Korková podlaha - 99% ideálna podlahová krytina pre kuchyňu

Korková podlaha – 99% ideálna podlahová krytina pre kuchyňu

korková podlaha v kuchyni

Korkové podlahy v kuchyni sú jedným z najziskovejších riešení v pomere cena-kvalita, ale pravdepodobne kvôli nedostatočnému povedomiu spotrebiteľov nemajú obľúbenosť. V tomto článku budeme hovoriť o výhodách a nevýhodách materiálu, ako aj o tom, ako vybrať podlahovú krytinu s 11 tipmi a 20 fotografiami korkových podláh v interiéri.

Klady a zápory

Korkové podlahy majú nasledujúce výhody:

 • Je veľmi príjemné chodiť naboso. Navyše, kvôli svojej štruktúre pozostávajúcej z mnohých vzduchových článkov, korokové podlahy umlčia každý krok, ktorý urobíte. Takže pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi, chrbticou a pohybovým aparátom - je lepšie nenájsť nátery;
 • Nedovoľte, aby sa vaše pokrmy pretrhli v prípade pádu - opäť kvôli ich mäkkosti a pružnosti;
 • Korek pomáha udržiavať teplo a sám zostáva teplo, aj keď je miestnosť v pohode;
 • Nešmyknite (avšak v mnohých ohľadoch závisí od ochranného náteru);
 • Zástrčka je ľahko čistiteľná, neabsorbuje tuky a taktiež také kvapalné produkty ako repnú šťavu alebo červené víno. Okrem toho nepriťahuje prach, pretože nehromadí statickú elektrinu;
 • Vodotesný a nepodlieha hnilobe, pretože korok obsahuje lignin, zemerin a ceroidy. To znamená, že v prípade, napríklad v prípade prerušenia potrubia, podlaha nebude pokazená a nebude pokrytá plesňou. Ale prísne povedané, vážne "záplavy" odolajú iba lesklé korkové podlahy;
 • Nepodlieha spaľovaniu. Kork môže byť spálený;
 • Mať dlhú životnosť. Dobrá korková podlaha bude trvať najmenej 20 rokov v perfektnom stave.
 • Vďaka vzduchovým článkom, ktoré tvoria korok, má kryt veľkú pamäť. To znamená, že ani kuchynský nábytok, ani padlé ťažké veci na ňom nezanechávajú. Budú presnejšie odísť, ale v pravý čas sa forma obnoví;
 • Tlmia vzduchové a šokové zvuky, a to zvnútra aj zvnútra;
 • Cena za korkové podlahy je od 1500 rubľov za meter štvorcový. m - je to lacnejšie ako parkety alebo masívne dosky, takmer dvojnásobok, napriek tomu, že z hľadiska výkonu korek v mnohých ohľadoch prekračuje strom.

Korková podlaha v interiéri kuchyne

Bohužiaľ tento jedinečný materiál má svoje nevýhody:

 • Hoci korok je vodotesný, môže sa stále zväčšovať pri dlhodobom vystavení vlhkosti. Zvlášť podlieha zámkovým korkovým podlahám na miestach spojov matríc. Zvodná podlahová voda nie je strašná, ale vzhľadom na ochranné vrstvy laku môže byť podlaha taký šmykľavý ako laminát alebo leštený masív;
 • Korok sa bojí ostrých predmetov. Avšak na lakovanej podlahe z hier dieťaťa môže mačka alebo kvapka nožov zostať len jemnými škrabancami, ktoré sú pripravené na obnovu;
 • Náklady na korku sú vyššie ako laminát, dlaždice alebo linoleum;
 • Prilepená podlaha, ktorá je najvhodnejšia pre kuchyňu, vyžaduje dokonale plochú základňu a profesionálnu, a nie samoinštaláciu, ktorá ovplyvňuje celkovú cenu.

