Küçük bir mutfak için perdeler - küçük pencerelerin tasarımı için fikirler

Küçük bir mutfak için perdeler – küçük pencerelerin tasarımı için fikirler

Küçük bir mutfak için perdeler - küçük pencerelerin tasarımı için fikirler

Mutfaktaki perdeler sadece estetik işlevi değil, aynı zamanda odayı en müthiş görünümlerden ve kavurucu güneş ışınlarından da kapatıyor. Bir pencere açıklığı düzgün bir şekilde verilmişse, örneğin bir pencerenin boyutlarını görsel olarak "arttırmak" gibi bir önermenin bazı eksikliklerini ortadan kaldırmak mümkündür. Şık perdelik "tonu ayarlar", odanın tasarımını tamamlar. Daireniz küçük bir "Kruşçev" ise, makalemiz küçük bir mutfak için perde seçmenize yardımcı olacaktır.

Video: küçük bir pencerede perdeler

Küçük pencereler nasıl dekore edilir

Evde minimum boş alanınız varsa, "Khrushchev" de yer sıkıntısı sorununu çözmek için ergonomi teknikleri ve renk algılama yasalarını kullanın.

 • Küçük bir pencere için ışık renkleri hafif akış perdeleri sığacak. Pamuk ya da keten, zemin uzunlukta olmalıdır.
 • Zıt renklerin perdeleri, küçük odayı görsel olarak azaltır, bu nedenle tek renkli bir versiyonda durmaya değer.
 • Ruhların ve çok katmanlı perdelerin bolluğu, Kruşçevka'daki küçük bir mutfağı optik olarak daraltır.

Yani, hangi perdeler dar bir küçük pencerede bir Kruşçev içinde asmak için en iyi? Asimetrik şeklin klasik modelleri veya küçük bir çağlayan ile seçin.

DD1
DD2
DD3

Renkler ve perdelerin uzunluğu

Doğru elbise nasıl seçilir, şekillerin eksikliklerini gizler ve doğru seçilmiş pencere tekstilleri Kruşçev'deki küçük bir mutfağın penceresini dönüştürür.

Perdenin rengi, mobilyaların tonlarında ya da duvarların tonlarında seçim yapmaktan daha iyidir.

Önemli! İç mekanda mavi ve mavi bir serinlik hissi yaratır. Sarı, kırmızı ve bej - sıcaka.

 • Küçük bir mutfak pencereniz varsa, uzunlamasına çizgilerle zemindeki hafif kısa perdeleri veya perdeleri kullanmak daha iyidir.
 • Büyük çiçekleri veya diğer akılda kalan desenleri olan bir kumaş yerine, malzemeyi küçük bezelye veya göze batmayan bir desenle seçin. Kruşçev'deki küçük bir mutfağın tasarımında, her şey basit ve zarif olmalıdır.
 • Ürünün doğru uzunluğunu seçerseniz, pencerenin boyutunu "ayarlayabilirsiniz". Geniş ve düşük bir pencere açılımı için, korniş mümkün olduğunca yükseğe asılmalıdır. Korniş ve pencere arasındaki duvarın bir bölümü bir lambrequin ile kaplanabilir.
 • Perdeleri dize tutucularına asın. Bu yöntem, görsel olarak küçük bir mutfak penceresini yükseklikte çizmeye yardımcı olur.

Kruşçev'deki küçük bir pencere için başarılı seçenekler:

DD4
DD5
dd6

malzeme

Iç farklı stilleri için, perdeler farklı stilleri. Her stil için tasarımcı en uygun perde kumaşı tipini seçer.

 • patiska

Doğal veya suni elyaftan yapılmış hafif, yumuşak bir malzeme. "Havalandırmasına" rağmen, yoğun, bu yüzden bitmiş ürünün şeklini iyi tutar. Olumlu niteliklere sahiptir: kolayca nemi ve havayı geçirir, alerjiye neden olmaz, bakım istemez ve neredeyse buruşmaz.

Konsey. Yeni başlayan bir terzi, kolayca bir kambriden basit bir perde modeli yapacaktır.

panjur

Ülke tarzında basit ses perdeleri - Kruşçev'de küçük bir mutfak penceresi için harika bir çözüm

 • pamuklu atlas

Yeterince yoğun, güzel bir parıltısı vardır ve uzun orijinal görünümünü korur. Perdelikler yaratmak için uygundur, ancak kumaş kesildikçe, bölümler halinde düştüğünde bazı zorluklar yaratır.

kör

İlginç bir fikir - neşeli boyama perdeleri ile birlikte kör

 • keten

Sağlam, ama biraz rustik. Malzeme ezilmeye karşı hassastır ve hassas yıkama gerektirir. Keten kumaşlar nakış, aplike, dantel ile dekore edilebilir. Stor perdeler için kullanılabilir. Keten temizlemesi kolaydır ve kir tutmayan özelliklere sahiptir.

