Čo je najlepšie pre kuchyňu - dlaždice alebo laminát

Čo je najlepšie pre kuchyňu – dlaždice alebo laminát

Čo je najlepšie pre kuchyňu - dlaždice alebo laminát

Veľmi často sa pri opravách potrebujete rozhodnúť, čo je lepšie dlaždice alebo laminát? Pri výbere materiálu na kuchynskej podlahe je potrebné rozhodnúť, aké požiadavky by ste mali pokryť. Každá z predložených podlahových krytín má svoje pluses a mínusy.

Výber podlahovej krytiny pre kuchyňu môže byť výzvou

Vyberte si medzi dlaždice alebo laminát je niekedy ťažké

Podlahové dlaždice

Podlahová dlažba je odolná, nenáročná v údržbe, má bohatú farebnú škálu, takže sa dá použiť v kuchyni, kúpeľni, chodbe, obývacej izbe, na balkóne. Je ideálny pre kancelárske priestory, obchody a výrobné oblasti. Dlaždica spoľahlivo chráni povrch pred vlhkosťou, odoláva agresívnym chemikáliám, častým zmenám teploty a odparovaniu. Pre tých, ktorí sa starajú o bezpečnosť životného prostredia, mali by ste si vybrať keramickú dlažbu. Je to prírodný ekologický výrobok, ktorý nehromadí žiadne škodlivé látky. Pri výrobe keramických dlaždíc sa používajú iba prírodné, bezpečné prírodné materiály.

Problém studenej podlahy možno ľahko vyriešiť pomocou inštalácie elektrického podlahového kúrenia

Systém "teplá podlaha" vyrieši problém "chladom" dlaždice a utužuje tých, ktorí to považujú za hlavnú nevýhodu keramických dlaždíc

Podlaha dlažba slabo prenáša elektrický prúd, je inertná a oheň odolná. Ak v miestnosti vypukne oheň, keramický povlak nedovolí, aby sa oheň rozšíril po celej miestnosti. Dlaždice sa nezapáli, v dôsledku vystavenia vysokým teplotám prakticky nepodliehajú ničeniu. Vo svojich charakteristikách sa podobá prírodnému kameňu, takže je ideálny pre miestnosti s vysokou vlhkosťou, častými zmenami v teplotných podmienkach.

Keramické dlaždice na podlahe v kuchyni vyzerajú elegantne, štýlovo a moderne

Úspešne zladené keramické dlaždice zdôrazňujú dôstojnosť interiéru kuchyne

Nevýhodou keramických dlaždíc je to, že ide o studený materiál. Samozrejme, že tento problém je možné riešiť vykurovanými podlahami, ale nie je vždy možné zahrnúť vykurovanie iba na vykurovanie podlahy. Preto sa neodporúča dať dlaždice do spálne alebo detskej izby. Druhou nevýhodou je cena. Náklady na dlaždice závisia od výrobcu, veľkosti a štruktúry. Okrem toho inštalácia keramických obkladov bude stáť viac ako položenie laminátu. Ale musíte mať na pamäti, že dlaždice je trvalý materiál, takže nemôžete ušetriť príliš veľa na takom pokrytí.

Vlastnosti PVC dlaždíc

PVC dlaždice - to je analóg linolea. Polyvinylchloridové dlaždice je možné umiestniť na chodbu alebo do kuchyne. Je ľahko transportovaný, silnejší ako jeho analógový zvitok, má dobrú zvukovú izoláciu, nekĺzne, nekĺže, má široký rozsah farieb. Pomocou niekoľkých verzií dlaždíc z PVC môžete vytvoriť originálny vzor. To je pomerne lacná opcia podlahy. Jeho nevýhodou je, že je vyrobená z umelého materiálu, ale každý rozhoduje, aký materiál používa na štýl.

PVC dlaždice sa dajú ľahko čistiť, majú príjemný povrch, udržujú teplo

PVC dlaždice majú tiež mnoho výhod av niektorých prípadoch budú lepšou voľbou pre kuchyňu

Výhody a nevýhody laminátu

Laminátové podlahy sú jedným z najobľúbenejších podlahových krytín. Jeho hlavnými výhodami sú atraktívny vzhľad, rozumná cena, jednoduchosť pokládky a trvanlivosť. Základom laminátovej dosky je drevovláknitá doska - drevovláknitá doska. Poskytuje tuhosť a pevnosť materiálu. Na vrchole je pevne vložená papierová vrstva, napodobňujúca štruktúru naskladaných dosiek alebo parkiet z rôznych druhov stromov (javor, buk, čerešňa). Okrem dreva existujú druhy laminátov, v ktorých je imitovaná štruktúra kameňa (žuly, mramoru), ako aj dlažba alebo koberec. Kvalita tlačovej vrstvy je taká vysoká, že niekedy je ťažké rozlíšiť prírodné drevo od vrstvenej dosky.

