Ako sa nemýliť pri výbere vinylovej tapety pre kuchyňu: celá pravda o vinyle

Ako sa nemýliť pri výbere vinylovej tapety pre kuchyňu: celá pravda o vinyle

Ako sa nemýliť pri výbere vinylovej tapety pre kuchyňu: celá pravda o vinyle

Výber vinylovej tapety pre kuchyňu určite nebudete pokaziť: v pomere cena / kvalita k dnešnému dňu je to najoptimálnejšia možnosť. Využitie pokročilých techník a inovatívnych komponentov pri výrobe vinylových tapiet umožňuje vytvárať dokončovacie materiály vyznačujúce sa vysokou pevnosťou, spoľahlivosťou, odolnosťou proti opotrebovaniu a trvanlivosťou. Vďaka ochrannej vrstve z polyvinylchloridu sa takáto tapeta neobáva slnečného svetla, vlhkosti, mechanických vplyvov a znečistenia. Neustále sa rozširujúca zostava stenového vinylu, vrátane imitácie farieb a textúr prírodných materiálov, umožní realizáciu najodvážnejších dizajnových nápadov v interiéri kuchyne.

Praktickosť a ozdobnosť vinylových tapiet nie je spochybnená

Vinylová tapeta pre kuchyňu uspokojí svoje estetické možnosti a praktickosť

Vlastnosti vinylovej tapety

Vinylová tapeta pozostáva z dvoch vrstiev: hustého papiera, textílie alebo netkaného substrátu a ochrannej hornej vrstvy z PVC fólie, vďaka čomu tapeta získava vyššiu pevnosť a trvanlivosť. Pri výbere vinylu pre kuchyňu je potrebné venovať pozornosť ošetrovaniu tapiet so špeciálnymi impregnáciami, ktoré zabraňujú tvorbe húb a plesní.

Mechanické efekty, svetlo, vlhkosť a špina nie sú hrozné pre vinylové tapety

Vďaka ochrannej vrstve PVC sa tieto tapety neobávajú slnečného svetla, vlhkosti, mechanických vplyvov a znečistenia

Všetky druhy vinylových tapiet na trhu možno rozdeliť do dvoch veľkých skupín: penový vinyl a vinyl tapety horúce razenie. Špeciálna technológia spracovania vrchnej vinylovej vrstvy umožňuje napodobňovanie takmer všetkých typov povrchov a textúr a tiež uľahčuje sochu na tapety. Vyrábajú sa ako monofónne vinylové tapety a so vzorom: obe sú vysoko dekoratívne a výborne skrývajú malé nepravidelnosti a stenové chyby.

Kuchyňa v štýle Provence alebo rustikálne bude prospešné, ak použijete takú vinylovú tapetu

Kombinovaná vinylová tapeta v retro štýle vhodná pre zdobenie kuchyne v rustikálnom alebo štýle Provence

Kvalita vinylových tapiet závisí od hrúbky vinylového filmu. Spoločnosť "vinyl" je trvanlivá, neoznačená, nevyhrieva na slnku, nebojí sa vlhkosti, dobre toleruje mokré čistenie a dokonca aj čistenie s použitím čistiacich prostriedkov. Tento druh dekorácie stien, bez straty dekoratívnosti a výkonnostných charakteristík, môže úplne trvať až 10 rokov alebo viac! Jediný významný nedostatok vinylových tapiet - vzduchotesnosť. Niektorí vedúci výrobcovia dokončovacích materiálov však už zaviedli inovatívne vinylové tapety s mikropórov, ktoré umožňujú steny "dýchať": umožňujúce odparovanie kondenzátu pod krytom, súčasne zabraňujú prenikaniu vlhkosti z tapety.

Vinyl tapety pre kuchyňu s neobvyklým vzorom môže byť dôležitým detailom interiéru

Originálne kresby na tapety dosiahnu veľmi zaujímavý výsledok v interiéri kuchyne

Zvoľte si vinylovú tapetu pre kuchyňu

Štrukturálna tapeta na báze penového vinylového materiálu

Penový vinyl má hrubý povrch, je jemný na dotyk, takže je príjemné ho dotknúť. Vytvorte penovú vinylovú tapetu aplikáciou vinylovej alebo netkaného základného vinylového materiálu s následným tepelným spracovaním, počas ktorého sa vinylové peny získajú textúru. Tieto tapety dokonale maskujú nepravidelnosti a rôzne nevýhody povrchu a tiež sa neťahujú. Nedostatok penovej tapety - nízka sila, ktorá im nedovolí nazvať ideálnou možnosťou pre dokončenie kuchyne.

Nerovný povrch pomôže maskovať špeciálnu štruktúru vinylových tapiet

Štrukturálne vinylové tapety dokonale maskujú nezrovnalosti a rôzne povrchové nedokonalosti

Vinyl tapety pre maľovanie

Bude to vynikajúce riešenie pre fanúšikov častých zmien v situácii. Takéto tapety je možné opakovane pretierat 'v akejkoľvek farbe. Vyrábajú sa buď biele alebo už farebné, plne pripravené na použitie. Použitie špeciálnych metód farbenia, môžete veľmi originálne zdobiť steny v kuchyni. Napríklad farba môže byť aplikovaná nie na prednú stranu, ale na vnútorný povrch netkanej vrstvy: materiál bude nasiaknutý, vytvorí pozadie a reliéfne vinylové plochy zostanú nedotknuté. Táto technika umožňuje simulovať dekoráciu stien farebným cementom v technike "sgraffito" (v preklade z Talianska, "poškriabaný"). Ďalšou populárnou metódou je vysoko riedená farba nanášaná na prednú stranu a potom stieraná jemnou handričkou: pozadie zostane svetlé a reliéf bude svetlejšie.

