bir atmosfer ve saray azamet biraz ver.

Mutfakta Fransız perdeleri

Ardından muhteşem bir tekstil tiyatro sahneleri tasarımında kullanılmaya başlanmıştır - gür sarkan çiçekli perdeler ( "Marquis" ikinci adı neden) banket odaları ve Fransız asalet yatak odası iç süslemeleri icat edildi. Ve bugün, neredeyse üç asır sonra, Fransız perdeler hala zenginlik ve başarı ile ilişkilidir ve bizim evin herhangi oda penceresini dekore edebilirsiniz - içeriden romantik yatak odası rahat mutfağa.

panjur

Fransız tarzında ışık ve hava perdeleri

Mutfakta Fransız perdeleri asmak için 5 neden:

 1. Kısa örtüler, pencere ve pencere eşiğine erişimi engellemez, ancak muhteşem flamalar sayesinde Roma veya rulo yapılardan çok daha saygın görünmektedir.
 2. Perdeler, lambrequins - diğer pencere tekstil türleri ile mükemmel bir kombinasyon.
kör

Mutfağın içine mükemmel şekilde oturtulmuş lüks lambreken ile düet içinde kısa perde

 1. Kıvrımların sayısı ve ihtişamı kendi takdirine göre değişebilir, bu nedenle "Fransız" hem küçük dar bir pencerede hem de geniş bir açıklık üzerinde harika görünür.
 2. Yemyeşil kıvrımlar sayesinde, Fransız perdesi odanı çok uzak manzaralardan kapatır, bu nedenle zemin katta, kör veya kalın perdeler olmadan mutfakta bile kullanılabilir.
 3. Bu perde pahalı tarihi iç mekanı için mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır (klasik, Barok, Rönesans, Empire) ve rahat bir ülke, romantik Provence ya da zarif İngiliz tarzında ruhu içinde dekore mutfak, için.
mutfak iç

Mutfak klasik iç yemyeşil festonlar

Notuna! Pek çok Avusturyalı ve Fransız perdeyi karıştırıyor çünkü modeller gerçekten katlanmaya, kaldırma prensibine ve tuvalin tamamına benziyor. Aradaki fark, perdeler indirilse bile, Fransız perdelerin tüm uzunluğu boyunca gitmesi ve tam olarak düzleştirilmemesidir. Ve Avusturyalılar sadece tuvalin alt kısmında katlanıyor.

panjur

Kaldırma perdesi çeşitleri

Dikiş perdeleri için kumaş seçimi

Mutfak için Fransız perdeleri, pencere pervazına pratik kısa perdeler ve zeminde muhteşem bir perdelik gibi herhangi bir uzunlukta olabilir. Tekstil seçiminde özel bir kısıtlama yoktur. Malzeme havadar veya oldukça yoğun olabilir, fark kıvrım biçimindedir (daha ağır olan tuval, kemerler ne kadar kemerli olacaktır). Yoğun yumuşak dokular pürüzsüz "dalgalar" düşecek ve akciğerler yemyeşil "bulutlar" oluşturmaya yardımcı olacaktır.

şeffaf dokular

Renkli şeffaf dokular mükemmel ışık saçar

En popüler kumaş türleri:

 • Yarı saydam - peçe, organze, muslin, ipek, cambric, şifon, tül, polyester çeşitli katkı maddeleri ile.
 • Opak - saten, pamuklu, keten, jakarlı.
Atlas

Kalın atlas

tekstil

Çok renkli örgülü tek tip tekstiller

Renklendirmeye gelince - perdeler genellikle beyaz ve diğer nötr tonlara verilmiş olsa da, gökkuşağının herhangi bir rengi olabilir. Ancak bir desene sahip tekstiller nadiren kullanılır, çünkü perde büyüdüğünde, desenin güzelliği kıvrımlarda kaybolabilir. Ancak mutfağın iç kısmını rengarenk bir baskıyla canlandırmak istiyorsanız, tekrar eden rengarenk bir bezle (bezelye, kafes, çiçek) hafif bir madde kullanın.

çiçek motifleri

Mutfağın iç kısımlarında çiçek motifleri

bez

Dikiş için farklı renklerde düz kumaşlar kullanabilirsiniz

Notuna! Perdelerin alt kenarını bitirmek için, parlak renklerin etkili bir kenarlığı olan kıvrımlı kırışıklıkları, yaldızlı ipliklerin veya böceklerin saçaklarını kullanabilirsiniz. Dekor seçimi, mutfağın iç kısmının dekore edildiği malzeme ve tarzın yoğunluğuna bağlıdır.

okntovka

Kenar saçak

Festonların oluşumu için sistemler

Fransız perdelerinin ayırt edici özelliği, pürüzsüz kemerli festonların çağlayanıdır. Klasik versiyonda perdeler, profil kıvrımlarına monte edilir ve bu da daha kıvrımlı ve etkileyici kıvrımların oluşmasını mümkün kılar. Modern yorumlamada, kanvas sadece özel tutucuya ve diğer kaldırma modellerine sahip üst tutucuya bağlanır.

