Kran w kuchni pod filtrem wodnym: zasada działania i cechy montażu własnymi rękami

Kran w kuchni pod filtrem wodnym: zasada działania i cechy montażu własnymi rękami

Kran w kuchni pod filtrem wodnym: zasada działania i cechy montażu własnymi rękami

Uzyskanie wysokiej jakości wody pitnej w prywatnym domu lub mieszkaniu przestało być problemem z pojawieniem się różnych filtrów, a nawet całych systemów czyszczących. Jednak kwestia wygodnego dostarczania wody do zlewu stała się pilna. I tutaj producenci wyrobów sanitarnych byli na szczycie, pokazując światu połączony kran w kuchni z filtrem wody. Co to jest, jak wybrać i zainstalować? Należy się tego dowiedzieć bardziej szczegółowo, jeśli chcesz w niewielkim stopniu przyczynić się do Twojego zdrowia.

Systemy filtracji wody w gospodarstwie domowym

Aby uzyskać wodę pitną wysokiej jakości w codziennych warunkach, najczęściej stosuje się systemy filtracji przepływowej. Zwykle montowane są pod zlewem, maskując komunikację krawężnika z zestawu mebli.

system oczyszczania wody

System do czyszczenia wody pod zlewem

Zewnętrznie, te systemy są projektem kilku zbiorników z wymiennymi wkładami. Są one przeznaczone do oczyszczania wody z niektórych zanieczyszczeń na każdym etapie filtracji. W razie potrzeby wkłady ulegają zmianie. Zwykle dzieje się tak po przejściu przez nie 5-7,5 tys. Litrów.

Zwróć uwagę! Liczba takich pojemników i odpowiednio filtrów podaje nazwę urządzenia - dwu-, trójstopniowe itp.

Filtr przepływu jest podłączony do głównej wody zimnej. Przy wyjściu z niego dostajesz czystą wodę. W tym samym czasie pochodzi z kranu bez żadnych opóźnień. Wszystko jest tak proste, jak to tylko możliwe.

Nieco bardziej skomplikowane urządzenie i zasada działania ma system odwróconej osmozy. Tam woda oczyszczana jest przez przepuszczanie, a nie przez wkłady z materiałem filtrującym, ale przez cienką membranę. Ona tęskni za cząsteczką wody! Ale projekt zakłada obecność zbiornika magazynującego wodę i połączenie ze ściekami - w celu odprowadzenia zanieczyszczeń. Te cechy nakładają pewne ograniczenia na instalację systemów odwróconej osmozy w skromnych kuchniach.

osmoza do kuchni

Odwrócona osmoza dla kuchni

Jednak oba typy systemów czyszczących umożliwiają instalację specjalnego miksera do filtra kuchennego. Ta chwila jest szczególnie ważna, w rzeczywistości do odbioru jakościowej wody pitnej konieczne jest kompetentne zorganizowanie nie tylko jej oczyszczania, ale także poddania się.

Mikser do filtra - zasada pracy i godności

Doprowadzanie oczyszczonej wody do potrzeb domowych odbywa się za pomocą węża technicznego, którego jeden koniec jest połączony z filtrem, a drugi - z dźwigiem. Jest on usuwany na powierzchnię zlewu, zwykle z boku miksera. Wygląd tego produktu kanalizacyjnego może być inny, ale nawet przy pełnej zgodności z wystrojem wnętrza i obsługą, nie jest pozbawiony wad.

 1. Podczas rekrutacji czystej wody do dużego pojemnika wystąpią pewne niedogodności.
 2. Aby zainstalować kran, należy wykonać dodatkowy otwór w zlewie, co prawdopodobnie nie zawsze ma miejsce.
 3. Żuraw zajmuje wolną przestrzeń, co jest niezwykle cenne w małych kuchniach.
dźwig

Oddzielny kran do wody pitnej z filtra

Połączony mikser jest pozbawiony tych wad. Pozwala to na alternatywne dostarczanie oczyszczonej i niefiltrowanej wody bez instalowania dodatkowego kranu.

Taka praca jest uwarunkowana specjalną konstrukcją produktu - rurką w tubie. Dzięki temu otrzymasz oddzielny ciek wodny. Tylko jeden obwód płynie z wodą pitną, a inny zwykłą wodą z kranu. Jednak nie mieszają się. Oznacza to, że poprzez regulację zaworów (dźwignie) mieszacz „dwa w jednym”, bezpośredni przepływ wody z rurociągu ominąć filtr lub za jego pośrednictwem.

shifter

Działanie połączonego kranu kuchennego z dwoma wylewanymi otworami

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego jest to tak trudne, a dlaczego nie można korzystać cały czas z czystej wody, to trzeba wiedzieć, co następuje: regularne stosowanie filtra spowoduje częste zmiany swoich wkładów lub nawet awarię. W rezultacie czysta woda w kuchni będzie Cię bardzo drogo kosztować. Bardziej wskazane jest stosowanie niefiltrowanej wody do celów domowych i oczyszczonej - do picia i gotowania.

1

Rodzaje mikserów do filtra

Miksery do filtrów, ze względu na ich wielofunkcyjność, mają nieco inne urządzenie niż standardowe produkty. Określa ich podział na gatunki.

Mieszane miksery mogą być dźwignią lub zaworem, podobnie jak w przypadku tradycyjnych produktów. Ponadto ich ciało - z przodu lub boku - jest wyposażone w małą dźwignię do dostarczania wody pitnej. W takim przypadku położenie boczne będzie wygodniejsze, jeśli planujesz regularnie napełniać dużą ilością czystej wody. Takie modele prezentowane są w szerokim zakresie, zakres cen również jest świetny.

shifter

Dźwigniowy model miksera pod filtrem

shifter

Oryginalny model firmy Zorg z kontrolą zaworu

Zwróć uwagę! Drogie, ale najbardziej wygodne w obsłudze są modele mikserów, w których dostawa wody pitnej jest regulowana na końcu dziobka. Regulacja może być mechaniczna (zawór, dźwignia) lub nawet sensoryczna.

