Jak umýt linoleum v kuchyni: účinné způsoby péče o povlak

Jak umýt linoleum v kuchyni: účinné způsoby péče o povlak

Jak umýt linoleum v kuchyni: účinné způsoby péče o povlak

Linoleum je estetická a demokratická varianta podlahové krytiny pro každou kuchyni. Je schopen vydržet množství vnějších faktorů: vlhkost, sluneční světlo, chemické látky, mechanické vlivy. Ale souběžně s celou řadou výhod materiálu existují také objektivní nevýhody: špinavá a rychle získává skvrny, v důsledku čehož ztrácí původní lesk. V tomto ohledu nevyhnutelně vzniká obtížná otázka: jak umýt linoleum v kuchyni a vrátit ho do své původní podoby? Dále důkladně rozumíme jemnosti péče o povlak.

Základní pravidla péče

Nepravidelná údržba podlahové krytiny je plná nejen ztrátou estetického vzhledu, ale také deformací. Aby se předešlo těmto problémům, je nutné vědět, jak a jak umýt linoleum v kuchyni - pozor na základní detaily, jejichž dodržování bude zabraňovat chybám v péči o konec.

linoleum

Linoleum - stylová a praktická volba pro dokončení podlahy v kuchyni

Základní nuance mokrého čištění

Bezprostředně si uvědomte, že první vlhké čištění se doporučuje provést nejdříve dva týdny po položení linolea - před tím je lepší se omezit na snadné čištění suchým vysavačem. Po uplynutí stanovené lhůty můžete podlahy začít umývat vodou přidáním neutrálních čisticích prostředků. Ten musí být zcela rozpuštěn v kapalině.

Nejvíce rozpočtová, ale zároveň účinná verze čisticího prostředku pro linoleum je mýdlo. Pokrytí údržby schématu je jednoduché: první stupeň - otřete povrch měkkým vlněným hadříkem, mírně namočeným v teplém roztoku mýdla; druhý stupeň - důkladně opláchněte mýdlo studenou vodou a podlahu utřete mikrovláknem nebo podobným způsobem v podobě ubrousku. Použití štětců a tvrdých čelistí v práci je velmi nežádoucí - mohou poškrábat podlahu.

mýdlový drob

Mýdlová drť je nejlevnější a nejběžnější podlahový čistič

Důležité! Doporučuje se umývat části krytu tak, aby roztok nezůstal dlouho na linoleu - mýdlo rychle vyschne a může poškodit vnější vrstvu povrchu.

Alternativní mýdlo, ale stejně cenově dostupné prostředky pro praní linolea je mycí prostředek na mytí nádobí. Schéma její aplikace je podobné, jako v předchozím případě, se střídavým mytím teplou a studenou vodou. Další možností údržby - výrobky určené speciálně pro péči o linoleum. Je důležité, aby neobsahovaly chlor, abrazivní částice a aceton. Použijte hotové formulace pracího prostředku striktně podle pokynů výrobce.

čištění podlahy

Měkká ubrousek a roztok mýdla - standardní sada pro mokré čištění

Speciální prostředky pro linoleum

Pokud se jedná nejen o umývání podlahové krytiny, ale také o zlepšení jejích estetických a výkonnostních vlastností, použijte speciální prostředky - lněný olej nebo tmel. První umožní, aby linoleum vyjádřil lesk a ochrání ho před malými prasklinami. Použití lněného oleje je velmi jednoduché: otřete povrch pracovní složkou a následně jej vyleštěte hedvábným hadrem. Postup opakujte nejméně jednou za čtvrtinu.

Pokud je pro vás otázka naléhavá, než umýt linoleum, aby ne vápno, věnujte pozornost druhým zvláštním prostředkům - tmel. Bude také poskytovat lesklou vrstvu, ale dodatečně ji činí praktičtějším a dobře upraveným. Nejdůležitější podmínkou pro dosažení požadovaného výsledku je jasně dodržet dávkování produktu, které je uvedeno na obalu.