Fransız perdeler için kaldırma mekanizmaları türleri:

 1. Manuel - perdeler birkaç kablo ve bilezik sistemi kullanılarak kaldırılır.
düzen

Kaldırma mekanizmasının şeması

 1. Otomatik - sadece düğmeyi tıklatın veya uzaktan kumanda üzerindeki düğmeye basarak, döndürücü ve deklanşörü istenilen yüksekliğe getirecek olan silindiri etkinleştirin.

Otomatik kaldırma nasıl çalışır?

Notuna! "Frenchwomen" in en basit tasarımı statik olabilir - yani kıvrımlar bir kaldırma mekanizması olmadan tek bir pozisyonda sabitlenecektir. Mutfak için kısa perdeler için, bu iyi ve çok ekonomik bir çözüm olabilir.

Fransız perdeleri kendi ellerimizle dikiyoruz

Muhteşem fistonlara sahip hazır modeller oldukça pahalıdır, ancak bir dikiş makinesi ve mutfakta pencere için eşsiz bir dekor yaratma isteği varsa, Fransız perdelerini kendiniz dikebilirsiniz. Tasarımın görünen karmaşıklığına rağmen, bu çalışma yeni başlayan bir terzi için bile oldukça uygulanabilir. Bu nedenle, önümüzdeki çalışmaların tüm detaylarını - pencere ölçümlerinden ürünün yapımına kadar - detaylı olarak ele alacağız.

Malzemenin hesaplanması

Herhangi bir perdeyi dikerken başarının anahtarı - doğru ölçümler. Bu yüzden kendimizi mezura ile kollayıp mutfak penceresine gidiyoruz.

1

Dört ana parametre ile ilgileniyoruz:

 1. Kornişin uzunluğu, kumaş açıklığını güzel bir şekilde örmek ve dikişlere izin ayırmak için 1.3-1.5'lik bir stok eklenmelidir.
 2. Pencere pervazına ya da (o geniş açıklığı bulunan mutfak-yemek odasına geldiğinde ancak, perdeler ve döşeme uzunlukta dikmek mümkündür) ortasına kadar saçak ölçülür geleceğe ait perdelerin yüksekliği.
 3. Montaj katsayısı, tekstil tipine, kıvrımların ve kıvrımların bükülmesine bağlıdır. Yoğun bir malzeme için, perde uzunluğu 1.8-2, açık tül, şifon veya örtü için en az 2.5 ile çarpılmalıdır.
 4. Festoonlu bantların sayısı - kornişin uzunluğu 4-5 eşit bölüme ayrılmalıdır (veya pencerenin boyutuna bağlı olarak daha fazla).

Mutfaktaki Fransız perdelik kumaşların hesaplanması örneği:

Verilen: iki metrelik kornişli standart bir pencere, perdenin uzunluğu - pencere eşiğine (175 cm).

Genişliği belirle: kornişin uzunluğu 1.5 ile çarpılır. Toplam: 2 m * 1,5 = 3 metre.

Yüksekliği belirleyin: Pencere eşiğinin uzunluğu 2,5 ile çarpılır (gür festonlar için montaj faktörü). Toplam: 1.75 m * 2.5 = 4.375 m (tahsisleri dikkate alarak - 4.4 m).

Perdede 8 sıra fistonun oluşturulması için, kumaşın kumaşlara kesilmesi gerekecektir. Ancak, 80 cm genişliğinde, dar bir rulo içinde doğru malzemeyi bulabilirseniz, bu, yeni başlayan bir terzi için ideal bir seçenek olacaktır. Böyle bir materyal, hesaplarımıza göre, 35-40 cm'lik her bir kıvrım genişliğine sahip 17.6 metreye (4.4 m * 4 kanvas) ihtiyaç duyacaktır.

düzen

Festoon sayısına bağlı olarak malzeme hesaplaması şeması

Kumaşa ek olarak, kaldırma perdelerini, halkaları ve bir naylon hortum hortumunu takmak için bir kornişe ihtiyacınız olacaktır - bunların tamamı dikiş aksesuarları mağazasından alınabilir. Ve elbette, bir dizi ev ustası olmadan da yapamazsınız - bir dikiş makinesi, makas, dişler, iğneler / iğneler ve işaretleme için tebeşirli bir ölçüm cetveli.

