Jak prawidłowo wkleić tapetę na suficie: niezbędne narzędzia i procedury

Jak prawidłowo wkleić tapetę na suficie: niezbędne narzędzia i procedury

Jak prawidłowo wkleić tapetę na suficie: niezbędne narzędzia i procedury

Tylko 15-20 lat temu, jedyną możliwą opcją do zdobienia sufitu było wybielenie na wierzchu tynku. Teraz każdy może oryginalnie udekorować górną część pokoju, jeśli wie, jak prawidłowo przykleić tapetę do sufitu. Materiał można kupić w różnych wersjach. Może to być wytłaczany winyl, włóknina, włókno szklane, do malowania lub tapety papierowe do sufitów. Wklejanie tapet jest mniej pracochłonną i bardziej "czystą" opcją do dekoracji sufitu niż na przykład instalowanie sufitów gipsowo-kartonowych wraz z ich późniejszym kitowaniem i malowaniem.

Pomyślnie dobrane i odpowiednio wklejone tapety na suficie wyglądają bardzo efektownie

Zobacz Jak przykleić tapety na suficie

Wklejanie sufitu za pomocą tapety: podstawowe zasady

Zestawy narzędzi do klejenia tapety konwencjonalnej i sufitowej niemal się pokrywają

Niezbędne narzędzia do tapety sufitowej są prawie takie same jak zestaw narzędzi do klejenia zwykłej tapety

Przygotuj do bezpiecznej pracy wygodne drewno na wysokość wzrostu lub drabinę drabiny, która przekształca się w rusztowanie. Należy również przygotować wałek lub szeroką szczotkę do kleju, gumowy wałek do poziomowania tapety.

Jeśli chcesz uzyskać wynik wysokiej jakości, powierzchnia musi być przygotowana. Jeśli występują poważne nieregularności, zaleca się wykonanie warstwy płyty gipsowo-kartonowej, która stanie się solidną i wygodną podstawą. Nie zaleca się stosowania tapet, które przyklejają się do kleju i nie zostały wstępnie zerwane. Stawy mogą się rozpraszać, a to przyciągnie twoją uwagę.

Przed klejeniem zaleca się zagruntować powierzchnię podkładem akrylowym. Toga będą lepiej klejone. Podkład akrylowy schnie bardzo szybko i eliminuje pojawianie się żółtych plam. Jeśli skleisz tapetę do malowania, nie ma potrzeby rozkładania płótna za pomocą kleju, po prostu zastosuj go do powierzchni sufitu. Wygładź je gumowym wałkiem, przesuwając się od środka do krawędzi tkaniny. Jeśli użyjesz tapety, którą chcesz wstępnie zaimpregnować klejem, klej na tapecie nie powinien być przechowywany dłużej niż 10 minut, w przeciwnym razie może dojść do złamania wytłoczenia, a tkanina może ulec rozdarciu.

Zanim sklejesz pierwszą ściereczkę, zaznacz prostą pierwszą linię. Można to łatwo zrobić za pomocą sznurka pokrytego kredą. Jeśli przy klejeniu pierwszego paska część tapety trafi w ścianę, nie jest to straszne, ponieważ nadmiar może zostać obcięty nożem biurowym lub ukryć usterkę za pomocą specjalnych krawężników, które zdobią sufit.

Jak przykleić tapety na suficie: opis procesu

Aby nie przyklejać tapet sufitowych do ciężkiej pracy, lepiej zaprosić asystenta

Tapetę lepiej sklejać ze sobą - proces będzie przebiegał szybciej i łatwiej

Pierwsza linia zaznaczona jest w odległości 50 cm od ściany. Po zaznaczeniu dwóch punktów i przymocowaniu sznurka do znakowania, odepnij linię.

Przygotuj klej. Powinien być trochę grubszy niż do tapetowania ścian. Weź pod uwagę ciężar tapety: im cięższy klej, tym grubszy klej.

Zaleca się cięcie materiału o 8 cm dłuższe niż szerokość pomieszczenia, tak aby końce tkaniny lekko przeszły do ​​ścian.

Jeśli to konieczne, przyklej gotowy pasek tapety za pomocą kleju i złóż go "akordeonem". Złożyć 1/3 złożonego paska na środek.

1

Pierwszy pasek jest przyklejony wzdłuż zaznaczonej linii. Najpierw dociska się je rękoma, a następnie wygładza pędzlem lub specjalnym gumowym wałkiem. Cóż, jeśli masz rowkowany walec do szwów. Jeśli przejdziesz je na szwie, staw będzie niewidoczny.

Jeśli spod szmatki wyjdzie klej, wymyj go szmatką bawełnianą. Po wyschnięciu wystające końce są wycinane nożem biurowym.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

35 − = 32

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map