Istnieją również produkty z jednym lub dwoma otworami do doprowadzania wody.

shifter

Dwie dziury do oddzielnego dostarczania wody pitnej i niefiltrowanej

shifter

Mikser do filtra z jednym otworem do tryskającej wody

Szczególną uwagę należy zwrócić na kuchenki kuchenne z filtrem wbudowanym w jeden z uchwytów. Możesz kontrolować jego przepływ za pomocą specjalnego wskaźnika. Pokaże Ci, kiedy nadszedł czas, aby zmienić filtr. Możesz go kupić w sklepach producenta.

To ważne! Wybierając taki dźwig, należy zwrócić uwagę na jego charakterystykę techniczną, w szczególności na przepływ wody w jednostce czasu. Na przykład: mieszalnik z wbudowanym filtrem Grohe BLUE 33249001 może dostarczyć 4,5 litra wody pitnej na minutę.

shifter

Mikser z wbudowanym filtrem

Wybór i instalacja mieszanego miksera własnymi rękami

Jeśli mieszany mikser jest tym, czego potrzebujesz w swojej kuchni, to przed pójściem do sklepu zapoznaj się z cechami jego wyboru i instalacji. Umożliwi to kompetentną rozmowę ze sprzedawcą-konsultantem i uniknie niepotrzebnych wydatków.

Jak wybrać kran kuchenny pod filtrem

Oprócz funkcji konstrukcyjnych, przy zakupie miksera pod filtrem należy zwrócić uwagę na kilka punktów:

 • Buduj jakość. Wszystkie szczegóły muszą być dobrze dopasowane do siebie. Sprawdź także ich integralność.
 • Zakończenie. Pamiętaj, aby określić, co zawiera mikser. Prawdopodobnie trzeba będzie kupić węże o odpowiedniej długości lub adapter do dystrybucji wody.
 • Układ dźwigni i zaworów. Powinien być wygodny dla ciebie. Nie wahaj się sprawdzić go bezpośrednio w sklepie.
 • Wysokość dzióbka. W tym miejscu należy kierować się następującą zasadą: im mniej głęboka misa w misce, tym wyższy musi być zawór mieszający.

Nie najmniejszą rolę w doborze mieszanego miksera pełni producent. Liderami są firmy ZorgSanitary (Czechy), Kaiser (Niemcy), Blanco (Niemcy). Ich produkty są w stanie zaspokoić gust najbardziej wymagającego konsumenta, a jakość pozwala pozostawić konkurencję daleko w tyle. Pamiętaj tylko, że koszt niektórych modeli może zaimponować wyobraźni nie mniej niż cechy produktu.

shifter

ZorgSanitary oferuje jedne z najnowocześniejszych i najbardziej praktycznych elementów inżynierii sanitarnej

Montaż miksera kombinowanego: instrukcja krok po kroku

Instalacja miksera pod filtrem nie będzie szczególnie trudna nawet dla osoby z dala od urządzeń sanitarnych. Jednak w przypadku wyniku jakościowego konieczne jest przynajmniej minimalna podstawa teoretyczna. Cała praca odbywa się etapami.

 1. Całkowicie za darmo miejsce pod zlewem. Nic nie powinno zakłócać demontażu i instalacji sprzętu.
 2. Zamknij dopływ wody, obracając zawory na pionie do oporu.
 3. Spuść pozostałą wodę z systemu, po prostu otwierając mikser.
 4. Usuń stary kran. W tym celu, za pośrednictwem przewodów klucz rozłączania z rur wodnych i poluzować łączniki mocujące kran w umywalce.
 5. Wyciągnij zawór za pomocą węży, po prostu pociągnij w górę.
demontaż urządzenia wypierającego

Demontaż starego kuchennego kranu

Po zebraniu śmieci przystąp do bezpośredniej instalacji systemu filtrowania. Zwykle jest on przymocowany do prowadnicy, przykręcony do bocznej ściany krawężnika pod zlewem. Wszystkie niuanse instalacji zawarte są w instrukcjach do produktu.

Kolejnym etapem prac będzie instalacja nowego miksera typu kombinowanego. Wykonaj to w następujący sposób:

 1. Oczyść otwór w zlewie, tak aby nowy sprzęt przylegał do niego tak ciasno, jak to możliwe.
 2. Uszczelka jest umieszczona na górze zlewu. W dostępnym otworze (z reguły o średnicy 35 mm) rozciągnij węże i zainstaluj mikser.
 3. Bottom-umyć go umieścić na drugiej uszczelki, mocowania jej nakrętkę, która jest dokręcone zatrzymanego sprzętu.
 4. Podłącz przewody techniczne. Dwa z nich - do podawania zimnej i gorącej wody do mieszalnika z rurociągu, a drugi - do dostarczania oczyszczonej wody z filtra.
 5. Sprawdź pracę urządzeń sanitarnych. W tym celu otwórz zawory na pionie i uruchom mikser.
sitko

Podłączanie filtra za pomocą adaptera T.

mocowanie miksera

Mocowanie miksera na zlewie

Wideo: instalacja mieszalnika GROHE Blue z filtrem wodnym

Prezentacja urządzenia:

Instalacja:

Tak więc dostępność czystej wody pitnej w kuchni może być zapewniona niezależnie. Byłoby pragnienie i trochę wolnego czasu. Nie są? To nie jest powód, by odmówić sobie zdrowego stylu życia. Zawsze możesz skontaktować się z doświadczonym hydraulikiem.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map