Jak umyt talíř ze starého tuku: tradiční pomocníci a moderní nástroje

Jak umyt talíř ze starého tuku: tradiční pomocníci a moderní nástroje

Jak umyt talíř ze starého tuku: tradiční pomocníci a moderní nástroje

Kamna jsou neustále v práci. Výsledkem aktivní denní operace je kontaminace, při jejíž praní je třeba vynaložit úsilí. Nemusíte mít vždy čas otřít povrch a rošt po vaření. Vklady se hromadí, vrstvené. Když zapnete varnou desku, objeví se nepříjemný zápach. Jak se čistí deska mastnoty a uhlíku? Existují lidové a tradiční způsoby řešení tohoto problému. Každý je dobrý svým vlastním způsobem a vyžaduje přísná pravidla.

Jak zachovat čistotu desky

V péči o jakékoli kuchyňské spotřebiče je důležitá pravidelnost a stálost. V ideálním případě by po ruce měla být ubrousek, který byl speciálně navržen tak, aby eliminoval pruhy a kapičky tuku. V praxi se pozemský personál dostává z talíře ke stolu, odvrací se od jiných starostí a nemá čas na otření povrchu, vyčistí kryty hořáků. Mytí roštu je odloženo a vy nemůžete bez pracích prostředků.

Povrch

Plynový sporák je praktický a praktický - rychle se ohřeje, intenzita oheň je snadno regulovatelná a vyprané prášky jsou silně vyprané. Opuštěné mléko nebo káva, olejové spreje, kapky vody se změní na hustou vrstvu, jejímž odstraněním potřebujete:

 • Detergenty. Vhodné kuchyňské patrony - soda, sůl, ocet nebo kyselina citronová. Domácí chemikálie jsou užitečné - je třeba věnovat pozornost tomu, zda je nástroj vhodný k řešení problému.
 • Ubrousky a houbičky. Běžné pěnové gumové bloky pomáhají rovnoměrně rozdělovat prací prostředek na povrch a utlouží nejnechylnější znečištění. Pro dokončení mytí se používají celulózové a vodovzdorné ubrousky.
 • Rukavice. Ruce potřebují ochranu před chemickými činidly. Rukavice pro domácnost jsou nejlepšími přáteli v domácnosti, kteří se starají o zdraví kůže a nehtů.
čištění sporáku

Trvalá péče - slib čistoty a dlouhého servisu plynového sporáku

Mříže a rukojeti

Jak umýt rošt a rukojeti na sporáku? Pro výrobu roštu se používá hlavně litina. Kov není náchylná k deformaci a je odolná vysokým teplotám. Na tmavé litině nebo smaltovaném povrchu jsou kapky tuku prakticky neviditelné. Ale postupně se akumulace projevuje vkladem a nepříjemným zápachem. Pro čištění potřebujete:

 • Prostředky pro rozpouštění tuku. Voda a další kapaliny se téměř okamžitě odpařují od horkého povrchu. Zůstává tučný a usazen. Péče je zbavit se toho, kdo porušil, čistotu a šíření nepříjemných pachů. Rozpouštění kontaminantů je nejúčinnějším způsobem.
 • Kapacita pro praní. Předčištění v roztoku mýdla usnadňuje nepříjemný postup čištění uhlíku.
 • Rukavice. Vhodné rukavice pro domácnost. Jednorázový se může trhat.

Stroužku namočte několik hodin v teplém mýdlovém roztoku nebo jej přeneste do myčky nádobí. Když se změkčí tuk a uhlík, tyče a tyče se mechanicky čistí. Je lepší použít silikonovou škrabku, aby nedošlo k poškození skloviny a aby kov nepoškrábal.

rukavice

Chcete-li vyčistit rošt, zvolte si těsné rukavice - musíte vynaložit úsilí

Rukojeti trpí kapkami tuku, které tuhnou na plast. Nejtěžší je umýt žebrované žebry na starých deskách - v některých kuchyních jsou rarity. Pokud je taková možnost, vyjměte rukojeti, umyjte a vysušte.

Je důležité vědět! Litinové rošty jsou jemně kalcinovány v otevřeném ohni - díky drsnému povrchu je mytí obtížné a neúčinné.

Hořáky

U plynových sporáků se návrh skládá ze dvou částí - hořáku z hliníku a víka z litiny. Stejně jako mříž může být pokryta smaltem. Hořák je umístěn na plynové potrubí a horní část je umístěna nahoře. Hlavním rizikem kontaminace je tok kapaliny pod základnou hořáku.

Výrobci zajišťují malé ochranné úrovně kolem "krbu", ale takové prvky nemusí vždy existovat. Znečišťující milenka si to nevšimla okamžitě, ale zjistila, že po vyjmutí varné desky. Při mytí desky se doporučuje odstranit všechny prvky, aby se zjistily všechny stávající problémy.

odstranění vlhkosti

Před instalací jsou hořáky a kryt důkladně otřeny, dokud není vlhkost zcela vyloučena

Je důležité vědět! Při práci je důležité nedovolit, aby voda a prací prostředky vstoupily do plynových rozvodů. To může vést k nekontrolovaným chemickým reakcím. Aby byla zajištěna bezpečnost, vypněte plyn před prací.

