Chopper pro kuchyňskou linku v umyvadle - jak zvolit a správně používat dávkovací zařízení

Chopper pro kuchyňskou linku v umyvadle – jak zvolit a správně používat dávkovací zařízení

Chopper pro kuchyňskou linku v umyvadle - jak zvolit a správně používat dávkovací zařízení

Praktické dokončovací materiály, vestavěný nábytek a funkční domácí spotřebiče nemohou, ale potěší oko v kuchyni. Ale pro úplné pohodlí a pohodu v této místnosti je důležité pravidelně udržovat čistotu. Jedním z nenápadných, ale neocenitelných pomocníků v tomto oboru je helikoptéra produktů pro kuchyň (disposer). Správně vybráno částečně pomáhá vyřešit problém nepříjemného zápachu v kuchyni, minimalizuje riziko znečištění odpadních kalů odpadem, urychluje proces sběru a vaření.

Kuchyňské drtiče - co to je a jak to funguje

Zařízení na odstraňování odpadu - zařízení pod umyvadlo, určené pro hygienické a pohodlné broušení, jakož i následné odstranění odpadních potravin a nepotravinářských odpadů přes kanalizaci.

drtiče

Drtič pod dřezem je snadno zakrytý dveřmi obrubníku

Po spuštění studené vody zapněte spotřebič a spusťte výrobky, které mají být umístěny do vypouštěcího otvoru umyvadla. Odtud vstoupí do pracovní komory, kde budou nějakým způsobem mleté ​​(závisí na principu zařízení). Vodu nechte zapnout ještě dalších 30-40 sekund, aby odpad mohl vypouštět do kanalizace. Vše je co nejjednodušší!

Upozornění: provoz dispeče je prováděn pouze za účasti vody! Pomáhá tlačit produkty, které mají být odstraněny, "změkčit" práci brousicích prvků a vyčistit pracovní komoru a zabránit tak vzniku nepříjemných pachů.

drtič

Princip vrtulníku

Rozvaděč nahradí obvyklý sifon a může být připojen k jakémukoli umyvadlu, jehož průměr výtoku je 90 mm. Pokud máte z nějakého důvodu jinou hodnotu, musíte vybrat adaptér.

V pokynech pro jednotlivé drtiče udává výrobce optimální dobu broušení pro určitou kategorii produktu, možné provozní režimy, přípustné provozní podmínky, způsob plnění odpadu atd. Existují však některé obecné body týkající se volby a provozu tohoto zařízení jako celku. Musí to vědět, takže to, co vidí a slyší v obchodě, se nestane překvapením. Především se týká typů dispečerů.

Video: jak funguje dávkovač kuchyně

Typy drtičů - vlastnosti jejich zařízení a jejich provoz

Nejčastěji se klasifikace dispečerů provádí podle principu práce a způsobu plnění odpadu do nich.

Elektrické a mechanické drtiče

U mechanických ohřívačů odpadu existují speciální nože. S jejich pomocí mohou být produkty přeměněny na kaši částic nejvýše 3 mm.

Tato zařízení jsou aktivována tlakem vody vypouštějící do dřezu. To je jejich důstojnost a nevýhoda současně. Na jedné straně je zařízení bezpečnější, protože nevyžaduje elektrické připojení a může pracovat i při nepřítomnosti světla. Na druhé straně je pro dosažení efektivního výsledku nutný tlak vody nejméně 2,5 atmosféry. Tato podmínka omezuje možnost instalace zařízení v mnoha domácnostech.

uživatelem

Mechanické ohřívače odpadu - vzácní hosté v moderních apartmánech

V tomto ohledu jsou preferovány elektrické drtiče. Nemají žádné nože k drcení odpadu. Jsou úspěšně nahrazeny malými "vačkami" upevněnými na okraji pohyblivé základny - disku. S jejich pomocí se primární odpad rozdrtí. Při otáčení kotouče, což je 1400 až 3500 ot / min, jsou produkty rozmístěny podél stěn pracovní komory. Mají ostré lopatky, které dokončují proces broušení.