1

Konsey. Kendi elinizle çarşaflardan yapılmış küçük bir mutfak için bir perde dikin. Bu tür perdeler "köy" stili için uygundur. Yıkamadan sonra, keten önemli bir büzülme sağlar - bu kesim sırasında dikkate alınmalıdır.

panjur

Kıvrımların kıvrımları ve şelaleleri, Kruşçev'in küçük bir penceresinin altına gizlenirler.

 • karartma

Neredeyse% 100 ışık bariyerine sahiptir. Güneşte yanmaz ve yıkandıktan sonra deforme olmaz, kıvrım ve kıvrım oluşturmaz. Sıcak bir günde karartma, kış aylarında sıcağında serin kalmaya yardımcı olur. Bu tür modern bir malzemeden yapılmış perdeler, sokak gürültüsünü korur ve yüksek ısıya dayanıklıdır. Karartma, kokuları emmez, tozu çekmez.

karartma

Karartma - tam karartma

 • Atlas

Düz yanardöner bir yüzeye ve güzel ipeksi bir parıltısına sahiptir. Aydınlatmayı ve görüş açısını değiştirdiğinizde, "renk oyununun" etkisi görünür. Atlas pencere tekstili ve masa örtüsünden yararlanabilirsiniz. Malzeme aşınmaya karşı dayanıklıdır, fakat aynı zamanda dezavantajlara sahiptir - atlas statik elektrik biriktirir ve toz toplar, bu nedenle çoğu zaman perdelerin yıkanması gerekir.

roman kör

Saten akıllı Roma perdesi

 • Organze, peçe, örgü

Yarı saydam akciğer tül çeşitleri. Güzelce akarlar ve yumuşak bir şekilde dökülürler, ancak yüksek mukavemete sahip değildir, onlarla lekeler kolayca çıkarılmaz. En yaygın tül türü organze'dir.

tül

Hafif, havadar, ağırlıksız tül

İpucu! Mutfak tekstilleri özel emprenyelemeler ile seçilmelidir. Bu gibi malzemelerden yapılmış ürünler nem, kir, kokuları emmez, zararlı maddeler yaymaz, ıslak ve kuru temizlemeye dayanıklıdır.

kör

Kumaşı sabitleme özelliğine sahip deklanşör

Mutfak için modern tasarım perdeleri

Klasik perdeler ve lambrequins

İtalyan XVII yüzyılında İtalyan Rönesansı döneminde ortaya çıktı. Klasikin en büyük popülaritesi Louis XIV'in hükümdarlığına ulaştı. Fransız saraylarının iç mekanları bu yöndeki canlı bir örnektir.

Zemindeki ağır perdeler ve kıvrımlı perdelere sahip saf bir klasik, küçük bir odada uygunsuz. Küçük bir mutfağın içinde daha hafif klasik modeller daha organik görünecek.

perdeler

Bir perde - dört perdeler

 • Avusturya ve Fransız

Kruşçev'deki küçük klasik bir mutfağın iç kısmına başarıyla uyum sağlar ve Provence tarzı için uygundur. "Avusturya" talebi üzerine düz perdelerle birleştirilebilir. Perdelerin uzunluğu, eşiğin boşluğunu çalışma yüzeyi olarak kullanmanıza izin verir. Gizli kornişlere bağlı.

bir perde

Olağanüstü bir perde oluşturmak için iki farklı renk ve doku malzemesi kullanın

DD16
dd17
dd18

Avusturyalı perdeler Roma perdelerine çok benziyor, ancak alçaltılmış formdaki "Jant" ın brandası düz ve Avusturya perdesi dalgalarla döşenmiştir.

Fransız perdeleri Avusturya'ya çok benzer, ancak simetrik yarı dairesel kıvrımları tuvalin tüm uzunluğu boyunca kademeli. Bu tür pencere tekstiller uyumlu bir şekilde kenarlara ve saçaklara bakar. Odanızın acıklı ve aristokratik olması gerekiyorsa, klasik mutfak penceresini kaplamak için kullanabilirsiniz.

