Mutfak penceresinin tasarımı ile A'dan Z'ye nasıl düşünülür: Mutfak penceresi nasıl dekore edilir

Mutfak penceresinin tasarımı ile A’dan Z’ye nasıl düşünülür: Mutfak penceresi nasıl dekore edilir

Mutfak penceresinin tasarımı ile A'dan Z'ye nasıl düşünülür: Mutfak penceresi nasıl dekore edilir

Pencerelerinizden dağların karlı ormanlarının veya muhteşem orman yeşillikleriyle ilgili bir görüşünüz varsa, muhtemelen pencere açılışının tasarımının nasıl olması gerektiğini düşünmüyorsunuz. Fakat mutfak penceresinden panoramanın çoğu, arzulanan bir şey bırakıyor ve bir pencerenin nasıl tasarlanacağını düşünmenin zamanı geldi.

Mutfak penceresindeki en basit vitray pencere bile iç mekandaki aksan rolüyle başa çıkıyor.

Mutfakta vitray vitray alışılmadık ve çekici görünüyor

Mutfakta pencere çerçeveleri seçin

Mutfak pencere tasarımının bu unsurunu seçerek, “sobadan dans etmelisiniz”, yani mutfağın iç kısmındaki genel renk trendlerine bakmalısınız. Bugün, pencere imalat endüstrisi, size dışarıdan beyaz renkte benzersiz bir metal plastik çerçeve sunacak ve içeriden renklendirilmiş olana ulaştı. Bu gölgede, "patlıcan" veya "Montmartre yeşili" gibi en abartılı bile olanı seçebilirsiniz. Stil önerilerinden, yüksek teknoloji, modern mutfak ve modern mutfak ve diğer yüzeylerde, daha rahat ve geleneksel stiller için parlaklık ile ilgili olanları bırakabilirsiniz. Bu arada, içeriden plastik pencere konstrüksiyonları "ağacın altında" stilize edilebilir.

Ahşap çerçevelerin işlevselliği yüksek estetik özellikleriyle güçlendirilmiştir.

Mutfaktaki ahşap çerçeveler, doğal güzelliği ve pratikliği nedeniyle daima önemlidir.

Ahşap çerçeveler bireysel mülklerde mutfaklar için uygundur: yazlık bahçe evleri, evler, konaklar ve şehir evlerinde. Karmaşık katlama yapıları burada kullanılabilir. Çatı eğimindeki pencereler de, mutfak alanını doğal ışıkla doldurmak için iyidir.

mutfak

mutfak

mutfak

Mutfak tasarımı

pencere çerçeveleri

Mutfakta pencere çerçeveleri

Mutfakta pencere dekorasyonu odanın tarzını vurgulayan parlak bir vurgu olmalı. Tüm mutfak grubu ışık kaynağı etrafında oluşturulduğunda hileler var, dekor miktarı - çiçekler, perdeler ve perdeler - küçültülmüş hatta temizlenmiş.

mutfak stüdyosu

Lüks mutfak stüdyosu: Kaldırma perdeleri açık bir manzara bırakıyor

Küçük bir pencerede vitray: mutfakta maksimum ışık nasıl bırakılır

Mutfaktaki vitray pencere, mutlak tadı ve stil duygusu gerektiren bir dekor unsurudur. Klasik vitray dekorasyonun kullanımı sadece merkezin olduğu mekânlarda mümkündür: tüm diğer unsurlar sadece önemini vurgulamaktadır. Fotoğrafta: stüdyonun lüks bir ev içi: beyaz renk - güneş ile dolu vitray pencereler için iyi bir çerçeve.

mutfak

mutfak

Gelişmesinde ana sorun vitray pencere ile mutfak tasarım - Yeterli gün ışığını bırakın veya yapay ışıkla değiştirin. Renkli camlar ışığı renklendirir ve odayı büyük ölçüde gizler - küçük bir mutfakta tek bir pencere ile böyle bir dekor problem olabilir. Komplekste, aydınlatma açısından, odalardan gerçek veya yanlış vitraylı bir pencere yazmanıza izin veren tasarım teknikleri:

  • Mutfakta vitray pencere tek olan olmamalı. Bir unsuru süsleyin, diğerleri dekorsuz, kumaş perdelerden arındırılır - gün ışığının altını çizen vitrayın lüksüne vurgu yapılır.
ışıklı mutfak

Maksimum açık pencereler: iyi aydınlatılmış çalışma yüzeyi

  • Vitray pencereli duvardaki sahte bir pencere - tek bir ışık kaynağını dekore etmek gerekli değildir. Eşsiz tasarım: Aydınlatmalı şeffaf bir duvar olarak vitray tasarımı ile yarım küre.
mutfak

İç mekanda renk, şekil ve ışığın mutlak uyumu: sıcak tonlar, parlak cepheler, kulaklık ve şekil tekrarı

  • Pencere camını süslemek yerine - çerçevenin üst kısmındaki askıya alınmış bir vitray penceresi. Beyaz pencerelerin arka planına karşı sarı camdan yapılmış bir güneş çerçevesindeki laconic bitki motifi göze çarpmayan bir sadeliktir.
asma vitraylı pencere

Mutfakta asma vitray pencere

  • Ahşap çok yapraklı çerçevelerdeki gözlükler, hassas bir sebze filmi vitray pencereyle veya camın tüm yüzeyini kaplamayan bir desenle en iyi şekilde boyanır.
pencerede desenler

Ağaçlar ve çiçekler karmaşık geometri bir pencerede

  • Küçük bir dairede, pencere üzerindeki dekor için oda bırakarak hassas vitray perdeler kullanın.
vitray perdeler

Vitray Perdeler

  • Mutfak apronunu süslemek için vitray tekniğini kullanarak ışıkla oynamak - ilginç bir düşünce. Renkli şeritlerden yansıyan ışık, mutfağı parlak hale getirecektir. Ana şey, monofonik rengin karşıt duvarlarını boyamaktır.
cam önlük

Cam apronu spotlarla aydınlatılabilir

önlük

Cam önlük

  • Vitray camdan cepheye aktarın. Kar-beyaz set, beyaz çok yönlü mozaik, vitray cepheler - küçük bir mutfak için iyi bir çözüm.
mutfak

Mutfak cephe

Pencere açılışında dekorasyonda yararlı baharatlar

Canlı bitkilerin en sıkıcı iç mekanını canlandırın - Mutfaktaki pencerelerin dekoru sadece estetik görünmekle kalmaz, aynı zamanda kumaş perdelerini tamamen terk etmenize de izin verir.

Örneğin, Provence tarzında beyaz bir iç. Pencere mutfağın ortasındadır. Beyaz mobilya ve duvarların arka planında göze çarpan parlak bir nokta gibi görünüyor. Bu etki, tasarımcı tarafından simetri sayesinde elde edildi: pencere kaplaması - gri kaplamalı kil kaplarda süs bitkileri, bir hasır sepet içinde baharatların bir bitkisel bileşimi.

mutfak tasarımı

Provence tarzında mutfak tasarımı

Çatı katındaki mutfakta pencere sevimli bitkilerle uyumsuz görünüyor? Hiç de değil. Doğal olarak, katı, düşük anahtarlı bir tasarımda renklerin isyanı kabul edilemez, ancak yeşil bitkilerin ustaca seçilmiş bir koleksiyonu, çerçeveye ve gri tuğlaya mükemmel şekilde uyuyor.

1
mutfakta pencere tasarımı

Mutfakta başarılı pencere tasarımı: antrasit renk tencerelerde yeşillik

Küçük dar pencereli mutfaklar için ilginç bir çözüm daha var: Pencerelerin perde arkasına saklanması yerine, birkaç yatay süspansiyon yapılması yeterlidir. Bu şekilde katılan çerçeveler daha geniş görünür ve dekor yağmurlu günde bile gülümsemenizi sağlar.

pencerede çiçekler

Sovyet geçmişinden galvanizli kovalar olarak stilize tencere penceresinde çiçekler

Hoş olmayan bir manzaraya sahip küçük bir pencere, bir asma çerçeve ve bir sulu meyveler koleksiyonuyla dekore edilebilir: kaktüsler iddiasızdır ve pencereden göze çarpan bir manzarayı kaplayan kalın bir perdenin rolü ile mükemmel bir şekilde baş ederler.