Komplikované případy údržby podlahy

Výše uvedené způsoby čištění jsou vhodné pouze pro standardní pravidelnou péči o povlak, avšak existuje řada konkrétních případů, kdy je třeba použít vážnější opatření. Odstranění zastaralé nečistoty, péče o reliéfní povrch, vyčištění podlahy po opravě - jak a jakým způsobem umyjte linoleum v těchto náročných situacích?

Odstraňování skvrn

Klíčem k úspěšnému boji proti skvrnám je použití správných nástrojů. Měly by být vybrány v závislosti na rozsahu a povaze kontaminace:

 • Káva a barvy potravin. Nejefektivnější prostředky - terpentýn: naneste několik kapiček látky na měkký hadřík a jemně otřete kontaminovanou oblast.

Důležité! Pokud je vaše kuchyně je položen umělý linoleum, terpentýn potřeba dávat pozor - dát na hadřík ne více než dva nebo tři kapky složení tak, aby nedošlo k poškození vrchní vrstvu materiálu.

 • Inkoust a značky. S místy, benzínem a petrolejem se bude nejlépe vyrovnávat. Jako pracovní nástroj můžete použít jemně broušený brusný papír nebo melaminovou houbu. Po odstranění kontaminace musí být ošetřená oblast leštěna hedvábnou látkou lehce zvlhčenou přírodním lněným olejem, aby se povlak vrátil do původního lesku.
petrolej

Kerosén - účinný prostředek proti inkoustovým skvrnám

 • Vosk. Odstraňte zmrazené voskové kapky pomocí plochého nože nebo špachtle. Zbývající skvrny by měly být nejprve utěsněny benzinem a následně promyty studenou vodou.
 • Rust. Chcete-li se zbavit rezavých skvrn, utřete podlahu měkkým hadříkem namočeným ve slabém bělicím roztoku: 1 díl čisticího prostředku pro 10 dílů teplé vody. Pro spolehlivost může být povrch upraven také citrónovou šťávou.
 • Jod. Osvědčeným produktem je soda. Nejdříve nalijte směs na vlhký hadr a na několik minut jej přilepte na skvrnu a pak znečištěnou plochu utřete stejným hadrem. Pokud skvrna nezmizí, zopakujte postup.
 • Zelenka. Chcete-li se zbavit dokonce čerstvých skvrn, kafrový alkohol pomůže: aplikujte dvě nebo tři kapky na měkkou ubrousek a opatrně otřete kontaminovaný povrch.
špinavé linoleum

Zelenka lze rychle vypláchnout kafrovým alkoholem

 • Gary a tuk. Hluboké kuchyně znečištění, ze kterého je možné zbavit se běžným mýdlem nebo detergenty, by měly být čištěny v několika etapách: první - s terpentýn nebo benzín, druhá - s citronovou šťávou a pracím prostředkem.
 • Pruhy z bot. Černé stopy z bot mohou být odstraněny gumou: rub nečistoty elastickým pásem, a pak umyjte podlahu mýdlovým roztokem.

Péče o zvýšené linoleum

Celer výbava vypadá velmi působivé, ale pěkným výhledem věnovat svůj čas a úsilí, protože nestandardní sex služby za určitých problémů: Za prvé, reliéf povlak, protože jeho faktur rychle sbírá prach a nečistoty, a za druhé, kvalitní čisté nebude možné pomocí obvyklého tření. Proto logická otázka: jak umýt linoleum s neobvyklým žebrovaným povrchem?

1
linoleum

Linoleum pro reliéf vyžaduje speciální přístup k údržbě

Hlavním pracovním nástrojem v boji proti znečištění je štětec s měkkými štětinami. Připravte mýdlový roztok v poměru 100 g strouhaného mýdla na 10 litrů teplé vody a poté namočte kartáč ve výsledné kompozici a důsledně začněte čistit nátěr. Neotřižte podlahu tak, aby štětec nepoškodil povrch. Další jemnou volbou pro reliéfní linoleum je prací vysavač se speciálními výkyvnými nástavci.

čištění povlaků

Pro čištění reliéfního povlaku doporučujeme používat měkké kartáče

Dávejte pozor! Chcete-li chránit povrch úlevu od častého vyčerpávající čistící kartáč nebo vysavač může být jednou za dva dny, než provádět preventivní údržbu: s měkkým žebrovaným houbou otřete povrch.