DD19
DD20
dd21
 • Kemerli duş perdesi

Mutfak için pahalı kumaşlardan lüks bir perde-kemer sipariş edebilirsiniz. Düz olmayan uzunluklarda perdelerin avantajları - hantal, çiçek, küçük aletler veya herhangi bir mutfak aksesuarları yerleştirmek için harika görünmüyor, yeterli ışık sağlar.

dd22
dd23
DD24

Kendi elleriyle basit kemerli perdeler

Küçük bir mutfak penceresi için 60 * 100 cm ihtiyacınız olacak: tül uzunluğu 154 cm ve genişliği 105 cm, eğimli fırında, dikiş makinesi, iplik.

 • Dikdörtgeni kumaştan kesin. Üst kısmı bükmek 5 cm.
 • Ürünü yarıya (yükseklik) katlayın ve pimlerle zımparalayın. Yok edici işaretçiyi kullanarak kemeri çizin. Çizgi boyunca kemeri kesin.
 • Kenarları katlayın ve ütüleyin. Perdeyi silin ve bandın alt kısmı boyunca ürünün üst kısmına dikin.

Konsey. Altını eğik bir fırında işlemek, güzel dalgalar yaratacaktır.

kör

Dantel ve saçak ile ışık perdesi

 • Pelmets

Perdelerin, perdelerin ve karmaşık lambrefinlerin karmaşık yemyeşil çok tabakalı bileşimleri, küçük bir odanın için kesinlikle uygun değildir. En iyi çözüm, zarif bir lambrequin solo parçasını emanet etmek veya hafif tül perde, bir rulo veya bir "romka" ile bir düet içine "koymak".

dd26
dd27
dd28
 • Kuşgözü perdeler

Göz çukurlarındaki perdelerin kullanılması, mutfağa şık ve modern bir görünüm kazandırmanın en doğru yoludur. Bu modeller de popülerdir çünkü kendi başlarına üretimleri kolaydır.

dd29
dd30
dd31

Kuşgözü olmayan perde: talimat

Bu yöntem bir dikiş makinesinin kullanımını içermez, bu nedenle düzgün kenarlı bir malzeme seçmeniz gerekir.

Gerekli olacak: batid, yapışkan bant "örümcek ağı", sevgilinin kurdele, kuşgözü, makas, demir, cetvel.

 1. Alt kenarı işleyin. Eh, alt kenarı ütünün, üç kez kenar bükün. Tüm uzunluk boyunca kenarı ütüleyin. İçeride bantı "örümcek ağı" yerine koyun ve tekrar ütüleyin.
 2. Üst kenar için aynı adımları tekrarlamanız gerekir, ancak yapışkan bant yerine, göz kirpiğini kullanmanız ve 5 cm kenarı döndürmeniz gerekir.
 3. Daha sonra, delikler arasındaki mesafeleri işaretleyin (15-20 cm).
işaretleme

Delikler için işaretler geleneksel bir tebeşir kullanılarak yapılabilir.

 1. Dikey kenardan, 2 cm girintiden, tutturucuları yerleştirin, bir çift sayı olmalı ve iç çapı daire içine almalıdırlar. Delikleri kesin.
 2. Kuşgözü, ek aygıtlar kullanılmadan, yalnızca tıklayana kadar basılarak takılır.
kesim işlemi

Malzeme ufalanıyorsa, kesim işlenmelidir.

Tüm nüansları anlamak için video talimatı yardım:

Iplik perdeleri

Nitian perdeler spiral, zincir, kalın veya ince ip şeklinde yapılabilir. Bunlar ayrıca paillettes veya bugles ile dekore edilebilir. Muslin'deki moda, doğu ülkelerinden bize geldi. Bazında örgülerle bağlanan tekstil iplikleri örgüler halinde örgülü olabilir. Onlar açılmadan orijinal görünümlerini koruyacaklardır.

DD34
dd35
dd36

Ağırlıksız tül mutfak setinin hantal tasarımını görsel olarak kolaylaştırır, mutfak iç mekanına biraz kolaylık getirecektir. Onları kesmek gerekirse, dişler titriyor.

gazlı bez

Kisei parlak ışınları geciktirir, ancak bulutlu bir günde yeterince ışık kaçırır.