Dikiş teknolojisi

gür kıvrımları ile muhteşem bir perde elde etmek için, malzeme miktarını hesaplamak değil, aynı zamanda doğru yerlerde draperies dart sağlayabilir ve hatta doğru yükselmesini halka düzeltmek için de önemlidir. Önümüzdeki aşamalardan hiçbirini kaçırmamak için ipuçlarımızı kullanmanızı öneriyoruz.

Fransız perdelerin kendi ellerinizle dikişi için adım adım talimatlar:

 1. İstenilen perde genişliğini elde etmek için kumaş bölümlerini birbirine dikin.
 2. Ortaya çıkan tüm tuvali bir masaya veya başka bir yüzey üzerine yerleştirin.
 3. Dikişlerin (altta ve yanda - 5 cm ve üstte - kör bandın veya Velcro'nun genişliği boyunca) boşlukları hesaba katarak, festoonların merkez hatlarının yerini belirterek işaretler yapın.
 4. Alt ve yan kenarları işleyin, kumaşı iki kez katlayın ve vidayı eşit bir dikişle sabitleyin.

İpucu! Kolaylık sağlamak için, önce dikişleri elle temizleyebilir ya da pimlerle iğneleyebilir ve ardından ütüyle ütüleyebilirsiniz.

 1. Şimdi festoonları oluşturmaya devam ediyor. Dikiş aksesuarları dükkanda dikiş hazır örgüyü satın almak (sözde - Bu amaçla, yanal ağır bant ve merkez fisto işaretlemesi barındıran dikişleri Fransızca'yı (veya keten) Eğer sboryaschy shnur.Vtoroy seçeneği atlayabilirsiniz geçtiği büyük dikişli dikiş konulması gereklidir "Marquee" bandı) ve sıradan bir dikişle ürünün yanlış tarafına takın.

Notuna! Örneğimizdeki iki metrelik kornişin altındaki perde için, dört kumaştan oluşan, 9 dikişe ve 9 cm'lik 175 cm'lik bir kordona ihtiyacınız var.

 1. Sonra bir pini alırız, kordonları dikiş ilmeklerinden geçiririz ve perdeleri güzel kıvrımlarla toplarız. Bundan sonra, her bir uç sıkılmalıdır ve perdenin altına dikilmelidir. Her kesişme noktasının ortasında güzel kıvrımlar elde etmek için, küçük dartlar yapabilir ya da yukarıdaki ilk sıraya kendinizi sınırlayabilir, geri kalanların keyfi "dalgalar" oluşturmasını sağlayabilirsiniz.
model

Fransız perdeleri kendi elleriyle dikmek için desen

 1. Üst kenarda, bir viraj yapıyoruz, sonra bir tutturma tutturuyoruz - bir perde bandı veya vorteksin kenarlarından biri. Bundan sonra, ürünün genişliğini korniş boyutuna göre ayarlıyoruz.

Bu aşamada, montajı tamamlayabilirsiniz - perde zaten hazır. Kumaşı düzleştirmek, kornişin kancalarına takmak ya da şerit-tiftiğin yanlarını sabitleme kayışı üzerinde birleştirmek kalır. Ama hareketli, durağan bir deklanşör istiyorsanız, biraz daha çalışmak zorunda kalacaksınız.

Kaldırma cihazı kurulumu

Perdeye asansörün yüksekliğine ayarlanabilir, Fransız dikişinin her kenarındaki perdelerin alt kısmında dikilmiş küçük halkalara ihtiyacınız olacaktır. alt en az 5 cm ve üst - -. 12-15 cm Ayrıca, halka tarafta tespit edilmelidir ve dikiş polotens 15-30 cm adım eşyalar ön taraftan görülemeyen için, dolgu yapmak için gereklidir.

Önemli! Adım, festoonların büyüklüğüne bağlıdır. Küçük ve dar "dalgalar" için, girintilere daha küçük ihtiyaç vardır, derin ya da geniş "dalgalar" için büyük olanlara ihtiyaç vardır.

düzen

Halka sabitleme düzeni

Her sboryaschey bant alt azından eşit olan (perdeleri boncuklar, dekoratif taşların veya cam boncukların ağır fırça saçak kullanabilir için) dikey konumda kumaşı yerinde tutmak küçük ağırlıkları, asmak için tavsiye edilir. Bundan sonra, tüm halkalar boyunca naylon kordonu kesecek.

