Aký typ tapety si vybrať pre kuchyňu a čo by sa nemalo lepiť: priority tapety a tabu

Aký typ tapety si vybrať pre kuchyňu a čo by sa nemalo lepiť: priority tapety a tabu

Aký typ tapety si vybrať pre kuchyňu a čo by sa nemalo lepiť: priority tapety a tabu

Ktoré tapety vybrať pre kuchyňu vytvoriť útulnú, teplú, domácu atmosféru s funkčnou a nenáročnou výzdobou? Prvá vec, na ktorú sa venujeme pri kúpe tapiet, je farbenie, ktoré určite poteší oko. A to je určite pravda, pretože musíme užívať "tieto krásne kvetiny," nie jeden rok každý deň. Avšak, výber "oblečenie" pre kuchyňu, sústrediť sa výhradne na sfarbenie nestojí za to. V tomto prípade je dôležité sledovať nielen štýlový a originálny spôsob, ako navrhnúť steny, ale tiež nájsť najpraktickejšie variantom povrchovej úpravy, ktoré budú úspešne vyrovnať so zmenami teploty, vysoká vlhkosť, para, sadze a ďalšie funkcie "hot obchod".

Tapeta pre kuchyňu s ovocnými motívmi a vhodnými technickými vlastnosťami

Praktická tapeta pre kuchyňu s ovocnými motívmi - všestranná možnosť, vhodná pre každú kuchyňu

Okrem pekných farieb a pekných textúr by tapeta kuchyne mala spĺňať množstvo požiadaviek a kritérií, ktoré sú podmienené špecifickosťou miestnosti, v ktorej sa denne pripravujú a konzumujú jedlá. Keďže vo väčšine domov je kuchyňa kombinovaná s jedálňou, je dôležité, aby ste mohli sledovať harmóniu medzi funkčnosťou a estetikou. Najčastejšie sa kuchynská tapeta používa na zdobenie jedálne. V tomto prípade pomáhajú vizuálne zonovať miestnosť.

Kritériá pre výber kuchynskej tapety

 • V kuchyni je pravidelne udržiavané mokré čistenie vrátane stien, takže tapety na kuchyňu musia byť nevyhnutne odolné voči vlhkosti. Najviac "lahodné" súčasťou nášho života, sa koná v kuchyni, ale je v procese varenia na stenách často padajú kvapky tuku, oleja, šťavy a iné škaredé veci, ktoré, ak je správne zvolený materiál pre konečnú úpravu, často núti majiteľa, aby vymyslieť nové opravy a zmeniť tapetu. Vodotesné povlaky odolávajú odreniny ľahko znečistených miest mäkkou handričkou alebo vlhkou špongiou, bez použitia pracích a čistiacich prostriedkov. Umývateľná tapeta odoláva podobnému mokrému čisteniu, ale pridaním špeciálnych čistiacich prostriedkov. Ale super-umývanie tapety sú schopné vydržať nielen trenie s čistiacimi prostriedkami, ale aj čistenie štetcom.
 • Dôležitým ukazovateľom kvality kuchynskej tapety - hustota, ktorá priamo súvisí so silami a odolnosťou stien. Okrem toho, čím vyššia je hustota tapety, tým menej pórov v ňom, v ktorých sa hromadia nečistoty.
 • Tapety pre kuchyňu by mali mať vysokú odolnosť voči svetlu, to znamená, že sú odolné voči popáleninám, inak rýchlo zožltnú, strácajú atraktívny vzhľad. To bude mať vplyv nielen na estetiku priestorov, ale aj na znemožnenie usporiadania nábytku bez predbežnej opravy stien.
 • Ďalším dôležitým parametrom je paropriepustnosť, vďaka ktorej sa rýchlo vysušia kuchynské steny, čo má pozitívny vplyv na mikroklímu miestnosti.
 • Pri výbere tapety kuchyne na maľovanie sa odporúča uprednostniť tie druhy, ktoré sú vhodné na viacnásobné zafarbenie.
Kuchynský nábytok na pozadí tapety s kvetinovým vzorom

Ľahký kuchynský nábytok vyzerá atraktívne na pozadí tapety s kvetinovým vzorom v pastelových farbách

Pri výbere tapety v kuchyni, uistite sa, že dávať pozor na označovanie výrobkov: ikona "vlna" označuje odolnosť proti vlhkosti materiálu a "vlna kefa" sa vzťahuje na odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Z ponuky moderných tapiet, domácich i zahraničných, prezentovaných v obchodoch a obchodoch, je úchvatný. Akékoľvek rozmar sa ľahko realizuje! Veľký výber tapiet, na prvý pohľad nám dáva možnosť vybrať si, čo naozaj potrebujeme, ale väčšina z obyčajného človeka v tejto rozmanitosti môže byť jednoducho stratí, takže je lepšie zbaviť sa nevhodné pre dokončenie voľby potravín.