Stor perdeler ve Roma panjurları

Roma perdesi, kaldırıldığında kıvrımlar halinde toplanan korniş üzerine sabitlenmiş bir kumaş bezidir. Güzel ve pratik "romka", odanın aydınlatmasını kolayca ayarlamanızı sağlar.

dd38
dd39
DD40

Kendi elleriyle Roma körlüğü: talimat

Kruşçev'deki küçük bir mutfak için Roma perdelerini terbiye etmek için: özel bir korniş, bir ağırlık ajanı, kesilmiş bir keten kumaş (perdeler için) ve bir saten (astar için).

"Roma" üretim şeması

 • Pencereyi ölçün. Kumaşın istenilen uzunluğunu ve genişliğini ölçün (her bir tarafta 5 cm'lik bir ek ve üst ve alttan kalan boşluklarda 15 cm'lik bir değer katmayı unutmayın).
 • Yanal tahsisler oluk. Ürünün kenarını 2-3 cm ve aynı zamanda zayutjuzhte içine alçaltın.
 • İstenilen boyuttaki astarı kesin. Astarın kenarlarını katlayın. Üst kenara yapışkan bir parça Velcro bant takın.
 • Şimdi malzemeyi akordeon ile katlayın. Bu işin ne kadar iyi yapılacağı, ürünün görünüşüne bağlıdır.
 • Kıvrımların sayısı aşağıdaki gibi hesaplanır: 6 cm toplam uzunluğundan alınır, elde edilen sayı 6 kısma bölünür.
 • Her kırışıklığı pimlerle sabitleyin.
 • Astarın üzerindeki üç hoparlör için, cepleri dikin.
 • Halkaların olacağı yerleri işaretleyin. Halkaların altındaki ana ve astar kumaşı bir dikişle dikilir. Halkaları astarlama pedine takın.
 • Halatları halkalardan geçirin ve alt braketlere sabitleyin.
 • İstenilen uzunluktaki iğneleri kesin. Yana elle delik açın.
 • Yan kısımları sökün ve düzeltin.
 • Aşağıdan bir dikenli ağırlık ajanı yerleştirin.
kör

Roma körlüğü - küçük pencere açıklıklarında klasik perdelere layık bir alternatif

Silindir kaldırıldığında, mil üzerine yuvarlanır. Khrushchev'de küçük bir mutfak için doku roleti idealdir.

dd43
DD44
DD45

Farklı tiplerin kombinasyonu

Pencere tasarımına çeşitliliği getirmenin alışılmadık bir yolu, geleneksel perdelik çeşitlerini laktik modern tip perdelerle birleştirmektir. Renk kombinasyonlarını seçerken, aşağıdaki ipuçlarına göre yönlendirin:

 1. Kumaşın yoğunluğuna göre farklılık gösteren iki benzer tonlu perdeler. İlgili renkleri kullanarak, örneğin, mavi-yeşil tonu, perdelerin doğal sakin bir görüntüsünü yaratacaktır. Bu şekilde birleştirme biçimi, oldukça yaygın olduğu için orijinal gibi görünmüyor, ancak renklerin yetkin bir seçimiyle kusursuz düetler oluşturulmasına izin veriyor. Bu seçenek klasik veya minimalist bir mutfak iç mekanı için uygundur.
 2. İki veya üç çeşit perdeyi aynı veya benzer desenle birleştirin. Sonuç, küçük bir mutfağın sıkıcı iç dekorasyonunu süsleyen alışılmadık perdeler olabilir.
 3. Nötr renkli perdelerle birlikte parlak perdeler kullanın. Pencere tekstillerinin seçilen renklerinden birinin odadaki bazı elemanların rengi ile çakışması arzu edilir - bu bir duvar saati, dekoratif bir vazo veya sandalyelerin döşemesi olabilir. Bu yöntemin dekoru farklı renklerde aşırı doygunluğa sahip bir odada kullanılmak üzere önerilmez.
 4. "Havai fişek" yöntemi, oryantal tarzda dekore edilmiş mutfak için idealdir. Fikri uygulamak için, kafes veya şifon gibi dört çeşit çok renkli yarı saydam kumaşa ihtiyaç vardır. Birbirine renk uygularken yeni yarı tonlar ve tonlar elde edilir.
 5. "Kruşçev" küçük bir pencere için klasik perde ile birlikte, Roma, rulo veya Japon panjur için idealdir.
kör

Bir lambrequin ile kısa bir Avusturya perde

perdeler

Podhvatah, lambrequin ve solar "romka" üzerinde alacalı perdeler - köy stilleri için harika bir trio

gazlı bez

Kisei ile hassas lambreken

parlak lambrequin

Ağırlıksız tül ile zarif parlak lambrequin

İngiliz perde

Zarif İngiliz perdeleri güneşlikler ile eşleştirilmiştir.

mutfak

Provence tarzında mutfak için harika bir ikili

mutfak

Provencal iç için iyi bir kombinasyon

Bağlantı parçaları ve korniş

Kuşgözü, kancalar, klipsler, halka tasarımının perde elemanları.