Klasické metody čištění desky a mřížky

Potřebujeme rychle uvést kuchyni do pořádku a chybí chemie. Nemusíte se bát, než umyt plynový sporák doma. V kuchyni jsou vždy asistenti ve složité záležitosti eliminovat důsledky přípravy večeře. Není fakt, že potřebujete jiné nástroje než standardní sadu, která je vždy po ruce.

1

Vodní postupy

Stojí za to se více zaměřit na znečištění. Mohou to být stopy uniklé nebo neúmyslně rozlité kávy, cukrového sirupu a jiných nízkotučných kapalin. Problém odstranění znečištění je řešen jednoduše.

Jak vypalovat pece skvrny a mastnoty:

 • odstraňte rošt a hořáky;
 • nalijte teplý povrch;
 • počkejte 15-20 minut;
 • deska se několikrát otírá hadříkem pohlcujícím vlhkost;
 • osušte;
 • nastavit odebrané prvky zpět;
 • pro brilantní výsledek, umývají jej obvyklými prostředky pro každodenní čištění v kuchyni.
čistící pera

Při čištění pera a jiných prvků používejte improvizované prostředky

Soda je univerzální prostředek

Normální soda - nepostradatelný nástroj pro umývání desky z tuku. Používá se v sušině, pastovitém stavu a v kombinaci s dalšími asistentky hostesky:

 • stolní ocot;
 • kyselina citrónová;
 • stolní soli.

Soda je jemný abrazivní prostředek, který nepoškozuje povlak smaltu. Při použití velkých krystalických brusiv se vytváří škrábance. Po čase se povrch ztmavne, poškozené oblasti ztmavnou, ztuhnou tukem a dalšími kontaminanty. Je téměř nemožné je odstranit. Soda odstraňuje takové problémy.

Jak umyt talíř ze starého tuku:

 • hydratovat pracovní plochu;
 • znečištěná místa jsou posypána sodou nebo pastou - přidávejte do suché hmoty trochu vody a promíchejte, až se vytvoří stejnoměrná hmota;
 • nechte 40 minut;
 • houba nebo ubrousek několikrát utřete povrch;
 • Nejvíce znečištěné oblasti vyžadují úsilí a opakovanou léčbu;
 • Nakonec omyjte mýdlovým roztokem a osušte jej.

Přidání ocotu a dalších látek posiluje působení sodné pasty a pomáhá odmašťovat nátěr, odstraňte usazeninu.

Video poradenství o využití lidových cest:

Je důležité vědět! K odstranění usazenin nelze používat nože, kovové houby a jiné ostré předměty. Riziko poškození smaltu a škrábanců na nerezovém povrchu je skvělé.

čištění sody

Konečná fáze čistění pomocí soda - mytí mýdlovou vodou

Amoniakální alkohol - pravidla použití

Vápenný roztok amoniaku je vynikajícím rozpouštědlem na bázi tuku. Můžete rychle vyčistit grilu plynového sporáku pomocí amoniaku. Před otevřením oken pro větrání, nasadit masku nebo respirátor a nutně připravit rukavice. Postup je následující:

 • odstranit rošt;
 • třepe tyče a tyče amoniakem;
 • je umístěn v pytlíku z polyethylenu nebo odpadu;
 • těsně uzavřený;
 • nechte několik hodin;
 • umyjte rošt mýdlovým roztokem;
 • osušte a vráťte se na místo.

Tato metoda je vhodná pro smaltované a ocelové mřížky. Pro výrobky z velkoobchodní litiny

čištění roštu

Mřížka, nanesená amoniakem, je utěsněna v plastovém sáčku

Je důležité vědět! Chcete-li umyt domácnosti, používají také suchou hořčici. Přírodní lék se používá analogicky s sodou.

Jaký typ domácí chemikálie je vhodný pro čištění sporáku

Lidové způsoby jsou dobré, ale ne vždy účinné. Trvání reakce trvá déle a je zapotřebí vyvinout úsilí k odstranění tuku. Moderní chemikálie pro domácnost se vyrovnávají se složitými úkoly s ctí. Je nutné dodržovat některá bezpečnostní opatření a nedovolte, aby se do potraviny dostaly látky.

Brusné materiály

Prezentováno v řadách všech výrobců - od segmentu ekonomiky až po prémiovou třídu. Jedná se o prášky s přidáním abrazivních částic.

Obvykle se prostředek aplikuje na povrch, rovnoměrně rozptýlený a nechává se 15-20 minut. Pak se použije ubrousek nebo kartáč k fyzickému odstranění nečistot a mastného plaku. Ve finálním praní až do úplného odstranění stop prachu.

