Mutfaktaki turuncu duvar kağıdını yapıştırmaya değer mi: tasarımcının görüşü ve fotoğraf gerçekleri

Mutfaktaki turuncu duvar kağıdını yapıştırmaya değer mi: tasarımcının görüşü ve fotoğraf gerçekleri

Mutfaktaki turuncu duvar kağıdını yapıştırmaya değer mi: tasarımcının görüşü ve fotoğraf gerçekleri

"Bütün ışığı en sevdiğim rengin rengiyle renklendireceğim - turuncu gökyüzü, portakal rengi, turuncu yeşillik, turuncu deve! .." - kim bu komik şarkıyı hatırlamıyor? Ama aslında onun kahramanı bilerek bu parlak ve yaşamı etkileyen rengi kullanırdı. Ruh halinizi anında iyileştirmek ve olumlu şeyler yaşamak istiyorsanız, bunun için en uygun renk hangisidir? Tabii ki portakal! Taze portakal suyundan oluşan bir yudum gibi, parlak bir turuncu cesaret ve depresif, iç karartıcı hislerden kurtulabilir. Tasarımcılar, modern dairelerin iç tasarımı için turuncu kullanmayı çok seviyorlar, özellikle mutfakta bulunan turuncu duvar kağıtları çok çekici.

Mutfakta portakal, taze turuncu bir boğaz gibidir - canlandırıcı ve taze

Taze sıkılmış portakal suyundan oluşan bir yudum gibi, parlak bir portakal, canlılığı ve bunalımlı duyguların kurtulmasını sağlar.

Neden güneş "portakal" mutfak için uygun?

Turuncu bir rengin bir insanı neşeli bir ruh hali haline getirme kabiliyeti, ısınması, güneşin iyimserliği için bir ücret vermesi ve en çaresizce melankoliyi dağıtması herkes tarafından bilinir. Ancak, herkes turuncu renk iştahı artırmak ve en olumlu sindirim sürecini etkilemek için benzersiz bir özelliği olduğunu bilir. Bu nedenle, renk terapisi alanında uzmanların tavsiyelerinin, mutfağın "güneşli" renkte duvarlar için duvar kağıdı seçmesi veya bu gölgeyi plakalar ve masa örtüleri için kullanması konseylerinde olması şaşırtıcı değildir. Özenli bir kişi iseniz, muhtemelen birçok iç kafe için tasarımcıların en etkin şekilde turuncuyu kullandıklarını fark ettiniz, ki bu da şüphesiz kazara değil. Neşe ve neşeli havayı yakalayacağınız böyle bir kafede, ziyaretçiler mutlaka tekrar dönmeyi isteyecekler!

Modern minimalizmde, ana vurgu, iç mekanın renk şeması üzerindedir.

Modern minimalizmdeki turuncu iyimserlik, tüm ihtişamıyla kendini gösterir.

Mutfakta turuncu duvar kağıdı kullanmaya değer mi

Mutfak için turuncu duvar kağıdı seçmeye karar verirken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Portakal rengi duvarlar - küçük çocukların olduğu aileler için mükemmel bir seçim. Çoğunlukla çocukların düzgün ve rejim ile yemek yemeye ikna edilmesi zordur ve daha sonra portakal, ebeveynlere çok yardımcı olacaktır - iştah uyandırma yeteneği ve yemek için mutfağa “cazip” olması çok faydalıdır.
Diğer renkler ile birleştirilmiş Orange, olumlu bir duygusal ruh hali için çok değerli

Turuncu renk, bir kişiye neşeli bir ruh hali getirir, onu ısıtır, güneş iyimserliği sağlar ve en umutsuz dalağı giderir!

  • Ama düzenli olarak diyete "oturur" ve diyetlerini sınırlamaya çalışanlar, zengin bir portakal çok iyi bir iş yapamazlar. Tavsiyemiz: daha mütevazi kum ve hafif şeftali lehine parlak turuncu duvarlardan vazgeçer.
Geniş mutfakta, turuncu tüm parlak güzelliğinde görünür.

Zengin, zengin bir turuncu renk için, uzaya ve geniş bir panoramaya ihtiyacınız var, o zaman tüm renk tonlarını oynayacaktır.

  • Turuncu duvar kağıdı - küçük, sıkışık mutfaklar için değil. Bu zengin, zengin renk için geniş ve geniş bir panoramaya ihtiyacınız var. Ve geniş bir mutfak ile övünemeyenler? Portakalı hiç reddetmek? Hiçbir şey yok! Sonuçta, turuncu renk çeşitli renk tonlarına sahiptir ve hepsinin aynı yararlı ve bazen iyileştirici özellikleri vardır. Küçük bir mutfak duvarları için oldukça uygun duvar kağıdı, yumuşak pişmiş toprak, şeftali, portakal, krem ​​ve somon tonları olacak.
Yumuşak turuncu tonları küçük bir mutfakta daha iyi görünüyor

Küçük bir mutfak için, ihale pişmiş toprak, şeftali, portakal, krema ve somon tonlarından oluşan bir duvar kağıdı seçmek daha iyidir.