Dávejte pozor! Čím vyšší je rychlost otáčení disku, tím vyšší je účinnost zařízení a tím větší množství odpadu můžete recyklovat.

drtič

Drtič zařízení pro příklad produktu InSinkErator

Chcete-li připojit takový vrtulník, musíte nainstalovat samostatnou zásuvku. Nezapomeňte však na zvýšení poplatků za elektřinu. Jednorázová zařízení tohoto typu se vyznačují ekonomickou spotřebou elektrické energie.

1

Jejich motor umístěný ve spodní části zařízení je spuštěn stisknutím tlačítka vzduchu, které bylo vysunuto do dřezu nebo pracovní plochy stolu. S drtičem je spojen trubicí naplněnou vzduchem. V některých modelech je k dispozici standardní přepínač nebo dálkové ovládání.

tlačítko air

Pneumatická svorka s hadicí pro sekačku

Druhy drtičů podle typu nakládání s odpady

Vkládání odpadu do dispouzérů může být:

 1. Kontinuální.
 2. Část.

V prvním případě je zařízení nejprve zapnuto a teprve poté je odpad naložen - jsou spuštěny do vypouštěcího otvoru. V takovém případě není nutné diskuter odpojit před každým dodáním produktů. To je výhodné, když máte mokré nebo špinavé ruce.

nakládání s odpady

Režim kontinuálního nakládání s odpady je vhodný pro velké rodinné a pohostinné hosty

Ve druhém případě je odpad nejprve naplněn a zařízení je zapnuté. Před sekání další části se drtič vypne a celý postup se opakuje znovu. To je méně výhodné, ale umožňuje lepší kontrolu procesu broušení a kvalitu toho, co pošlete do kanalizace.

Dávejte pozor! Pro pohodlné nakládání produktů, které mají být odstraněny, můžete použít speciální tlačný konektor.

pusher

Speciální tlačný spínač urychlí naplnění odpadu do vypouštěcího otvoru

Kritéria pro výběr kuchyňského drtiče potravin

Před nákupem dispečeru je třeba věnovat pozornost řadě vlastností:

 • Objem pracovní komory, ve kterém dochází k mletí odpadu. Může se pohybovat mezi 0,8 až 1,5 litru a obvykle závisí přímo na výkonu zařízení. Přítomnost velké drticí komory v nízkoenergetickém drtiči je nepraktická.
 • Napájení. Kritérium, které je důležité pro modely pracující na mřížce. Můžete si vybrat mezi 450 a 1300 kW, ale správně posoudit vaše potřeby a množství odpadu. Takže pro rodinu 3-4 lidí postačí elektrárna o výkonu 550 kW. Nemá smysl kupovat výkonné zařízení, které spotřebovává více elektřiny, ale není plně využíváno.
 • Materiál pro výrobu dílů. Obvykle je to nerezová ocel. Může také existovat speciální nátěr, který vydrží pravidelné vystavení špatné kvalitě vody.
 • Hladina hluku vyzařovaného přístrojem během provozu. Typicky se tato hodnota pohybuje mezi 40-70 dB. Na začátku rozdrcení, zvláště pokud jsou velké kosti, bude zvuk hlasitější. Při mletí je drtič tichší. Pro srovnání: Pračka generuje hluk přibližně 60-70 dB v režimu odstřeďování.
 • Přítomnost reverzního systému zajišťujícího směrový pohyb brusných prvků.
 • Bezpečnost. Jedná se o automatické vypnutí při přetížení nebo volnoběhu.
příslušenství

Funkční a upevňovací prvky z nerezové oceli budou trvat mnoho let

Při výběru dispulete nezapomeňte svá rozměry vztahovat k prostoru pod umyvadlem. Při malém objemu drtící komory může být samotné zařízení poměrně objemné a hodně váží (od 6 kg). Ale pod umyvadlem je nutné nechat místo pro odpadkový koš nebo například vodní filtr.

Pravidla pro provoz domácnosti dispositor

Rozprašovač je poměrně snadné zařízení. Se všemi pravidly provozu nevyžaduje žádnou údržbu. Tato pravidla však musí být jasně pochopena.

