Měřící přístroj pro výpočty materiálů a opravy: základní nuance a pravidla

Měřící přístroj pro výpočty materiálů a opravy: základní nuance a pravidla

Měřící přístroj pro výpočty materiálů a opravy: základní nuance a pravidla

Počítání materiálů pro opravy, mnozí jsou zvyklí vyrábět v metrech čtverečních, což je na první pohled zcela logické - tím je určena skutečná plocha povrchu. Když však navštívíte obchod, výpočet vytvořený na papíře může být zbytečný, neboť cena obvykle není uvedena na čtvereční, ale na běžícím metru. "To je to, kolik?" - Zeptejte se nezkušeného kupce a je dobré, když slyší jasnou a jasnou odpověď od prodávajícího. Aby nedošlo k záchvatu a nespustit "na koleno", aby bylo možné přepočítat množství potřebného materiálu, je lepší předem připravit, jasně porozumět terminologii a její praktické aplikaci.

Co je běžící metr?

Tento termín používá nejen prodejci stavebních prodejen, ale i mistři opravárenských týmů, kteří účtují za materiály a práci. Proto je žádoucí, aby bylo možné nezávisle provádět výpočty, aby bylo možné ověřit přesnost poskytnutých odhadů.

měření materiálů

Schopnost správně měřit a vypočítat spotřební materiál je důležitým aspektem opravné činnosti

Referenční terminologie

Měřič je konvenční jednotka pro měření dlouhých předmětů, která odpovídá kusu nebo kusu délky 1 metr. Mezi nejběžnější výrobky patří následující materiály:

 • linoleum;
 • tapety;
 • koberec;
 • tkanina;
 • podstavec;
 • potrubí;
 • elektrický kabel;
 • Profily z plechu;
 • dřevěné prkna atd.

S pomocí běžících měřidel je určena pouze délka výrobku, zatímco další parametry (šířka, průměr, úsek) jsou již zahrnuty do nákladů. Například, stejný model linolea může mít jinou šířku (od 1,5 m do 5 m), respektive, každý produkt bude mít vlastní cenu za 1 pogo. m.

linoleum

Náklady na tvarovaný materiál se vytvářejí s přihlédnutím k jeho celkovým rozměrům

Příklady výpočtů

Příklad č.1. Vypočítejte požadovaný počet linoleum pro pokoj.

Předpokládejme, že pokoj má velikost 4x5 m, to znamená, že jeho plocha je 20 m². Z tohoto čísla a musíte při výpočtu stavět. Chcete-li určit délku, musíte rozdělit známou oblast podle šířky. To znamená, že jestliže výběr spadl na roli linolea o šířce 2,5 m, pak musíte koupit 8 hadrů. m z takového materiálu: 20 ÷ 2,5 = 8.

Příklad číslo 2. Kolik vlnitých plechů chráníte místo.

Zpočátku je třeba určit šířku listu z vlnité lepenky, který spolu s nadzemní částí základny vytvoří výšku plotu. Dále je vše mimořádně jednoduché - změří se obvod místa a získá se odpovídající tvarování.

Příklad č.3. Určete velikost desky kuchyně.

Standardní hloubka kuchyňské desky je 0,6 m a jeho délka závisí výhradně na velikosti kuchyně a počtu kusů nábytku. Je-li třeba uzavřít dvě skříňky (šířka 0,6 m), vestavěná deska (0,5 m) a dvojitá umyvadla (0,8 m), jsou vyžadovány 2,5 jízdy. m countertops.

1
kuchyňská deska

Pokud je hloubka stolní desky obvykle standardní, pak její tloušťka v závislosti na použitém materiálu se pohybuje od 18 do 60 mm

Je možné vypočítat cenu kuchyně počtem běžných metrů

Prodejci nábytku, zejména kuchyňské soupravy, často používají při výpočtu ceny objednávky termín "běžný měřič". V tomto případě je však tato hodnota velmi podmíněná, protože při přibližném výpočtu nákladů na výrobek se odebírá standardní vybavení, které zahrnuje:

 • pracovní deska z dřevotřískové desky;
 • minimální "vycpávka" skříní;
 • obvyklé závěsné dveře;
 • příslušenství průměrné kvality.

Pokud však zákazník chce použít dražší desku, například z kamene, přidejte velkou skříňku s výsuvnou mřížkou, instalujte zavírače dveří na každé dveře, pak se cena může několikrát zvýšit. Taková představa, jako běžný metr kuchyně, může být použita pouze pro počáteční, velmi přibližné výpočty.

kuchyně

Cena, která se vypočítá s přihlédnutím k hmotnosti a skutečné náklady na kuchyň, se může výrazně lišit

Výpočet oprav bytů: jak stanovit jejich mzdové stavitele

Spory mezi zákazníky a stavebníky se často objevují na pozadí nedorozumění spojeného s konečnou cenou oprav. Převážná většina opravářských týmů provádí odhady výkonů různých typů povrchových úprav založených na měřicích přístrojích bez náměstí a běžících metrů. V důsledku toho je množství ošetřeného povrchu, uvedené v odhadu, řádově větší než skutečná plocha místnosti.

Proč se to děje? Faktem je, že stavitelé mohou přiřadit 1 kolík. m objekt, jehož délka je mnohem menší než 1 m. Například při zdobení víceúrovňového stropu se každý konec počítá jako 1 steh. m, i když jeho skutečná plocha je zanedbatelná.

Někteří zákazníci jsou si jisti, že je naprosto špatné počítat běžící měřiče, což doporučuje stavitelům, aby vypočítali podle rozložení dokončení. Zde je však třeba chápat, že pro zpracování bytu, bez jakýchkoliv přechodů, je povrch mnohem jednodušší než ten stejný víceúrovňový strop, kde každý přechod, dokonce i 10 cm, vyžaduje samostatnou úpravu, a tedy samostatnou platbu.

víceúrovňový strop

Pokud je rovina, která je oříznuta, menší než 1 m, je stále považována za 1 ohromující. m

Jak již bylo uvedeno, běžící měřidlo je podmíněná hodnota, která se stává ještě podmíněnějším, pokud není záležitostí materiálů, ale práce. Proto nebuďte překvapeni poskytnutými odhady oprav a zvažte stavitele jako podvodníky. Pokud kontaktujete odborníky, můžete si být jisti, že náklady na každou práci mají skutečné ospravedlnění.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + = 14

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map