Činidla jsou účinná pro nerezovou povrchovou úpravu a mohou ohrozit povrch skloviny. Nicméně pokud mastné vrstvy vyžadují drastická opatření, doporučuje se pečlivě jednat a zkontrolovat vliv abrazivních prvků na malou plochu.

Detergenty

Výrobci vyrábějí širokou škálu čisticích prostředků pro kuchyňské instalatérské práce a sporáky. Nejpopulárnější formulace jsou následující typy:

 • Krémy a gely. Kompozice zahrnuje mikrogranule, které plní funkci abraziva. Jedná se jemně a účinně. Naneste na navlhčený povrch a nechte 15-20 minut. Dobře rozpusťte tuky a vyčistěte nečistoty. Mít příjemnou vůni.
 • Pasty a pěny. Koncentrované sloučeniny jsou vybaveny důležitou vlastností - nevypouštějí ani z vertikálního povrchu. Pěna se konzumuje rychleji, těstoviny jsou ekonomičtější možností. Jsou charakterizovány měkkým působením a vysokou účinností.
chemikálie pro domácnost

Výrobci chemikálií pro domácnost nabízejí prostředky pro každou chuť a peněženku

Zahušťovače na tuky

Prostředky tohoto typu se vyrábějí ve formě sprejů. Pečlivě je používejte a rozprašujte pouze na ošetřované ploše. Vhodné pro rošty, kryty hořáků. Použijte následující postup:

 • malé množství se nastříká na kontaminovanou oblast;
 • nechte až do konce reakce - výrobce udává dobu expozice aktivních složek;
 • omyjte čistou vodou, ruce by měly být chráněny rukavicemi.

Při nákupu byste měli věnovat pozornost hlavní účinné látce. Některá nápravná opatření jsou určena k odstranění usazeniny, která je charakterizována hustou strukturou a je nejtěžší odstraněna.

Je důležité vědět! Detergenty jsou zcela opláchnuty, aby se zabránilo vnikání chemikálií do potravin.

Vlastnosti mytí elektrických desek

Topné články uzavřené v kovovém krytu nejsou odstraněny. Kolem hořáků se hromadí znečištění, tvoří se usazeniny. Právě tyto oblasti způsobují největší potíže při mytí. Jak umýt elektrický sporák - pořadí díla:

 1. Čekání na úplné chlazení topných těles.
 2. Elektrický sporák je odpojen od sítě - preventivní opatření nebude nadbytečné.
 3. Jemně nanášejte prací prostředek.
 4. Nechte potřebný čas.
 5. Několikrát utřete kryt vlhkým hadříkem, dokud není zcela očistěn od nečistot a zbytků produktu.
mytí elektrických sporáků

Pro umytí elektrického sporáku se doporučují měkké materiály s mikrogranulemi

Zvláštní pozornost je věnována zóně kolem topných těles a pokus o úplné odstranění usazenin, čištění mastných vrstev. K ručnímu čištění mezer mezi okrajem spirál a víkem můžete použít párátko nebo dřevěný špíz.

Je důležité vědět! Nedoporučuje se plnit spotřebič vodou ani s tenkou vrstvou. Hrozí nebezpečí vnikání vlhkosti do spirály, což může vést ke zkratu.

Praní z indukce a sklokeramické varné desky

Intenzivní nebo sklokeramická varná deska vyžaduje zvláštní pozornost. Na první pohled je snadné umýt hladký povlak, který spolehlivě chrání topné články. Existují však funkce, které vyžadují pozornost a reakci:

 • Nezahrnují se použití brusných prostředků, tvrdých kartáčů, hub a dalších zařízení, která mohou poškodit nebo poškrábat skleněnou keramiku. Pro mechanické čištění zvolte speciální škrabku - jemně odstraňuje mastnoty.
 • Pro čištění varné desky ze sklokeramiky naneste speciální čisticí prostředek a dbejte pokynů výrobce. Účinná látka vytváří fólii nepropustnou pro kontaminující látky, které zůstávají na povrchu ochranného povlaku a snadno se odstraňují.
 • Chcete-li změkčit vytvrzené zbytky obsahující cukr, položte na kontaminovanou plochu teplou vlhkou utěrku a nechte ji chvíli nechat. Také přicházejte s dalšími spálenými a zapečenými úlomky.
speciální škrabka

Speciální škrabka nezanechává škrábance a čistí skleněnou keramiku

Pokud nemáte čas, touhu nebo speciální prostředky, abyste se mohli bojovat se starým tukem a nahromaděným uhlíkem, obraťte se na společnost zabývající se čištěním. Profesionální služby jsou drahé, ale stále levnější než opravy nebo nákup nové desky. To je další důvod, proč by domácí úkol měl být důvěryhodný těm, kteří znají tajemství přeměny své oblíbené kuchyně.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

94 − = 91

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map