pencerede çiçekler

Aynı kil tencerede ahşap ve bitki çerçeve

Bitkilerin seçimi çok büyük. Mutfak eşiğinde mükemmel çiçek açan Kalanchoe, baharatlı otlar: fesleğen, dereotu, hatta kiraz domatesleri, mini biberler, dökmeyen eğrelti otları mükemmel bir arada bulunur.

mutfak bahçesi

Mutfaktaki pencerede sebze bahçesi: masanın üzerindeki "bahçeden"

nane ve biberiye

Nane, biberiye - yazıtlar ile güzel tencere baharat

Abartılı dekor hayranları minyatür bitkiler ile cam asılı florariums ile mutfağı süslemek için fırsat takdir edecektir.

florariumamy

Minyatür bitkiler ile cam asılı florariums

Panoramik pencereler: onları dekore etmem gerekiyor mu

Soru, mutfakta panoramik pencereler nasıl ayarlanır, Aslında, açık bir cevabı yoktur. Zeminden duvarın tamamına kadar uzanan geniş pencereler, herhangi bir odanın bir süslemesidir. Ve dekor seçiminde kuralı takip etmek daha iyidir: daha az, daha fazla. Kanıt: panoramik cam boyunca çalışma alanının yerleştirilmesiyle iç mekan.

mutfak

Laconism ve ışık denizi: dekor yok

Binalar, güneşten gizli tavan kornişlerindeki ağırlıksız bir organza tarafından daha iyi korunmaktadır. Böyle bir çözüm, pencerenin mümkün olduğunca açık ve aynı zamanda çok parlak ışığın sönmesini mümkün kılar.

tavan kornişleri

Mutfakta tavan kornişleri

Yerden değil, duvarın ortasından başlayan pencereler, döşemeli mobilyalar ve yemek odası kurmak için harikadır. Niş eşiği bordür taşları ile bir tezgah haline getirilebilir ve parlak tekstil yastıkları monoton iç mekanı seyreltir.

mutfak tasarımı

Pencereli mutfak tasarımı

Geniş bir çerçeve, lambalar ve bir pencere eşiği ile süslenebilir - sıkı parlak tencerelerde çiçekli orkideler. Panoramik pencerenin altındaki yemek odası, kış manzarasının tadını çıkarmak için bir fırsat sunmaktadır.

mutfak

Büyük pencereli mutfak

Mutfak pencere eşiği nasıl yapılır

Pencere eşiği, süslemesi en kolay olanıdır. Modern mutfaklarda ek çalışma yüzeyi olarak kullanılır. Kentsel stillerde (modern, yüksek teknoloji) pencere üzerine hiçbir şey koymak kabul edilmez. Peki, ya da pencere kenarında - bıçaklı bir stand.

Orijinal sonuç, mutfak penceresini minimalizm tarzında dekore ederek elde edilebilir.

Eklektizm ve minimalizm, ustalıkla kullanıldığında, harika bir sonuç verebilir.

Klasiklerde - vazolar veya çiçeklerle güzel kil kaplar. Sadece, Tanrı aşkına, mutfağı yapay çuha çiçeği ve güllerle süslemenize gerek yok - tozlu, kirli çiçeklerin mezarlık dinlenmesini size hatırlatmasını istemiyor musunuz?

Olağandışı dekoratif elemanlar bu pencereyi standart dışı yapar

Raflı klasik mutfak penceresi kaktüsler ve seramik figürinler ile sıra dışı saksılarla dekore edilmiştir.

Buna ek olarak, pencere üzerine çekici mutfak eşyaları veya şeffaf meyve vazoları koymak gelenekseldir. Mutfak parlak ise - eşik üzerinde bardak ve derin tabaklar tonda veya kontrast ilkesine göre konulmalıdır.

Pencere üzerindeki küçük hayvanların komik figürleri, dekorun önemli bir unsurunun rolünü oynayabilir

Kendinizi birkaç sevimli küçük hayvanın üstüne sürün!