Laminát na podlahe kuchyne je praktický, pohodlný a krásny

Laminátové podlahy v kuchyni vykonávajú dekoratívne a praktické funkcie

Na polygrafický obraz na lamináte sa aplikuje špeciálna ochranná vrstva melamínu alebo akrylátovej živice. V známkach kvality povrchová vrstva laminátu obsahuje korund, ktorý je známy svojou tvrdosťou. V dôsledku toho je laminát odolný voči chemikáliám, škvrnám, priamemu slnečnému žiareniu, mechanickému poškodeniu.

Laminát je nenáročný v starostlivosti. Pri čistení miestnosti stačí podlahu vyčistiť prachom navlhčenou handričkou. Ak na laminát padne ťažký objemný predmet, nezanechá vôňu alebo poškriabaniu. Laminátové dosky, na rozdiel od niektorých iných materiálov, nevystrašujú stopy nábytku, gombíky na topánky pre ženy, padlé cigarety a ohrievače. Laminát je teplý materiál, ktorý je ideálny pre detskú izbu.

Slabým miestom akéhokoľvek laminátu sú jeho okraje. Ak výroba laminátu porušila technologické požiadavky, hrany sa môžu začať rozpadať, čo povedie k rýchlemu opotrebovaniu podlahovej krytiny. Aby ste sa ochránili pred kúpou laminátu s manželstvom, vyberte si materiál len kvalitných slávnych firiem. Najlepšie je venovať pozornosť nemeckým, nórskym alebo rakúskym výrobcom. Bez ohľadu na to, ako tesné sú laminátové dosky k sebe navzájom, je stále potrebné vytvoriť vodotesnú hranu tým, že sa im ošetrí nepriepustným povlakom.

Čo je lepšie vybrať pre kuchyňu - dlaždice alebo laminát

1

Vyberte si na základe potrieb a rozpočtu. Laminát - lacnejšia možnosť, ale menej odolná ako keramická dlažba. Napriek skutočnosti, že laminát je vodotesný materiál, povlak môže byť poškodený v dôsledku podchladenia, t.j. ak voda "stojí" dlho na podlahe. Keramické dlaždice voda nie je strašná, na jej povrchu nebude stopa povodne. To je dôvod, prečo sú dlaždice ideálne pre štýl v kuchyni.

S pomocou ľahkého laminátu je možné dosiahnuť výrazné zlepšenie dekoračných vlastností interiéru

Svetlý laminát na podlahe kuchyne vytvára príjemnú atmosféru domáceho pohodlia

Čo je vhodné pre kuchyňu - kontroverzná otázka. Ako bolo uvedené vyššie, keramické dlaždice sú studené materiály. Súhlaste, choďte na studenú podlahu s bosými nohami - je to nepríjemné. Ak môže zimu zahŕňať vyhrievané podlahy, potom v lete alebo na jar to nebude robiť. Zároveň však dlaždice v kuchyni majú niekoľko výhod: nie sú žiadne obavy z teplotných zmien, vysokej vlhkosti, horúcich a prípadne mastných škvŕn, ktoré sa môžu počas varenia dostať na podlahu. Podlahové dlaždice sa ľahko čistia, podlahy je možné umývať chemikáliami. Keramické dlaždice perfektne kombinované s dlaždicami na kuchynskej zástere a perfektne zapadajú do interiéru kuchyne alebo jedálne.

Pracovná plocha kuchyne je lepšie dokončiť s keramickými dlaždicami

Doska je ideálna pre kuchynskú pracovnú plochu - ľahko toleruje rôzne mechanické vplyvy a je čistená špinou

Ak je vaša kuchyňa kombinovaná s jedálňou alebo obývacou izbou, môžete bezpečne ležať na podlahách keramické dlaždice. Z častých zmien v nábytku a neustáleho obehu vašich domácich obkladov nebudú trpieť. A chrániť nohy pred chladom, obývacia izba môže byť zdobená krásnym koberec alebo koberec. A nikto nezrušil papuče. Pri výbere dlaždice sa uistite, že nie je príliš šmykľavý. Navyše nezabudnite konzultovať s odborníkmi o parametroch tvrdosti. Dlaždice môžu byť rôzne z hľadiska trvanlivosti a odolnosti voči mechanickým a chemickým vplyvom.

Kombinácia dvoch typov podlahy v kuchyni je už dávno obľúbená

A ak kombinujete dva typy pokrytia? Túto možnosť ocenia milovníci kompromisov a nezvyčajné návrhové rozhodnutia

Výhody laminátu pre kuchyňu spočívajú v tom, že sa hodí oveľa rýchlejšie ako dlaždice, pokládka je oveľa "čistejšia". Materiál je krásny a odolný. Preto, čo je najlepšie pre vašu kuchyňu, dlaždice alebo laminát, rozhodnite sa na základe vašich finančných možností, dizajnu kuchyne a osobných preferencií. A môžete tiež kombinovať laminát s dlaždicami na podlahe v kuchyni. V obývacej a rekreačnej oblasti - laminát a pre pracovnú plochu je dokonalá dlažba.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

26 − 17 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map