Mutfakta tavan tasarımının örnekleri: 15 şık çözüm

Mutfakta tavan tasarımının örnekleri: 15 şık çözüm

Mutfakta tavan tasarımının örnekleri: 15 şık çözüm

Mutfakta tamir yapacaksanız, asla tavanı unutmayalım. Çoğu zaman, tavan kaplama modası geçmiş - moral veya teknik olarak. Kirli, hasarlı tavan, modern bir iç mekana çok iyi uymuyor. Tavanı değiştirerek, mutfağın alanını genişletebilir, odanın atmosferini değiştirebilirsiniz.

Birkaç katlı olarak tavan, lüks ve zarif görünüyor

Çok katlı mutfak tavanının tasarım tasarımı, yetkin kompozisyon çözümü ile dikkat çekiyor

Mutfaktaki tazeliğin aromasını mı istiyorsunuz? Sevdiklerinizle güzel bir kahvaltı ya da akşam yemeği yemek ister misiniz? Ya da tersine, mutfağı küçük bir yaratıcı laboratuvara dönüştürecek misin? Tüm bu doğru tavan tasarımı seçimi ile mümkün olacaktır.

Alçı tavanlar

Mutfak tavanını bitirmenin klasik bir çeşidi alçıdır. Badana, pişirme sırasında açığa çıkan karbondioksiti emer ve odayı yeniler. Ancak, sıva sadece profesyoneller tarafından yapılabilir. Aksi takdirde, mükemmel düz ve beyaz bir mutfak tavanı için umutlarınız kaçınılmaz olarak kırılacaktır.

Alçı tavanı bitirmek için kullanılabilir

Mutfakta tavanda sıva - kabul edilebilir bir seçenek

Yanlış tavanlar (alçı levha)

Alçı panel tavanı elit konut işareti olarak kabul edildi. Bugün, alçıpan yavaş yavaş modaya girmeye başlıyor, ancak bu malzemeyi kullanan tavanlar hala popüler.

Mutfakta bir alçıpan tavanın donatılması sırasında, alçıpanın higroskopik olduğu ve fazla nemi biriktirdiği için, malzemenin su geçirmez karışımlarla ek muameleye tabi tutulması gerekmektedir. Ve mutfakta bu "iyi" her zaman bolluk içinde.

Alçıpanın mutfak tavanı olağandışı çözümü ile şaşırtabilir

İstenirse, alçı kartondan garip karmaşık kompozisyonlar oluşturmak mümkündür

Alçı levhanın tavanı, çok katmanlı ve aydınlatılması için sınırsız bir şekilde yapılabilir - hem yerleşik lambaları hem de dairesel aydınlatmayı kullanabilir ve en tuhaf şekillerin birçok aydınlatma cihazını kurabilirsiniz.

Alçıpan, bir streç tavan ile "çiftleri" gidebilir.

Bir streç tavan ile birlikte Alçıpan inanılmaz deneyler için geniş fırsatlar sunuyor

Standart olmayan tavan tasarım seçenekleri için streç tavan ve alçıpan temel olabilir

Mutfakta tavan tasarımının bole şahane ve cızırtı versiyonu - alçıpan ve tavanın yaratıcı boyama bir arada.

Tavanın sanatsal boyaması için her oda uygun değildir.

Tavan dekorasyonu dekoratif avantajlarını sadece yüksek tavanlı geniş bir odada muhafaza edecektir.

Genel olarak, fantezi ve bireysellik tezahürünün uçuşu neredeyse sınırsızdır. Dairenizde sadece düşük bir tavan yüksekliği ile tüm süreci başlangıç ​​aşamasında durdurur. 2.5 metreden daha yüksek değilse, alçıpan kelimenin tam anlamıyla "başının üstünde yatar".

Asma tavanlar

1

Asma tavan iyi çünkü bu teknolojinin kullanımıyla mutfakta tavan tasarımı çok zaman almıyor. Ayrıca, bol çamur ve çeşitli atık onarım faaliyetleri olmayacaktır.

Reikiye tavanlar metal (alüminyum) ve plastik panellerden geliyor. Bu tavanlar, demir testeresi ve matkapla aşina olmayan bir usta tarafından yapılabilir. Metalden yapılmış asma tavanlar dayanıklıdır, mutfaktaki servis ömrü 40 yıla kadar ulaşır.

Metal raylardan yapılmış mutfak tavanı, modern tarzlarda tasarlanan iç mekanlar için iyi bir seçimdir.

Metal raylardan elde edilen mutfak tavanı, Art Nouveau tarzında veya yüksek teknoloji ürünü iç mekana iyi uyum sağlar.

Plastik biraz daha az gerecek: 10-15 yıl. Beyaz plastik, plakadaki buharlaşma nedeniyle beş yıl içinde kusursuz "emtia" görünümünü kaybedecek. Basitçe söylemek gerekirse, "sigara içilecek".

Provence tarzı için, bir ağaç gibi stilize edilmiş plastik paneller ile tavanı süslemek için tavsiye edilir

Bir ağacın altında stilize edilmiş plastik panellerden asma tavan, Provence tarzının dekoratif avantajlarını vurgulayacaktır.

Streç tavanlar

Oh, bu moda trendi! Her yerde ve her zaman, mutfakta, tuvalette, hatta garajlarda bile - bugün vinil filmden gerilmiş tavanlar monte edin. Mutfakta, bu arada, PVC film tavanı modern Avrupa tasarımı ile organik görünüyor.