Montaj seçenekleri

 1. Düz perdeye, pencere tekstilleri kancalarla sabitlenir. Kaymayı önlemek için özel sabitleştiriciler kullanın. Bu en basit ve en bütçe seçeneğidir.
 2. Kulisk, "rustik" tarzda perdeler oluştururken sıklıkla kullanılır.
çubuk

Çubuk perdenin gizli cebinden geçiyor

 1. Perde kumaş ilmeklerle asılabilir. Bu durumda, saçak olmadan yapabilirsiniz, bu keyfi bir profilin çubuğunu değiştirecektir.
 2. Halkalar hafif perdeler ve ağır perdeler için kullanılır. Bu tür bağlantı elemanları yuvarlak korniş üzerine konur. Kumaşa doğrudan dikilebilir veya kanca ve perde bandıyla birlikte kullanılabilirler.
bağlanma yöntemleri

Popüler sabitleme yöntemleri

 1. Perdeleri küçük bir mutfakta, halkalar, kancalar ve perde bantları yardımıyla sabitlerken gerekli olmayacaktır.

Kuşgözü - plastik veya demir halkalar, perdelerin tutturulması elemanı olarak hizmet eder. Yuvarlak, oval veya şekilli bir şekle sahip olabilirler. İnce kornişler için, büyük olanlar için 40-50 mm çapında 10-20 mm çaplı elemanlar kullanılır.

Halkalar doğrudan kumaşa monte edilir. Yuvarlak delikli perdeler yuvarlak bir çubuk üzerine yerleştirilebilir. Bu tür bir tutturma hareket özgürlüğü ve düzgün ritmik kıvrımlar ile karakterizedir.

Halka seçimi, perdenin stiline ve kullanılan kumaş tipine bağlıdır. Sabitleme elemanının rengi, pencere perdesi veya korniş tonunda seçilebilir.

Önemli: Kuşgözünün iç çapı, çubuk çapından 1-1,5 cm daha büyük olmalıdır.

perdeler

Gözlü perdeler, taze ve sıradışı görünüyorsun

Bir kutu şık çözümlerin fotoğrafı

Odanın farklı stillerinde pencere açılışını süslemek için ek seçenekler, galerideki küçük mutfaklar için perdeler topladık.

tekstil

Pratiklik, presentabilite, bakım kolaylığı - mutfak tekstillerinin temel gereksinimleri

dd57
dd58
dd59
dd60
dd61
dd62
dd63
dd64
dd65

Hangi perdeler küçük bir mutfak için uygun değildir

Yüksek tavanlı küçük odalarda, pencerenin bir pencere ile süslenmesi hiç bir şey ifade etmez.

Karmaşık tasarıma sahip perdeler, hantal veya çok iddialı olan geniş bir oturma odası için en iyisidir. Kruşçev'te, sade bir tasarıma sahip ya da monofonik bir kumaştan zarif modeller kullanmak daha uygundur.

perdeler

Küçük bir oda için perdeler zarif olmalı

Dokulu malzemeyi kullanarak ve perdelikler ekleyerek küçük mutfak penceresinin boyutunu görsel olarak arttırabilirsiniz. Pencere dar ise, tekstil dekorunda çok parlak renkler ve sıra dışı renkler kullanmaktan kaçının.

klasik iç

Klasik bir iç mekan için mükemmel çözüm

Perdeler yardımıyla başarılı bir şekilde küçük bir oda bile zonirovat yapabilir, renk aksanlarını doğru bir şekilde yerleştirebilir, hoparlörleri gizleyebilir, "Kruşçev'in" iç mekanını yükseltebilir, odanın ruh halini ve karakterini değiştirebilirsiniz. En basit perdeyi dikmek için dikiş makinesine ve temel bilgi ve beceriye sahip olmanız gerekir. Karmaşık şekilli bir tekstil ile bir pencere dekore etmek istiyorsanız, ancak terzilik ile baş edeceğinizden emin değilseniz, bir profesyonelin hizmetlerini kullanın.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map