Malé čierne chyby v kuchyni - ako chrániť zásoby potravín pred škodcami

Malé čierne chyby v kuchyni – ako chrániť zásoby potravín pred škodcami

Malé čierne chyby v kuchyni - ako chrániť zásoby potravín pred škodcami

S hmyzom môže dokonca aj tá najzodpovednejšia hosteska čeliť vo svojom dome. Nikto nie je imúnny voči nákupu obilnín alebo sušeného ovocia napadnutých škodcami. Ak sa "nezvaní hostia" nedajú odstrániť včas, môžu sa objaviť aj na podlahe a na stenách. Naučte sa, ako sa vysporiadať s chybami v kruhu a ako zabrániť ich opätovnému získaniu.

V kuchyni boli chyby

Dôvody pre vznik "nezvaných hostí"

Malé čierne chyby v kuchyni sa môžu objaviť kvôli nečestnosti výrobcov, ktorí nespracovali krupu podľa všetkých pravidiel a v dôsledku nedodržania podmienok skladovania zakúpeného produktu.

krúpy

Dokonca aj nákup pohánky alebo ryže v tesne uzavretom obale nebude poskytovať úplnú záruku bezpečnosti, takáto krupica môže byť tiež infikovaná hmyzom

Chrobáky môžu "migrovať" do nádoby s krupiérom zo susedných pohárov stojacich na poličke. Čaj, sušené ovocie, cestoviny, múka, korenie - to všetko môže slúžiť ako jedlo pre hmyz.

Hlavné odrody kuchynských škodcov

 • Malé brúsky na múku

Hnedé brouky s veľkosťou až 3,5 mm prinášajú potomstvo 4 krát za rok. Nakazené hruschakami môžu byť akékoľvek obilniny, múka a škrob. Khrushchakovia robia produkt hrubými a nevhodnými pre potraviny.

 • Červená moruše

Mlyny a pekárne sú zvyčajným biotopom tohto hmyzu. V kuchyni sa mukedy stretávajú s mŕtvou múkou. Samičie moochook položí vajíčka v trhlinách medzi policami a do záhybov vreciek na balenie. Hmyz reprodukuje 2-3 krát ročne, trvanie jeho života je 3 roky. Na fotografii nižšie vidíte brouky v múke - mukoidy.

chrobáky

Chrobáky a larvy

 • Chlieb na chlieb

Tento škodca s dĺžkou 2 až 4 mm je svetlý alebo tmavo hnedý a môže byť konzumovaný rozmanitejšie. Jeho ponuka môže zahŕňať: obilniny, čaj, múku, sušienky, sušienky, orechy, sušené ovocie, liečivé rastliny. Keď sa chyby stali príliš veľa, možno ich vidieť aj na stenách. Ak máte v kuchyni hmyz, fotografie s menami im pomôžu identifikovať.

hmyz

Hmyz-škodcovia sa cítia skvelo vo vlhkom a teplom prostredí

 • krtek

Po zistení, že vo voľných výrobkoch, ktoré sú spojené s hrudkami, pásom, kokosom alebo larvami, je možné hovoriť o penetrácii múrov do kuchyne. Toto je názov múky a stodoly. Butterfly motýli sa nekrmia obilninami, na ukladanie vajec je potrebný voľný produkt.

Hneď ako sa objavia húsenice, rozšírili sa po celej kuchyni a hľadali miesto na vytvorenie kokonu.

krtek

Mole je schopný rýchlo "chytiť" územie kuchyne. Takže čo najskôr začať bojovať s "nepriateľom"

Dôležité! Pri nákupe obilnín venujte pozornosť celistvosti obalu a trvanlivosti produktu. Pri najmenšom pochybnosti sa zdržať nákupu.

 • Jadrové zrná

Hmyz veľmi miluje fazuľa, najmä bielu odrodu. Zrná sa dostanú do obilia a vypestujú všetky živiny.

fazuľa

Na ochranu fazule alebo hrášku pred zrnami sa semená kôpru umiestňujú do vrecúšok s fazuľami

Aké je nebezpečenstvo kontaminovaných výrobkov?

Mnohí sa pýtajú na otázku: "Je možné jesť obilniny v jedle po odstránení chrobákov z nich?". Odborníci neposkytujú poradenstvo pri príprave jedál z potravín poškodených škodcami. V procese životnej činnosti hmyz necháva v nich exkrementy a škrupiny lariev. Okrem toho chrobáky jesú jadro zŕn, zatiaľ čo zvyšok sa stáva horký a dostane nepríjemný zápach.

1

Dôležité! Po konzumácii pokazených potravín sa môžu vyskytnúť alergické reakcie a žalúdočná nevoľnosť.