11 tipov pre výber

Poradenstvo 1. Lepivá podlaha je vhodnejšia pre kuchyňu, ktorej majitelia sú často varení a trávia tam čas

Jemná podlaha je dobrá v tom, že je možné ju položiť čo najtesnejšie - medzi doskami alebo v blízkosti stien nie sú žiadne spojenia. Z tohto dôvodu nebude poškodený ani kvôli veľkému objemu vody a nedovoľuje, aby "susedne" zaplavovali zhora.

Vlastnosti materiálu - dvojvrstvové lepidlo: spodná vrstva sa skladá z lisovaného korku a dekoračná vrstva je vyrobená z korkovej dyhy. Po nanesení sa povlak ošetrí voskom, olejom alebo lakom. Dlaždice sú k dispozícii v rôznych formátoch, ale pretože ich rozmery sú násobky navzájom, potom si môžete pohrať s návrhom muriva - položiť podlahu "rybia kosť", na rozšírenie, zatackal a dokonca kľučkovať ako na nižšie uvedenej snímke.

Korková podlaha v interiéri kuchyne

nevýhody: na rozdiel od uzatváracej plochy lepidla vyžaduje ideálnu základňu a vysoko kvalitné profesionálne pokladanie. Okrem toho sa po demontáži nedá opätovne použiť.

Tip: Korkové lepiace podlahy v kuchyni by mali byť pokryté 3-4 vrstvami laku.

Tip 2. Ak žijete v prenajatom byte, nevarujte tak často a nechcete starostlivo vyrovnávať základňu, potom je výhodnejšie kúpiť zámok

Uzamykateľná podlaha
1

Podlahové ("plávajúce") podlahy sú vhodnejšie na dokončenie trochu využívaných kuchynských a jedálne miestností, pretože môžu vydržať rozliate kvapaliny, ale len do 24 hodín. Ale rozmazané dlaždice sú predmetom výmeny, a čo je najdôležitejšie - povlak je veľmi rýchlo a ľahko namontovať samostatne. Dokonca ani lak na nej nie je potrebné aplikovať, častejšie sa už predáva s továrenským spracovaním. Okrem toho, "plávajúce" podlahy napriek použitiu substrátu (pri inštalácii) a základe MDF môže byť umiestnený na základni s kvapkou až 23 mm na 2 m, čo Vám tiež ušetrí čas, úsilie a peniaze. Ďalším plusom - uzamykacia zátka môže spoľahlivo simulovať podlahu alebo parketovú dosku.

Vlastnosti materiálu: Doska "plávajúca" podlaha pozostáva z MDF základného uprostred lisovaného korku a korkových dekoračné vrstvou dyhy (2,3 mm). Tým, formát, veľkosť, montáž (na "pero a drážka"), a niekedy forme korkových dosiek podobných laminátu.

nevýhody: ako už bolo uvedené, kryt krytu zámku má slabé miesto - švy. Ak sa voda dostane do kĺbov, konce pásov sa zväčšujú a korok môže mierne odlepiť MDF dosku. Ďalšou nevýhodou - cena zaisťovacích podláh je o niečo vyššia ako lepidlo a vyžadujú si aj nákup špeciálneho podkladu.

Tip: aby ste čo najlepšie zachovali podlahu v kuchyni, vyberte materiál s koncovkami odolnými proti vlhkosti a uistite sa, že všetky spoje tesniate pomocou vodotesného tesnenia.

Tip 3. Čím je materiál hrubší, tým lepšie

 • Lepený kork pre kuchyňu by mal mať hrúbku 6 mm a nie 4 mm.
 • Podlaha hradu je hrúbka 10-12 mm. Ak sú iné veci rovnaké, hrubší materiál bude spoľahlivejší.

Tip 4. Ak chcete kúpiť ľahkú podlahu, potom uprednostnite odrody so skosením

Biele, béžové, svetlošedé nátery vytvárajú švy a akékoľvek chyby pri položení sú výraznejšie. To sa dá vyhnúť, ak vyberiete podlahu so skosenými hranami (úkosy na okrajoch).

