Proč teče horká voda z chladného kohoutku a jak ji mohu opravit sám

Proč teče horká voda z chladného kohoutku a jak ji mohu opravit sám

Proč teče horká voda z chladného kohoutku a jak ji mohu opravit sám

Instalatérství je často mimo provoz. Jedním z nejnepříznivějších problémů s tím je horká voda z chladného kohoutku. To je nejen nesmírně nepohodlné, ale také plné popálenin. Ignorovat poruchu nemůže být, jinak v budoucnu se situace jen zhorší. Proč teče horká voda z chladného kohoutku? Jaké potíže mohou způsobit problémy ve vodovodu? Jak najít a opravit poruchu? Uvažujme o nejrozšířenějších a dostupnějších způsobech nezávislého rozhodnutí problému.

Důsledky: proč není možné ignorovat poruchu

V některých případech se majitelé apartmánů dokonce radují, že dostávají teplou vodu za cenu studené vody. To je velká chyba. Měli byste okamžitě najít příčinu, kvůli které teplá voda teče z chladné baterie. Vodovodní zařízení pro zásobování studenou vodou není schopna dlouhodobě odolávat vysokým teplotám. Rozpadá se a opravy stojí mnohem víc.

teplá voda

Teplá voda z kohoutku

mixér

Standardní dvouválcový mixér

Důsledky mohou být následující:

 • Rush z ohebných trubek. Připojení ke směšovači se mohou rozpadnout. V důsledku toho dojde k úniku, budete muset změnit trubici.
 • Problémy se směšovačem. Úplně nebo částečně přestává plnit své funkce. Jediný způsob, jak opravit poškozený mixér, je jeho nahrazení. To je zbytečný odpad, protože můžete předejít poruchám.
 • Rozbití instalatérských zařízení. Vodoměry, filtry, splachovací nádržky toaletních misek často selhávají.
 • Zanášení potrubí. Dlouhodobé čerpání horké vody může vést k rozbití potrubí. V tomto případě je velmi obtížné přesně zjistit, kde byl korok vytvořen, a pak jsou trubky rozřezány na kusy, aby se nahradil požadovaný prostor.
 • Velký poplatek za elektřinu. Jedním z důvodů selhání je nepřítomnost zpětného ventilu na ohřívači vody před měřidlem. Horká voda ze zařízení jde do směšovačů nejen v bytě, kde se nachází, ale také u sousedů. Ohřívač je stále zapnutý, což vede ke zvýšení spotřeby energie.
flexibilní konektory

Pružné přípojky pro směšovač

Tam, kde je směs horké vody - zjistěte

Systém zásobování vodou v bytové budově je uspořádán tak, že není vždy možné jasně definovat, kde se mísí horká voda. Často "pachatelé triumfu" nevědí, že to je jejich instalace, která je vadná, a celý vstup trpí.

Určit správný byt je dost jednoduchý: měli byste zavřít jeden z uzavíracího ventilu ХВС ve vchodu, a jeřáby v tomto bytě otevřené k zásobě studené vody. Pokud nějaká voda teče z nějakého kohoutku, znamená to, že je rozbitá. Takže můžete zkontrolovat instalaci všech bytů.

Pokud by překrývání kohoutků nevedlo k výsledkům, příčinou problému by mohlo být potrubí. V takovém případě se obyvatelé budou muset obrátit na komunální služby nebo správcovskou společnost o pomoc.

konstrukce jeřábu

Konstrukce uzavíracího ventilu

Příčiny výskytu horké vody ve studeném kohoutku

Existuje několik důvodů, proč horká voda teče z chladného kohoutku:

 • Rozdíl tlaku v potrubí pro přívod teplé a studené vody (TUV a HVS). Pokud je instalace nesprávně připojená nebo vadná, horká voda "zatlačí" studenou.
 • Poruchy ve směšovači. Jakékoliv spotřebiče se opotřebovávají a směšovače nejsou výjimkou. Postupně se rozpadají, což může vést ke směšování horké vody ke studené vodě.
 • Problémy s hygienickou sprchou. Pokud je vadný, nesprávně připojen nebo majitelé v provozu způsobí chyby, mohlo by dojít k poruše systému.
 • Chyby při připojování sprchy. Často majitelé zachraňují služby profesionálních mistrů a sami se připojují k vodovodům. To je plné potíží.
 • Nesprávné připojení nebo provoz ohřívače vody. Teplá voda z kotle může být smíchána se studeným, pokud není zpětný ventil nainstalován nebo je vadný.
připojení sprchové kabiny

Schéma zapojení sprchového koutu

Odstraňujte své ruce

Ve všech případech není možné eliminovat poruchu sami. To je však zcela možné, pokud nejsou poruchy významné. Níže se podívejme na nejjednodušší způsob, jak opravit sanitky vlastními silami.