Spôsoby boja proti hmyzu

Ak sa v kuchyni objavia malé chyby, budú musieť začať veľké čistenie a prehodnotiť všetky skrinky, zásuvky, strúhanky a nádoby na obilniny. Aj keď eliminujete viditeľný hmyz, larvy, ktoré si zachovajú, môžu zostať v štrbinách.

cereálie

V teple domáceho predpokladu sa chyby z infikovaného produktu rýchlo rozšíria do kuchyne

 1. Obilniny sa zahrievajú v sušiarni 20 minút pri teplote 60 ° C a potom sa nalejú do tesne uzavretých nádob. Keď sa krúpy zahriajú, chrobáky zomrú, ale nepríjemný zápach v krupici zostane. Navyše pri tejto liečbe sa stratia vitamíny a proteíny produktu.
 2. Špecialisti na zdravú výživu odporúčajú ponechať balenie pohánky alebo ryže v mrazničke niekoľko hodín. Ak je kŕdeľ napadnutý škodcom, hmyz zahynie, ale výhody zostanú.
 3. Ak chcete zbaviť chrobákov v fazuli, namočte strukoviny do slaných vôd a potom niekoľkokrát opláchnite vodou. Zriedené zrná budú plávať na povrch a ľahko sa môžu oddeliť od celých a neporušených zŕn.
 4. Po zistení chýb umyte kuchynské skrinky mydlom a vodou, má dezinfekčné vlastnosti. Po vyčistení povrchu roztokom octu. Zásuvky a zámky môžu byť spálené vriacou vodou.

Tip: Ak chcete zabiť škodcov na ťažko dostupných miestach, môžete použiť insekticídy (všetky potravinové výrobky musia byť najskôr odstránené z kuchyne).

čistota

Udržiavanie poriadku a čistoty v kuchyni môžete minimalizovať riziko hmyzu

Ak sa chyby dostali do kuchyne, zbavte sa očividne pokazených výrobkov bez ľútosti - neprinesú zdravotné výhody. Uistite sa, že ste vykonali súbor opatrení na dezinfekciu skríň a políc.

Metódy prevencie

 • Nekupujte príliš veľa obilnín, neuchovávajte ich v plastových alebo papierových vreciach. Sklenená alebo plastová nádoba s uzatvoreným vekom je najvhodnejšou možnosťou pre skladovanie sypkých výrobkov.
 • Do každej kontajnerovej krupice vložte suchú papriku alebo pár plátkov surového cesnaku - také pachy nemajú rád chyby. Niektoré ženy v domácnosti dávajú v krupici drvený prášok klinčekov, pred umývaním sa krupica umyje.
banky

Suché huby, psie ruže, fazuľa má zmysel držať vo vákuovej nádobe na uskladnenie jedla

 • V spodnej časti nádoby položte bielizeň so soľou a bobkový list. Soľ vykazuje dezinfekčné vlastnosti a absorbuje vlhkosť. Môžete tiež použiť suchú citrónovú kôru alebo gaštan - to všetko odpudzuje hmyz.
 • Potravinovým škodcom nemajú radi kovové predmety. Vložte kus jedlej fólie alebo bežnú kovovú lyžicu do nádoby s voľnými výrobkami.
 • Z času na čas utrite kuchynské police ocotom. Umyte skrinky nezabudnite vyschnúť.
 • Na skladovanie sypkých výrobkov použite uzavreté sklenené alebo plastové nádoby.

Rada. Existujú aj ľudové prostriedky proti škodcom hmyzu. Zmiešajte kyselinu boritú, práškový cukor a múku v rovnakých pomeroch. Výrobok rozotrite na regáloch skrinky a komory.

Kde a v čom je potrebné skladovať krúpy

Jedným z dôvodov vzniku hnedých chrobákov v kuchyni je porušenie trvanlivosti obilnín.

 • Váhový pohánka, ryža a rezance môžu byť skladované po dobu šiestich mesiacov, pšeničné obilie - 3 mesiace, kukurica - 4 mesiace.
 • Múka možno skladovať na poličke na jeden rok, ovsené vločky - 7 mesiacov. Dlhá životnosť ryže Basmati je 18 mesiacov.
ovsená kaša

Správne varená kaša je nielen chutná, ale aj užitočná. Toto vyhlásenie platí len pre kvalitatívne, neinfikované škodcov obilnín

 • Mancus sa skladuje v drevených kontajneroch alebo tkaninových vreciach s reťazcami. Sklenená nádoba je vhodná pre ryžu. Ovesné vločky sú optimálne uložené v nádobe v chladničke. Pohánka sušená v panvici a uložená v kovovej nádobe.
 • Orechy a sušené ovocie by mali byť uskladnené v chladničke a nie na policovej skrini.
 • Môžete uložiť pohánku alebo ryžu v ľanovej taške, ktorú potrebujete na viazanie. Pred použitím sa má vak ponoriť vo vriacej vode so soľou (5 lyžice soli na 1 liter vody) a vysušiť.

Dôležité! Vždy vyhoďte výrobky, ktoré vypršali, aby sa zabránilo výskytu chýb v kuchynskej skrini.

Video: odborné odporúčania

Chyby v múke: poznať nepriateľa

Ako chrániť zásoby pred zbytočným hmyzom

Vysoká vlhkosť a vysoká teplota sú optimálne podmienky pre vývoj akéhokoľvek hmyzu. Počas niekoľkých dní sa brouci môžu objaviť u infikovaných škodcov obilnín alebo múky z lariev. Preto, ak je vo vašom dome alebo apartmáne suchá a chladná špajza, je najlepšie skladovať sypké výrobky v nej.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 4 = 10

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map