Perdeler veya panjurlar: tekstiller ve stilistik uyumluluk seçimi

Mutfakta pencere tasarımı için tekstil seçimi, hatırlamak gerekli:

  • Kumaşın tasarımı odanın genel tarzına uygun olmalıdır.
  • Renk ve doku en az bir başka elemanda tekrarlanmalıdır: döşeme veya sandalye örtüleri.
  • Güçlü davlumbazlar perdeleri mutfak kokularından korumak için pek olası değildir: karmaşık bir kesim ve çok fazla katlama sadece bakımı zorlaştırır.
mutfak

Bej renk pencerenin dekoruna hakimdir ve geniş bir mutfakta iç mekan için genel bir renk çözümü olarak hizmet vermektedir.

Klasikler: yemek alanı için seçim

Yoğun kumaştan yapılmış ağır perdeli mutfak penceresinin klasik tasarımı sadece büyük ve yüksek odalar için kullanılabilir - mutfaklar aynı zamanda yemek odalarıdır. Masif perdelikler, altın fırçalar, saçaklı ve garnitürlü kordonlar - sadece ülke evlerinin klasik iç mekanları için.

Kornişin kurulumu ve perdeler için tutturma tiplerinin seçilmesi çok önemlidir. Yoğun kumaşın katı perdeleri, süslemesiz ve kenarsız ışık geçirgen tül ile mükemmel uyum sağlar. Sahte tavanın altına gizlenen korniş, duvarı görsel olarak uzatır.

kahve tonları

Klasik bir yemek odasının iç kısmında kahve perdeleri ve süt tül

Kumaşla kaplı geniş dikdörtgen kornişler, saydam perdelerin uygun bir şekilde çerçevelenmesini sağlar - klasik çok katmanlı bir alternatif.

şeffaf perdeler

Mutfakta hafif şeffaf perdeler

Yeni trend, serbestçe yerde yatan gartersiz, uzatılmış perdelerdir. Bu hafif ihmal, sadelığı ortadan kaldırır ve binaların stil bütünlüğünü ihlal etmeden, klasik bir perdeyi modern bir iç mekanda kullanmanıza izin verir.

Garters olmadan uzun perdeler

Yeni trend - jartiyersiz uzatılmış perdeler

Mutfak penceresinin dekorunda asimetri ilginçtir.: Şeffaf ışık tül ve kontrast yoğun kumaşın tek taraflı perde. Böyle bir karar, balkon kapısı olan dar bir pencerenin sahiplerine verilecek.

mutfaktaki perdeler

Asimetri optik olarak odayı genişletir

Klasikler için yeni bir fikir: Geleneksel bir korniş üzerinde iki yumuşak tül katmanı - iç ışıklı, havadar görünüyor.

mutfak

Mutfak iç

<Или только шторы, закрывающие боковые части в свободной естественной драпировке.

mutfak

Mutfakta perdeler

Kaldırma Perdeleri: Yaşlanma Eğilimi

Mutfak penceresi için en iyi dekor, asansör perdeleridir. Roma, Londra, Avusturya ve Fransız - türlerin sayısı klasik ve modern iç mekanlar için doğru çözümü bulmayı mümkün kılar.

dizeleri ile güneşlikler

Askılı perdeler

Roma perdeleri, hem bağımsız olarak hem de perdelerle birlikte harika görünür. Perdelerin kumaşı sadece iç mekanın renk yükünü hesaba katmaktan daha iyidir. Mutfak için özel malzemelerin seçilmesi tavsiye edilir: lekeleri olan, yıkanmaya karşı dayanıklı, nem geçirmeyen bir kumaş.

renkli mutfak

Beyaz perdeler ile renkli mutfak

Haddeleme perdeleri, deneme için daha fazla fırsat sunar. Kumaş ve kombinasyonları toplayabilir, kilitleri ayarlayabilir ve ışıktan koruyan çok seviyeli kumaş perdeler oluşturabilirsiniz.

stor perdeler

Kapıya sahip üç bölüm çikolata renkli bağları olan stor perdelerle dekore edilmiştir.

