Panele plastikowe w fartuchu kuchennym i dekoracji ściennej

Panele plastikowe w fartuchu kuchennym i dekoracji ściennej

Panele plastikowe w fartuchu kuchennym i dekoracji ściennej

Tradycyjnie fartuch i ściany kuchni są wyłożone płytkami ceramicznymi, ale plastikowe panele mogą przeciwdziałać wielu rzeczom w tym materiale - zarówno pod względem wzornictwa, jak i praktyczności. Aby zrozumieć, dlaczego tak jest, rozważ klasyfikację materiału.

Jakie są plastikowe panele do kuchni

Panele plastikowe do kuchni wykonane są z ekstrudowanego polichlorku winylu (PVC). Są one podzielone na typy według wymiarów:

 1. Podszewka PVC: szerokość 10-12.5 cm, długość do 3 m, zwykle monochromatyczna;

Podszewka z PCV we wnętrzu kuchni

Podszewka z PCV do kuchni

 1. Właściwie ściany plastikowe panele: szerokość 15-50 cm (częściej 25 cm), długość do 3 metrów, bezszwowe połączenie;

Panele ścienne z PCV

 1. Arkusz PVC: szerokość 0,8-2,03 metra, długość 1,5-4,05 metra, grubość od 1 do 30 mm; o gładkiej, gładkiej powierzchni, matowej lub błyszczącej.

Płyty z blachy z tworzywa sztucznego do kuchni

Plusy z plastikowych paneli

Ściany i fartuchy kuchni, wyłożone plastikowymi panelami, mają następujące zalety:

 • Łatwość konstrukcji, która sprawia, że ​​mocowanie PVC jest niezwykle proste;
 • Szybkość mocowania - panele kuchenne z tworzywa sztucznego są mocowane 10 razy szybciej niż płytki ceramiczne;
 • Fartuch i plastikowe ściany są niezwykle łatwe w utrzymaniu - można je czyścić przy pomocy serwetek lub myć standardowymi detergentami (nieabrazyjnymi);
 • Panele plastikowe do kuchni wykonane są z litego PVC, odpornego na wysokie temperatury (próg czułości - 120 °);
 • Nowoczesna dekoracja z tworzywa sztucznego pozwala na stworzenie kuchni fartuchowej o dowolnym wzornictwie - z nietypowymi nadrukami, trójwymiarowymi wzorami lub oryginalnymi kolorami, często używanymi i przezroczystymi panelami ściennymi;
 • A główna zaleta - okładziny ścian i fartuch z tworzywa sztucznego - jest budżetowa i dostępna.

Wady wykończenia z tworzywa sztucznego

Oczywiście panele ścienne z tworzywa sztucznego mają swoje wady - w większości przypadków stanowią przeciwwagę dla przystępnej ceny. Wśród głównych negatywnych cech plastiku można przypisać:

 • Mały margines bezpieczeństwa, niska odporność na zużycie;
 • Możliwość uszkodzenia panelu dekoracyjnego twarzy w wyniku długotrwałego kontaktu z detergentami lub promieniami ultrafioletowymi;
 • Palność w kontakcie z otwartym ogniem - należy wziąć to pod uwagę, gdy znajduje się fartuch kuchenny.

Jest jeszcze inny niuans - panele ścienne PCV kuchni musi koniecznie mieć wszystkie certyfikaty, w tym higieny, potwierdzające produkcję surowca z sejfu, nie emituje szkodliwych substancji przy podgrzaniu.

1

Nie myśl, że wykończenie kuchni panelami PCV jest niepraktyczne lub nieopłacalne. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni materiał.