Co může a nemůže být rozdrceno v drtiči

Dávejte pozor! V pokynech pro každé zařízení je uveden seznam odpadů, které jsou povoleny a zakázány brousit v pracovní komoře. Některé produkty mají více možností.

Nemůžete tedy nahrať do zařízení pro zneškodňování:

 • Velké kosti zůstaly z drůbežího masa nebo zvířat. Dostatečně roztříštěné, mohou ucpat kanalizaci.
 • Kukuřičné klasy, oloupané z banánů. Dlouhé stonky kopru a petrželky. Jejich vláknitá struktura vytváří problém při broušení a obtížnosti mytí do kanalizace. Ze stejného důvodu je nemožné zlikvidovat velké masové žíly přes dispositor.
 • Cibule plevy, kůže ze semen ve velkém množství.
 • Nitě, plastové tašky. Mohou se otáčet okolo rotujících částí, což ztěžuje provoz zařízení.
 • Horký tuk. Smíchaný s drceným odpadem může vést k ucpání kanalizace.
 • Velké rybí váhy. Může se držet na součástech, což způsobuje přetížení zařízení.
peeling

Banánová kůra a další vláknité výrobky by měly být odeslány do koše

Co je možné brousit v dispouzéru? Na ujištění producentů je to:

 • Ořezáváme ovoce a zeleninu, třešně a švestky, krusty z melounů a melounů.
 • Vejce.
 • Obiloviny, těstoviny.
 • Ryby, malé maso a ptačí kosti.
 • Papírové ubrousky a ručníky určené k jednorázovému použití.

To je důležité! Pokud nejsou předměty, které jsou zakázány k likvidaci, povolené do odtoku, je nutné přístroj vypnout. Pokud souprava obsahuje speciální šestiúhelníkový klíč, může být použita k odstranění padlého klíče. Pokud neexistuje, zavolejte průvodce. Při nouzovém zastavení výměníku tepla musí být dodrženy stejné pokyny.

Jedním z nejčastějších mýtů o drtiči je to, že pokud se dostanete do vypouštěcího otvoru o něco daleko než okraje, vaše prsty nutně trpí nebo dokonce ztratíte. Buďte klidní! U mechanických drtičů jsou nože umístěny daleko od jímky, nemůžete je dosáhnout. V elektrických modelech nejsou žádné nože v dohledu!

drtiče

Kuchyňské disky jsou bezpečné

Čištění uživatele - prevence zablokování a zápachu

Rozvaděč je samočistící zařízení. Voda vyplachuje veškeré znečištění do kanalizace. Pro preventivní účely jsou však doporučena následující opatření:

 1. Pravidelně brouste malé a střední kosti, vaječné skořápky nebo ořechy v zařízení k čištění pracovní komory.
 1. Jednou za 2-3 měsíce lze takové čištění provést pomocí kostek ledu a citrónové kůry nebo 0,5 čajové lžičky sody.
 1. Nezapínejte horkou vodu, pokud mletíte něco tučného. Studená voda nedovolí tuk roztavit a obalovat stěny komory.
 1. Několikrát ročně můžete používat speciální prostředky pro čištění uživatelů.

Důležité! Je přísně zakázáno používat čisticí prostředky pro domácnost s abrazivními částicemi a nástroji pro čištění kanalizačních trubek!

Pokud se setkáte s kontaminací, zablokováním nebo nepříjemným zápachem z výměníku tepla, zkuste brousit citronem, ale pak vždy vypláchněte spotřebič vodou. Nepomůže? Použijte kyselinu octovou se sodou. Počkejte 3-4 minuty a zapněte tekoucí vodu.

drtič

Nápověda a dostupné nástroje vám pomohou vyčistit vrtulník

Jak odstranit cizí předmět z výměníku tepla

Pokud se v odtokovém otvoru objeví cizí předmět, který zasahuje do normálního provozu zařízení nebo pokud povolíte, aby odpad, který byl instrukcí zakázán, do něj vstoupil, můžete je pokusit sami vyndat.