Vinylová tapeta pre maľovanie poskytne príležitosť na kreatívne experimenty

Ak chcete vytvoriť úplne unikátny interiér, môžete použiť vinylovú tapetu na maľovanie

Kompaktný vinyl

Jedná sa o takzvané ploché vinylové tapety horúce razenie, ktoré je imitáciou rôznych materiálov: textúrovaná omietka, kameň, textílie. Kompaktný vinyl sa nebojí prania a tvrdého čistenia. Odolný materiál sa vyznačuje príjemnou textúrou a širokou škálou farieb pre štýlový a harmonický kuchynský dekor.

Gastronomická tlač na tapety je veľmi rozmanitá a stále dôležitá

Zdá sa, že kuchynský vinyl s gastronomickou potlačou už dlho neztratí svoj význam a popularitu

Kuchynský vinyl

Hustý alebo kuchynský vinyl je super-umývaná tapeta, navrhnutá špeciálne pre kuchyne a kúpeľne. Vďaka pogumovanému vinylu má tento typ tapety vysokú odolnosť proti vlhkosti a odpudzujúce vlastnosti. Túto tapetu môžete lepiť aj cez kuchynskú dosku alebo v kúpeľni namiesto keramických dlaždíc. Avšak, vzhľadom k svojej hrúbke, kuchynský vinyl vyzerá trochu hrubý. Nie veľmi inspirujúce a tematické kresby s gastronomickými motívmi.

Atraktívna kresba a mäkké odtiene vinylových tapiet im poskytujú neustály úspech

Nástenný vinyl môže napodobňovať farby a textúry prírodných materiálov a pastelové farby ho robia ešte atraktívnejším

sieťotlač

Silkscreen alebo saténové tapety - akýsi plochý vinyl tapety horúce razenie. Ako základ sa používa vinylový papier, ktorý je natretý špeciálnym spôsobom a potom podrobený tepelnému spracovaniu a silnému embosovaniu. Často je možné nájsť informácie o tom, že pri výrobe hodvábnej priadze sa používajú prírodné hodvábne nite, to však nie je pravda. Hedvábny efekt sa dosahuje len špeciálnym spôsobom spracovania vinylového povlaku. Vzhľadom na nedostatok objemovej úľavy by sa plochá vinylová tapeta mala používať na starostlivo pripravených plochých plochách.

Masívny vinyl pre kuchyňu - kombinácia estetických a praktických vlastností

Masívny vinyl pre kuchyňu prekvapí svojou silou a praktickosťou nie rok

Pevné vinylové tapety

1

Vyrába sa z odparovaného vinylového materiálu, ktorý bol podrobený tepelnému spracovaniu, čo umožňuje odstránenie škodlivých látok a zložiek, ako sú napríklad formaldehydové živice, z materiálu. Takéto tapety nespôsobujú alergické reakcie a sú považované za bezpečné pre zdravie dokončovacím materiálom. Pevné vinylové tapety sa nerozťahujú a nenapĺňajú, nevypaľujú na slnku, sú odolné voči oderu a mechanickým vplyvom, môžu sa umývať s použitím čistiacich a čistiacich prostriedkov. Základom takejto tapety je špeciálny trojvrstvový papier, ktorý zaisťuje neobmedzené odstránenie prebytočnej vlhkosti zo stien. Pevný vinyl s dokonalou spoľahlivosťou imituje absolútne akékoľvek nátery: textúrované omietky, kameň, farbenie, textílie. Upravený výber vzoru vytvára spojenie medzi plachtou nepostrehnuteľné aj z veľmi malej vzdialenosti.

Foto zbierka vinylových tapiet pre dekoráciu kuchynskej steny

Komplexná štruktúra vinylových tapiet zaručuje ich trvanlivosť

Vinylová tapeta pozostáva z dvoch vrstiev: hustého papiera, tkaniny alebo netkaného substrátu a ochrannej hornej vrstvy

Kuchynská zástera - miesto seriózneho testovania, ktoré vydržia vinylové tapety

Supermokré vinylové tapety môžu byť bezpečne použité aj na dokončenie kuchynskej zástera

Vinylová tapeta pre kuchyňu by mala byť zvolená s ohľadom na špecifiká tejto miestnosti

Pri výbere vinylu pre kuchyňu je potrebné venovať pozornosť ošetrovaniu tapiet so špeciálnymi impregnáciami, ktoré zabraňujú tvorbe húb a plesní.

Jas obrazu na vinylovej tapety zostáva dlhý čas

Vinylové tapety sú vysoko dekoratívne a dokonale skrývajú malé nepravidelnosti a stenové chyby

Ak chcete realizovať originálne nápady, výrobcovia ponúkajú rôzne možnosti tapety

Neustále sa rozširujúce modelové rady stenového vinylu umožňujú realizovať najodvážnejšie dizajnérske nápady v interiéri kuchyne

Tučné a neočakávané kombinácie rôznych vinylových tapiet môžu priniesť veľmi atraktívny výsledok

Penový vinyl má hrubý povrch, je jemný na dotyk, takže je príjemné ho dotknúť

Dokonca aj najjednoduchšia čiernobiela kresba na vinylovej tapety vyzerá štýlovo a atraktívne

Čierna a biela vinyl tapety s kvetinovým ornamentom v kuchyni v škandinávskom štýle

Kvetinový ornament - nezabudnite na jedáleň

Vinyl tapety s kvetinovým ornamentom bude nádhernou výzdobou v jedálni

Cena a kvalita vinylových tapiet plne odráža všetky ich početné cnosti

Mnoho ľudí dnes vyberá vinylové tapety pre optimálny pomer ceny a kvality tohto finišného materiálu

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map