Zalecenia dotyczące wyboru paneli ściennych

Przy wyborze ściennych paneli kuchennych należy postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami:

 1. Wymiary arkusza lub panelu z tworzywa sztucznego muszą być większe niż powierzchnia fartucha - tak, aby materiał znalazł się za szafkami i znajduje się nieco poniżej powierzchni roboczej.
 2. Jeśli planujesz umieścić plastik blisko kuchenki, nie zapomnij upewnić się, że materiał posiada certyfikaty bezpieczeństwa pożarowego.
 3. Kolory dobiera się w zależności od charakterystyki kuchni: duże rysunki i ciemnych preferowane są duże obszary, i małe są bardziej odpowiednie panele ścienne z cienkiej dekoracyjnego roślinnego lub kojące tonów światła. Opcja wygrana-wygrana jest jasnym jednokolorowym lub drewnopodobnym panelem bez połysku.
kolory paneli z tworzyw sztucznych
 1. Możesz wybrać panele ścienne o unikalnych wzorach projektowych: metalizowane dla hi-tech, cegła dla minimalizm, drewno - dla klasyka, imitacja starych wizerunków lub ozdób - na wzór.

Za pomocą plastikowych paneli w fartuchu i na ścianach można nawet wizualnie powiększyć przestrzeń kuchenną, jeśli są zainstalowane poziomo, i "podnieść" sufit w pionie.

Rada! Plastikowy fartuch powinien być zakończony krawężnikiem, który chroni złącza paneli przed wilgocią i zanieczyszczeniami.

Panele ścienne do przykrycia ścian w kuchni

Montujemy panele ścienne własnymi rękami

Do mocowania paneli w fartuchu lub na ścianie potrzebne są następujące narzędzia:

 • Wiertarka i śrubokręt;
 • Ołówek, miara taśmy;
 • Pionowy bob lub poziom;
 • Budowanie zszywacza, zszywki do niego;
 • Klej;
 • Profil z belek metalowych lub drewnianych, aby stworzyć skrzynię;
 • Zawieszenie;
 • Kołki, wkręty samogwintujące;
 • Same panele PVC są wybranego typu i rozmiaru.

Metoda 1. Panele plastikowe można przykleić bezpośrednio do ściany. Jest to łatwa do wdrożenia metoda, ale w razie potrzeby nie można jej zdemontować bez uszkodzenia. Ponadto klejenie jest możliwe tylko wtedy, gdy ściany kuchni są płaskie, a ich różnica nie przekracza 1 centymetra. Ponadto przymocuj panele w rogach za pomocą śrub.

jak przykleić panele ścienne

Metoda 2. Możliwe jest przykręcenie materiału bezpośrednio do ściany - w tym celu wiercone są otwory montażowe, panel jest zamocowany, a miejsca, w których znajdują się łby śrub są maskowane za pomocą zatyczek. W przypadku tej metody mocowania konieczne jest wcześniejsze przygotowanie ściany: do naprawy pęknięć i dziurek, wyrównania, zagruntowania.

Metoda 3. Plastik można również zainstalować na skrzyni - na początku panele są przykręcane (przymocowane) do profilu lub taśmy, a następnie są przymocowane do ściany.

Jak przymocować panele ścienne za pomocą skrzynki

Metoda 4. Instalowanie paneli z tworzyw sztucznych za pomocą metalowych profili i zszywek odbywa się za pomocą podobnej technologii z użyciem kęsa.

Jak podłączyć panele ścienne za pomocą profili i zszywek

Plastikowe panele do okładania fartuchów kuchennych i ścian - to nieograniczony wybór, dzięki któremu Twoja kuchnia zostanie przekształcona. Mogą być wybrane z najszerszym palety kolorów - od bieli do czerni, kładka lub posiadać teksturę powierzchni, imitujący skórę, tkankę lub wszelkich naturalnych objętościowa rysunków, zdjęcie pół-mat, satyna, połysku lub powlekania lustro. A jeśli chcesz, plastikowy panel można łatwo zmienić, ponieważ materiał ma budżet. Więcej szczegółów na temat fartucha z tworzywa sztucznego można znaleźć w materiale: Fartuch z tworzywa sztucznego - informacje dla kupującego.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

42 + = 52

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map