Čištění linolea po opravě

První věc, kterou je třeba provést při spuštění opravy, je chránit kuchyňské linoleum plastovým obalem nebo silným papírem. Ale nemyslete si, že je zaručeno, že se konec zachrání před všemi negativními vnějšími faktory. Praxe dokazuje: znečištění na podlaze se nedá vyhnout. Jak se pak vypořádat s důsledky opravy?

Pokud je na podlaze nátěrová hmota, musí být čerstvě odstraněna, dokud není vysušena. Vodná emulze kompozice může být otřít vlhkým hadříkem obvykle, ale s olejem bude obtížnější: je třeba nejprve odstranit skvrnu suchým hadříkem, a pak se blot se slunečnicovým olejem a promývá se vodou a mýdlem. Pokud je barva již suchá, pomůže vám jen rozpouštědlo. Ale je důležité, aby neobsahoval aceton.

Další běžná otázka - jak čistit linoleum v kuchyni od montážní pěny? Existuje několik účinných možností:

 1. řezané pěny s nožem, a zbytky stavebního materiálu dal hojně vlhký hadřík - když se vlhkost změkčit pěny, odstraňte ji s špachtlí a powertrowel kontaminované oblasti suchým hadrem;
 2. Umístěte na nátěr speciální pěnový čistič;
 3. Řez pěnu nožem a oblast s ostatním materiálem zpracujte rozpouštědlem bez acetonu.

Důležité! Po odstranění montážní pěny by měl být linoleum potřísán lněným olejem.

Pokud se po opravách na povlaku objeví lehké skvrny a bílý povlak, lze je umýt běžnou teplou vodou. Nejdůležitější je změna vody dvakrát nebo třikrát, aby se zbavil stavebního prachu. V těch obtížných případech, kdy rozvod zůstává, jděte na ně s hadrem namočeným ve slabém roztoku octa nebo manganistanu draselného.

čištění

Odstranění prachu po oprave pomůže při obvyklém mokrém čištění

Renovace linolea v kuchyni

Pokud by čištění povlaku nedosáhlo požadovaného výsledku a povrch stále vypadá bledě a není příliš atraktivní, můžete využít radikálnější krok - renovace vnější vrstvy podlahy. Pro tento účel v obchodě s budovami najdete mnoho tmelů na bázi vosku.

mastic

Vosková tmely - oblíbený nástroj pro rychlé obnovení linolea

Abychom v této záležitosti nepřipustili chyby, zvážme, jak aktualizovat linoleum doma:

 1. Umyjte podlahu dobře - na ní by neměly být žádné skvrny ani prach. K odstranění nečistot a starého lesku můžete použít speciální směsi.
 2. Vysušte suchý povrch hadry - zabráníte tak rozvodu.
 3. Připravte voskový tmel a důsledně naneste pracovní materiál na povrch finálního povrchu: nalijte kompozici na pozemek o rozměrech 2 m a pečlivě jej rozetřete na podlahu pomocí válečku nebo speciálního mopu. Použití tmelu se doporučuje pohybem kolmo k oknu, aby byly viditelné lešticí otvory méně viditelné. Pro usnadnění práce můžete použít speciální leštící stroj.
 4. Po 10 hodinách po aplikaci tmelu, kdy je zcela suchý, vakuové suché chůze na povrchu. Neodstraňujte podlahu vlhkým hadříkem.
vysavač

Vysavač - jemné zařízení pro péči o aktualizovanou podlahu

Video: péče o linoleum doma

Jak umýt linoleum improvizovanými prostředky

Jak rychle aktualizovat podlahu vlastním rukama

Jak můžete vidět, existuje mnoho účinných způsobů péče o linoleum. Zde je osvědčený možnosti standardního praní a čištění a konkrétní místa - díky nim můžete nejen bezproblémové povlak obsahují čisté, ale pokud je to nutné, aktualizujte povrch, čímž se prodlužuje jeho životnost.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map