Úplne nevhodné na lepenie stien v tapetách z kuchynského papiera. Nenechajte sa pokúšať lacnosť! Neskôr vás bude letět v haliere svojou nepraktickosťou a krehkosťou. Pri výbere tapety papiera môžete okamžite začať pripravovať novú opravu. Získavajú popularitu textilné bavlnené tapety, ľan alebo hodváb, rovnako ako prírodné tapety vyrobené z bambusu dyhy vzácnych druhov stromov, lístia a exotických rastlín stonky, samozrejme, pôsobivý vzhľad, ale preto, že intenzívne absorbujú dym, výpary a pachy pripravované jedlo pre kuchyňu nie je najlepším riešením. Akrylové verzia so zvýšenými vzormi reliéf, rovnako ako všetky ostatné druhy reliéfne a razené tapety s priestorovým vzorom, je najlepšie ponechať na vybavenie obývacej izby, spálne alebo do haly - v kuchyni pekné kvety a zavitochki rýchlo pokrytý tmavým povlakom, ktorý bude ťažké vyčistiť dokonca aj čistiace prostriedky.

Jasná tapeta môže byť dôležitým prvkom dekorácie

Jasné tapety s geometrickým vzormi robia veselšie jednoduché nastavenie tejto kuchyne

Akú tapetu vložíte do kuchyne

 • Papierová tapeta s impregnáciou

Papierová tapeta so špeciálnou vodoodpudivou impregnáciou - najdostupnejšou možnosťou vhodnej na vloženie do kuchyne. Avšak slúžia nie viac ako tri alebo štyri roky a okrem toho sa rýchlo vyhoreli na slnku a neodlišujú sa špeciálnymi dekoratívnymi vlastnosťami.

 • Papierová tapeta s minimálnou vrstvou vinylového materiálu

Veľmi tenká tapeta s hladkým povrchom a spravidla tematickým kuchynským vzorom bez špeciálneho nároku na estetiku. Ich hlavnou nevýhodou je, že pri lepení potrebujete dokonale hladké steny, inak akékoľvek zuby, praskliny alebo výčnelok okamžite zasiahne oko.

 • Vinylová pena kuchynská tapeta

Napriek tomu, že tapety z penového vinylového materiálu odolného proti vlhkosti sa hrdo nazývajú kuchyňou, nemožno ich nazvať najlepšou možnosťou pre kuchyňu. Tenká vinylová vrstva nemá špeciálnu trvanlivosť a silu a tematické výkresy s gastronomickými motívmi nebudú páčiť všetkým.

Šedé tapety pre kuchyňu - praktickosť alebo estetika

Z praktického hľadiska sa sivá vinylová tapeta nepozná sama o sebe, ale ako prvok dekorácie nie je vždy vhodný

 • Vinyl tapety

Ideálnym "tapetovým" riešením na úpravu stien v kuchyni je vinyl - umelý materiál, ktorý sa nebojí vlhkosti, svetla a úspešne skrýva nedostatky stien. Hlavná vec - zvoliť vinylové tapety s dostatočne vysokou hustotou, ktorý môže určiť zovreté ruky rozloženej úlohu: ak je táto manipulácia s materiálom je ľahko pokrčený, potom sa nehodí do kuchyne. Vinylová tapeta pozostáva z niekoľkých vrstiev: spodná vrstva textílie alebo silný papier je doplnená vrchnou vrstvou z PVC fólie, čo im dáva vyššiu pevnosť. Z pozitívnych vlastností vinylových tapiet je potrebné poznamenať ich trvanlivosť, netoxicitu, vlhkosť a stálosť svetla, ako aj odolnosť proti tvorbe húb.

 • Kompaktný vinyl
1

Najlepšia možnosť pre kuchyňu - kompaktné vinylové - horúce pečiatkovanie tapiet, napodobňujúce kameň, textúrované omietky, koža, textil. Kompaktný vinyl môže byť odvážne tretý štetcom, umytý, oškrabaný bez strachu z neporušenosti povlaku. Materiál je odolný, dokonale maskuje chyby stien a jeho pôvodná štruktúra a paleta farieb pomôže vytvoriť štýlový a harmonický dekor. Prirodzene, táto možnosť nie je lacná, ale je najvyšší čas zvyknúť si na to, že kvalita má svoju cenu.