Bu böyle yapılır:

 • İlk segment perdenin sol alt köşesinde bulunan halkaya getirilir, yan dikiş boyunca dikilen tüm halkalardan geçirilir, korniş içinden geçer ve sağ tarafta görüntülenir.

Notuna! Kordonun uzunluğu iki perde uzunluğundan ve kornişin uzunluğundan oluşacaktır (örneğimizde (175 * 2) + 200 = 550 cm).

 • İkinci kordon, bir sonraki alt halkaya tutturulur, ayrıca dikey olarak, daha sonra korniş boyunca ilerler ve sağa çıkarılır.
vinç

Kaldırma cihazı

 • Benzer şekilde, diğer tüm kablolar tutulur, daha sonra perdenin sağ tarafındaki serbest uçları güzel bir helezon örgüsüne dokunur ve kancaya sabitlenir. Bu, perdeyi istediğiniz yüksekliğe yükseltmenize ve indirmenize izin verecek bir kontrol sistemi olacaktır.

İpucu! Zaten dikilmiş halkaları olan hazır bir "marquee" bant satın alırsanız uzun bir dikiş halkaları süreci basitleştirilebilir ve hızlandırılabilir.

örgü

Fransız perdelerin kaldırılması için hazır örgü

Video: adım adım bir ana sınıf

Fransız perdeleri sabitleme yolları

Herhangi bir kaldırma perdesi gibi, Fransız modelleri doğrudan pencere çerçevesi üzerine yapışkan bant ile monte edilebilir, çıkıntıya kancalar ile askıya alınır ve hatta çubuğun hemen üzerine (perde kemer halkaları yeterince genişse) monte edilebilir. Ancak, rulo ve Roma tasarımlarından farklı olarak, gür festonlar boş alan gerektirir. Bu nedenle, Fransız perdelerini doğrudan plastik pencerelere tutturmak ve pencere açıklığının kenarındaki veya korniş üzerindeki çubuktaki fotoğrafta gösterildiği gibi gerekli değildir.

kör

Tavan kornişi üzerinde perdeler

zanaveskka

Duvar korniş üzerinde perde

Fransız perdeler için tutucu çeşitleri:

 1. Yapışkan bantla donatılmış tahta, statik perdeler için mükemmel bir bütçe seçeneği. Duvar ve tavana montaj için modellerde bağlantı elemanları farklı olabilir.
Velcro ile korniş

Duvar montajı için Velcro ve sistemli hazır korniş

 1. Perdeleri kaldırmak için özel perde çubuğu - perdenin yüksekliğini ayarlayan küçük halkalar, kancalar, girinti veya bağlama alanı vardır. Bu tutucu, kendisi tarafından yapılan modeller için çok uygundur - kordları maskeleme ve eşit bir şekilde perdenin üzerine yerleştirmek için bir yöntem icat etmeye gerek yoktur.
 2. Kaldırma mekanizmasına sahip korniş, halkalardan geçmeniz gereken bir kablo sistemi ve bir düzenleme zinciri ile donatılmış olan Fransız perdeler için hazır bir çözümdür.
korniş

Bitmiş bağlama ile korniş

Bir korniş sistemi ile korniş üzerinde Fransız perdeleri için sabitleme:

dağ

Korniş üzerinde Fransız perdeleri için sabitleme

cırt

cırt

Notuna! yapıştırılmış veya (ikinci kısım perdesine dikilir), küçük bijonları teasel bant şeritlerinin çivilenmiş gereken metal levhalar veya ahşap kirişin bir kesik olabilir, hazır bir çıkıntıya değiştirin. Buna ek olarak, bu ev yapımı tutucu bir bezle sarılır veya duvarların veya perdelerin renginde boyanır.

perdeler için tutucu

Perde için ev yapımı tutucu

Mutfaktaki Fransız perdeleri - geleneksel tüllere mükemmel bir alternatif ve mutfak penceresi için gerçek bir dekorasyon. Ve önemlisi - tasarımın tüm karmaşıklığına ve görsel karmaşıklığına rağmen, elverişli herhangi bir malzemeden el ile dikmek oldukça kolaydır. Ama eğer iğne işi yapmayı sevmiyorsan ya da dikiş makinesi almak için zamanım olmadıysa - farketmez. Böyle bir model, herhangi bir atölyede dikilebilir ve pencerenizin ölçümleri ve favori kumaşlarınızla profesyonel terzi dikişleri sağlar.

Fransız perdeleri ile mutfak iç fotoğrafı

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map