Tip 5. Chcete, aby podlaha bola vždy čistá? Vyberte materiál s charakteristickým vzorom a štruktúrou korkovej dyhy

Nie príliš ľahké (béžové, šedé, hnedé, tmavohnedé) tónované povlaky s charakteristickou "korkovou" textúrou sa vždy zdajú čisté. Malé omrvinky, kvapky z vody, škvrny a iné znečistenie domácností možno pozorovať len vtedy, ak sa pozriete pozorne.

Korková podlaha v interiéri kuchyne

Rada 6. Farebný korek si zachováva pôvodnú farbu dlhšiu ako nenosený

V prípade, že kuchyňa s výhľadom na slnečnej strane, mali by ste radšej tónovaný materiál, ako sú korkové prirodzené farby, jednoduché lakované nakoniec "vyhorenia" pred ultrafialovým žiarením.

Tip 7. Kúpiť korok z jednej dávky

Vzhľadom na špecifiká výroby sa korkové podlahy z rôznych dávok líšia mierne v tóne a veľkosti, čo sa stáva zrejmé iba počas procesu kladenia. Z toho istého dôvodu vám odporúčame, aby ste boli v bezpečí a kupovali si dlaždice s maržou, najmä ak si kúpite zámok.

Tip 8. Nepoužívajte lepidlá na báze rozpúšťadiel

Ak sa rozhodnete položiť lepivú podlahu, venujte osobitnú pozornosť výberu lepidla. Najlepšou voľbou bude lepidlo na vodnej báze a tu kompozície na báze rozpúšťadiel môžu trvale impregnovať vaše podlahy s nepríjemným chemickým zápachom. Nebojte sa vysokej ceny lepidiel na báze vody, pretože majú 2 krát vyššiu ekonomickú spotrebu.

Tip 9. Venujte zvláštnu pozornosť nákupu laku

 • Elastický lak, rovnako ako lepidlo, je lepšie vybrať na základe vody;
 • Majte na pamäti, že povlaky ošetrené lakom s keramickými trieskami, aj keď zvyšujú trvanlivosť podlahy, ale prechádzka okolo nich nie je tak príjemná a deti môžu úplne vymazať kožu. A oni ... môžu rýchlejšie nosiť ponožky členov domácnosti;
 • Po lakovaní konektora počkajte aspoň jeden týždeň pred začatím jeho prevádzky - nechodte naň v topánkach alebo neponúkajte nábytok.

Tip 10. Ak chcete zakúpiť korkové soklové lišty, uprednostňujte sokly s továrenským lakom

Postupom času, peňazí a úsilia je výhodnejšie kúpiť už nalakovaných podlahové lišty, ako je nelakovaný však lacnejšie, ale majú stále dvakrát zvládnuť lak.

Tip 11. Ak chcete predĺžiť životnosť náteru, použite špeciálne ošetrovacie prostriedky

 • Komplexné nečistoty, ktoré sú v kuchyni nevyhnutné, by mali byť odstránené špeciálnymi mäkkými čistiacimi prostriedkami na korkové podlahy, napríklad Euku-clean.
 • Raz za dva roky naneste na podlahu špeciálny vosk a parafínový vosk. Obnovia krásu korku a zvýšia jeho antistatické vlastnosti.
 • Raz za 5 až 10 rokov aktualizujte lakovú vrstvu.

Foto z korkových podláh v interiéri kuchyne

A nakoniec vám predstavíme výber fotografií z korkových podláh v interiéroch kuchyne v klasických a moderných štýloch. Začnime s klasikou.

Korková podlaha v interiéri kuchyne v klasickom štýle

Korkové podlahy v interiéri kuchyne v štýle krajiny

Korkové podlahy v interiéri kuchyne v štýle krajiny

Korkové podlahy v interiéri kuchyne v štýle krajiny

Korkové podlahy v interiéri kuchyne v štýle krajiny

Korkové podlahy v interiéri kuchyne v štýle krajiny

Ale fotografické príklady použitia korku v interiéri modernej kuchyne.

Korková podlaha v interiéri modernej kuchyne

Korková podlaha v interiéri modernej kuchyne

Korková podlaha v interiéri modernej kuchyne

Korková podlaha v interiéri modernej kuchyne

Korková podlaha v interiéri modernej kuchyne

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map