Převážná většina dispečerů je vybavena speciálním šestihranným klíčem, který pomáhá při instalaci produktu. Je to ten, kdo vám pomůže vrátit vrtulník do práce.

Takže, vaše akce:

 1. Odpojte střídač ze sítě.
 2. Pokud je to možné, odstraňte víko z dřezu.
 3. Vložte šestihranný klíč dodaný se spotřebičem do vypouštěcího otvoru.
 4. Projděte si s ním prostor pod dřezem.
 5. Pokud najdete nějaký cizí předmět, zkuste ho vytáhnout pomocí kleští. Pokud je to možné, zatlačte dolů.
 6. Pokud zjistíte, že problém byl vyřešen, zapněte přístroj. V opačném případě nechte spotřebič vypnutý a zavolejte kapitánovi.
Klíč ve tvaru písmene L

Šestihranný klíč ve tvaru písmene L.

Dávejte pozor! Nefunkční dispouter může fungovat jako normální sifon, takže můžete i nadále používat vodu bez problémů.

Instalujte vrtulník sami

Zařízení na likvidaci můžete nainstalovat sami, ale pouze pokud máte dovednosti pracovat s instalatérskými instalacemi. V opačném případě je lepší zavolat odborníka.

Dvě důležité body, které je třeba vzít v úvahu před instalací:

 1. Pro připojení zařízení je nutné nainstalovat zásuvku 220V, která je uzemněna a chráněna před vlhkostí.
 2. Připojte vypouštěcí výdejní otvor do odpadní vody, nepoužívejte dostatečně tuhý zvlněný nebo "lahvičkový" sifon. Pro tento účel je vhodná pouze trubka s hladkým povrchem.
drtiče

Zásobník nelze připojit k prodlužovacímu kabelu

Věnujte pozornost nuancí, které je uvedeno níže (!) Schéma instalace dispositoru. Potřebné specifikace naleznete v pokynech k výrobku.

To je důležité! Pro samoinstalace produktů kuchyňského sekačky musíte nejprve uvolnit místo pod umyvadlo a vypnout přívod vody z potrubí.

Pak:

 1. Odstraňte sifon tím, že odšroubujete matice, které ho upevní.
 2. Vyčistěte exponované spoje částí před kontaminací.
 3. Vyjměte výlevku.
 4. Namontujte a zajistěte montážní konzolu z dispositoru. Zvláštní pohodlí při práci zajišťuje QuickLock.
 5. Připojte držák k tělu přístroje.
 6. Připojte diskuktor k kanálu pomocí vypouštěcího potrubí. V případě potřeby použijte adaptéry, rohové prvky atd.
 7. Nastavte spínač nebo vzduchové tlačítko. Při instalaci je třeba si uvědomit, že v případě potřeby může být hadice spojena s přístrojem.
 8. Připojte střídač k síti a zkontrolujte její provoz.
QuickLock hrdlo

Příprava na krk QuickLock pro montáž na dřez

instalace

Všechny spoje musí být utěsněné

Po zakoupení zařízení pečlivě přečtěte pokyny, prostudujte si jeho vybavení, stav potrubí pod umyvadlem a jeho vlastní schopnosti. Pokud máte pocit, že vaše znalosti a dovednosti nestačí k montáži, pozvete zkušeného instalatéra. Pokud v oblasti umyvadla není zásuvka, budete muset používat služby elektrikáře.

Náklady na placení za služby těchto velitelů plně vyplatí trvalou a spolehlivou činnost získaného dispečera. Mnohem dražší bude stát nečekaný únik z nesprávně namontovaného spotřebiče nebo zanesení kanálu.

Výběr video materiálů k tématu

Demonstrace systému Disco ControlBoneCrusher 900 Delux:

Instalace drtiče potravin BoneCrusher:

Instalace nástroje shredderInSinkErator: pokyny krok za krokem

Kuchyňské brusky - to je skvělá příležitost k úspoře času a energie jen jednoduchým stisknutím tlačítka!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + = 13

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map