 • Vinyl tapety na netkanej báze

Vinylová tapeta sa vyrába na papierovej alebo netkanej báze. Prepojenie, - netkanej textílie, ktorým tapety získať mnoho pozitívnych vlastností: nie pokrčiť, neponáhľajte, veľký ležať na povrchu, nenapučí, nesedí, po zaschnutí lepidla, dokonale zakryť drobné jamky a trhliny, takže steny čistý a uprataný vzhľad. Íl, v prípade tapety na papierovom základe, aplikovať priamo na stenu, načo sa povrch ležiace hárky pripravené suché jemne narovnal a vyhladí.

Kuchyňa RASCH vinyl s gastronomickými motívmi - dobrá voľba

Kuchynský vinyl RASCH s gastronomickými motívmi je už dávno obľúbený, pravidelne sa mení príbehy

 • sieťotlač

Rôzne kompaktné vinylové viacvrstvové tapety na papierovom podklade s vonkajšou vinylovou vrstvou s umelými alebo hodvábnymi vláknami. Ich hlavným rozdielom od bežného vinylu je hodvábny lesklý hladký povrch. Tapeta je elastická, hustá na dotyk, odolná voči slnečnému žiareniu, vlhkosti a mechanickému poškodeniu.

 • Vinyl tapety pre maľovanie

Osobitná pozornosť by sa mala venovať bielej alebo farebnej vinylovej tapety na maľovanie, ktorú možno v prípade potreby opakovať 5 až 7-krát. Skvelá možnosť pre tých, ktorí radšej často menia situáciu.

 • Tapety z sklených vlákien

Steklooboi má niekoľko výhod. Po prvé, chýbajú živné médium pre vývoj mikroorganizmov. Po druhé, ako dielektrikum sklo nehromadí elektrostatický náboj. Po tretie, tapety zo sklenených vlákien nevypúšťajú toxické látky do ovzdušia a nespôsobujú alergie. Súčasne sa vyznačujú vysokou priepustnosťou pre pary, protipožiarnou bezpečnosťou, odolnosťou voči zásadám a kyselinám. Steklooboi dokonale skrývajú švy medzi panelmi, malými trhlinami a dutinami, čo umožňuje získať dokonale hladký, hladký a dobre štruktúrovaný povrch. Po namočení sklenených trámov pomocou farieb na báze vody alebo latexu získate trvanlivý odolný povlak, ktorý dokáže odolávať častému umývaniu štetcom. Zmena farby takejto tapety bez straty reliéfu obrazu a výkonových charakteristík materiálu môže byť až 12 krát. Sklenená stena v kuchyni sú vhodné v tom, že vyžadujú starostlivé zaobchádzanie a časovo náročnú údržbu, čo šetrí čas, peniaze a úsilie, ktoré by mohli byť použité na ďalšie príjemný zážitok.

Tapeta s pozitívnym obrazom pozitívne ovplyvňuje situáciu v kuchyni

Tapety v kuchyni, ktoré vytvárajú pozitívnu náladu, zvyšujú náladu ráno a vo večerných hodinách poskytnú pokoj

Výber farby kuchynskej tapety

Po rozhodovaní o kvalite venujte náležitú pozornosť sfarbeniu tapety pre kuchyňu. Pre malú kuchyňu je nežiaduce zakúpiť tapetu v tmavých farbách s viditeľnými vertikálnymi pruhmi a veľkými kontrastnými vzormi, ktoré vizuálne ďalej znižujú miestnosť. V malej kuchyni je lepšie použiť obyčajnú tapetu svetlých odtieňov alebo tapety so vzácnym jemným vzorom. Naplňte svetlou a teplou kuchyňou, ktorej okná smerujú na sever, pomôžu jemným pokojným odtieňom v teplých farbách: ružová, oranžová, žltá, krémová. Ak chcete osviežiť a ochladiť červenú atmosféru v slnečnej kuchyni, odporúča sa používať studené farby: modrá, modrá, šedá, mramorová, zelená. Nezabudnite, že všetky detaily interiéru by mali byť v súlade s ostatnými.

Ak chcete zdobiť steny, dizajnéri väčšinou používajú tiché tlmené odtiene, ktoré vytvárajú všeobecné zázemie a nastavujú náladu pre miestnosť. Kombinácia farieb a textúr, ktoré sa odlišujú farbou a textúrou, vám umožňuje úspešne zonovať priestor, napríklad oddeliť pracovnú plochu od jedálne. V každom prípade vezmite si čas s nákupom tapety pre kuchyňu. Zvážte všetky výhody a nevýhody. Oceňujte predajný produkt za rôznych svetelných podmienok: jedna a tá istá role v osvetlenej obchodnej sieti av zle osvetlených kuchyniach je možné vnímať úplne inak.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 7 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map