Jak rychle a přesně nechat podstavec na podlahu

Jak rychle a přesně nechat podstavec na podlahu

Jak rychle a přesně nechat podstavec na podlahu

Sokl je nejen konstrukčním prvkem, ale i dekorativním. Po dokončení opravy ve vaší kuchyni se tapety nalepí a podlahové krytiny se aktualizují. Vyvstává otázka, jak se sokl podepřít k podlaze a jak upevnit soklové lišty z různých materiálů. Bez přepážky bude oprava vypadat neúplně. Nejběžnější sokly, které ruští spotřebitelé používají k opravě svých bytů a domů, jsou sokly z dřevěných, plastových a MDF.

Pro upevnění plastových lišt používejte speciální spojovací prvky

Aby plastová lišta byla bezpečná, musí být upevněna na speciální podložku

Jak opravit lišty s vlastními rukama

Nejčastěji v kuchyni, stejně jako v jakékoliv jiné části bytu, se používají dřevěné nebo plastové lištové desky. V prodeji jsou také hliníkové lištové lišty, které jsou ideální pro kuchyni v kvalitě, ale ne vždy se vejdou organicky do interiéru.

Plastové lištové desky

Plastová lišta je vybavena speciálním příslušenstvím, které zvětšuje vzhled kloubů a rohů

Výrobci plastových lišt se postarali o to, aby jejich okraje, spoje, vnější a vnitřní rohy vypadaly čistě

Plastové lištové desky jsou ideální pro podlahové krytiny koberce, laminátu a linolea. Jsou odolné proti extrémům vlhkosti a teplot, dokonale drží tvar a připomínají vzhled ušlechtilé dřevěné lišty. Další nepopiratelnou výhodou plastových lišt je skutečnost, že mají speciální kanály pro vedení kabelů.

Podstavec pro nehty z umělé hmoty může být různý: pomocí lepidla, svorek nebo hmoždinek a šroubů.

Pokud nemáte v úmyslu demontovat podlahovou krytinu a v blízké budoucnosti vyměnit tapetu, můžete lemovat nebo leptat nehty. Chcete-li správně zvolit lepidlo, obraťte se na správce v obchodě s stavebními materiály. Kompozice se aplikuje jak na stěnu, tak i na soklu. Lepidlo zachycuje 2-3 hodiny. Pokud jsou v soklu kabelové kanály, umístěte kabel do soklu v průběhu instalace.

Soklování bez kabelových kanálů se doporučuje upevňovat svorkami. Ale je tu nuance: instalace soklu tímto způsobem, ideálně hladké stěny jsou vyžadovány. Jinak se sokl od nich odkloní. Instalace je poměrně jednoduchá: svorky jsou připevněny ke stěně pomocí hřebíků, které mezi nimi zůstávají 30-50 cm. K nim je připevněn podstavec. Pokud jste takovouto lištou upevnili, nezapomeňte, že demontáž podlahové krytiny (a tedy soklu) a tapety je velmi nežádoucí.

Vznešená a stylová dřevěná lišta je stále oblíbená

Dřevěná lišta je obtížněji instalovatelná, ale vypadá stylověji a ušlechtileji

Upevnění samořezných šroubů je nejpoužívanějším způsobem instalace soklových desek, ale také nejspolehlivější. Soklové desky s kabelovými kanály jsou nejlépe připojeny k samořezným šroubům. To je nejvíce praktický a estetický způsob. Konstrukce soklu umožňuje spojit upevňovací prvky, šrouby a nejen kabely, které jsou skryty uvnitř. Pokud potřebujete připevnit podstavec na měkkou stěnu, použijte hřebíky (to jsou tenké žluté hřebíky).

Dřevěné lišty

Dřevěné lišty jsou zpravidla rámovány drahými parketovými podlahami. Pokud potřebujete soklovat z poličky do podlahy, potřebujete parketovou podlahu o průměru 1-1,15 mm. Od výšky lidského růstu jsou tyto kolíky téměř neviditelné. Pokud je to nutné, klobouk může být utopen v řadě soklu a zbývající otvor je pod jeho barvou.

Jak správně instalovat podstavec

Odborníci doporučují instalaci soklových desek, které začínají od rohu a pohybují se ve směru hodinových ručiček. Připojte podstavec ke stěně a zajistěte roh na jeho konci. Označte polohu hmoždinek značkou a poté pevně přitlačte podstavec k podlaze a vrste do něj otvory. Nejvhodnější je, aby vrták byl dlouhý 6 cm. Aby byla hloubka otvorů stejná, udělejte na vrták značku. Hmoždinky se vkládají do otvorů poloviční délky a připevňují se ve vzdálenosti 40-60 cm od sebe.

1

Poté je vložen podstavec, jsou vloženy plastové hmoždinky, šrouby jsou našroubovány na místě. Na konci soklu a připevněte speciální konektor pro montáž dalšího konektoru. Každý další podstavec se překrývá s předchozím soklem. Zástrčky jsou namontovány na všech koncích. Všechna armatura jsou zvolena podle barvy základní desky a povrchové úpravy. Nepošroubujte příliš mnoho šroubů - výrobek se může deformovat.

Jak upevnit podstavec k podlaze pomocí kotevních desek

Při instalaci dýhovaného soklu se obvykle používá kotvící deska

Kotevní deska slouží k instalaci dýhovaného soklu

Tímto způsobem je dýhovaný podstavec pevný. Na místech, kde jsou instalovány kotvící desky, vyvrtejte otvory s děrovacími a klešťovými plastovými hmoždinkami. Musí být zabaleny na stěnu. Zasuňte kotevní desky ke stěně šrouby. Dále by měly být kotevní zuby orientovány tak, aby se staly přes vlákna soklu. Potom je sokl upevněn na zuby kotevních desek.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

96 − 94 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map