Değişik derecelerde gölgelendirme elde etmeyi mümkün kılan, değişen derecelerde şeffaflığa sahip kumaşlar kullanın.

kör

Balkona çıkış, gündüz-gece perdeleri

Panoramik pencereleri süslemenizi ve aynı anda mümkün olduğunca açık bırakmanızı sağlayan tek malzeme olan perdeler ve paneller.

asansör perdeleri

Kaldırma perdeleri ve panelleri

Perde panelleri: zeminden panoramik pencereler için şık bir dekorasyon

Japon perdeleri - çerçevelerde sabitlenmiş ince kumaş şeritler, mutfağı ferah ve parlak hale getirecek. Dikiş malzemesi de kullanılabilir. Ek olarak, renkleri ve dokuları birleştirmede herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu nedenle sürgülü paneller, parlak bir gençlik mutfağına ve sıkı bir yemek odasına uyumlu bir şekilde bakmaktadır.

çiçek süsleme

Kısıtlı: vejetatif siyah süslemeli paneller panoramik bir tasarıma sahip laconic iç mekanı ön plana çıkarır

Şeffaf kumaşın birkaç tonunu birleştirirseniz, küçük mutfağı görsel olarak genişletebilirsiniz.

mutfaktaki perdeler

Başarılı kombinasyon: sütlü beyaz, yeşil ve geometrik süs

Baskılar, parlak renkler ve yoğun ve hava geçirmeyen kumaşın eşzamanlı kullanımı - küçük odalar için bir çözüm.

mutfaktaki perdeler

Mutfakta renk perdeleri

Paneller sadece dekor için değil, odanı zonlayabilir, mutfak ve yemek odasının ağırlıksız tasarımını paylaşabilirsiniz.

mutfak için perdeler

Mutfak için Japon perdelerinin tasarımı

Şık mutfak penceresi tasarımı için orijinal fikirler

Mutfağın penceresindeki kalp basit görünüyor, ancak dikkat çekmenin rolü başarıyla yönetiliyor

Mutfak penceresinin doyurucu dekoru hemen göze çarpar.

Şablonlar, guaj ve fırçaların yardımıyla mutfak penceresinin eşsiz bir tasarımını yaratabilirsiniz.

Ama bu sevimli yavrular şablonlar, guaj ve bir çift fırça kullanarak doğrudan gözlük üzerine boyanabilir!

En iddiasız stillerden biri, yeterli sayıda saksı olduğu İskandinav tarzıdır.

İskandinav tarzı mutfakta bir pencere yapmak için, birkaç canlı bitki yeterlidir, ama meraklı manzaralar sizi rahatsız etmiyorsa, perdelerden genellikle reddedebilirsiniz.

Mutfak penceresini Provence ya da ülke tarzında dekore etmek için dekoratif unsurların seçimine özel dikkat etmeniz gerekir.

Bu sayede mutfakta ve provence tarzında mutfakta bir pencere yapabilirsiniz.

Mutfakta özel bir bahar atmosferi, pencereyi geleneksel olarak düşünülen elementlerle dekore ederek yaratılabilir.

Mutfak penceresinin bahar dekoru, yılın herhangi bir zamanında uygun atmosferi oluşturabilir

Yılbaşı dekoru, kış boyunca mutfak penceresine bakmak için uygun olacaktır.

Mutfak penceresinin şenlikli kış dekoru yine mucizelere inanmanızı sağlayacak!

Pencere dekoru için özel bir çekicilik verecek orijinal ıvır zıvırlar kullanabilirsiniz.

Orijinal mutfak penceresi profesyonel dekoratörlerin yardımı olmadan el yapımı olabilir.

Küçük parlak yastıklar, bu yemek alanı perdelerinin yerini alarak aksanın rolüyle başarılı bir şekilde başa çıkmışlardır.

Bir köşe kanepe ile rahat bir yemek alanı için mükemmel konumu rahat ve mutfak pencereleri geleneksel perdeler olmadan görünüyor

Mutfak penceresinin zarif tasarımı, genel tasarım stili ile uyumlu bir şekilde uyum sağlar.

Mutfakta cumbalı pencere tasarımlı aksan tasarımı, mutfağın genel tasarımına tamamen uygundur.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

79 − 72 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map