  • Mutfak dekorasyon stilleri turuncu duvar kağıdı kullanımına izin veriyor mu? Her şeyden önce, minimalist (ve diğerleri arasında Japonca), "etno" (örneğin, Meksika, herhangi bir doğu), art deco, pop art ve avant-garde stilleri. Bu renk klasik iç mekanlar için daha az uygundur, ancak pişmiş toprak veya somon şeklinde oldukça kabul edilebilir.
Mutfak için bir arka plan olarak, turuncu renk özellikle iyi

Minimalist Japon tarzı mutfakta turuncu duvar kağıdı, az miktarda mobilya için mükemmel bir zemin olarak hizmet vermektedir.

  • Turuncu duvar kağıtları ve hasır mobilyalar ile mutfak mobilyalarının çok uyumlu bir kombinasyonu - sandalyeler, rattan eklentili kilitli dolaplar ve hasır paspaslar. Ve eğer kurutulmuş yaprak ya da çiçeklerle birkaç panel ya da üç boyutlu resimlerin içine eklerseniz, o zaman mutfakta harika bir lirik sonbahar havası yaratın.
Turuncu rengi daha iyi ortaya çıkardı, dokulu bir duvar kağıdını seçmeye değer

Mutfağın iç kısmındaki dokulu turuncu duvar kağıdı, bu rengin zenginliğini ve derinliğini daha da vurgulamaktadır.

Mutfağın iç kısmında turuncu duvar kağıdı: başarılı kombinasyonlar

Turuncu duvar kağıdı sunmanın en iyi yolu nedir? İç mekanın herhangi bir unsuru ayrı olarak düşünülemez, her şey tek bir toplulukta dikkate alınmalıdır. Bu, turuncu duvar kağıdıyla bize çok açık bir şekilde gösterildi - sonuçta, sadece belirli bir renkteki mutfak mobilyalarına ihtiyaçları var.

Parlak turuncu duvar, bu mutfak stüdyosunun iç kısmında bir aksan olarak hizmet etmek için tasarlanmıştır

Mutfak stüdyosunun gri renkli iç mekanında bulunan turuncu renkli duvar hemen dekorun önemli bir unsurunun rolünü üstleniyor.

Basit bir tasarım kuralını hatırlayın - turuncu, soğuk tonlarla uyumsuzdur, çünkü sıcak tonları kullanmak daha iyidir.

Portakalın tüm özelliklerini doğal ahşap ve diğer sıcak tonların yardımıyla vurgulamak mümkündür.

Portakal, ılık tonlarla ve doğal bir ağaçla iyi uyum sağlar

Bu çok güzel ve bugün bir ihale fıstık rengi mutfak seti, turuncu duvar kağıdı sadece parlar yanında, çok gerçek görünüyor.

Portakal ve antep fıstığının büyüleyici bir bileşimi uzun bir süredir hafızanızda kalacaktır.

Antep fıstığı ile portakal ile arkadaş olun - bu sıradışı kombinasyon benzersiz bir çekiciliğe sahiptir

Yeşil renk ve turuncu - mutfak için en iyi kombinasyon ve en çeşitli varyasyonlarda. “Neden?” - “Böyle başarılı bir simbiyozun sırrı nedir?” Diye soruyorsunuz. Belki de bir sepet meyve hatırlatıyor - portakal ve mandalina, elmalar ve dallar, sulu elma ve olgun şeftali ile korunmuş. İşte bu nedenle turuncu duvarlı mutfağın dekoru için meyve motifleri harikadır - yemeklerde, küçük hediyelik eşyalar, duvarlardaki resimlerde.

Bireyselliğin mutfağını, örneğin turuncu ve açık yeşil gibi parlak kapanımları kullanarak ekleyin.

Gri-beyaz mutfağın lakin iç kısmında yeşil ve turuncu sulu lekeler, içsel bireysel özellikleri verir

Yeşil renklerden ve gri tonlardan daha aşağı değil, gri renkte yapılmış olan mutfak, portakalla mükemmel bir şekilde gölgelenir.

Portakallı siyahın kontrastı muhteşem ve şık görünüyor

Parlak turuncu duvar, akromatik mutfağın iç kısmını canlandırmaya yardımcı olacak

Çok hafif, neredeyse beyaz renkteki mobilyaların turuncu duvarlara bitişik olduğu mutfak ilginç ve taze. Bu durumda, beyazlar soğuk görünmez ve "hastane" hiç gözükmez, turuncu tarafından çok başarılı bir şekilde gölgelenir ve solar şarjının bir kısmını verir.

Bu mutfağın iç kısmı beyaz, siyah ve turuncu zıt bir kombinasyon üzerine inşa edilmiştir.

Turuncu duvarlar, mobilyalarla çok hafif, neredeyse beyaz "birlikte olsun"

1

Birbirinden turuncu duvarlar ve mutfak mobilyası krem ​​rengi üzerine çok ilginç "oyunculuk". Beyaz turuncu "kızdırma" yaparsa, krema onu karıştırır, daha sakinleştirir.

Turuncu çok parlak görünüyorsa, mutfak mobilyası pastel tonları ile seyreltilebilir

Krem mobilyalar turuncu duvarları karıştırır ve daha sakin hale getirir.

Herhangi bir tasarımcı size portakalın asıl amacının parlak aksanları yerleştirmek olduğunu söyleyecektir. Ana dominant portakal rengi çok dikkatli kullanılmalıdır, aksi halde neşe ve iyimserlik yerine yorulma ve tahriş oluruz. Bunun olmasını önlemek için profesyonel dekoratörlerin tavsiyelerini dinleyin ve iç mekanı doğru şekilde dekore edin!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map