Streç parlak tavana sahip pembe tonlarda mutfak, hoş bir etki yaratıyor

Streç parlak tavan ile pembe tonlarda dekore edilmiş mutfakta rahat bir ışık atmosferi yaratır.

Tasarım zaten technologizing ve çizgilerin nihai basitlik alışılmış eğimli den biraz farklı ise, asma tavan resimleri ile dekore veya diğer tip malzemelerden ile birleştirilir (en sık - aynı alçı ya da ahşap ile birlikte).

Ahşap ile birlikte streç tavan uyumlu bir bütün kompozisyon oluşturmak

Mutfakta streç tavan, ahşapla kolayca kombine edilebilir ve bunun sonucunda yüksek dekoratif özellikler elde edilir.

Çantanın isteklerine ve kalınlığına bağlı olarak, germe tavanı değişebilir. Seçimi standart parlaklıkta veya metalikte durdurabilirsiniz. Gökkuşağı spektrumunun herhangi bir gölgesinde mat ve saten streç tavanların yanı sıra delikli modifikasyonlar vardır.

Yapıştırılmış tavanlar

Tavan için genişletilmiş polistiren fayans - Rusya'nın ekonomik sakinleri için bir keşif. Badanadan yıkanmış tavana yapıştırılması kolaydır ve birçok seçenek vardır. Son zamanlarda, Rusya'ya sorunsuz tavanlar tanıtıldı. Mutfak tavanının genişletilmiş polistiren karolardan sağladığı avantajlar, montaj kolaylığı, görece dayanıklılık, dış güzelliktir. Diğer taraftan, karo "ayrılabilir", bozulabilir, solulabilir.

Bu iç tavandaki köpüklü polistiren fayans, önemli bir dekoratif işlevi yerine getirir.

Genişletilmiş polistiren karoların mutfak tavanı lüks görünüyor

Mutfakta tavan dekorasyon için en iyi seçenek değil, bazen kullanılır - duvar kağıdı. Duvar kağıdı, hatta yıkanabilir, nem ve toz biriktirir, bu yüzden en kir korumalı seçeneklerden birini seçmeniz gerekir. Geniş bantlı vinil duvar kağıdı - pürüzsüz ve minimalist bir desenle kullanmak daha iyidir.

Tavandaki duvar kağıdı yaratıcı bir şekilde yerleştirilebilir ve sıra dışı bir sonuç elde edilebilir.

Tavanı süslemek için, duvar kağıdının orijinal kombinasyonunu seçerek uyumlu ve çekici bir kompozisyon yaratabilirsiniz.

Tasarımcı tavanlar

Mutfak - tasarım düşüncesi ve aynı zamanda diğer odalar için aynı yer. Bu yüzden tavana döşemek inanılmaz derecede zor olsa da fayans tavanları var. Karmaşık desenlere sahip seramik karolar, sadece değerli ahşaptan yapılmış el yapımı mobilyalar ile elit mutfağa iyi bakar.

Fayansların inanılmaz mutfak tavanı - önemsiz olmayan tasarım seçeneği

Tavanın dekorasyonu için standart olmayan bir çözüm - seramik karoların kullanımı karolardan yapılmış yeni bir mutfak tavanıdır.

Daha da karmaşık bir seçenek var - tavanda vitraylı bir pencere veya bir mozaik. Vitray veya mozaik tasarımında uzman, tasarımcıyla yakın işbirliği içinde çalışmalı, aksi takdirde zahmetli ve pahalı çalışmalar istenen sonucu getirmeyecektir.

Doğru aydınlatma ile, mutfağın tavanındaki vitray çok güzel görünüyor

Mutfak tavanındaki lekeli cam egzotik görünür ve yüksek dekoratiftir.

Kendi evinizin mutfağında, rahat kır evinde veya ülkede, bir cam tavan oluşturabilir ve berrak gökyüzüne hayran kalabilirsiniz. Burada yapının inşasını istemeden bozmamak için inşaatçıların ve tasarımcıların hizmetlerine başvurmak gerekecektir.

Güneş ışığı, tavandaki pencerelerden mutfağa nüfuz eder, ışık ve gölgenin tuhaf bir oyununu yaratır.

Doğal ışığın avantajından yararlanmak, bu mutfakta tavan tasarımının özgün bir özelliğidir.

Ayrıca karmaşık ekipmanlara ahşap tavanlar ve dekoratif ahşap kirişli tavanlar dahildir. Kirişler arasında düzenli bir badanalı tavan veya sanatsal rölyef badanası yapılabilir, ancak bu mutfak-yemek odası için daha fazladır.

Dekoratif ahşap kirişli tavan, zarif ve çirkin görünüyor

Dekoratif ahşap kirişli tavan bu klasik iç mekanın asil zarafetini vurgular.

Mutfakta, bu tavanlar güzel görünmektedir, özellikle ülke stiline, ülke stiline, Provence tarzına, vs. şık bir şekilde uyum sağlar.

Bu nedenle, makul bir seçim yapmak için mutfakta tavanı dekore etmek için yeterli malzemeler vardır. Hepsi fiyat kategorilerinde, özelliklerde ve görünümde farklılık gösterir. Bu nedenle, doğru olanı seçip uygunsa, mutfakta tavanın oluşturulması kolaydır.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 42 = 50

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map