Rada. Pokud nedojde k sebevědomí, je lepší se obrátit na profesionální mistry. Platba za jejich služby bude levnější než oprava.

mixér

Oprava směšovače

Možnost 1: Opravte poškozený mixér

 • Opotřebení těsnění. Jedná se o nejjednodušší opravu. Nejčastěji dochází k opotřebení těsnění ventilů a směšovačů, které mají vypínače pro sprchu. Těsnicí materiál je nutné vyměnit a problém bude vyřešen. Koupit nové těsnění, které můžete v jakékoli stavbě. Před výměnou odpojte přívod vody do bytu, odstraňte staré těsnění, namontujte nový a znovu namontujte konstrukci.
 • Opotřebení opotřebované žlázy. Chcete-li k němu přistupovat, odstraňte jeřábový klíč, pak ozdobný kryt. Otevírá jeřábovou chybu a nad ní šestiúhelník, pomocí něhož můžete odšroubovat matici a dostat se k ucpávce. Mimochodem, docela často to ani nemusí být odstraněno, je mnohem hustší, aby se matice zabalila. Pokud to nefunguje, vyměňte vycpávku a znovu vyzdvihněte jeřáb.

Dávejte pozor! Poškozené těsnění může velmi zřídka způsobit, že studená voda bude proudit z chladného kohoutu, ale stojí za to zkontrolovat.

výměna žlázy

Podrobné pokyny k výměně vycpávky

 • Opotřebení samotného mixéru. Nástroje nejsou věčné. Pokud je mixér starý, je lepší nechat ho opravit, ale okamžitě ho vyměnit. Opravit opotřebovaný kov nemá smysl.
 • Sňatek míchačky. Někdy je mixér jednoduše vadný a problém vzniká z nízké kvality odlitku. Taková instalace by měla být v prodejně změněna a pokud těsnění vyschne, můžete si koupit nový.

Rada. Pokud je mixážní páka jednopáková, budete muset vyměnit kazetu. Starý točte a vyhazujte a místo něj je nainstalován nový.

joystick

Jeden pákový joystickový kohout

Možnost 2: Pokud je problém v hygienické sprše

V posledních letech majitelé bytů stále více instalují hygienickou sprchu. Jedná se o zjednodušenou verzi bidetu pro koupelny, kde se nehodí plnohodnotná instalace. Takový "upgrade" toalety je velmi funkční, ale ne všechny jsou správně používány. To může být jedním z důvodů, proč horká voda teče z chladného kohoutku.

Chcete-li spustit vodu ze sprchy, stiskněte spouštěcí tlačítko na mixéru. Po dokončení procedury je nutné tlačítko uvolnit a ventil zavřít. Mnoho lidí zapomene provést poslední akci, protože voda se po stisknutí tlačítka přestane lišit.

1

Pokud není směšovač zablokován, horká a studená kapalina se stále míchá. V tomto případě neteče z hygienické sprchy, ale dostane se do systému. V okamžiku, kdy se v dalším apartmánu otevře kohout se studenou vodou, klesá tlak a horká voda prochází trubkou určenou pro studené.

Rada. Při nákupu jakéhokoli instalačního zařízení si pečlivě přečtěte návod k obsluze, i když jste si jisti, že přesně víte, jak ho používat.

bidet

Bidetové připevnění na toaletě

Možnost 3: když ohřívač vody selže

Proč teče horká voda z chladného kohoutku? Pokud není na kotli instalován zpětný ventil, musí být po uzavíracím ventilu ještě umístěn tak, aby nedocházelo k mísení teplé vody s chladným. Někdy se teplá voda dostává do systému VV s instalovaným a servisním ventilem. Důvodem je nesprávný provoz ohřívače vody.

Pro použití ohřívače vody zavřete uzavírací ventil pro přívod teplé vody. Jinak se voda dostane do systému HVS. Když je ohřívač vody vypnutý, jsou všechny ventily a ventily uzavřeny tak, aby neovlivňovaly tlak v systému.

ventil na kotli

Zpětný ventil na kotli

Video tutorial: tipy pro zkušené instalatéry

Stává se, že příčinou studené vody, která teče z chladného kohoutu, jsou veřejné služby. V tomto případě je vhodné je požádat o pomoc. To ne vždy dává očekávaný efekt, takže byste měli být připraveni na drastická opatření - opuštění centralizované dodávky teplé vody. Můžete instalovat elektrický ohřívač, čítače a již ne závisí na poskytovatelích služeb. To jsou značné náklady, ale vždy se vyplatí, protože jejich vlastní nervy jsou dražší.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map